• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан виконання планових показників надходжень до спеціального фонду організаціями та підрозділами ДСНС України

Державна служба України з надзвичайних ситуацій | Рішення від 31.07.2014 № 12
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Тип: Рішення
  • Дата: 31.07.2014
  • Номер: 12
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Тип: Рішення
  • Дата: 31.07.2014
  • Номер: 12
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
РІШЕННЯ
31.07.2014 № 12
Про стан виконання планових показників надходжень до спеціального фонду організаціями та підрозділами ДСНС України
Розглянувши інформацію про стан виконання планових показників надходжень до спеціального фонду організаціями та підрозділами ДСНС України, Колегія відмічає, що, враховуючи обмеженість у видатках загального фонду державного бюджету, одним із вирішальних чинників у матеріально-технічному забезпечення підрозділів є збільшення власних надходжень до спеціального фонду за надання платних послуг.
Впродовж першого півріччя 2014 року фактичні надходження до спеціального фонду від надання платних послуг аварійно-рятувальними підрозділами становили 197,7 млн.грн. (86,8 % планового показника), що на 9,2 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період 2013 року.
Так, за бюджетною програмою 3701280 "Забезпечення діяльності сил цивільного захисту" найвищі показники надходжень до спеціального фонду державного бюджету в цілому забезпечили ГУ(У) ДСНС України у Донецькій - (20,5 млн.грн.), Дніпропетровській (20,2 млн.грн.), Луганській (19,2 млн.грн.), Полтавській (18,0 млн.грн.) та Запорізькій (16,8 млн.грн.) областях.
Найнижчі показники надходжень мають територіальні органи у Закарпатській (1,1 млн.грн.), Тернопільській (1,4 млн.грн.) та Херсонській (1,7 млн.грн.) областях, 2-й Спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України - 0,2 млн.грн., що свідчить про недостатню роботу керівників на цьому напрямку.
Необхідно зазначити, що 69,7 % (137,7 млн.грн.) надходжень до спеціального фонду державного бюджету від надання платних послуг аварійно-рятувальними підрозділами забезпечуються послугами з охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об'єктів на підставі договорів, обов'язкового обслуговування об'єктів і територій; 18,4 % (36,4 млн.грн.) - за аварійно-рятувальне обслуговування на договірній основі об'єктів підвищеної небезпеки та окремих територій.
Надходження до спеціального фонду державного бюджету за надання платних послуг становлять 11,9 % (23,7 млн. гривень). Вищі показники, із зазначених надходжень, забезпечили ГУ(У) ДСНС України в м. Києві (3,1 млн.грн.), Донецькій (2,3 млн.грн.), Одеській (1,4 млн.грн.), Хмельницькій (1,4 млн.грн.), Миколаївській та Волинській (по 1,2 млн.грн.) областях. Нижчі показники надходжень в У ДСНС України у Чернігівській (0,95 млн.грн.) та Сумській (0,13 млн.грн.) областях.
Значна матеріальна підтримка територіальних органів ДСНС України місцевими органами виконавчої влади за рахунок субвенцій здійснюється у Вінницькій (0,9 млн.грн.), Житомирській (0,6 млн.грн.), Донецькій та Полтавській (по 0,3 млн.грн.) областях.
Взагалі не виділялися кошти з місцевих бюджетів у Волинській, Луганській, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській областях та в м. Києві.
Понад 1 млн. грн. надійшло до аварійно-рятувальних підрозділів Дніпропетровської та Полтавської областей як благодійна допомога, понад 700 тис.грн. - до підрозділів Вінницької та Київської областей, понад 500 тис.грн. - Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської та Харківської областей.
Однією з причин, що не дозволяє підрозділам ДСНС України в повному обсязі використовувати свої можливості, передбачені нормативно-правовими актами, є непроведення атестації підрозділів та ненадання їм статусу аварійно-рятувальних служб, про що зазначалось у рішенні Колегії від 24 лютого 2014 р. № 2.
Проведеним аналізом надання платних послуг, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1102 та від 20 лютого 2012 р. № 110, за підсумками 2013 року встановлено, що із 74 платних послуг, які можуть надавати підрозділи ДСНС України, 55 відсотків з них надається підрозділами постійно, інші є мало задіяними або не задіяними взагалі.
Протягом першого півріччя 2014 року підрозділами взагалі не надавалися 15 видів послуг.
Аналогічна ситуація з наданням платних послуг гідрометеорологічними установами та організаціями.
З метою посилення роботи щодо надання територіальними підрозділами ДСНС України платних послуг, збільшення надходжень до спеціального фонду державного бюджету, Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про стан виконання планових показників надходжень до спеціального фонду організаціями та підрозділами ДСНС України взяти до відома.
2. Звернути увагу Департаменту державного нагляду та контролю (Максименко О.В.) на недостатній рівень роботи міжвідомчої атестаційної комісії з атестації аварійно-рятувальних служб ДСНС України.
3. Керівникам територіальних органів, аварійно-рятувальних підрозділів, установ та організацій:
забезпечити виконання плану надходжень до спеціального фонду державного бюджету на 2014 рік згідно із затвердженими кошторисами;
посилити роботу підпорядкованих підрозділів щодо збільшення надходжень до спеціального фонду;
Строк - постійно
проаналізувати перелік платних послуг та у разі необхідності надати обґрунтовані пропозиції щодо його удосконалення.
Про результати інформувати через Департамент економіки і фінансів (Олійник О.І.).
Строк - до 15 серпня 2014 року
4. Департаменту економіки і фінансів (Олійник О.І.), Департаменту ресурсного забезпечення (Моргун К.І.), Управлінню авіації та авіаційного пошуку і рятування (Рунаєв І.В.) вивчити питання щодо можливості наповнення спеціального фонду ДСНС за рахунок діяльності авіаційних підрозділів ДСНС.
Строк - до 15 вересня 2014 року
5. Територіальним органам ДСНС України у Волинській, Луганській, Кіровоградській, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській областях та м. Києві посилити роботу з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування стосовно залучення коштів з місцевих бюджетів до спеціального фонду на здійснення заходів із забезпечення пожежної та техногенної безпеки.
Строк - постійно
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника Голови Бойка А.П.
Голова,
голова Колегії

С. Бочковський
( Текст взято з сайту ДСНС України http://www.mns.gov.ua/ )