• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Правил ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення  | Рішення, Правила від 17.04.2002 № 386 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Рішення, Правила
  • Дата: 17.04.2002
  • Номер: 386
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Рішення, Правила
  • Дата: 17.04.2002
  • Номер: 386
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
17.04.2002 N 386
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення N 1490 від 26.11.2003 )
Про затвердження Правил ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України
Відповідно до вимог ст. 25 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" та з метою правового врегулювання здійснення державної реєстрації аудіовізуальних засобів масової інформації (телерадіоорганізацій) як суб'єктів інформаційної діяльності, Національна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Правила ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій та єдиного комп'ютерного банку даних телерадіоорганізацій в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.
2. Рішення Національної ради від 29 жовтня 1998 р. про затвердження Положення про державну реєстрацію телерадіоорганізацій (аудіовізуальних засобів масової інформації) як суб'єктів інформаційної діяльності та розміри реєстраційних зборів, вважати не чинними.
Додаток
до рішення Національної ради
від 17 квітня 2002 р. N 386
ПРАВИЛА
ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій та єдиного комп'ютерного банку даних телерадіоорганізацій в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення
I. Загальні положення
1.1. Державна реєстрація телерадіоорганізацій України (далі - ТРО), як суб'єктів інформаційної діяльності здійснюється Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) відповідно до ст. 13 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та ст. 2, 25 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".
1.2. Державній реєстрації підлягають всі телерадіоорганізації України (редакції, студії, агентства, асоціації, компанії, радіостанції тощо) - юридичні особи, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності у встановленому чинним законодавством порядку, які мають право виробляти та розповсюджувати телерадіопередачі та програми на підставі ліцензії Національної ради, незалежно від їх організаційно-правових форм власності, виду мовлення, способу розповсюдження телерадіопередач і програм.
1.3. До Державного реєстру України заносяться також телерадіоорганізації України (редакції, студії, агентства, асоціації, компанії, радіостанції тощо) - юридичні особи, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності у встановленому законодавством порядку, які є виробниками телерадіопродукту, незалежно від їх організаційно-правових форм власності, згідно з наданою ними заявою до Національної ради.
1.4. Державна реєстрація телерадіоорганізацій здійснюється в Книзі Державного реєстру телерадіоорганізацій. Телерадіоорганізації, внесені до Книги Державного реєстру, вносяться до єдиного комп'ютерного банку даних.
1.5. інформація, яка міститься у Державному реєстрі та єдиному комп'ютерному банку даних є відкритою. Отримання інформації державними органами, іншими юридичними та фізичними особами здійснюється безкоштовно.
1.6. Ведення державної реєстрації та єдиного комп'ютерного банку даних телерадіоорганізацій здійснюється ліцензійним підрозділом Національної ради.
II. Порядок ведення Державного реєстру та єдиного комп'ютерного банку даних телерадіоорганізацій України
2.1. До Державного реєстру телерадіоорганізацій України вносяться телерадіоорганізації, які отримали ліцензію Національної ради на право користування каналами мовлення на підставі рішення Національної ради про видачу ліцензії, яким зобов'язується внести до Державного реєстру ТРО в десятиденний строк з дня її видачі.
Телерадіоорганізації, які отримали ліцензії до початку введення Державного реєстру, вносяться до Державного реєстру за фактом.
2.2. У Державному реєстрі на кожну телерадіоорганізацію дані заповнюються на окремому аркуші, які друкуються у вигляді таблиць, що містять наступні відомості:
- реєстраційний номер;
- повна назва телерадіоорганізації, її логотип, емблема тощо;
- рік заснування телерадіоорганізації;
- юридична адреса, дані про керівника (прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, громадянство) і телефон;
- відомості про засновника (засновників): (для юридичної особи - назва, юридична адреса, банківські реквізити);
- для фізичної особи - прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, громадянство, адреса);
- номер і дата видачі ліцензії Національної ради на право користування каналом мовлення, строк дії ліцензії;
- номер каналу та частота;
- територія розповсюдження телерадіопрограм чи передач;
- періодичність, час та обсяги мовлення;
- вид мовлення;
- спосіб розповсюдження програм;
- відомості про переоформлення ліцензії, видачу дубліката ліцензії, видачу копії ліцензії;
- підстави, дата і номер рішення Національної ради про необхідність усунення порушення ліцензійних умов;
- підстави, дата і номер рішення Національної ради про анулювання ліцензії;
- підстави, дата і номер рішення Національної ради про визнання ліцензії недійсної.
2.3. У Державному реєстрі на телерадіоорганізацію - виробника програмного продукту, означеного у п. 1.3, вміщуються такі дані:
- реєстраційний номер;
- повна назва телерадіоорганізації;
- рік заснування телерадіоорганізації;
- юридична адреса, дані про керівника (прізвище, ім'я та по батькові, дата народження, громадянство) і номер телефону;
- відомості про засновника (засновників):
для юридичної особи - назва, юридична адреса, банківські реквізити;
для фізичної особи - прізвище, ім'я та по-батькові, дата народження, громадянство, адреса;
- інформації про основні тематичні напрями програм (передач), на підставі яких спеціалізується телерадіоорганізація;
- угоди з радіотелекомпаніями-мовниками про розміщення на їхніх каналах програмного продукту, виробленого даною ТРО.
2.4. Записи у Реєстрі здійснюються на кожному аркуші з лицьового боку. Аркуші кожного Реєстру нумеруються, брошуруються та скріплюються печаткою Національної ради.
2.4. Записи до Реєстру завіряються підписом особи, яка відповідає за його ведення.
III. Перереєстрація телерадіоорганізацій
3.1. При переоформленні ліцензії Національної ради на право користування каналами мовлення у зв'язку із зміною:
- місцезнаходження;
- найменування;
- засновника (засновників);
- зміною інших відомостей, зазначених у ліцензії на право користування каналами мовлення ТРО підлягає перереєстрації з внесенням до Книги Державного реєстру відомостей за новим реєстраційним номером.
3.2. Перереєстрації із внесенням до Книги Державного реєстру відомостей за новим реєстраційним номером підлягає телерадіоорганізація - виробник програмного продукту у зв'язку зі зміною:
- місцезнаходження;
- найменування;
- засновника (засновників);
- зміною інших відомостей, зазначених у п. 2.3.
3.3. Перереєстрація ТРО, як суб'єкта інформаційної діяльності, проводиться не пізніше десятиденного строку з дня видачі нової ліцензії.
IV. Скасування реєстрації
4.1. У разі припинення інформаційної діяльності ТРО за рішенням засновника (засновників) або суду, що веде за собою анулювання ліцензії, державна реєстрація скасовується, про що робиться відповідний запис у Книзі Державного реєстру. Для телерадіоорганізації - виробника програмного продукту підстав для скасування державної реєстрації може бути її заява або відсутність до 1 січня поточного року даних про діяльність. При цьому дані про ТРО виключаються із єдиного комп'ютерного банку даних.
"Вісник Національної ради України з питань
телебачення і радіомовлення",
N 3, липень, 2002 р.