• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку застосування органами Державної казначейської служби України заходів впливу за порушення бюджетного законодавства

Державна казначейська служба України | Наказ, Форма типового документа, Журнал, Рекомендації від 29.12.2012 № 394
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна казначейська служба України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Журнал, Рекомендації
  • Дата: 29.12.2012
  • Номер: 394
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.12.2012 № 394
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку застосування органами Державної казначейської служби України заходів впливу за порушення бюджетного законодавства
Відповідно до статей 116 - 118 Бюджетного кодексу України та з метою визначення порядку організації роботи органів Державної казначейської служби України в процесі виявлення та фіксування порушень бюджетного законодавства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку застосування органами Державної казначейської служби України заходів впливу за порушення бюджетного законодавства (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Начальнику Управління розвитку, міжнародного співробітництва та зовнішніх зв'язків Дорошу І.П. розмістити на веб-порталі Державної казначейської служби України затверджені Методичні рекомендації.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Державної казначейської служби України відповідно до розподілу обов'язків, начальників головних управлінь Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та начальників управлінь (відділень) Державної казначейської служби України у районах, районах у містах, містах обласного, республіканського значення.
ГоловаС.І. Харченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної
казначейської служби України
29.12.2012 № 394
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку застосування органами Державної казначейської служби України заходів впливу за порушення бюджетного законодавства
1. Загальні положення
1.1. Ці Методичні рекомендації розроблені на виконання статей 116 - 118 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 21 "Про затвердження Порядку зупинення операцій з бюджетними коштами" (далі - Порядок № 21), постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2003 № 386 "Про Порядок безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетів, витрачених на здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які мають проводитися з іншого бюджету" (із змінами та доповненнями) (далі - Порядок № 386), постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1163 "Про затвердження Порядку повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання" (далі - Порядок № 1163), наказу Міністерства фінансів України від 15.11.2010 № 1370 "Про затвердження Порядку складання Протоколу про порушення бюджетного законодавства та форми Протоколу про порушення бюджетного законодавства" (далі - Порядок № 1370), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.11.2010 за № 1201/18496, наказу Міністерства фінансів України від 15.05.2002 № 319 "Про затвердження Порядку призупинення бюджетних асигнувань", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31.05.2002 за № 467/6755 (із змінами та доповненнями) (далі - Порядок № 319), наказу Міністерства фінансів України від 05.08.2011 № 996 "Про затвердження форм вимог до розпорядника та одержувача бюджетних коштів та форми Інформації про встановлені факти нецільового використання субвенції", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19.08.2011 за № 994/19732 (далі - Наказ № 996), та визначають організацію роботи органів Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) щодо застосування заходів впливу до розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів) за встановлені факти порушень бюджетного законодавства.
1.2. У цих Методичних рекомендаціях нижчезазначені терміни вживаються в такому значенні:
посадова особа органу Казначейства - працівник органу Казначейства, до посадових обов'язків якого належить здійснення контролю за дотриманням учасником бюджетного процесу норм бюджетного законодавства.
1.3. Інші терміни вживаються у значенні, наведеному у Бюджетному кодексі України (далі - Кодекс).
2. Порядок застосування органами Казначейства заходів впливу за порушення бюджетного законодавства
2.1. Рішення про застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства приймає керівник (заступник керівника) органу Казначейства.
2.2. Попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства (далі - попередження) може застосовуватись у випадках виявлення таких порушень бюджетного законодавства:
1) порушення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів термінів реєстрації бюджетних зобов'язань, встановлених законодавством;
2) порушення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів порядку здійснення попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів, а також порушення вимог законодавства при здійсненні такої оплати, крім випадків, зазначених у підпункті 4 пункту 2.3;
3) порушення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів встановлених вимог щодо застосування економічної класифікації видатків та кредитування бюджету;
4) недотримання вимог статті 51 Кодексу в частині наявності простроченої кредиторської заборгованості (частина 4 статті 51 Кодексу);
5) інші випадки порушення бюджетного законодавства учасником бюджетного процесу, крім випадків, зазначених у пункті 2.3.
Після виявлення факту такого порушення бюджетного законодавства посадова особа органу Казначейства складає у довільній письмовій формі попередження, у якому обов'язково зазначаються: суть порушення бюджетного законодавства; посилання на норми нормативно-правових актів, які порушено та є підставою для складання попередження; термін усунення порушення бюджетного законодавства; назва, номер, дата та сума документа, який повертається без виконання; у разі наявності у документах, наданих з порушенням бюджетного законодавства, код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (код тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів), номер реєстраційного/спеціального реєстраційного рахунку.
Попередження візується посадовою особою органу Казначейства та підписується керівником (заступником керівника) органу Казначейства.
