• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо проекту Податкового кодексу України, оприлюдненого Кабінетом Міністрів України 03.08.2010 року

Американська торгівельна палата в Україні | Лист від 21.09.2010 № 10-491
Реквізити
  • Видавник: Американська торгівельна палата в Україні
  • Тип: Лист
  • Дата: 21.09.2010
  • Номер: 10-491
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Американська торгівельна палата в Україні
  • Тип: Лист
  • Дата: 21.09.2010
  • Номер: 10-491
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
АМЕРИКАНСЬКА ТОРГІВЕЛЬНА ПАЛАТА В УКРАЇНІ
Л И С Т
21.09.2010 N 10-491
Голові Верховної Ради
України
Пану В.М.Литвину
Копія: Голові Комітету з питань
податкової та митної
політики Верховної Ради
України
Пану С.А.Терьохіну
Щодо проекту Податкового кодексу України, оприлюдненого Кабінетом Міністрів України 03.08.2010 року
Шановний Володимире Михайловичу!
Від імені Ради Директорів Американської Торгівельної Палати в Україні (Палата) та компаній-Членів засвідчуємо Вам свою глибоку повагу та бажаємо успіхів.
Американська Торгівельна Палата в Україні (Палата) є однією з найактивніших та найвпливовіших громадських бізнесових асоціацій в Україні. Одним з головних завдань нашої організації є представництво інтересів іноземних та вітчизняних інвесторів, що працюють в країні, а також сприяння появі нових інвесторів на цьому ринку. Серед компаній та організацій - Членів Палати є представники Північної Америки, Європи, Азії, Російської Федерації, України тощо, які є лідерами у відповідних сферах промисловості, сільського господарства, сфери послуг, освіти, професійного навчання тощо. Ці компанії надають робочі місця сотням тисяч громадян України та відкривають нові можливості професійного розвитку, що базується на високих стандартах міжнародної практики. Палата активно працює у складі громадських рад та колегій при міністерствах та інших державних установах України.
Впродовж майже 10 років бізнес спільнота України та Компанії - Члени Палати очікували прийняття уніфікованого Податкового кодексу України. Ми впевнені, що затвердження економічно обґрунтованого консолідованого документа з питань оподаткування на базі найкращого міжнародного досвіду буде ідеальною основою для податкової реформи, яка принципово поліпшить інвестиційний клімат в Україні, матиме прямий вплив на підвищення рейтингів конкурентоспроможності і створить привабливі умови для ведення бізнесу.
Палата брала активну участь у процесі підготовки пропозицій до проекту Податкового кодексу на всіх етапах.
Аналізуючи проект Податкового кодексу України, оприлюднений Кабінетом Міністрів України 03.08.2010 року, та беручи до уваги постійну участь Палати в спеціалізованих Робочих Групах при Кабінеті Міністрів України та робочих зустрічах з Міністерством фінансів України та іншими органами державної влади, захищаючи інтереси прозорого бізнесу, Палата пропонує Вам ознайомитися з нашим баченням 10 головних умов, яких необхідно дотримуватись в Податковому кодексі України та яких слід уникати в Податковому кодексі України (Додаток).
Сподіваємося, що означені положення дозволять виробити збалансований документ в інтересах держави та бізнес спільноти в Україні.
Будь ласка, ще раз прийміть завірення у нашій глибокій повазі та побажання успіху. У разі виникнення будь-яких питань або коментарів стосовно ініціатив, що викладені у цьому листі, просимо Вас звертатися до нас за тел.: 490-5800, контактна особа - Ілона Вікторівна Задворна, керівник стратегічного відділу. Ми сподіваємось на плідну співпрацю у майбутньому.
З повагою,
Президент Х.Зукоскі
Додаток
10 головних умов, яких необхідно дотримуватись в Податковому кодексі України:
1. Принцип стабільності податкового законодавства, а саме майбутні податкові зміни, несприятливі для бізнесу, не повинні мати зворотної сили, а майбутні податкові зміни повинні вноситися не менше ніж за 6 місяців до їхнього впровадження.
2. "Період відстрочки" для бізнесу після введення Податкового кодексу в дію, а саме незастосування податкових штрафів протягом розумного строку перед введенням в дію Кодексу для можливості бізнесу пристосуватися до змін.
3. Можливість для бізнесу, в якого є філії або інші підрозділи в Україні, вибирати сплату консолідованого податку на прибуток підприємств щоб спростити податкове адміністрування та визначити справедливо їхню податкову базу.
4. Можливість для прозорого міжнародного бізнесу відносити повністю до валових витрат платежі іноземним постачальникам за роботи, послуги, права інтелектуальної власності (роялті) для уникнення дискримінації міжнародного бізнесу.
5. Введення єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб для громадян України та іноземців, які законно проживають в Україні у зв'язку з необхідністю дотримання Європейських стандартів.
6. Чітке положення про несплату податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у випадку корпоративних реорганізацій для спрощення операцій із злиття та поглинання в країні.
7. Звільнення від сплати податку на додану вартість внесків до статутного фонду українських юридичних осіб для стимулювання інвестицій у країну. Відповідне звільнення від податку на додану вартість за повернення такого внеску у зв'язку з ліквідацією юридичних осіб.
8. Можливість кредиту з податку на додану вартість для бізнесу, що інвестує у виробничі основні фонди для стимулювання інвестиції в країну.
9. Ефективний механізм автоматичного відшкодування податку на додану вартість від держави для всіх добросовісних компаній, що має містити чіткі процедури/критерії незалежно від рішень податкових органів для спрощення податкового адміністрування. Крім того, запровадження штрафів для податкових інспекторів за порушення.
10. Запровадження пені бізнесу державою за пізнє відшкодування/повернення надмірно сплачених податків для застосування принципу взаємної відповідальності бізнесу і держави.
10 головних умов, яких необхідно уникати в Податковому кодексі України:
1. Повноваження/права податкових органів, що перевищують ті, які містяться в чинних законах.
2. "Закритий" список оподатковуваних затрат.
3. Нерозумна заборона/обмеження для бізнесу оподатковувати затрати, віднесені до бізнес діяльності (збитки під час виробництва, зберігання, транспортування; затрати на відрядження; затрати на просування товарів, робіт, послуг та торгових марок; затрати на роботи та послуги, придбані фізичними особами, які сплачують Єдиний податок).
4. Заборона використовувати затрати, які виникають від курсових різниць, утворюваних до введення Податкового кодексу.
5. Обов'язок бізнесу звітувати в податкові органи з постійних/тимчасових різниць між бухгалтерським та податковим обліком. Це надмірний адміністративний тягар, який не має відношення до визначення чинних податкових повноважень.
6. Надмірно складні податкові правила з амортизації.
7. Надмірно складні процедури для підтвердження статусу податкового резидента для іноземних громадян.
8. Необгрунтоване тлумачення спільної діяльності для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств та податком на додану вартість.
9. Обмеження можливості запропонованих інвестиційних податкових стимулів лише малим бізнесом.
10. Економічно необгрунтовані високі штрафи за податкові помилки.