• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про зміни і Доповнення до Примірних статутів споживчого товариства, районної спілки споживчих товариств (райспоживспілки), обласної (республіканської) спілки споживчих товариств (n0008626-08)

Центральна спілка споживчих товариств України | Постанова від 12.11.2008
Реквізити
  • Видавник: Центральна спілка споживчих товариств України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.11.2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна спілка споживчих товариств України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 12.11.2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА ЦЕНТРАЛЬНОЇ СПІЛКИ СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
VI збори XIX скликання
П О С Т А Н О В А
12.11.2008
Про зміни і доповнення до Примірних статутів споживчого товариства, районної спілки споживчих товариств (райспоживспілки), обласної (республіканської) спілки споживчих товариств
Збори Ради Укоопспілки
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
1. Внести зміни і доповнення до Примірного статуту споживчого товариства, затвердженого постановою XVIII (позачергового) з'їзду споживчої кооперації України (19.12.2000 р.), зі змінами і доповненнями, внесеними п'ятими (17.04.2002), сьомими (22.03.2004) зборами Ради Укоопспілки сімнадцятого скликання, третіми (25.01.2006), четвертими (24.01.2007) і п'ятими (21.11.2007) зборами Ради Укоопспілки дев'ятнадцятого скликання, зокрема:
1.1. Абзаци перший та другий пункту 1 вважати пунктом 1 та викласти в такій редакції:
"1. Первинною ланкою споживчої кооперації є споживче товариство. Споживче товариство - це добровільне об'єднання громадян або громадян та юридичних осіб для спільного ведення господарської діяльності з метою поліпшення свого економічного та соціального стану. Воно здійснює торговельну, заготівельну, виробничу та іншу діяльність, не заборонену чинним законодавством України, сприяє створенню соціально-економічної інфраструктури в зоні своєї діяльності, є непідприємницьким товариством та не має на меті отримання прибутку".
1.2. Абзаци третій, четвертий та п'ятий пункту 1 вважати пунктом 2.
1.3. Пункт 2 виключити.
1.4. Пункт 3 викласти у такій редакції:
"3. Споживче товариство вважається створеним, набуває права юридичної особи, здійснює господарську та іншу діяльність з дня його державної реєстрації, має самостійний баланс, печатку та штампи зі своєю назвою.
Місцезнаходження (юридична адреса) споживчого товариства:
________________________________________________________________".
1.5. Пункт 4 викласти у такій редакції:
"4. Споживче товариство на добровільних засадах входить до
складу ___________________________________________________________
__________________________________________________________________
(районної, обласної, республіканської, центральної)
спілки споживчих товариств, виконує зобов'язання членів спілки,
визначених її статутом та має право вільного виходу з неї.
Взаємовідносини між споживчим товариством та _____________________
__________________________________________________________________
(районною, обласною, республіканською, центральною)
спілкою споживчих товариств будуються на договірних засадах".
1.6. Пункт 5 викласти у такій редакції:
"5. Споживче товариство делегує спілці, членом якої воно є, частину своїх повноважень та виконання окремих функцій.
Виконання окремих функцій, які споживче товариство делегує
спілці, членом якої воно є, визначається загальними зборами
(зборами уповноважених) членів споживчого товариства та
закріплюється у договорі, що укладається між споживчим товариством
та _______________________________________________________________
(районною, обласною, республіканською, центральною)
спілкою споживчих товариств. Право підпису договору надається
голові правління споживчого товариства".
1.7. Підпункт а) пункту 8 викласти у такій редакції:
"а) роздрібна і оптова торгівля продовольчими і непродовольчими товарами, сільськогосподарською продукцією, сировиною, ліками і медпрепаратами, матеріалами, обладнанням, устаткуванням, транспортними засобами, паливом, паливно-змащувальними матеріалами, нафтопродуктами, торгівля нерухомістю".
1.8. Абзац перший пункту 9 після слів "з правом дорадчого голосу" доповнити: "на загальних зборах (зборах уповноважених) членів споживчого товариства".
1.9. Пункт 10 викласти у такій редакції:
"10. Прийом фізичних і юридичних осіб у члени споживчого товариства проводиться за їх письмовою заявою загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства, а в період між загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства - правлінням споживчого товариства не пізніше як у 30- денний строк з дня подання заяви. Рішення правління про прийом фізичних чи юридичних осіб у члени споживчого товариства підлягає затвердженню на наступних загальних зборах (зборах уповноважених) членів споживчого товариства.