Попередження реєструються в Журналі реєстрації попереджень про неналежне виконання бюджетного законодавства (далі - Журнал реєстрації попереджень) (додаток 1).
2.3. Рішення щодо застосування заходу впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами приймається керівником (заступником керівника) органу Казначейства у випадках:
1) порушення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів порядку відкриття (закриття) рахунків в органах Казначейства;
2) неподання до органів Казначейства розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів у встановлені терміни фінансової і бюджетної звітності, а також подання такої звітності у неповному обсязі;
3) невідповідність даних, наведених у фінансовій та бюджетній звітності розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, відповідним даним бухгалтерського обліку органів Казначейства;
4) неподання до органів Казначейства розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів у встановлені терміни підтвердних документів про отримання товарів, робіт і послуг при здійсненні попередньої оплати за товари, роботи та послуги;
5) неподання до органів Казначейства розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів у встановлені терміни індивідуальних кошторисів (змін до них) та інших документів, що застосовуються в процесі виконання державного та місцевих бюджетів;
6) інші випадки порушення бюджетного законодавства учасником бюджетного процесу, за які, відповідно до статті 117 Кодексу, застосовується зупинення операцій з бюджетними коштами.
Згідно з Порядком № 1370 посадовою особою органу Казначейства складається у двох примірниках Протокол про порушення бюджетного законодавства (далі - Протокол).
Протокол реєструється в Журналі реєстрації протоколів про порушення бюджетного законодавства (далі - Журнал реєстрації протоколів) (додаток 2).
2.4. На підставі Протоколу орган Казначейства протягом одного робочого дня складає розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами відповідно до Порядку № 21.
Розпорядження про зупинення операцій реєструється у день його складання в Журналі реєстрації складених в органах Державної казначейської служби розпоряджень про зупинення (відновлення) операцій з бюджетними коштами (далі - Журнал реєстрації складених розпоряджень) (додаток 3).
2.5. Розпорядження про відновлення операцій, які складаються посадовими особами органів Казначейства, реєструються у Журналі реєстрації складених розпоряджень.
2.6. Органи Казначейства ведуть облік отриманих від інших центральних органів виконавчої влади розпоряджень про зупинення та відновлення операцій у Журналі реєстрації отриманих від інших центральних органів виконавчої влади розпоряджень про зупинення (відновлення) операцій з бюджетними коштами (далі - Журнал реєстрації отриманих розпоряджень) (додаток 4).
2.7. У разі застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства - призупинення бюджетних асигнувань, дії органів Казначейства регламентуються Порядком № 319.
Органи Казначейства реєструють розпорядження про призупинення бюджетних асигнувань у Журналі реєстрації розпоряджень про призупинення (відновлення) дії бюджетних асигнувань (далі - Журнал реєстрації розпоряджень про призупинення (відновлення) (додаток 5). До помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету вносяться зміни на підставі довідки про внесення змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету.
Розпорядження про відновлення дії бюджетних асигнувань реєструється у Журналі реєстрації розпоряджень про призупинення (відновлення). На підставі цього розпорядження та довідки про внесення змін до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету вносяться зміни до помісячного розпису асигнувань загального фонду бюджету.
2.8. Дії органів Казначейства при застосуванні заходу впливу за порушення бюджетного законодавства - повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету у разі їх нецільового використання регламентуються Порядком № 1163 та Наказом № 996.
Вимога до розпорядника бюджетних коштів про повернення до відповідного бюджету використаної ним не за цільовим призначенням суми субвенції або вимога до одержувача бюджетних коштів про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету в сумі, що використана ним не за цільовим призначенням (далі - вимога), реєструється органами Казначейства у Журналі реєстрації вимог про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання (далі - Журнал реєстрації вимог) (додаток 6).
Після виконання розпорядником бюджетних коштів або одержувачем бюджетних коштів вимоги у Журналі реєстрації вимог ставиться відмітка про виконання (проставляється дата та номер платіжного доручення).
2.9. Безспірне вилучення коштів з місцевих бюджетів органами Казначейства здійснюється відповідно до Порядку № 386.
Рішення щодо застосування безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетів (далі - рішення) реєструється органами Казначейства у Журналі реєстрації рішень Міністерства фінансів України щодо застосування безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетів (далі - Журнал реєстрації рішень) (додаток 7).
Після стягнення коштів з місцевих бюджетів до державного бюджету у Журналі реєстрації рішень робиться відмітка про виконання (проставляється дата та номер платіжного документа).
2.10. У відповідному структурному підрозділі органу Казначейства визначається відповідальний працівник за ведення та зберігання Журналу реєстрації попереджень, Журналу реєстрації протоколів, Журналу реєстрації складених розпоряджень, Журналу реєстрації отриманих розпоряджень, Журналу реєстрації розпоряджень про призупинення (відновлення), Журналу реєстрації вимог та Журналу реєстрації рішень.
3. Інформація про застосування органами Казначейства заходів впливу за порушення бюджетного законодавства
3.1. Органи Казначейства складають та подають до Державної казначейської служби України інформацію щодо застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства.
Порядок, періодичність та терміни подання інформації щодо застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства встановлюються наказом Державної казначейської служби України.
Начальник Управління
методології з обслуговування
бюджетів, бухгалтерського
обліку та звітності



