ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.10.2013 № 145
Про затвердження Змін до Порядку видачі, обігу, обліку і сплати фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, органами Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 20.09.2013 № 138
З метою удосконалення Порядку видачі, обігу, обліку і сплати фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, органами Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 20.09.2013 № 138, та приведення його у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2013 року № 683 "Деякі питання випуску фінансових казначейських векселів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку видачі, обігу, обліку і сплати фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, органами Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 20.09.2013 № 138, що додаються.
2. Керівникам самостійних структурних підрозділів апарату Державної казначейської служби України та начальникам Головних управлінь Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі в межах повноважень здійснити заходи щодо забезпечення виконання вимог цього наказу.
3. Департаменту інформаційних технологій, корпоративної телекомунікації та захисту інформації (Шевчук В. М.) забезпечити доопрацювання прикладного програмного забезпечення з урахуванням вимог цього наказу.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Державної казначейської служби України відповідно до розподілу обов'язків та начальників Головних управлінь Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Перший заступник Голови | О.С. Даневич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної казначейської
служби України
07.10.2013 № 145
ЗМІНИ
до Порядку видачі, обігу, обліку і сплати фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, органами Державної казначейської служби України ( v0138840-13 ), затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 20.09.2013 № 138
1. До Порядку видачі, обігу, обліку і сплати фінансових казначейських векселів, виданих як електронний документ, органами Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 20.09.2013 № 138, внести такі зміни:
1) Пункт 5 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Фінансові казначейські векселі, видані органами Казначейства в документарній формі як електронний документ, підписуються шляхом накладення електронного цифрового підпису керівника органу Казначейства або уповноваженої ним особи та електронного цифрового підпису головного бухгалтера або уповноваженої ним особи.";
2) пункт 15 викласти у такій редакції:
"15) Витяги з затвердженого реєстру платників податку, яким відшкодування з бюджету податку на додану вартість може здійснюватися шляхом видачі фінансових казначейських векселів, є підставою для випуску фінансових казначейських векселів для відшкодування з бюджету податку на додану вартість платникам податку в порядку, встановленому Кабінету Міністрів України.
Випуск фінансових казначейських векселів для відшкодування з бюджету податку на додану вартість платникам податку здійснюється структурними підрозділами бухгалтерського обліку операцій державного бюджету Головних управлінь Казначейства шляхом автоматичного формування шаблонів бланків фінансових казначейських векселів в системі електронного обігу фінансових векселів, номінал яких становить 1/5 суми відшкодування з бюджету податку на додану вартість платникам податку.
У разі, якщо сума векселя становить понад 1 млн. гривень, на вимогу першого векселедержателя, допускається її оформлення векселями з меншим номіналом без зміни строку платежу, шляхом введення відповідної інформації до системи електронного обігу фінансових векселів в ручному режимі.";
3) пункт 16 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Видача фінансових казначейських векселів для відшкодування з бюджету податку на додану вартість платникам податку здійснюється шляхом введення структурними підрозділами бюджетних надходжень Головних управлінь Казначейства відповідної інформації до системи електронного обігу фінансових векселів.";
4) пункти 27 та 28 викласти у такій редакції:
"27) На підставі затвердженого Реєстру розпорядників бюджетних коштів, які подали заяви на отримання фінансових казначейських векселів для погашення бюджетної заборгованості з різниці в тарифах, отриманого від Міністерства фінансів України, Управління міжбюджетних відносин та моніторингу видатків місцевих бюджетів Казначейства України формує витяги з затвердженого реєстру розпорядників бюджетних коштів, які подали заяви про отримання фінансових казначейських векселів для погашення бюджетної заборгованості з різниці в тарифах, і направляє Головним управлінням Казначейства, які доводять цю інформацію до управлінь (відділень) Казначейства.
Витяги з затвердженого реєстру розпорядників бюджетних коштів, які подали заяви на отримання фінансових казначейських векселів для погашення бюджетної заборгованості з різниці в тарифах, та договори про проведення розрахунків із застосуванням фінансових казначейських векселів, укладені між розпорядником бюджетних коштів та юридичними особами - іншими учасниками розрахунків, подані розпорядниками бюджетних коштів до Головних управлінь Казначейства, є підставою для випуску казначейських фінансових векселів для погашення бюджетної заборгованості з різниці в тарифах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Випуск фінансових казначейських векселів для погашення бюджетної заборгованості з різниці в тарифах здійснюється структурними підрозділами бухгалтерського обліку операцій державного бюджету Головних управлінь Казначейства шляхом автоматичного формування шаблонів бланків фінансових казначейських векселів в системі електронного обігу фінансових векселів, номінал яких становить 1/5 суми бюджетної заборгованості з різниці в тарифах.
У разі, якщо сума векселя становить понад 1 млн. гривень, на вимогу першого векселедержателя допускається її оформлення векселями з меншим номіналом без зміни строку платежу, шляхом введення відповідної інформації до системи електронного обігу фінансових векселів в ручному режимі.
28) Структурні підрозділи міжбюджетних відносин та моніторингу видатків місцевих бюджетів Головних управлінь Казначейства звіряють інформацію, отриману від управлінь (відділень) Казначейства та розпорядників бюджетних коштів, які ними обслуговуються, з даними витягів з затвердженого реєстру розпорядників бюджетних коштів, які подали заяви на отримання фінансових казначейських векселів для погашення бюджетної заборгованості з різниці в тарифах, та договорами про проведення розрахунків із застосуванням фінансових казначейських векселів, укладені між розпорядником бюджетних коштів та юридичними особами - іншими учасниками розрахунків, і видають фінансові казначейські векселі.
