• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу України за 2012 рік та завдання на 2013 рік

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України | Рішення від 25.04.2013 № 1.1
Реквізити
  • Видавник: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.04.2013
  • Номер: 1.1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 25.04.2013
  • Номер: 1.1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25.04.2013 № 1.1
Про підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу України за 2012 рік та завдання на 2013 рік
( Рішення взято до безумовного виконання згідно з Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 277 від 16.05.2013 )
За результатом доповіді та обговорення колегія зазначає, що протягом 2012 року зусиллями Міненерговугілля забезпечено виконання основних завдань, відповідно до функціональних обов'язків у системі центральних органів виконавчої влади. Основну увагу зосереджено на підвищенні ефективності роботи паливно-енергетичного комплексу та належному забезпеченні населення і господарської сфери економіки України відповідними енергетичними ресурсами.
З метою зміцнення позитивних тенденцій розвитку підприємств ПЕК та розв'язання системних проблем, накопичених за минулі роки, підвищення ефективності функціонування галузей ПЕК та формування конкурентних ринків енергоресурсів - Міненерговугілля наполегливо реалізовувало План організації виконання Указу Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012 "Про Національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".
У процесі реалізації Національного плану дій на 2012 рік :
У нафтогазовому комплексі:
1) Розпочато реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України":
- здійснено перетворення дочірніх компаній "Укртрансгаз" та "Укргазвидобування" у публічні акціонерні товариства (розмежування функцій видобутку та транспортування відповідно до законодавства Європейського Союзу);
- розпочато підготовку Програми реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" компанією "ErnstYoung"
- виконано інвентаризацію непрофільних активів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України";
- визначено умови використання газорозподільних мереж;
- забезпечено продаж пакетів акцій товариств з газопостачання та газифікації, чим забезпечується дотримання основних принципів, передбачених Законом України "Про засади функціонування ринку природного газу" , що визначають незалежність діяльності газорозподільного підприємства в частині самостійності рішень стосовно поточних фінансових операцій, експлуатації, будівництва чи модернізації об'єктів газорозподільних мереж для провадження відповідної ліцензійної діяльності та оперативно-технологічного управління.
2) Зупинено негативну тенденцію падіння обсягів власного видобутку природного газу.
3) Пожвавлено роботи з дослідження і розробки шельфу акваторій Чорного та Азовського морів. Зокрема - придбано дві самопідіймальні бурові установки ("Петро Годованець" та "Незалежність"), що дозволить виконувати великі обсяги розвідувального та експлуатаційного буріння прискореними темпами.
4) Реалізуються завдання з модернізації української ГТС та диверсифікації надходження енергоносіїв в Україну.
5) Запроваджено прозорі умови доступу до Єдиної газотранспортної системи України.
6) З метою зниження рівня заборгованості за спожитий природний газ Міненерговугілля забезпечено підготовку і ухвалення законів, які визначили правові засади:
- надання права постачальнику газу та газотранспортному/газорозподільному підприємству обмежувати теплопостачальні підприємства-боржники до рівня технологічного мінімуму;
- унеможливлення відволікання коштів, які надійшли від споживачів за природний газ, на інші цілі;
- передачі майна, що використовується для вироблення теплової енергії (об'єктів теплопостачання), від одного до іншого суб'єкта господарювання.
З метою реалізації завдань, спрямованих на стимулювання реконструкції і модернізації об'єктів нафтопереробної та газопереробної галузі, розроблено законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання реконструкції і модернізації об'єктів нафтопереробної галузі)".
В електроенергетичній галузі:
1) Міненерговугілля завершує доопрацювання проекту оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 року за результатами громадського обговорення.
2) Завершується приватизація компаній теплової генерації та обленерго.
3) Упроваджено економічно обґрунтовані тарифи на електроенергію для групи споживачів, які використовують електроопалювальні установки для опалення житла та споживають понад 800 кВт·годин на місяць.
4) Верховною Радою України ухвалено Закон України від 21.06.2012 № 4998 "Про внесення змін до Закону України "Про природні монополії".
