ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
01.11.2001 N 40 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 2 від 19.03.2013 )
Про затвердження Положення про порядок забезпечення фінансування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України навчання і підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці та загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003 N 59 від 31.10.2007 )
Відповідно до частини другої статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про порядок забезпечення фінансування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України навчання і підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці та загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (додається).
2. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на постійну комісію правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) з питань програми робіт Фонду, профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Голова правління | С.Сторчак |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування
від нещасних випадків на
виробництві та професійних
захворювань України
01.11.2001 N 40
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок забезпечення фінансування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України навчання і підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці та загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Забезпечення Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) фінансування навчання і підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці та загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі - навчання спеціалістів) є складовою загального фінансування Фондом профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаними умовами праці, передбачених статтями 1 та 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
1.2. Положення про порядок забезпечення фінансування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України навчання і підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці та загальнообов'язкового державного страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі - Положення) визначає порядок організації, проведення, звітування і контролю фінансування Фондом навчання спеціалістів.
1.3. Фінансування Фондом навчання спеціалістів здійснюється виконавчою дирекцією Фонду та управліннями виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - робочі органи виконавчої дирекції Фонду) за рахунок коштів, передбачених для цього у бюджеті Фонду.
( Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003 )
1.4. Навчання спеціалістів за надані Фондом кошти проводиться з питань охорони праці та загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
1.5. Фонд фінансує навчання відповідних спеціалістів з питань охорони праці підприємств, установ, організацій (далі - підприємства).
( Пункт 1.5 розділу 1 в редакції Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 59 від 31.10.2007 )
1.6. Навчання спеціалістів за кошти Фонду проводиться у навчальних закладах за умови узгодження із Фондом тематичних планів та навчальних програм.
( Пункт 1.6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003; в редакції Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 59 від 31.10.2007 )
1.7. Визначення навчального закладу здійснюється шляхом застосування виконавчою дирекцією Фонду, або за її дорученням її робочими органами, процедури відкритих торгів (тендерів) та інших процедур відповідно до чинного законодавства України.
2. Порядок організації фінансування навчання спеціалістів
2.1. Виконавча дирекція Фонду на підставі аналізу стану виробничого травматизму, показників проведення Фондом усіх видів страхових виплат і надання соціальних послуг потерпілим та членам їх сімей за галузями народного господарства, враховуючи рівень профілактичної роботи з охорони праці на підприємствах за попередній рік, перспективи розвитку галузей народного господарства, необхідності навчання спеціалістів служби охорони праці міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, членів комісії з перевірки знань з охорони праці цих органів, технічних інспекторів праці профспілок, а також встановлених законодавством вимог щодо періодичності проходження навчання з питань охорони праці, середньої його вартості, готує пропозиції до проекту бюджету Фонду на наступний рік щодо видатків на фінансування навчання та підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці.
( Пункт 2.1 розділу 2 в редакції Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 59 від 31.10.2007 )
2.2. Після затвердження бюджету Фонду на відповідний рік виконавча дирекція Фонду в порядку, визначеному правлінням Фонду при затвердженні бюджету Фонду на відповідний рік, готує та затверджує своїм наказом розподіл коштів, передбачених у бюджеті Фонду на фінансування навчання і підвищення кваліфікації відповідних спеціалістів з питань охорони праці між робочими органами виконавчої дирекції Фонду (далі - розподіл коштів).
2.3. Фінансування навчання спеціалістів служби охорони праці міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, членів комісії з перевірки знань з охорони праці цих органів, технічних інспекторів праці профспілок здійснює виконавча дирекція Фонду, виходячи з суми коштів, виділених на ці цілі у бюджеті Фонду, заявок, наданих виконавчій дирекції Фонду міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями та об'єднаннями профспілок, які мають статус всеукраїнських, з урахуванням пропозицій постійної комісії правління Фонду з питань програми робіт Фонду, профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
( Пункт 2.3 розділу 2 в редакції Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 59 від 31.10.2007 )
2.4. Розподіл коштів на відповідний рік надсилається робочим органам виконавчої дирекції Фонду для використання в роботі.
