• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно питання отримання документа дозвільного характеру

Міністерство екології та природних ресурсів України | Лист від 01.02.2011 № 2194/10/10-11
Реквізити
  • Видавник: Міністерство екології та природних ресурсів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.02.2011
  • Номер: 2194/10/10-11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство екології та природних ресурсів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.02.2011
  • Номер: 2194/10/10-11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО
ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Л И С Т
01.02.2011 N 2194/10/10-11
Голові Республіканського
комітету Автономної
Республіки Крим з охорони
навколишнього природного
середовища, начальникам
Державних управлінь охорони
навколишнього природного
середовища в областях,
містах Києві та Севастополі
Стосовно питання отримання документа дозвільного характеру
На адресу міністерства надходять чисельні звернення від територіальних органів Мінприроди та суб'єктів господарювання з питання отримання документа дозвільного характеру (дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами) у разі зміни назви або організаційно-правової форми суб'єктом господарювання.
Пунктом 4 Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств" установ, організацій та громадян - підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 N 302 (далі - Порядок), передбачено, що суб'єкт господарювання, у разі звернення із заявою для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, зобов'язаний проводити інвентаризацію стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря" видів та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, пилогазоочисного обладнання. Проте, цей обов'язок передбачено лише щодо звернення із заявою для отримання цього дозволу. З цього пункту не витікає необхідність здійснення цієї інвентаризації у разі переоформлення такого дозволу.
З аналізу змісту п. 4 Порядку вбачається, що метою такої інвентаризації є облік стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря" видів та обсягів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Повторна інвентаризація викидів, у разі, якщо технологія не змінилася, буде означати здійснення подвійної роботи завідомо без будь-яких нових відомостей стосовно зміни технологічних регламентів та режимів роботи обладнання, параметрів джерел утворення або викидів" якісних та кількісних характеристик забруднюючих речовин. Останнє явно не було і не могло бути метою прийняття положення п. 4 Порядку.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України: "У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія)". Рішення, згідно з яким суб'єкт господарювання буде зобов'язаний при переоформленні дозволу здійснювати повторну інвентаризацію, означатиме несення ним витрат без будь-якої користі для інтересів охорони довкілля чи забезпечення екологічної безпеки. Таке рішення державного органу явно не узгоджувалося б з положенням ч. 3 ст. 2 КАС.
Вищевикладене дозволяє дійти висновку, що при переоформленні дозволу на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря, у разі, якщо технологія чи інші технічні параметри не змінилися, здійснювати повторну інвентаризацію викидів суб'єкт господарювання, відповідно до чинного законодавства, не зобов'язаний.
Згідно з частиною 8 статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему сфері господарської діяльність" підставами для переоформлення документа дозвільного характеру є: зміна найменування суб'єкта господарювання - юридичної особи або прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця; зміна місцезнаходження суб'єкта господарювання.
У разі виникнення підстав для переоформлення документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом п'яти робочих днів з дня настання таких підстав подати дозвільному органу або державному адміністратору заяву про переоформлення документа дозвільного характеру разом з документом дозвільного характеру, що підлягає переоформленню, і відповідний документ, що підтверджує зазначені зміни (виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).
Строк дії переоформленого документа дозвільного характеру не може перевищувати строк дії, зазначений у документі дозвільного характеру, що переоформлявся.
Не переоформлений в установлений строк документ дозвільного характеру є недійсним і потребує проходження повної процедури, визначеної Порядком у кожному випадку окремо, для отримання документу дозвільного характеру.
Заступник Міністра А.В.Володін