Кожний кандидат у члени споживчого товариства вносить вступний та обов'язковий пайовий внески у розмірах, що визначаються загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства".
1.10. У другому реченні пункту 11 вилучити слова "за відповідну плату".
1.11. Пункт 13 викласти у такій редакції:
"Членство у споживчому товаристві припиняється у разі:
добровільного виходу з нього;
смерті члена споживчого товариства (фізичної особи), ліквідації члена споживчого товариства (юридичної особи);
вибуття члена споживчого товариства з постійного місця проживання за межі країни (крім тимчасово вибулих);
відсутності члена споживчого товариства на загальних (дільничних) зборах без поважних причин більше трьох разів підряд;
ліквідації, припинення діяльності споживчого товариства і зняття його з державного реєстру.
Член споживчого товариства може вийти з нього на підставі письмової заяви, яка розглядається правлінням споживчого товариства у 30-денний строк, з наступним затвердженням рішення правління про вихід загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства. У разі виходу (виключення) йому повертається вся сума обов'язкового пайового внеску і сплачується належне частина виплат на паї з доходу за результатами роботи за рік. Вступний внесок члена споживчого товариства поверненню не підлягає.
Після ухвалення рішення правління споживчого товариства про вибуття члена зі споживчого товариства виплати на його пайові внески не нараховуються.
У разі смерті члена споживчого товариства його членство у споживчому товаристві припиняється, а його обов'язкові, додаткові пайові внески та цільові внески, нараховані і несплачені кооперативні виплати та виплати на паї зараховуються до резервного фонду споживчого товариства до можливого витребування їх його спадкоємцями, а у випадку їх невитребування спадкоємцями в установлені чинним законодавством строки - до неподільного фонду споживчого товариства".
1.12. Пункт 14 викласти у такій редакції:
"14. Порядок вступу і виходу зі споживчого товариства асоційованого члена, його права та обов'язки, розміри вступного і обов'язкового пайових внесків та виплат на них, а також участь асоційованого члена в господарській та іншій діяльності споживчого товариства визначаються в порядку, встановленому цим статутом для членів споживчого товариства. Асоційований член споживчого товариства користується правом дорадчого голосу в споживчому товаристві.
Асоційованим членом фізична чи юридична особа стає після сплати у повному обсязі вступного, обов'язкового пайових внесків, визначених для асоційованих членів, та прийняття рішення про її прийом. Члени споживчого товариства можуть бути переведені в асоційовані члени за їх бажанням (заявою) або за рішенням загальних зборів (зборів уповноважених) членів споживчого товариства на пропозицію правління споживчого товариства, якщо вони неодноразово не брали участі у їх роботі (за станом здоров'я, похилим віком чи тривалому перебуванні за межами населених пунктів, які знаходяться у межах діяльності споживчого товариства).
Асоційований член має право брати участь у діяльності споживчого товариства, обговорювати питання порядку денного загальних (дільничних) зборів членів споживчого товариства, бути обраним лише в громадські органи управління і контролю споживчого товариства (дільничний комітет, комісію кооперативного контролю).
Внесені асоційованим членом споживчого товариства обов'язкові і додаткові пайові внески не можуть бути спрямовані на покриття збитків споживчого товариства.
При ліквідації споживчого товариства асоційований член має переважне порівняно з іншими членами споживчого товариства право на отримання своїх пайових внесків.
Інші права та обов'язки асоційованого члена, а також його участь в господарській та іншій діяльності споживчого товариства визначаються в порядку, встановленому цим статутом для членів споживчого товариства".
1.13. Підпункт з) пункту 15 викласти у такій редакції:
"з) одержувати від виборних органів та посадових осіб споживчого товариства інформацію з будь-якого питання його діяльності, за винятком тієї, що пов'язана з комерційною таємницею та конфіденційною інформацією. Порядок одержання, використання, поширення і зберігання інформації, віднесеної до комерційної таємниці та конфіденційної інформації, визначається нормативними актами Укоопспілки".
1.14. Пункт 16 викласти у такій редакції:
"16. Член споживчого товариства зобов'язаний:
а) виконувати вимоги статуту споживчого товариства, брати участь у роботі загальних (дільничних) зборів членів споживчого товариства, виконувати рішення загальних зборів (зборів уповноважених), виборних органів управління і контролю;
б) виконувати свої зобов'язання перед споживчим товариством, пов'язані з участю в його діяльності;
в) берегти і зміцнювати власність споживчого товариства, не допускати безгосподарного та недбайливого користування кооперативним майном;
г) повідомляти споживче товариство про зміну місця свого проживання".
