• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проведення Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

Міністерство культури і мистецтв України , Міністерство освіти і науки України | Наказ, Положення від 30.01.2002 № 51/52
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і мистецтв України , Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 30.01.2002
  • Номер: 51/52
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і мистецтв України , Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 30.01.2002
  • Номер: 51/52
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 51/52 від 30.01.2002
м.Київ
Про проведення Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
На виконання Розпорядження Президента України від 28 січня 2002 року N 21/2002-рп, з метою активізації виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, вивчення спадщини Т.Г.Шевченка, виявлення художніх і літературних здібностей та обдаровань серед підростаючого покоління
НАКАЗУЄМО:
1. Провести з 4 лютого до 4 березня 2002 року Всеукраїнський конкурс учнівської творчості на тему: "Ідея соборності України: творчість Тараса Шевченка, доля українського народу, суспільства, держави, власної родини, їх сучасність і майбуття", присвячений Шевченківським дням 9-10 березня 2002 року (далі - Конкурс).
2. Затвердити Положення про Конкурс (додаток 1).
3. Затвердити склад журі Конкурсу (додаток 2).
4. Міністерству культури Автономної Республіки Крим, Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням культури, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
4.1. забезпечити організацію та проведення 1-3 етапів Конкурсу відповідно до Положення;
4.2. забезпечити надходження творчих робіт переможців третього етапу Конкурсу до всеукраїнського журі до 28 лютого 2002 року.
5. Державному методичному центру навчальних закладів культури і мистецтва України (Мамченко О.М.) та Науково-методичному центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України (Завалевський Ю.І.) здійснити організаційно-методичне забезпечення проведення четвертого етапу Конкурсу та підбиття його підсумків відповідно до Положення.
6. Фінансування видатків на виготовлення дипломів "Переможець Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості" та придбання цінних подарунків для переможців четвертого етапу Конкурсу забезпечують Міністерство культури і мистецтв України - у номінації "Образотворче мистецтво" та Міністерство освіти і науки України - у номінації "Література".
7. Заступнику Державного секретаря Міністерства освіти і науки України Степку М.Ф. передбачити в Умовах прийому до вищих навчальних закладів України реалізацію права на пільги, визначені Положенням про Конкурс.
8. Першому заступнику Державного секретаря Міністерства культури і мистецтв України Романчишину В.Г. та заступнику Державного секретаря Міністерства освіти і науки України Науменку Г.Г. звернутися до Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України стосовно відзначення журналістів і засобів масової інформації, які активно пропагуватимуть основні ідеї та мету Конкурсу, висвітлюватимуть хід його проведення і підбиття підсумків.
9. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Державного секретаря Міністерства культури і мистецтв України Романчишина В.Г. та заступника Державного секретаря Міністерства освіти і науки України Науменка Г.Г.
Міністр культури і мистецтв України Ю.П.БогуцькийМіністр освіти і науки України В.Г.Кремень
Додаток 1
до наказу Міністерства культури і
мистецтв України та
Міністерства освіти і науки України
від 30 січня 2002 р. N 51/52
Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості
Всеукраїнський конкурс учнівської творчості (далі - Конкурс) проводиться згідно з Розпорядженням Президента України від 28 січня 2002 року N 21/2002-рп на підтримку ініціативи виборчого блоку політичних партій "За єдину Україну" під загальним гаслом "Об'єднаймося ж, брати мої" і присвячується Шевченківським дням 9-10 березня 2002 року.
Метою Конкурсу є активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, вивчення спадщини Великого Кобзаря, виявлення художніх і літературних здібностей та обдаровань серед підростаючого покоління.
Тема Конкурсу: "Ідея соборності України: творчість Тараса Шевченка, доля українського народу, суспільства, держави, власної родини, їх сучасність і майбуття".
Конкурс проводиться за двома номінаціями: "Образотворче мистецтво" і "Література".
Організаторами Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості є Міністерство культури і мистецтв України та Мінісерство освіти і науки України. До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються представники творчих спілок, громадських та освітянських організацій.
До участі в Конкурсі залучаються учні 5-11(12) класів загальноосвітніх та учні професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів.
Конкурс проводиться з 4 лютого до 4 березня 2002 року чотирма етапами:
1-й етап - з 4 до 11 лютого - у загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладах, де визначається по одному переможцю в кожній номінації;
2-й етап - з 12 до 18 лютого - у районах та містах обласного підпорядкування, де визначається по три переможці в кожній номінації;
3-й етап - з 19 до 25 лютого - в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, де визначається по п'ять переможців у кожній номінації;
4-й (підсумковий) етап - з 28 лютого до 4 березня - у столиці України місті Києві.
Творчі роботи переможців третього етапу Конкурсу до 28 лютого 2002 року надсилаються на розгляд всеукраїнського журі, яке підбиває підсумки Конкурсу та визначає 100 переможців. Кількість переможців у кожній номінації визначає журі.
Для проведення 1-3 етапів Конкурсу на місцях утворюються організаційні комітети та журі Конкурсу.
Склад оргкомітету та журі загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів затверджують їхні керівники.
Склад районного (міського) оргкомітету Конкурсу та журі затверджується спільним рішенням відповідних районних (міських) відділів (управлінь) культури та освіти.