2.5. Робочі органи виконавчої дирекції Фонду, виходячи із виділеної їм суми коштів на фінансування навчання відповідних спеціалістів з питань охорони праці та на підставі проведеного за попередній рік аналізу стану травматизму, рівня профілактичної роботи з охорони праці на підприємствах, з урахуванням перспектив розвитку галузей народного господарства, встановлених законодавством вимог щодо періодичності проходження навчання з питань охорони праці, визначають потребу у навчанні відповідних спеціалістів з питань охорони праці конкретних підприємств відповідних галузей народного господарства.
2.6. Визначення виконавців для надання послуг з проведення навчання відповідних спеціалістів з питань охорони праці здійснюється виконавчою дирекцією Фонду або за її дорученням її робочими органами у відповідності до законодавства.
При визначенні виконавців в обов'язковому порядку враховуються, зокрема, такі умови:
наявність у навчального закладу дозволу Держнаглядохоронпраці на проведення навчання з питань охорони праці;
наявність страхового свідоцтва про реєстрацію навчального закладу як страхувальника (юридичної особи) у робочому органі виконавчої дирекції Фонду;
відповідність навчального закладу профілю роботи працівників, які будуть проходити навчання, допустима вартість навчання тощо.
2.7. Навчальний заклад, який визнано переможцем, готує проект кошторисно-договірної документації (договір, калькуляцію кошторисної вартості робіт, протокол погодження договірної ціни, календарний план робіт), підписує його із свого боку і подає у двох примірниках до виконавчої дирекції Фонду або за її дорученням до її робочого органу для підписання.
( Розділ 2 в редакції Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003 )
3. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ
3.1. Фінансування навчання спеціалістів проводиться виконавчою дирекцією Фонду або за її дорученням її робочими органами через навчальний заклад за визначеними виконавчою дирекцією Фонду обсягами і у встановлені терміни.
3.2. Фінансування проводиться на підставі укладеного договору між Фондом і навчальним закладом за формою згідно з додатком 3.
Підставою для укладання договору на фінансування навчання спеціалістів служб страхових експертів з охорони праці є наказ виконавчої дирекції Фонду.
( Абзац третій пункту 3.2 виключено на підставі Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003 )
3.3. До обов'язкових договірних умов відносяться обсяги фінансування, кількість спеціалістів, котрі потребують навчання, повноваження навчального закладу, зазначені у пункті 1.6 цього Положення, зобов'язання навчального закладу стосовно цільового використання коштів Фонду та звітування про це, умови відповідальності за невикористання або нецільове використання коштів.
3.4. Після укладення договору виконавча дирекція Фонду або за її дорученням її робочий орган поетапно (на квартал) перераховує навчальному закладу кошти в розмірі, передбаченому календарним планом робіт відповідного договору.
3.5. Одержані за договором кошти навчальний заклад використовує виключно для забезпечення навчального процесу спеціалістів.
4. ЗВІТУВАННЯ ПРО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ НА НАВЧАННЯ
4.1. У місячний термін після завершення кожного кварталу (як етапу робіт) та роботи за договором в цілому щодо навчання спеціалістів, навчальний заклад подає у двох примірниках до виконавчої дирекції Фонду або за її дорученням до її робочого органу звіт про виконану роботу за формою згідно з додатком 4 та акт здачі-приймання закінченого етапу (роботи) згідно з додатком 5.
4.2. Відповідальність за достовірність даних про витрачання одержаних для навчання спеціалістів коштів покладається на керівника навчального закладу.
4.3. Зведені дані про використання навчальними закладами регіону коштів, наданих для навчання спеціалістів, робочий орган виконавчої дирекції Фонду подає до виконавчої дирекції Фонду до 15 січня року, наступного за звітним.
5. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ КОШТІВ
5.1. Контроль за використанням коштів на фінансування навчання спеціалістів здійснюють управління виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділення виконавчої дирекції Фонду в районах та містах обласного значення, які періодично, в установлені терміни подають про це звіт виконавчій дирекції Фонду, а також негайно - в разі виявлення відповідних порушень.