1.15. Пункт 17 доповнити другим абзацом:
"Споживче товариство не відповідає за зобов'язання члена споживчого товариства".
1.16. Пункт 18 викласти у такій редакції:
"18. Член споживчого товариства, який порушує свої обов'язки, визначені Законами України "Про кооперацію", "Про споживчу кооперацію" і статутом споживчого товариства, не виконує рішення загальних зборів (зборів уповноважених), причинив збитки споживчому товариству, три рази підряд за умови вчасного повідомлення його про час і місце проведення зборів членів споживчого товариства не приймає в них участі без поважних причин, може бути виключений із членів споживчого товариства.
Питання про виключення з членів споживчого товариства вирішується загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства або правлінням з наступним затвердженням цього рішення на загальних зборах (зборах уповноважених) членів споживчого товариства.
Правління споживчого товариства не пізніше ніж за 10 днів повідомляє члена споживчого товариства про причини внесення питання про його виключення зі споживчого товариства і надсилає йому запрошення на загальні збори (збори уповноважених) членів споживчого товариства (засідання правління споживчого товариства). У разі відсутності члена споживчого товариства на зборах (засіданні) без поважних причин збори (правління) мають право прийняти рішення про його виключення із членів споживчого товариства за його відсутності. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на зборах (засіданнях).
Рішення про виключення може бути оскаржене в суді у визначені законодавством строки".
1.17. Підпункт д) пункту 20 викласти у такій редакції:
"д) обирають голову правління споживчого товариства, членів правління та ревізійної комісії, визначають чисельний склад цих органів; на посаду голови правління обирається особа з відповідною фаховою освітою та досвідом роботи в споживчій кооперації не менше 5 років, кандидатура якої попередньо розглядається на професійну відповідність та узгоджується з правлінням спілки, до складу якої входить споживче товариство".
1.18. Підпункт м) пункту 20 викласти в такій редакції:
"м) визначають розміри, порядок формування та використання капіталів споживчого товариства; вносять зміни у перелік об'єктів неподільного (громадського) майна за попередньою згодою (постановою) правління райспоживспілки, облспоживспілки, Кримспоживспілки, Укоопспілки; можуть приймати рішення про передачу правлінню, зборам уповноважених членів споживчого товариства права володіння, користування та розпорядження власністю споживчого товариства за винятком права внесення змін у перелік неподільного (громадського) майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду); визначають органи управління, котрим передаються окремі функції з господарського управління колективним майном".
1.19. Пункт 20 доповнити підпунктами о) та п):
"о) затверджують рішення правління споживчого товариства з питань володіння, користування та розпорядження майном та майновими правами споживчого товариства;
п) визначають перелік повноважень та виконання окремих функцій, які споживче товариство делегує спілці, членом якої воно є".
1.20. Пункт 22 викласти у такій редакції:
"22. У разі, коли з організаційних причин (через територіальне розміщення чи значну чисельність членів споживчого товариства) проведення загальних зборів членів споживчого товариства неможливе, для вирішення питань, що відносяться до компетенції загальних зборів, можуть скликатися збори уповноважених.
При цьому для вирішення питань, вказаних у підпунктах "а", "в", "м", "н" пункту 20 цього статуту, які безпосередньо стосуються інтересів всіх членів споживчого товариства, проводяться збори членів споживчих товариств на всіх кооперативних дільницях, з єдиним порядком денним. Збори вважаються правомочними, якщо на них присутні не менше половини членів споживчого товариства. Рішення з цих питань вважаються прийнятими, якщо за них згідно з протоколами проголосувало 3/4 членів споживчого товариства, що були присутні на дільничних зборах (за підсумком голосів).
Результати голосування (за підсумком голосів) на зборах членів споживчого товариства на всіх дільницях оформляються постановою зборів уповноважених як рішення загальних зборів членів споживчого товариства та доводяться до відома його членів".
1.21. Абзац другий пункту 24 викласти у такій редакції:
"Повноваження посадових осіб органів управління і контролю споживчого товариства, в тому числі голови правління, обраних в період між виборами органів управління і контролю, передбачені в абзаці першому цього пункту статуту, припиняються з моменту прийняття на чергових виборах органів управління і контролю товариства уповноваженим органом рішення про обрання посадових осіб органів управління і контролю споживчого товариства".