Склад організаційного комітету та журі Конкурсу в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі затверджується спільним рішенням відповідних органів управління культури та освіти.
Склад всеукраїнського журі Конкурсу затверджується спільним рішенням Міністерства культури і мистецтв України та Міністерства освіти і науки України.
На Конкурс подаються твори образотворчого мистецтва та літературні твори довільного обсягу, жанру та техніки виконання. У супроводжуючих документах зазначається: назва роботи, ім'я та прізвище автора, дата народження, повна поштова домашня адреса та адреса навчального закладу, ім'я та прізвище вчителя (викладача, керівника студії тощо), який підготував учасника, та місце його роботи.
Роботи учасників Конкурсу не рецензуються і не повертаються.
Авторські права на творчі роботи переможців Конкурсу переходять до його організаторів, які лишають за собою право їх використання при організації виставок, реалізації міжнародних гуманітарних програм.
Переможці першого, другого та третього етапів Конкурсу нагороджуються дипломами (грамотами) і цінними подарунками. Нагородження здійснюється згідно із статтею 4 Розпорядження Президента України від 28 січня 2002 року N 21/2002-рп відповідно районними (міськими) державними адміністраціями та Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Переможці четвертого етапу Конкурсу нагороджуються дипломами "Переможець Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості" та цінними подарунками. Переможці в номінації "Література" з числа учнів випускних класів (курсів) при вступі до державних або комунальних вищих навчальних закладів користуються пільгами, передбаченими для учасників, призерів четвертого етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.
Вчителі (викладачі, керівники студій тощо), які підготували переможців четвертого етапу Конкурсу, відзначаються державними, галузевими нагородами та цінними подарунками.
Урочиста церемонія нагородження переможців Конкурсу та вчителів (викладачів, керівників студій тощо), які їх підготували, відбудеться з участю представників регіонів 9 березня 2002 року на Тарасовій горі в Шевченківському національному заповіднику в місті Києві.
Нагороди переможцям Конкурсу та державні нагороди України вчителям (викладачам, керівникам студій тощо), які їх підготували, вручають голова Організаційного комітету та голова всеукраїнського журі Конкурсу.
Міністерство культури і мистецтв України та Міністерство освіти і науки України забезпечують організацію виставок та опублікування творчих робіт переможців четвертого етапу Конкурсу.
Творчі роботи на підсумковий етап Конкурсу надсилаються з поміткою "Всеукраїнський конкурс учнівської творчості" на адресу:
за номінацією "Образотворче мистецтво" - 01032, м.Київ, бульвар Шевченка, 50-52, Державний методичний центр навчальних закладів культури і мистецтв України;
за номінацією "Література" - 04070, м.Київ, вул.Сагайдачного, 37, Науково-методичний центр середньої освіти Міністерства освіти і науки України.
Державний секретар Міністерства культури і мистецтв України В.Л.СтасюкДержавний секретарМіністерства освіти і науки України В.О.Зайчук
Додаток 2
до наказу Міністерства культури і
мистецтв України та
Міністерства освіти і науки України
від 30 січня 2002 р. N 51/52
Журі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
1. ДЗЮБА Іван Михайлович - академік Національної академії наук України, доктор філологічних наук, голова.
2. СЕМЕНЮК Григорій Фокович - директор інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, професор, заступник голови.
3. КРИВОЛАПОВ Михайло Олександрович - академік Академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, професор, заступник голови.
4. АВРАМЕНКО Олена Іванівна - директор Київської середньої художньої школи ім.Т.Г.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України.
5. БІЙЧУК Галина Василівна - науковий співробітник інституту педагогіки Академії педагогічних наук України.
6. БІЛОУС Володимир Олексійович - голова методичного об'єднання Київської середньої художньої школи ім.Т.Г.Шевченка.
7. БОНДАРЕНКО Неллі Володимирівна - старший науковий співробітник інституту педагогіки Академії педагогічних наук України.
8. ДОНЕНКО Людмила Олександрівна - вчитель української мови та літератури Київського гуманітарного ліцею.
9. КОРОЛЬЧУК Антоніна Миколаївна - вчитель-методист загальноосвітньої школи N 26 м.Києва.
10. КРИЖАНІВСЬКА Валентина Петрівна - головний спеціаліст Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
11. МАМЧЕНКО Олег Миколайович - директор Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України.
12. МИХАЙЛЕНКО Катерина Петрівна - завідувач відділу Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України, секретар.
13. НОВОСЬОЛОВА Валентина Іванівна - науковий співробітник інституту педагогіки Академії педагогічних наук України.
14. ПЕРЕВАЛЬСЬКИЙ Василь Євдокимович - відповідальний секретар Національної спілки художників України, народний художник України, член-кореспондент Академії мистецтв України.
15. РАДАШЕВСЬКА Марія Іванівна - вчитель-методист Фізико-математичного ліцею при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
16. ШВЕЦОВ Валерій Валентинович - завідувач кафедри скульптури Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, заслужений діяч мистецтв України, професор.
17. ШИНКАРУК Неоніла Іванівна - начальник відділу суспільно-гуманітарної освіти головного управління змісту освіти департаменту розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.
"Освіта України", N 11, 05.02.2002 р.