• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо виконання Указу Президента України від 25 серпня 1996 року N 762 "Про грошову реформу в Україні"

Державна комісія з проведення грошової реформи в Україні  | Рішення від 26.08.1996
Реквізити
  • Видавник: Державна комісія з проведення грошової реформи в Україні
  • Тип: Рішення
  • Дата: 26.08.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна комісія з проведення грошової реформи в Україні
  • Тип: Рішення
  • Дата: 26.08.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ПРОВЕДЕННЯ В УКРАЇНІ
ГРОШОВОЇ РЕФОРМИ
РІШЕННЯ
N 2/96 від 26.08.96
м.Київ
Про заходи щодо виконання Указу Президента України від 25 серпня 1996 року N 762 "Про грошову реформу в Україні"
На виконання Указу Президента України від 25 серпня 1996 року
N 762
"Про грошову реформу в Україні" Державна комісія з проведення в Україні грошової реформи
ВИРІШИЛА:
1. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських рад, регіональним управлінням Національного банку України і комерційним банкам:
1.1. Забезпечити неухильне виконання Указу Президента України від 25 серпня 1996 року 762 "Про грошову реформу в Україні".
1.2. Спрямувати зусилля комісій з проведення грошової реформи на своєчасну виплату в гривнях заробітної плати, пенсій, стипендій, допомоги і субсидій, створення належних умов населенню під час обміну українських карбованців на гривні, забезпечення громадського порядку і збереження цінностей в місцях обміну українських карбованців на гривні.
2. Керівникам підприємств, установ та організацій, банків, пунктів обміну, головам комісій з проведення грошової реформи:
2.1. Організувати проведення обміну українських карбованців на гривні, перерахування цін, тарифів, окладів заробітної плати, грошових утримань, пенсій, стипендій та інших грошових виплат населенню, на переоцінку усіх видів заощаджень громадян та інших заходів в порядку, передбаченому Указом Президента України від 25 серпня 1996 року N 762.
2.2. Вирішувати в установленному порядку питання щодо обміну українських карбованців на гривні громадянам, які в період проведення грошової реформи перебували за межами України чи в лікарні, у відрядженні не змогли здійснити такий обмін або з інших поважних причин, за наявності відповідних підтверджуючих документів.
2.3. У період проведення грошової реформи забезпечити щоденну здачу в банки господарюючими суб'єктами всіх форм власності виручки від реалізації товарів і послуг населенню окремо в українських карбованцях і гривнях. Зарахування карбованцевої виручки здійснювати у гривні за встановленим курсом обміну українського карбованця на гривню на їх рахунки не пізніше наступного дня після надходження виручки. У разі потреби установи банків разом з податковими інспекціями та правоохоронними органами перевіряють обгрунтованість сум виручки, що надійшла, у зв'язку з чим строк зарахування виручки може бути продовжений.
2.4. Забезпечити повне і своєчасне завезення до комерційних банків і пунктів обміну гривні та розмінної монети в сумах, необхідних для потреб готівкового обігу.
2.5. Оформити актами на початок дня 2 вересня 1996 року наявність в касах залишків українських карбованців та здати їх в обслуговуючі установи банків того ж дня до 17 годин за місцевим часом.
Виходячи із встановленого ліміту залишку готівки в касах і фактичного залишку українських карбованців в касі, оформленого актом, банкам визначити у встановленому порядку розмір суми, що підлягає зарахуванню на розрахунковий (поточний) рахунок підприємства, установи та організації.
Порядок визначення фактичної наявності цінностей в установах банків на початок грошової реформи та їх актування встановлюється Інструкцією Національного банку України "Про порядок перерахування статей балансів банків та обліку операцій в установах банків в період обміну карбованців на гривні".
З. Регіональним управлінням Національного банку України, органам державної податкової служби в Україні, державної контрольно-ревізійної служби в Україні та Міністерства внутрішніх справ України перевірити достовірність зарахування комерційними банками на розрахункові (поточні) рахунки підприємств, установ і організацій заактованих ними залишків сум готівки в касі.