1.22. У підпункті б) пункту 33 вилучити слово "кандидатури".
1.23. Підпункт в) пункту 33 доповнити реченням:
"Визначає та вносить на затвердження загальних зборів (зборів уповноважених) членів споживчого товариства розміри додаткових пайових внесків на формування фінансових ресурсів та гарантований відсоток за користування ними".
1.24. Підпункт д) пункту 33 викласти у такій редакції:
"д) вирішує питання про прийом у члени, асоційовані члени споживчого товариства фізичних і юридичних осіб, переведення членів споживчого товариства в асоційовані члени, а також виключення їх на підставі: письмової заяви; довідки органів місцевого самоврядування про смерть громадянина або вибуття з постійного місця проживання; порушення статуту з наступним затвердженням рішень загальними зборами (зборами уповноважених)".
1.25. Підпункт е) пункту 33 викласти у такій редакції:
"е) самостійно визначає структуру управління і штати, встановлює форми, систему і розміри оплати праці, а також інші види доходів працівників та апарату управління споживчого товариства в межах кошторису на їх утримання, що затверджується загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства. У разі делегування цього права загальними зборами (зборами уповноважених) вносить зміни до затверджених кошторисів на утримання апарату управління та ревізійної комісії з наступним затвердженням загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства".
1.26. Пункт 36 викласти у такій редакції:
"36. Прийняття та звільнення керівників підприємств, заснованих споживчим товариством чи учасником яких є споживче товариство, які мають статус юридичної особи, здійснюється правлінням споживчого товариства. З керівниками цих підприємств голова правління споживчого товариства підписує контракт, в якому визначаються права, строки наймання, обов'язки та відповідальність керівника підприємства, умови його матеріального забезпечення та звільнення з посади".
1.27. Абзац третій пункту 38 після слів "за власним бажанням" доповнити словами "або за згодою сторін" далі по тексту.
1.28. Підпункт а) пункту 46 викласти у такій редакції:
"а) неподільне (громадське) майно споживчого товариства визначається розміром не меншим, ніж 25 відсотків загальної вартості основних засобів і становить його неподільний фонд. Конкретний розмір неподільного (громадського) майна та перелік об'єктів (основних засобів), що зараховуються до нього, затверджують загальні збори членів споживчого товариства за попереднім погодженням з правлінням спілки, до складу якої воно входить.
Об'єкти (основні засоби) неподільного (громадського) майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду) розподілу між членами споживчого товариства не підлягають, не можуть бути продані, безоплатно передані, внесені до статутного капіталу інших підприємств, передані в заставу, фінансовий лізинг. За рішенням загальних зборів членів споживчого товариства або уповноваженого ним органу, за попередньою згодою (постановою) правління райспоживспілки, облспоживспілки, Кримспоживспілки, Укоопспілки об'єкти основних засобів неподільного громадського майна за умови збереження за ними статусу неподільного громадського майна можуть бути предметом: застави при отриманні банківських кредитів для забезпечення статутної діяльності споживчого товариства та його підприємств, внутрішньосистемного продажу, безоплатної передачі в межах одного власника; внеску до статутного капіталу підприємства споживспілки та внутрішньосистемного фінансового лізингу.
Внесення змін у перелік об'єктів неподільного (громадського) майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду) є виключною компетенцією загальних зборів споживчого товариства і здійснюється після попереднього погодження з правліннями райспоживспілки, облспоживспілки, Кримспоживспілки та Укоопспілки.
По об'єктах нерухомості житлового фонду внесення змін до переліку об'єктів неподільного громадського майна проводиться за рішенням загальних зборів споживчого товариства або уповноваженого ними органу".
1.29. Підпункт б) пункту 46 викласти у такій редакції:
"б) подільне (колективне) майно споживчого товариства - це сукупність необоротних активів, які у порядку, встановленому чинним законодавством та нормативними актами Укоопспілки, можуть бути переведені в оборотні активи шляхом їх продажу, а також безоплатно передані, внесені до статутних капіталів інших підприємств і організацій, передані в заставу, надані в оренду тощо.
Сукупність коштів фізичних і юридичних осіб, добровільно розміщених у споживчому товаристві та його підприємствах для здійснення господарсько-фінансової діяльності, є пайовим капіталом".
1.30. Пункт 47 після слів "є його члени" доповнити словами "асоційовані члени" далі по тексту.