Цей Закон України створює відповідні умови для переходу від витратних до заохочувальних методів регулювання суб'єктів природних монополій, що дозволить суттєво поліпшити фінансовий стан суб'єктів природних монополій, а також забезпечити ресурсами, необхідними для обслуговування та відновлення технічної інфраструктури, чим підвищить їхню інвестиційну привабливість.
5) Спрощено процедуру приєднання до електричних та газових мереж. Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій" від 22 червня 2012 р. за № 5021-VI , який набирає чинності з 1 січня 2013 року, пропонуються засади, якими мають керуватись Правила приєднання електроустановок до електричних мереж , Правила приєднання систем газоспоживання до газових мереж, зокрема - визначаються джерела фінансування приєднання, а також врегульовуються інші аспекти приєднання заявників до цих інженерних мереж.
6) З метою законодавчого врегулювання принципів функціонування й розвитку ринку електричної енергії України на засадах нової моделі розроблено законопроект "Про засади функціонування ринку електричної енергії України".
7) Збільшено обсяг експорту електроенергії на 51,5% до 9745,3 млн.кВт/год.
У вугільній галузі:
1) Завдяки наполегливій роботі протягом 2012 року вдалося наростити обсяги видобутку вугілля вугледобувними підприємствами України до 85946,0 тис.тонн вугілля (на 4,8% більше показника аналогічного періоду 2011 року). Вугледобувними підприємствами, підпорядкованими Міненерговугілля, видобуто 24877,7 тис.тонн вугілля (на 1,4% більше, ніж за аналогічний період 2011 року).
2) Підготовлено законодавчу базу для початку приватизації державних вугледобувних підприємств (ухвалено Закон України від 12 квітня 2012 року № 4650-VI "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств").
3) Затверджено механізм виконання учасниками оптового ринку вугільної продукції фінансових зобов'язань перед ДП "Вугілля України".
4) Триває підготовка до реалізації проектів газифікації вугілля:
25.12.2012 укладено кредитну угоду між НАК "Нафтогаз України" та Державним банком розвитку Китайської Народної Республіки стосовно фінансування у розмірі 3,656 млрд. доларів США під державні гарантії Уряду України програми заміщення природного газу українським вугіллям.
5) Опрацьовано нові підходи до визначення критеріїв, розміру та умов надання державної підтримки вугільній галузі.
Значної уваги Міненерговугілля надано розвитку ядерної енергетики та вжито дієвих заходів для забезпечення надійної роботи підприємств атомно-промислового комплексу.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 липня 2012 р. № 498-р схвалено техніко-економічне обґрунтування будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції встановленою потужністю 2000 МВт та загальною кошторисною вартістю будівництва 36758,4 млн. гривень.
04.10.2012 набрав чинності Закон України від 6 вересня 2012 р. № 5217-VI "Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №№ 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції", який визначає правові засади розташування, проектування та будівництва цих енергоблоків, що випливає з необхідності збільшення обсягів виробництва електроенергії АЕС, забезпечення балансу виробництва електроенергії, гарантування енергетичної та економічної безпеки у країні. Це сприятиме подоланню деяких нагальних проблем, що виникатимуть у процесі проектування та будівництва нових енергоблоків у експлуатуючої організації (оператора).
Для посилення енергетичної безпеки України в галузі ядерної енергетики Законом України від 9 лютого 2012 р. № 4384-VI "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій" встановлено правові засади поводження з відпрацьованим ядерним паливом, створення єдиної системи і оптимізації структури поводження з цим паливом українських АЕС та визначено вимоги до розташування, проектування і будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, строки і порядок його зберігання. Окремої уваги надано соціально-економічному розвитку прилеглих територій.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 червня 2012 року № 437-р схвалено техніко-економічне обґрунтування проекту "Будівництво заводу з виробництва ядерного палива" (загальна вартість - 2362373,1 тис.грн.) та визначено його місцерозташування.
З початку 2012 року підприємствами сфери управління Міненерговугілля освоєно 20468,8 млн. гривень капітальних внесків за рахунок усіх джерел фінансування, що порівняно з відповідним періодом минулого року більше на 5480,1 мільйони, або на 36,6%.