У разі виявлення випадків, коли банк на початок грошової реформи не встановив підприємству, установі, організації ліміт залишку каси, застосовуються фінансові санкції, передбачені в статті 1 Указу Президента України від 12 червня 1995 року N 436 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".
4. З 2 по 16 вересня 1996 року суб'єкти господарювання усіх форм власності, які реалізують товари та надають послуги населенню:
зобов'язані без обмежень приймати до оплати проданих товарів та наданих послуг як українські карбованці (з урахуванням курсу обміну), так і гривні, а здачу, як правило, видавати в гривнях і копійках;
можуть залишати в касі виручку у гривнях, в сумах, необхідних для видачі здачі покупцям наступного дня.
5. Міністерству зв'язку України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських рад установити на період обміну українських карбованців на гривні телефонний зв'язок в усіх пунктах обміну, а також забезпечити всім банкам і пунктам обміну першочерговий зв'язок для передачі інформації про хід обміну українських карбованців на гривні.
6. Установити, що в період проведення обміну українських карбованців на гривні установи банків та пункти обміну, служби з виплати заробітної плати та інших доходів населення підприємств, установ і організацій в разі потреби працюють надурочно та у вихідні дні з оплатою в установленому порядку.
7. Комісіям з проведення грошової реформи та регіональним управлінням Національного банку України щоденно подавати Державній комісії з проведення в Україні грошової реформи та Національному банку України оперативну статистичну та бухгалтерську звітність про хід грошової реформи в обсягах і за формами, визначеними Національним банкам України.
8. Ощадному банку України, іншим комерційним банкам та іншим фінансово-кредитним установам, які залучають кошти населення, станом на 2 вересня 1996 року перерахувати в установленому порядку усі вклади населення з відповідними записами в особових рахунках громадян у банках.
Запис у ощадній книжці та інших документах, що засвідчують вкладення населення про залишки грошей у гривні, здійснюються при першій явці вкладника після 2 вересня 1996 року.
9. Установити персональну відповідальність керівників підприємств, установ і організацій, які реалізують товари і надають послуги населенню, за достовірність перерахунку цін, тарифів і своєчасність переоцінки товарів.
10. Міністерству праці України, Міністерству економіки України, Міністерству фінансів України, органам Державної податкової інспекції України, місцевим державним адміністраціям встановити контроль за достовірністю перерахунку і застосування на підприємствах, установах, організаціях та будовах цін, тарифів, тарифних ставок, відрядних розцінок і окладів заробітної плати.
11. Провести переоцінку статей активів і пасивів балансів та показників статистичної та бухгалтерської звітності підприємств, установ і організацій всіх форм власності станом на 2 вересня 1996 року за встановленим курсом обміну українських карбованців на гривню.
12. Установити, що розрахунки за товари, відвантажені до 2 вересня 1996 року, надані до цьго строку послуги і виконані роботи, інші боргові зобов'язання та вимоги, платежі за якими не проведені, здійснюються після цієї дати в гривнях за новими цінами.
1З. Установити, що суми, які внесені до 2 вересня 1996 року для переказів на території України, а також на акредитиви видаються після цього строку у гривнях за встановленим курсом обміну українських карбованців на гривні.
14. Установити, що залишки коштів державного і місцевого бюджетів, а також коштів цільових фондів і резервів, незалежно від джерел їх створення, перераховуються за встановленим курсом обміну українських карбованців на гривні.
15. Міністерству внутрішніх справ України та Службі безпеки України вжити необхідних заходів для посилення охорони цінностей в банках, обмінних пунктах, та під час їх перевезення, а також за додержанням установленого порядку обміну українських карбованців на гривні та виконанням інших операцій, пов'язаних з проведенням грошової реформи.
Прем'єр-міністр України,
голова Державної комісії

П.ЛАЗАРЕНКО