• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію інформаційно-розяснювальної роботи з питань підвищення платіжної дисципліни споживачів житлово-комунальних послуг

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України  | Наказ, Програма від 02.11.2010 № 388
Реквізити
  • Видавник: Міністерство з питань житлово-комунального господарства України
  • Тип: Наказ, Програма
  • Дата: 02.11.2010
  • Номер: 388
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство з питань житлово-комунального господарства України
  • Тип: Наказ, Програма
  • Дата: 02.11.2010
  • Номер: 388
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
02.11.2010 N 388
Про організацію інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань підвищення платіжної дисципліни споживачів житлово-комунальних послуг
З метою організації інформаційно-роз'яснювальної роботи для працівників Міністерства з питань житлово-комунального господарства АР Крим, структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань житлово-комунального господарства, а також підприємств галузі з питань підвищення платіжної дисципліни споживачів за отримані житлово-комунальні послуги
НАКАЗУЮ:
1. Державній академії житлово-комунального господарства (Г.І.Короткий) разом із Міністерством з питань житлово-комунального господарства АР Крим, структурними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань житлово-комунального господарства, Всеукраїнською Асоціацією "Укржитлоексплуатація" (О.М.Білянський - за згодою) забезпечити проведення до кінця 2010 року в регіонах України семінарів-конференцій щодо організації роботи з погашення дебіторської заборгованості підприємств галузі відповідно до планів-графіків, які додаються.
2. Департаменту економіки та тарифної політики (І.А.Пастухов):
довести наказ до відома Міністерства з питань житлово-комунального господарства АР Крим, структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань житлово-комунального господарства;
за підсумками проведеної роботи забезпечити підготовку методичних рекомендацій з організації роботи з погашення дебіторської заборгованості на підприємствах житлово-комунального господарства;
розробити форму та порядок подання звітності про організацію претензійно-позовної роботи на підприємствах з урахуванням змін у чинному законодавстві;
підготувати пропозиції про організацію методичної роботи на 2011 рік та створення системи моніторингу реалізації методичних рекомендацій на підприємствах галузі.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра С.А.Ласікова.
Міністр Ю.Є.Хіврич
Додаток N 1
до наказу Міністерства
з питань
житлово-комунального
господарства
02.11.2010 N 388
ГРАФІК
проведення семінарів для підприємств теплопостачання, водопостачання та водовідведення
N
п/п
Місце проведення
семінару
ОбластіДата
1м. КиївКиївська область11 листопада
Чернігівська область12 листопада
Житомирська область12 листопада
2м. МиколаївМиколаївська область17 листопада
Херсонська область17 листопада
АРК Крим18 листопада
Одеська область18 листопада
4м. ДонецькДонецька область24 листопада
Луганська область25 листопада
3м. КиївКиїв30 листопада
Черкаська область1 грудня
Вінницька область1 грудня
Полтавська область2 грудня
Сумська область2 грудня
5м. Івано-ФранківськІвано-Франківська
область
8 грудня
Чернівецька область8 грудня
Львівська область9 грудня
Закарпатська область9 грудня
6м. ДніпропетровськДніпропетровська
область
15 грудня
Кіровоградська
область
15 грудня
Харківська область16 грудня
Запорізька область16 грудня
7м. ХмельницькийХмельницька область22 грудня
Тернопільська
область
22 грудня
Рівненська область23 грудня
Волинська область23 грудня
Додаток N 2
до наказу Міністерства
з питань
житлово-комунального
господарства
02.11.2010 N 388
ГРАФІК
проведення семінарів для житлових організацій
N
п/п
Місце проведення
семінару
Запрошені областіДата
1СумиСумська8 листопада 2010
2ХарківХарківська10 листопада 2010
3ПолтаваПолтавська12 листопада 2010
Черкаська
4ХерсонХерсонська22 листопада 2010
Миколаївська
Кіровоградська
5СімферопольАР Крим24 листопада 2010
Севастополь
6ЗапоріжжяЗапорізька26 листопада 2010
7ЛуганськЛуганська29 листопада 2010
8ДонецькДонецька1 грудня 2010
9ДніпропетровськДніпропетровська3 грудня 2010
10КиївКиївська9 грудня 2010
Київ
Чернігівська
11ЖитомирЖитомирська13 грудня 2010
12РівнеРівненська14 грудня 2010
Волинська
13ХмельницькийХмельницька16 грудня 2010
Чернівецька
14ЛьвівЛьвівська17 грудня 2010
Закарпатська
Ів.-Франківська
Тернопільська
15ОдесаОдеська22 грудня 2010
16ВінницяВінницька24 грудня 2010
Додаток N 3
до наказу Міністерства
з питань
житлово-комунального
господарства
02.11.2010 N 388
ПРОГРАМА
семінару-конференції
1. Огляд останніх змін чинного законодавства, що впливають на порядок стягнення заборгованості споживачів житлово-комунальних послуг в судовому порядку та зростання їх відповідальності за невиконання зобов'язань.