Н.І. Сушко
Додаток 1
до Методичних рекомендацій
щодо порядку застосування
органами Державної
казначейської служби України
заходів впливу за порушення
бюджетного законодавства
ЖУРНАЛ
реєстрації попереджень про неналежне виконання бюджетного законодавства

з/п
Номер, дата документа, яким зафіксоване порушенняНомер реєстраційного/спеціального реєстраційного рахунка, код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (код тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів)-*Найменування розпорядника (одержувача) бюджетних коштівНазва, номер, дата документа, причина попередженняСума (грн.)П.І.Б. посадової особи органу Казначейства, яка склала попередження
1234567
__________
-* Заповнюються тільки ті реквізити, які є у відповідних документах, наданих з порушенням бюджетного законодавства.
Додаток 2
до Методичних рекомендацій
щодо порядку застосування
органами Державної
казначейської служби України
заходів впливу за порушення
бюджетного законодавства
ЖУРНАЛ
реєстрації протоколів про порушення бюджетного законодавства

з/п
Протоколи про бюджетні правопорушенняЗміст порушення бюджетного законодавстваДата отримання, посада, П.І.Б. та підпис уповноваженої особи, яка отримала протокол, або відмітка про поштове відправленняДата повернення від розпорядника (одержувача) бюджетних коштів протоколу
датаномернайменування розпорядника (одержувача) бюджетних коштівпосада, П.І.Б. та підпис особи, яка склала протокол
12345678
Додаток 3
до Методичних рекомендацій
щодо порядку застосування
органами Державної
казначейської служби України
заходів впливу за порушення
бюджетного законодавства
ЖУРНАЛ
реєстрації складених в органах Державної казначейської служби розпоряджень про зупинення (відновлення) операцій з бюджетними коштами