З метою підвищення інвестиційної привабливості вітчизняного паливно-енергетичного комплексу та відповідного реформування енергетичної сфери Міненерговугілля міцно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями та європейськими фінансовими установами. У 2012 році Україною залучено 200 млн. євро коштів Європейського інвестиційного банку (друга частина позики - 400 млн. євро) на реалізацію проекту "Реабілітація гідроелектростанцій".
Проектом передбачено реконструкцію турбін, генераторів, електромеханічного та гідромеханічного обладнання, систем управління тощо на шести гідроелектростанціях на Дніпрі: Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Дніпродзержинська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1, Дніпровська ГЕС-2.
У 2012 році введено в експлуатацію об'єкти паливно-енергетичного комплексу:
1. 26 жовтня 2012 року введено в експлуатацію верхню водойму Дністровської ГАЕС.
Будівництво першої черги Дністровської ГАЕС у складі 3-х гідроагрегатів є надзвичайно важливим проектом для електроенергетичної галузі України, реалізація якого дозволить забезпечити Об'єднану енергетичну систему України додатковими 972 МВт генеруючими потужностями.
2. 26 жовтня 2012 року введено під робочу напругу лінію електропередачі 330 кВ Дністровська ГАЕС - Бар для видачі потужності Дністровської ГАЕС.
3. 19 вересня 2012 року розпочато будівництво ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС - Київська та заходів ПЛ 750 кВ Хмельницька АЕС - Чорнобильська АЕС на ПС 750 кВ "Київська".
За результатами фінансово-господарської діяльності підприємств ПЕК середньомісячна заробітна плата за 2012 рік порівняно з 2011 роком зросла на:
• 14,9% - в електроенергетичній галузі і дорівнює 4505 грн.;
• 18,7% - в атомно-промисловому комплексі і становить 6915 грн.;
• 26,4% - у нафтогазовому комплексі і дорівнює 5575 гривень;
• 15,9% - на вугледобувних підприємствах і дорівнює 5185 гривень.
Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити стратегічні цілі Міненерговугілля України та його структурних одиниць на 2013 рік:
• Підтримка розвитку економіки держави шляхом надійного та якісного задоволення попиту на енергетичні ресурси.
• Забезпечення енергетичної безпеки держави.
• Структурна модернізація паливно-енергетичного комплексу. Формування дієвої системи управління та регулювання в паливно-енергетичному секторі, розвиток конкурентних відносин на ринках енергоносіїв.
• Підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів.
• Зменшення техногенного навантаження на навколишнє середовище. Підвищення рівня безпеки в ПЕК.
1.1. Першому заступнику Міністра Поповичу І.М., заступнику Міністра Чеху С.М., Велітченку А.І. спільно з керівниками структурних підрозділів апарату Міненерговугілля України та підприємств паливно-енергетичного комплексу підготувати та в установленому порядку подати на затвердження План роботи Міненерговугілля України на друге півріччя 2013 року.
Термін - 15 липня 2013 року
2. Заступнику Міністра Чеху С.М., Департаменту електроенергетики (Меженний С.Я.), Департаменту стратегічної політики та ядерно-енергетичного комплексу (Константінов М.І.), Департаменту реструктуризації вугільної промисловості (Вівчаренко О.В.), Департаменту економіки і фінансів (Бондаренко А.Ю.), НАК "Енергетична компанія України" (Позняков О.В.), ДП "НАЕК "Енергоатом" (Кім В.В.), ДП "Вугілля України" (Соколов В.А.), керівникам енергогенеруючих підприємств забезпечити дотримання показників Прогнозного балансу електроенергії, палива та витрат генеруючих компаній ТЕС на 2013 рік.
Термін - протягом 2013 року
3. Заступнику Міністра Чеху С.М., Департаменту електроенергетики (Меженний С.Я.) забезпечити роботу теплоелектроцентралей винятково у теплофікаційному режимі з метою скорочення споживання природного газу.
Термін - протягом 2013 року
4. Заступнику Міністра Чеху С.М., Департаменту електроенергетики (Меженний С.Я.):
4.1. Спільно з Держенергонаглядом (Лушкін В.А.)
