• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності під час простою підприємства не з вини працівника

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності | Лист від 09.04.2014 № 5.1-31-767
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.04.2014
  • Номер: 5.1-31-767
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.04.2014
  • Номер: 5.1-31-767
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
09.04.2014 № 5.1-31-767
Щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності під час простою підприємства не з вини працівника
Розглянувши ваше звернення щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності під час простою підприємства не з вини працівника, в межах своє компетенції повідомляємо наступне.
Керуючись роз'ясненнями Міністерства соціальної політики України (листи № 108/18/99-10 від 16.04.2010, № 201/18/99-10 від 08.07.2010), повідомляємо, що незалежно від того, чи тимчасова непрацездатність працівника настала до початку простою, чи у період простою та продовжується після його закінчення, оплата днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється на загальних підставах і надається у порядку та розмірах, встановлених Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 № 2240.
Розрахунок середньої заробітної плати провадиться відповідно до п. 14 або п. 16 Порядку шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів (годин) згідно з графіком роботи підприємства (працівника) у розрахунковому періоді.
Згідно із п. 20 Порядку сума допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця розраховується шляхом множення суми денної (годинної) виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної (середньогодинної) заробітної плати залежно від страхового стажу, на кількість днів (годин), які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації, структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи працівника.
Отже, листки непрацездатності, які припадають на період простою, працівникам мають бути оплачені за робочі дні (години) за графіком роботи цих працівників, що пропущені через хворобу. Іншої оплати днів тимчасової непрацездатності під час простою підприємства не з вини працівника діючим законодавством не передбачено.
Проаналізувавши відповідь виконавчої дирекції Запорізького обласного відділення Фонду на поставлені у вашому листі від 27.12.2013 № 575 питання, виконавча дирекція Фонду погоджується з наданими роз'ясненнями, які побудовані на підставі вимог чинного законодавства.
Заступник директораТ.А. Нагорна
( Текст взято з сайту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності http://www.fse.gov.ua )