(Доповідач від Академії: Вітман Вікторія Дмитрівна, фахівець УЖГ Шевченківського р-ну м. Києва; Доповідач від ВА "Укржитлоексплуатація": Щербина Ольга Анатоліївна, радник з юридичних питань).
1.1. Загальний огляд змін внесених в Закон України "Про судоустрій і статус суддів"
(Нова судова система України. Функції Верховного суду України. Дисциплінарна відповідальність суддів. Автоматизована система документообігу в суді. Мова судочинства. Скорочення процесуальних строків. Роль Пленумів вищих спеціалізованих судів та Пленуму Верховного суду України). Уведення кримінальної відповідальності фізичних осіб за невиконання рішень суду.
1.2. Новий порядок розгляду спорів про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги (Перелік вимог за якими може бути видано судовий наказ. Вимоги до форми і змісту заяви про видачу судового наказу. Підстави для повернення та відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу. Строки у наказному провадженні. Порядок набрання судовим наказом законної сили. Порядок оскарження судових наказів. Заява про скасування судового наказу. Оскарження судових наказів в апеляційному порядку. Оскарження судових наказів в касаційному порядку).
1.3. Розрахунок інфляційних та 3% річних на суму заборгованості за житлово-комунальні послуги.
1.3.1. Огляд інших змін у Цивільно-процесуальному кодексі України (Підсудність. Подання доказів, зустрічного позову, заперечень. Представництво. Новий порядок вручення судових повісток та процесуальних документів. Судові витрати. Попереднє судове засідання. Протидія процесуальним диверсіям).
1.4. Підсумок змін у чинному законодавстві для підприємств житлово-комунальної галузі.
2. Форми і методи роботи комунальних підприємств, щодо забезпечення покращення платіжної дисципліни споживачів (Доповідач від Академії: Саркісова Катерина Миколаївна, перший заступник директора УЖГ Шевченківського р-ну м. Києва; Доповідач від ВА "Укржитлоексплуатація": Святоцька Валентина Григоровна, радник з юридичних питань).
2.1. Позитивні та негативні аспекти забезпечення збору за участю служб комунального підприємства.
2.2. Негативні аспекти забезпечення збору за участю спеціалізованих юридичних компаній.
2.3. Позитивні та негативні аспекти забезпечення збору за допомогою змішаної форми організації роботи.
3. Рекомендації щодо організації ефективного управління дебіторською заборгованістю на комунальних підприємствах. Способи організації ефективного збору платежів за житлово-комунальні послуги.
(Доповідач від Академії: Юрченко Ірина Андріївна, технічний директор ОКП Донецьктеплокомуненерго; Доповідач від ВА "Укржитлоексплуатація": Святоцька Валентина Григоровна, радник з юридичних питань).
3.1. Аналіз станів особових рахунків та дебіторської заборгованості по них. Аналіз особових рахунків з демонтованими приладами опалення (Структура реалізації теплової енергії. Порівняльний аналіз перерахунків. Стан і структура дебіторської заборгованості).
3.2. Робота по скороченню дебіторської заборгованості (Моніторинг особових рахунків. Класифікація абонентів за соціальним статусом. Аналіз заборгованості абонентів з джерелом доходів. Аналіз дебіторської заборгованості за термінами виникнення. Аналіз оборотності дебіторської заборгованості за опалювальний сезон. Досудове врегулювання питань з погашення дебіторської заборгованості. Аналіз заборгованості, охопленої заходами впливу. Аналіз безнадійної дебіторської заборгованості).
3.3. Методи скорочення дебіторської заборгованості, що застосовувались у 2010 році (Створення комісій з досудового врегулювання питань погашення дебіторської заборгованості. Створення для абонентів консультаційного центру. Застосування програми "Автодозвон". Проведення моніторингу споживачів по категорії "населення" та інвентаризація дебіторської заборгованості).
3.4. Моніторинг особових рахунків із заборгованістю понад 5 тис.грн. (Принцип побудови "дерева рішень". Формування платіжної історії особового рахунку-боржника. Формування характеристики особового рахунку-боржника. Формування "дерева рішень" для особового рахунку-боржника. Аналіз недоотриманих доходів і оплати).
3.5. Інвентаризація дебіторської заборгованості по організаціям - юридичним особам (Рекомендації з проведення моніторингу юридичних осіб. Аналіз дебіторської заборгованості організацій щодо заходів стягнення. Основні боржники держбюджету. Структура дебіторської заборгованості позабюджетних організацій щодо заходів стягнення. Структура дебіторської заборгованості позабюджетних організацій за термінами виникнення).
3.6. Аналіз роботи комісії з досудового врегулювання.
3.7. Ефективність роботи програми "Автодозвон".
3.8. Результати моніторингу споживачів та їх дебіторської заборгованості у міжопалювальний сезон після застосування нових методів управління дебіторської заборгованості.
4. Конференція "Обговорення досвіду накопиченого комунальними підприємствами щодо зменшення розміру дебіторської заборгованості та підвищення рівня оплати за спожиті житлово-комунальні послуги. Формування відповідального ставлення споживача". Запитання-відповіді.