1.31. Пункт 48 викласти у такій редакції:
"48. Споживче товариство володіє, користується і розпоряджається належним йому майном та реалізує права власника через свої органи управління: загальні збори (збори уповноважених) членів споживчого товариства, правління у відповідності з їх компетенцією, визначеною цим статутом, законодавством України та нормативними актами Укоопспілки.
Загальні збори членів споживчого товариства можуть передавати право володіння, користування та розпорядження власністю правлінню, зборам уповноважених споживчого товариства: на продаж підприємств (єдиних майнових комплексів) та (або) частини корпоративного права на підприємство, об'єктів основних засобів споживчого товариства і його підприємств, на передачу, надання позики, безоплатне тимчасове користування, здачу в оперативну оренду, передачу в заставу основних засобів споживчого товариства і його підприємств членам споживчих товариств, підприємствам, організаціям, установам, іншим фізичним і юридичним особам. Рішення правління, зборів уповноважених споживчого товариства з цих питань (окрім здачі в оперативну оренду строком менш як на рік) підлягають попередньому погодженню в установленому нормативними актами Укоопспілки порядку з правлінням облспоживспілки (Кримспоживспілки, Укоопспілки) стосовно основних засобів споживчого товариства, включаючи основні засоби, що обліковуються на балансі його підприємств, інших суб'єктів господарювання, та подальшому їх затвердженню загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства.
Попередня згода (постанова) споживспілки, до складу якої входить споживче товариство, на продаж майна, підприємства (цілісного (єдиного) майнового комплексу), частини корпоративного права на підприємство чинна протягом 9 місяців віддати прийняття рішення".
2. Внести зміни і доповнення до Примірного статуту районної спілки споживчих товариств (райспоживспілки), затвердженого XVIII (позачерговим) з'їздом споживчої кооперації України (19.12.2000 р.), зі змінами і доповненнями, внесеними п'ятими (17.04.2002) і сьомими (22.03.2004) зборами Ради Укоопспілки сімнадцятого скликання, третіми (25.01.2006) і п'ятими (21.11.2007) зборами Ради Укоопспілки дев'ятнадцятого скликання, а саме:
2.1. Пункт 5 викласти у такій редакції:
"5. Райспоживспілка делегує обласній (республіканській, Укоопспілці) споживспілці додатково до функцій, передбаченим Законами України "Про кооперацію", "Про споживчу кооперацію" та її статутом, частину своїх повноважень та виконання окремих функцій. Конкретні умови делегування повноважень і функцій визначаються радою райспоживспілки і правлінням обласної (республіканської, Укоопспілки) споживспілки та закріплюється у договорі, що укладається міжрайспоживспілкою та обласною (республіканською, Укоопспілкою) споживспілкою. Право підпису договору надається голові правління райспоживспілки".
2.2. Підпункт є) пункту 11 викласти у такій редакції:
"є) одержувати від виборних органів і службових осіб апарату райспоживспілки інформацію з будь-якого питання її діяльності, за винятком тієї, що пов'язана з комерційною таємницею та конфіденційною інформацією. Порядок одержання, використання, поширення і зберігання інформації, віднесеної до комерційної таємниці та конфіденційної інформації, визначається нормативними актами Укоопспілки".
2.3. Пункт 14 після слів "в майні райспоживспілки" доповнити реченням:
"Райспоживспілка не відповідає за зобов'язання своїх членів".
2.4. Підпункт є) пункту 17 викласти у такій редакції:
"є) визначає розміри, порядок формування та використання капіталів райспоживспілки; затверджує конкретний розмір неподільного (громадського) майна райспоживспілки та перелік об'єктів, що зараховуються до нього, за попереднім погодженням з правлінням споживспілки, до якої вона входить; вносить зміни у перелік об'єктів, віднесених до неподільного (громадського) майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду), за попереднім погодженням з правліннями облспоживспілки, Кримспоживспілки, Укоопспілки; приймає рішення про передачу раді або правлінню райспоживспілки права володіння, користування та розпорядження майном за винятком права вносити зміни у перелік об'єктів, віднесених до неподільного (громадського) майна".
2.5. Підпункт б) пункту 22 викласти у такій редакції:
"б) обирає зі свого складу голову правління, членів правління та за необхідності робочі комісії ради, визначає кількісний склад зазначених органів. На посаду голови правління райспоживспілки може бути обрана лише особа, яка має відповідну освіту з досвідом роботи в споживчій кооперації не менше 5 років, кандидатура якої попередньо розглянута на професійну відповідність та узгоджена з правлінням споживспілки, до складу якої входить райспоживспілка".