5.2. У разі необхідності перевірка використання коштів здійснюється виконавчою дирекцією Фонду або за її дорученням комісією.
( Додаток 1 втратив чинність на підставі Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003 )( Додаток 2 втратив чинність на підставі Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003 )
Додаток 3
до пункту 3.2 Положення
про порядок забезпечення
фінансування Фондом
соціального страхування від
нещасних випадків на
виробництві та професійних
захворювань України навчання
і підвищення кваліфікації
відповідних спеціалістів
з питань охорони праці
та загальнообов'язкового
державного соціального
страхування від нещасних
випадків на виробництві
та професійних захворювань
ДОГОВІР N ___
на фінансування навчання і підвищення кваліфікації _________________________________________________________
(зазначити категорію слухачів - відповідні спеціалісти з питань охорони праці та/або загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань)
"___" ____________ 200_ року м. _________
Виконавча дирекція Фонду/відділення, управління виконавчої
дирекції Фонду/соціального страхування від нещасних випадків на
виробництві та професійних захворювань України в _____________
районі ________________ області (далі - Замовник), в особі
_________________________, що діє на підставі ___________, з
однієї сторони, і ______________________________________________
(навчальний заклад)
__________________________________________________________________
(далі - Виконавець), в особі ____________________________________,
що діє на підставі ______________________________________________,
з другої сторони, уклали цей Договір про таке:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. Цей Договір укладено з метою забезпечення фінансування
Замовником навчання і підвищення кваліфікації
__________________________________________________________________
(кількість спеціалістів)
відповідних спеціалістів з питань охорони праці та
загальнообов'язкового державного соціального страхування від
нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
1.2. Навчання і підвищення кваліфікації здійснюється
Виконавцем.
2. ВАРТІСТЬ РОБІТ ТА ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
( Пункт 2.1 додатка 3 виключено на підставі Постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003 )
2.1. Вартість виконання робіт згідно з протоколом погодження
договірної ціни та калькуляцією кошторисної вартості становить
_________________________________________________________________
(сума прописом)
З них ПДВ - ________________________________________ гривень,
в т.ч. за кварталами - _____________________________ гривень,
з них ПДВ за кварталами - __________________________ гривень.
2.2. Попередню оплату першого етапу робіт у розмірі _________
(________________________________________________________) гривень
(сума прописом)
Замовник перераховує Виконавцю протягом 10 днів з дня
набрання цим Договором чинності, але не раніше ніж за 15
календарних днів до початку навчання відповідних груп
спеціалістів.
2.3. Перерахування Замовником коштів на наступні етапи робіт,
вартість яких визначена в календарному плані, здійснюється
поетапно згідно з календарним планом, але не раніше ніж Виконавець
представить Замовнику, а Сторони підпишуть акти здачі-приймання
виконаного попереднього етапу робіт.
3. ПОРЯДОК ПРИЙМАННЯ РОБОТИ
3.1. По завершенню виконаних етапів (роботи) Виконавець подає
Замовнику підписані звіт про виконану за етапом роботу (за роботу
в цілому) та акт приймання закінченого етапу (роботи в цілому).
3.2. Приймання закінчених робіт здійснюється в порядку,
встановленому Замовником.
4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН, ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ
4.1. Замовник зобов'язується своєчасно перерахувати Виконавцю
кошти на навчання і підвищення кваліфікації відповідних
спеціалістів.
4.2. Виконавець відповідає за цільове використання коштів
згідно з законодавством і звітує перед Замовником за їх
використання протягом 30 календарних днів після закінчення кожного
етапу робіт та роботи за Договором в цілому.
4.3. Представники Замовника беруть участь у роботі комісії з
перевірки знань з охорони праці.
( Розділ 4 додатка 3 доповнено пунктом 4.3 згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 21 від 27.03.2003 )
4.4. За невиконання договірних зобов'язань Сторони несуть
відповідальність згідно з чинним законодавством та нормативними
документами Фонду соціального страхування від нещасних випадків на
виробництві та професійних захворювань України.
