• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд звернення щодо продовження дії дозволу на виконання будівельних робіт

Державна архітектурно-будівельна інспекція України | Лист від 03.02.2011 № 40-17/11-423
Реквізити
  • Видавник: Державна архітектурно-будівельна інспекція України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.02.2011
  • Номер: 40-17/11-423
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна архітектурно-будівельна інспекція України
  • Тип: Лист
  • Дата: 03.02.2011
  • Номер: 40-17/11-423
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ
Л И С Т
03.02.2011 N 40-17/11-423
Про розгляд звернення
Державна архітектурно-будівельна інспекція розглянула ваше звернення стосовно продовження дії дозволу на виконання будівельних робіт та повідомляє.
Відповідно до статті 29 Закону України "Про планування та забудову територій" дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається на нормативний строк будівництва об'єкта або на строк дії договору (контракту) підряду на будівництво об'єкта. Дія дозволу може бути продовжена за зверненням замовника на строк не більше одного року. Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Відповідно до пункту 6 Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2009 N 1104, дозвіл на виконання будівельних робіт надається на строк будівництва об'єкта або на строк дії договору (контракту) підряду на будівництво об'єкта.
Як вбачається з наведеного, законодавство не обмежує надання нового дозволу на виконання будівельних робіт, якщо роботи не були завершені, а обмежує тільки термін виданого дозволу.
Крім цього, відповідно до пункту 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" дозвіл на виконання будівельних робіт, отриманий до набрання чинності підпунктів (до 13.04.2009), вказаних у першому реченні цього пункту, зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом (тобто з 14.10.2008), а щодо об'єктів містобудування, будівництво яких розпочато, - до завершення їх будівництва.
Як вбачається з наведеного зазначена норма є нормою прямої дії, у зв'язку з чим дозволи на виконання будівельних робіт, отримані до набуття чинності підпункту 17 пункту 10 розділу I зазначеного Закону, є чинними та не потребують продовження терміну їх дії в межах строків, встановлених пунктом 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву".
Враховуючи викладене, після закінчення дії дозволу, що не підпадає під зазначену норму Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву", замовнику будівництва необхідно отримати новий дозвіл на виконання будівельних робіт.
Відповідно до статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" письмове повідомлення дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру надається суб'єкту господарювання особисто або надсилається поштовим відправленням з описом вкладення із зазначенням передбачених законом підстав для такої відмови у строк, встановлений для видачі документа дозвільного характеру.
Згідно з статтею 29 Закону України "Про планування та забудову територій" розгляд заяви, прийняття рішення про надання дозволу на виконання будівельних робіт або про відмову у його наданні, видача та реєстрація дозволу на виконання будівельних робіт (або відмови в його наданні) здійснюються інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю протягом місяця з дня реєстрації заяви.
Відповідно до пункту 8 зазначеного Порядку у разі прийняття рішення про відмову в наданні зазначеного дозволу заявникові надсилається протягом п'яти робочих днів відповідне повідомлення з обґрунтуванням причин відмови.
Таким чином, відмова у видачі дозволу на виконання будівельних робіт повинна бути надіслана у п'яти денний термін з дня прийняття відповідного рішення Інспекцією.
Інформуємо, що відповідно до статті 166-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення неповідомлення або несвоєчасне повідомлення дозвільним органом або адміністратором суб'єкта господарювання про прийняття рішення про відмову у видачі такого документа у строк, встановлений законом, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зазначаємо, що листи Держархбудінспекції не встановлюють норм права та мають інформаційний характер.
Т.в.о. начальника А.М.Шабатько