4.2. Підготувати звернення до НКРЕ про:
- внесення змін до Правил користування електричною енергією , затверджених постановою НКРЕ від 31 липня 1996 року № 28, якими передбачити використання електропередавальними організаціями коштів, отриманих від споживачів за перетікання реактивної електроенергії, винятково на встановлення та підтримання в належному технічному стані засобів компенсації реактивної потужності у власних електромережах;
- сприяння погодженню другої редакції Методики, спрямованої на впровадження компенсації реактивної потужності в електромережах електропередавальних організацій та на зниження втрат активної електроенергії під час її транспортування.
Термін - червень 2013 року
4.3. Організувати розроблення та перегляд нормативних документів:
- ГКД 34.20.507-2003 "Технічна експлуатація електричних станцій і мереж. Правила";
- Методика оцінки технічного стану енергетичного обладнання напругою 35 - 150 кВ;
- ГКД 34.20.566-96 "Організація протиаварійної роботи у Міненерго України. Положення" з наданням йому статусу Стандарту операційної безпеки функціонування ОЕС України.
Термін - липень 2013 року
4.4. Спільно з Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України (Хохотва О.І.):
4.4.1. Ініціювати перегляд і розглянути доцільність внесення до Плану наукових та науково-технічних робіт Міністерства енергетики та вугільної промисловості на 2013 рік у галузі "Електроенергетика" нормативного документа СОУ-Н МПЕ 40.1.17.401:2004 "Контроль металу і продовження терміну експлуатації основних елементів котлів, турбін і трубопроводів теплових електростанцій. Типова інструкція" з урахуванням технічного стану та умов експлуатації енергетичного обладнання;
4.4.2. Організувати розроблення нормативних документів:
- інструкція "Регламент гідравлічних випробувань барабанів котлів для виявлення дефектів та після ремонтів";
- рекомендації для оцінки стану основного обладнання з урахуванням вихідних властивостей металу (твердості, міцності, щільності).
4.4.3. Із залученням Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж (Гутаревич О.Т.) забезпечити перегляд чинних нормативних документів:
- у частині безпеки експлуатації, виявлення пошкоджень та дефектів енергетичного обладнання, термін перегляду яких уже сплив або надходить;
- щодо проектування, експлуатації та ремонту систем пилоприготування теплових електростанцій, які працюють на вугіллі з високим вмістом литючих.
Термін - до 1 липня 2013 року
5. Заступнику Міністра Чеху С.М., Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту, трудової та соціальної політики (Онищенко О.М.), Департаменту електроенергетики (Меженний С.Я.) організувати роботу щодо внесення змін до НПАОП 40.3-1.16-93 "Правила вибухопожежобезпеки паливоподач електростанцій".
Термін - до 1 липня 2013 року
6. Заступнику Міністра Чеху С.М., Департаменту електроенергетики (Меженний С.Я.):
- забезпечити супроводження проекту Закону України "Про внесення змін до Земельного та Лісового кодексів України" у Верховній Раді України.
Термін - протягом 2013 року
- З метою удосконалення інформаційних потоків та створення єдиного інформаційного поля в електроенергетиці - утворити робочу групу з формування єдиного інформаційного поля в електроенергетичній галузі, залучивши представників Міненерговугілля, НКРЕ, ДП "Енергоринок", ДП НЕК "Укренерго", ДП НАЕК "Енергоатом", НАК "Енергетична компанія України", а також представників енергогогенеруючих та енергопостачальних компаній усіх форм власності. За результатами - підготувати спільний нормативний документ Міненерговугілля та НКРЕ стосовно утворення єдиного інформаційного поля в електроенергетичній галузі та погодити його з Держстатом.
Термін - вересень 2013 року
7. Департаменту з питань виробництва традиційних та альтернативних видів палива (Рубан І.В.), НАК "Нафтогаз України" (Бакулін Є.М.) звернутися до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з метою погашення у повному обсязі всіма категоріями споживачів заборгованості з оплати використаних енергоносіїв та забезпечення у подальшому щомісячної оплати.
Термін - протягом 2013 року
8. Департаменту економіки і фінансів (Бондаренко А.Ю.), Департаменту з питань виробництва традиційних та альтернативних видів палива (Рубан І.В.), НАК "Нафтогаз України" (Бакулін Є.М):
8.1. Визначитися стосовно джерел фінансування субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, зокрема - фінансування відповідних видатків за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.