Видача фінансових казначейських векселів для погашення бюджетної заборгованості з різниці в тарифах здійснюється шляхом введення структурними підрозділами міжбюджетних відносин та моніторингу видатків місцевих бюджетів Головних управлінь Казначейства відповідної інформації до системи електронного обігу фінансових векселів.
Про видані фінансові казначейські векселі структурні підрозділи міжбюджетних відносин та моніторингу видатків місцевих бюджетів Головних управлінь Казначейства повідомляють розпорядників бюджетних коштів шляхом надання їм Повідомлень про проведені операції з фінансовими казначейськими векселями, сформованих у системі електронного обігу фінансових векселів.";
5) у пункті 31 після слів "(додаток 10), і" доповнити словами "разом із заявами,";
6) пункти 33 та 34 викласти у такій редакції:
"33) На підставі затвердженого Реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, які подали заяви про отримання фінансових казначейських векселів для погашення фактичної бюджетної заборгованості, отриманого від Міністерства фінансів України, Відділ обслуговування державного боргу Казначейства України формує витяги з затвердженого реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, які подали заяви про отримання фінансових казначейських векселів для погашення фактичної бюджетної заборгованості, та направляє Департаменту обслуговування головних розпорядників коштів та інших клієнтів, Управлінню бухгалтерського обліку операцій державного бюджету Казначейства України та Головним управлінням Казначейства, які доводять цю інформацію до управлінь (відділень) Казначейства.
Витяги з затвердженого реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, які подали заяви про отримання фінансових казначейських векселів для погашення фактичної бюджетної заборгованості, є підставою для випуску фінансових казначейських векселів для погашення фактичної бюджетної заборгованості розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Випуск фінансових казначейських векселів для погашення фактичної бюджетної заборгованості здійснюється Відділом обслуговування державного боргу Казначейства України та структурними підрозділами бухгалтерського обліку операцій державного бюджету Головних управлінь Казначейства шляхом автоматичного формування шаблонів бланків фінансових казначейських векселів в системі електронного обігу фінансових векселів, номінал яких становить 1/5 суми фактичної бюджетної заборгованості.
У разі, якщо сума векселя становить понад 1 млн. гривень, на вимогу першого векселедержателя допускається її оформлення векселями з меншим номіналом без зміни строку платежу, шляхом введення відповідної інформації до системи електронного обігу фінансових векселів в ручному режимі.
34) Департамент обслуговування головних розпорядників коштів та інших клієнтів Казначейства України звіряє інформацію, отриману від розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, які ним обслуговуються, з даними витягів з затвердженого реєстру, заявами і видає фінансові казначейські векселі.
Структурні підрозділи з обслуговування кошторисів розпорядників бюджетних коштів та інших клієнтів Головних управлінь звіряють інформацію, отриману від управлінь (відділень) Казначейства та розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, які ними обслуговуються, з даними витягів з затвердженого реєстру і видають фінансові казначейські векселі.
Видача фінансових казначейських векселів для погашення фактичної бюджетної заборгованості розпорядників та одержувачів бюджетних коштів здійснюється шляхом введення Департаментом обслуговування головних розпорядників коштів та інших клієнтів Казначейства України та структурними підрозділами з обслуговування кошторисів розпорядників бюджетних коштів та інших клієнтів Головних управлінь Казначейства відповідної інформації до системи електронного обігу фінансових векселів.
Про видані фінансові казначейські векселі Департамент обслуговування головних розпорядників коштів та інших клієнтів Казначейства України та структурні підрозділи з обслуговування кошторисів розпорядників бюджетних коштів та інших клієнтів Головних управлінь Казначейства повідомляють розпорядників та одержувачів бюджетних коштів шляхом надання їм Повідомлень про проведені операції з фінансовими казначейськими векселями, сформованих у системі електронного обігу фінансових векселів.";
7) пункти 38 та 39 викласти у такій редакції:
"38) Індосація фінансових казначейських векселів, виданих для погашення фактичної бюджетної заборгованості розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, здійснюється Департаментом обслуговування головних розпорядників коштів та інших клієнтів Казначейства України та структурними підрозділами обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів Головних управлінь Казначейства.
Індосація фінансових казначейських векселів, виданих для погашення бюджетної заборгованості з різниці в тарифах, здійснюється структурними підрозділами міжбюджетних відносин та моніторингу видатків місцевих бюджетів Головних управлінь Казначейства на підставі довіреностей на проведення індосаменту, наданих розпорядниками бюджетних коштів та юридичними особами - учасниками розрахунків.
На підставі інформації про проведену індосацію (додаток 13), отриману з системи електронного обігу фінансових векселів, Департамент обслуговування головних розпорядників коштів та інших клієнтів Казначейства України та відповідні структурні підрозділи Головних управлінь Казначейства формують коригувальні реєстри та зведення реєстрів відкритих асигнувань з приміткою "коригування відкритих асигнувань, за якими проведені касові видатки" у порядку, визначеному наказом Державної казначейської служби України від 07.06.2013 № 101.
39) Після проведення індосації Департамент обслуговування головних розпорядників коштів та інших клієнтів Казначейства України, структурні підрозділи обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів та структурні підрозділи міжбюджетних відносин та моніторингу видатків місцевих бюджетів Головних управлінь Казначейства надають розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів і іншим клієнтам Казначейства України у встановленому законодавством порядку Повідомлення про проведені операції з фінансовими казначейськими векселями, сформовані у системі електронного обігу фінансових векселів.".
Заступник начальника Управління методології з обслуговування бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності | Л.І. Литвиненко |
( Текст взято з сайту Казначейства України http://www.treasury.gov.ua/ )