з/п
Розпорядження про зупинення (відновлення) операцій з бюджетними коштамиЗміст порушення бюджетного законодавстваДата зупинення (відновлення) операційДата отримання, посада, П.І.Б. та підпис уповноваженої особи, яка отримала розпорядження, або відмітка про поштове відправлення
датаномер-*найменування розпорядника (одержувача) бюджетних коштівпосада, П.І.Б. та підпис особи, яка склала розпорядження
12345678
__________
-* Нумерація здійснюється наступним чином: № з/п Розпорядження про зупинення (відновлення) операцій з бюджетними коштами / індекс структурного підрозділу, посадовою особою якого було складене розпорядження.
Наприклад: № 5з/16 (розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами під № 5з, що складене Управлінням бухгалтерського обліку операцій державного бюджету Казначейства України, індекс 16) або 7в/14 (розпорядження про відновлення операцій з бюджетними коштами під № 7в, що складене Департаментом обслуговування головних розпорядників коштів та інших клієнтів, індекс 14).
Додаток 4
до Методичних рекомендацій
щодо порядку застосування
органами Державної
казначейської служби України
заходів впливу за порушення
бюджетного законодавства
ЖУРНАЛ
реєстрації отриманих від інших органів центральної влади розпоряджень про зупинення та відновлення операцій з бюджетними коштами

з/п
Розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштамиПосада, П.І.Б. та підпис особи, яка відповідає за виконання розпорядженняДата зупинення операційРозпорядження про відновлення операцій з бюджетними коштамиДата відновлення операцій
дата надходження розпорядженнянайменування уповноваженого органу, який прийняв рішенняномердатанайменування розпорядника (одержувача) бюджетних коштівдата надходження розпорядженняномердата
123456789101112
Додаток 5
до Методичних рекомендацій
щодо порядку застосування
органами Державної
казначейської служби України
заходів впливу за порушення
бюджетного законодавства
ЖУРНАЛ
реєстрації розпоряджень про призупинення (відновлення) дії бюджетних асигнувань

з/п
Розпорядження про призупинення бюджетних асигнуваньПосада, П.І.Б. та підпис особи, яка відповідає за виконання розпорядженняДата призупинення бюджетних асигнуваньРозпорядження про відновлення дії бюджетних асигнуваньДата відновлення дії бюджетних асигнувань
дата надходження розпорядженнянайменування уповноваженого органу, який прийняв рішенняномердатанайменування розпорядника (одержувача) бюджетних коштівдата надходження розпорядженняномердата
123456789101112
Додаток 6
до Методичних рекомендацій
щодо порядку застосування
органами Державної
казначейської служби України
заходів впливу за порушення
бюджетного законодавства
ЖУРНАЛ
реєстрації вимог про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання

з/п
Дата надходження вимоги про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджетуНайменування уповноваженого органу, який склав вимогу про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджетуНомер вимоги про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджетуДата вимоги про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджетуНайменування розпорядника (одержувача) бюджетних коштівПосада, П.І.Б. та підпис особи, яка здійснює контроль за виконанням вимоги про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджетуВідмітка про виконання вимоги про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету
Дата№ документа
1234567812
Додаток 7
до Методичних рекомендацій
щодо порядку застосування
органами Державної
казначейської служби України
заходів впливу за порушення
бюджетного законодавства
ЖУРНАЛ
реєстрації рішень Міністерства фінансів України щодо застосування безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетів

з/п
Дата надходження рішення щодо застосування безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетівНомер рішення щодо застосування безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетівДата рішення щодо застосування безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетівНазва бюджетуПосада, П.І.Б. та підпис особи, яка здійснює контроль та виконує рішенняВиконання
стягнення коштів з місцевих бюджетів до державного бюджетузменшення обсягу трансфертів (дотації вирівнювання)
Дата№ документаДата№ документа
12345678910