Термін - II квартал 2013 року
8.2. Підготувати пропозиції стосовно внесення зміни до статті 21 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" про надання державних гарантій за зобов'язаннями Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" за зовнішніми запозиченнями перед ВАТ "Газпромбанк" (Російська Федерація) без зобов'язання позичальника подавати стан виконання зобов'язань перед державою з відшкодування витрат державного бюджету та сплачувати до державного бюджету плату за отримання державних гарантій.
Термін - II квартал 2013 року
9. Департаменту з питань виробництва традиційних та альтернативних видів палива (Рубан І.В.), Департаменту економіки і фінансів (Бондаренко А.Ю.), НАК "Нафтогаз України" (Бакулін Є. М.) підготувати пропозиції для передбачення у Державному бюджеті України на 2013 рік видатків із загального фонду державного бюджету на компенсацію Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" різниці між цінами закупівлі імпортованого природного газу та його реалізації суб'єктам господарювання для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням.
Термін - II квартал 2013 року
10. Першому заступнику Міністра Поповичу І.М., Департаменту реструктуризації вугільної промисловості (Вівчаренко О.В.), керівникам державних підприємств "Донвуглереструктуризація", "ОД "Луганськвуглереструктуризація", "ЦЗК Вуглеторфреструктуризація" та державних підприємств, які готуються до ліквідації, забезпечити побутовим паливом в обсязі річної норми осіб, які мають право на його отримання згідно зі ст. 43, 48 Гірничого закону України , до початку опалювального сезону.
Термін - жовтень 2013 року
11. Першому заступнику Міністра Поповичу І.М., Управлінню з реструктуризації та закриття вугільних підприємств (Захаренко В.В.), керівникам підприємств: "Донвуглереструктуризація", "ОД "Луганськвуглереструктуризація", "ЦЗК "Вуглеторфреструктуризація" забезпечити завершення в повному обсязі 5 проектів ліквідації неперспективних гірничих підприємств.
Термін - листопад 2013 року
12. НАК "Енергетична компанія України" (Позняков О.В.), НАК "Нафтогаз України" (Бакулін Є.М.), ПАТ "Укргідроенерго" (Сирота І.Г.), ДП "Регіональні електричні мережі" (Богатирьов І.І.) вжити заходів для виконання вимог ст. 15 Закону України "Про охорону праці" в частині виокремлення служб охорони праці підприємств та їхнього безпосереднього підпорядкування першому керівнику.
Термін - I півріччя 2013 року
13. Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту, трудової та соціальної політики (Онищенко О.М.) спільно з Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України (Хохотва О.І.) надати пропозиції до розроблення проекту Порядку формування підприємствами витрат на охорону праці та використання цих коштів.
Термін - до 14 червня 2013 року
14. ДП "НАЕК "Енергоатом" (Кім В.В.), НАК "Нафтогаз України" (Бакулін Є.М.):
- вивчити причини погіршення стану охорони праці, збільшення кількості нещасних випадків з працівниками на підвідомчих підприємствах та у відокремлених підрозділах;
- за результатами - розробити заходи виявлення виробничих ризиків, інших негативних чинників, що впливають на зростання травматизму;
- заслухати керівників підприємств, на яких стались групові, тяжкі та смертельні нещасні випадки;
- надати інформацію про виконану роботу до Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту, трудової та соціальної політики.
Термін - до 14 червня 2013 року
15. НАК "Нафтогаз України" (Бакулін Є.М.):
- проаналізувати причини нещасних випадків внаслідок дорожньо-транспортних пригод, вивчити стан запобігання таким випадкам на підпорядкованих підприємствах, звернувши увагу на належність передрейсових медичних оглядів працівників, технічного стану транспортних засобів;
- вжити заходів для виконання у повному обсязі вимог нормативно-правових актів з охорони праці;
- розглянути доцільність впровадження у галузі обов'язкового психофізіологічного контролю водіїв автотранспортних засобів, незалежно від категорії.