4.5. До цього Договору додаються і є невід'ємними його
частинами: калькуляція кошторисної вартості робіт, протокол
погодження договірної ціни, календарний план робіт та копія
дозволу Держнаглядохоронпраці на проведення навчання з питань
охорони праці, що відповідає термінам дії Договору.
5. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ
5.1. Початок виконання роботи "__" _________________200_ року
Закінчення виконання роботи "__" ___________________200_ року
5.2. Термін виконання окремих етапів роботи визначається
календарним планом виконання робіт.
6. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН
Замовник Виконавець
Адреса ________________________ Адреса ________________________
_______________________________ _______________________________
_______________________________ _______________________________
Р/р ___________________________ Р/р ___________________________
_______________________________ _______________________________
_______________________________ _______________________________
Підпис ____________ Підпис ____________
М.П. М.П.
Додаток 4
до пункту 4.1 Положення
про порядок забезпечення
фінансування Фондом
соціального страхування від
нещасних випадків на
виробництві та професійних
захворювань України навчання
і підвищення кваліфікації
відповідних спеціалістів
з питань охорони праці
та загальнообов'язкового
державного соціального
страхування від нещасних
випадків на виробництві
та професійних захворювань
ЗВІТ
про виконану роботу за Договором N ___
від "___" ____________ 200_ р.
_________________________________________________________________
(найменування договору)
_________________________________________________________________
(етап, робота в цілому)
_________________________________________________________________
(повне найменування навчального закладу)
"___" ____________ 200_ року м. ____________
Навчання спеціалістів у кількості __________________ осіб
здійснено навчальним закладом ____________________________________
(повна назва)
_________________________________________________________________
(період навчання)
Вартість навчання склала __________ (________________________
__________________________) грн., у т.ч. ПДВ __________ грн.
Додаток: Копія протоколу (витягу) засідання комісії з
перевірки знань.
Керівник навчального закладу
М.П.
Головний бухгалтер
Додаток 5
до пункту 4.1 Положення
про порядок забезпечення
фінансування Фондом
соціального страхування від
нещасних випадків на
виробництві та професійних
захворювань України навчання
і підвищення кваліфікації
відповідних спеціалістів
з питань охорони праці
та загальнообов'язкового
державного соціального
страхування від нещасних
випадків на виробництві
та професійних захворювань
Форма акта здачі-приймання (рекомендована)
Найменування Виконавця Найменування Замовника
Адреса: Адреса:
Банківські реквізити: Банківські реквізити:
АКТ
N ___ від "___" ____________ 200_ р.
здачі-приймання етапу (роботи)
за Договором N ___ від "__" _______ 200_ р.
_________________________________________________________________
(назва договору)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(N та назва звітного етапу)
Ми, що нижче підписалися, представник Виконавця _________________
________________________________________________________________,
з одного боку, і представник Замовника _________________________,
_________________________________________________________________
з другого боку, уклали цей Акт про те, що робота по проведенню
навчання
_________________________________________________________________
(вказати категорію слухачів - відповідних спеціалістів з питань
охорони праці та загальнообов'язкового державного
_________________________________________________________________
соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та
професійних захворювань)
виконана відповідно до умов Договору.
Звіт про виконану роботу за Договором N ___ від "___" ___________
200_ р. додається.
Договірна вартість роботи становить _____________________________
з них 200_ р. ___________________________________________________
_________________________________________________________________
Перераховано в 200_ р. __________________________________________
з них:
а) аванс ________________________________________________________
_________________________________________________________________
б) за виконаний раніше обсяг робіт ______________________________
_________________________________________________________________
Всього повернено авансу до звітного етапу _______________________
_________________________________________________________________
Вартість виконаних робіт звітного етапу _________________________
_________________________________________________________________
Повернення авансу за звітний період _____________________________
_________________________________________________________________
Належить до перерахування за звітний етап _______________________
_________________________________________________________________
(ПДВ)
Роботу здав: Роботу прийняв:
Від Виконавця Від Замовника
Керівник організації _______________
(посада)
____________________ ____________________
(підпис, прізвище, (підпис, прізвище,
ім'я та по батькові) ім'я та по батькові)