Термін - до 1 липня 2013 року
16. Керівникам підприємств електроенергетичної галузі рекомендувати:
16.1. Посилити вимоги до виробничого персоналу для неухильного дотримання Правил безпеки експлуатації електроустановок під час виконання робіт в електроустановках, передусім - до осіб, призначених керівниками робіт, допускачами, працівників диспетчерських служб. За кожним фактом електротравмування вживати жорстких заходів реагування до винних осіб.
Термін - постійно
16.2. Проаналізувати стан забезпечення та фактичного використання засобів індивідуального захисту працівниками, врахувавши відповідність вимогам і стандартам безпеки виконання робіт.
Термін - I півріччя 2013 року
16.3. Вжити заходів до забезпечення працівників засобами індивідуального захисту відповідно до потреб, належної якості та з урахуванням індивідуальних особливостей працівників та робіт.
Термін - I півріччя 2013 року
16.4. Вжити заходів до створення у структурних підрозділах навчально-тренувальних полігонів, відповідного оснащення для тренувань виробничого персоналу.
Термін - протягом 2013 року
17. Керівникам підприємств вугільної галузі забезпечити виконання
- завдань та заходів Програми підвищення безпеки праці на вугледобувних та шахтобудівних підприємствах , затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2006 № 374, зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2011 № 521.
Термін - протягом 2013 року
- заходів з передприватизаційної підготовки об'єктів приватизації, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 № 987 "Про затвердження переліку об'єктів державної власності, які підлягають приватизації у 2012 - 2014 роках, та критеріїв визначення способу їх приватизації".
Термін - до 1 липня 2013 року
18. Керівникам підприємств паливно-енергетичного комплексу:
- створити служби пожежної безпеки чисельністю відповідно до вимог нормативно-правових актів;
рекомендувати:
- забезпечити належне фінансування заходів щодо впровадження на об'єктах підвищеної небезпеки систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення персоналу у разі виникнення небезпеки;
- з метою запобігання пожежам на паливонаповненому обладнанні прискорити впровадження нових екологічних біотехнологій для очищення та відновлення ділянок, територій підстанцій та енергетичних об'єктів.
Термін - протягом 2013 року
19. Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту, трудової та соціальної політики (Онищенко О.М.), керівникам підприємств електроенергетичної галузі з метою здійснення додаткових організаційних заходів запобігання нещасним випадкам, посилення контролю за дотриманням вимог безпеки під час виконання робіт на обладнанні енергетичних компаній, відповідно до Закону України "Про електроенергетику" та галузевого нормативного документа "Особливі умови безпечного виконання робіт на підприємствах електроенергетики. Положення" ввести Особливі умови на підприємствах перед початком весняної ремонтної кампанії.
Термін - до 14 червня 2013 року
20. Першому заступнику Міністра Поповичу І.М., заступнику Міністра Чеху С.М., керівникам структурних підрозділів апарату Міненерговугілля:
20.1. Відповідно до повноважень, спільно з причетними керівниками підприємств паливно-енергетичного комплексу забезпечити виконання у встановлені строки завдань і заходів, передбачених Національним планом дій на 2013 рік з впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" .
Термін - протягом 2013 року
20.2. Забезпечити супроводження у Верховній Раді України законопроектів, передбачених Національним планом дій на 2012 рік з впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" .
Термін - до ухвалення зазначених законів
20.3. Забезпечити інформаційно-роз'яснювальну роботу у процесі розроблення, громадського обговорення, експертизи, схвалення проектів нормативно-правових актів у рамках виконання Національного плану дій на 2013 рік з впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".
Термін - постійно
21. Першому заступнику Міністра Поповичу І.М., заступнику Міністра Чеху С.М., керівникам структурних підрозділів апарату Міненерговугілля України та підприємств паливно-енергетичного комплексу вжити дієвих заходів щодо організації взаємодії з місцевими органами влади, надання практичної допомоги у розв'язанні проблем економічного і соціального розвитку адміністративно-територіальних одиниць Чернівецької та Луганської областей, відповідних реформ у регіонах на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 січня 2013 року № 17-р "Про внесення змін у додаток 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2002 р. № 685".
Термін - протягом 2013 року
Голова колегії,
Міністр

Е. Ставицький
( Текст взято з сайту Міненерговугілля України http://mpe.kmu.gov.ua/ )