2.6. Підпункт в) пункту 22 викласти у такій редакції:
"в) приймає рішення про прийняття до складу райспоживспілки нових членів, виключення із її складу або затверджує чи відміняє рішення правління райспоживспілки з цих питань".
2.7. Підпункт д) пункту 22 викласти у такій редакції:
"д) затверджує річні звіти правління і баланс райспоживспілки та висновки щодо них ревізійної комісії, кошториси на утримання апарату управління та ревізійної комісії, посадові оклади та надбавки до них голові правління райспоживспілки і голові ревізійної комісії, делегує правлінню райспоживспілки право вносити зміни до затверджених кошторисів, посадових окладів та надбавок до них голові правління і голові ревізійної комісії з наступним їх затвердженням на зборах ради".
2.8. У підпункті є) пункту 22 вилучити слова "затверджує посадові оклади і надбавки до них голові правління райспоживспілки та голові ревізійної комісії".
2.9. Підпункт ж) пункту 31 викласти у такій редакції:
"ж) самостійно визначає структуру управління і штати, встановлює форми, систему і розміри оплати праці, а також інші види доходів працівників та апарату управління райспоживспілки в межах кошторису на його утримання, що затверджується Радою райспоживспілки. Вносить у разі делегування цього права радою райспоживспілки зміни до затверджених кошторисів на утримання апарату управління та ревізійної комісії, посадових окладів і надбавок до них голові правління і голові ревізійної комісії з наступним затвердженням радою райспоживспілки".
2.10. Пункт 36 викласти у такій редакції:
"36. За порушення трудової дисципліни, вимог чинного законодавства, статуту, незабезпечення збереження майна і грошових коштів, безгосподарність, заподіяння матеріального збитку та неналежне виконання службових обов'язків особами, які займають виборні платні посади в органах управління і контролю споживчої кооперації району, можуть застосовуватися такі дисциплінарні стягнення: догана, дострокове звільнення від виборної платної посади.
Зазначені дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надане право обрання даного працівника на посаду, а також тим органом, якому це право надано згідно з угодою, укладеною райспоживспілкою з споживспілкою, членом якої вона є, з інформуванням про це представницького виборного органу та правління райспоживспілки у 30-денний строк.
Звільнення голови правління райспоживспілки за власним бажанням проводиться на підставі його письмової заяви правлінням споживспілки, до складу якої входить райспоживспілка. Про своє рішення правління споживспілки повинно проінформувати збори ради райспоживспілки. У разі звільнення голови правління райспоживспілки із займаної посади (незалежно від причин його звільнення) правління споживспілки, членом якої є райспоживспілка, приймає рішення про призначення виконуючого обов'язки голови правління райспоживспілки на період до проведення виборів голови правління райспоживспілки в порядку, встановленому законодавством України, нормативними актами Укоопспілки та статутом райспоживспілки.
При звільненні голови правління райспоживспілки (незалежно від причин його звільнення) передача справ (оригінали статутів райспоживспілки, підприємств та свідоцтва про їх реєстрацію, свідоцтва на право власності, правовстановлюючі документи на землю, печатка, штампи, угоди, постанови, розпорядження та протоколи засідання правління райспоживспілки тощо) проводиться за актом приймання-передачі з повною інвентаризацією основних засобів та інших активів і пасивів райспоживспілки.
У разі призначення правлінням споживспілки, до складу якої входить райспоживспілка, перевірки фактів, які мають ознаки порушень передбачених абзацом першим даного пункту, правлінням споживспілки, до складу якої входить райспоживспілка, одночасно може бути прийнято рішення про відсторонення відповідної особи від посади на період проведення перевірки".
2.11. Підпункт а) пункту 41 викласти у такій редакції:
"а) неподільне (громадське) майно райспоживспілки визначається розміром, не меншим ніж 25 відсотків балансової вартості основних засобів і становить її неподільний фонд.
Конкретний розмір неподільного (громадського) майна та перелік об'єктів (основних засобів), що зараховуються до нього, затверджує конференція райспоживспілки за попереднім погодженням з правлінням споживспілки, до складу якої вона входить.
Об'єкти (основні засоби) неподільного громадського майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду) розподілу між членами райспоживспілки не підлягають, не можуть бути продані, безоплатно передані, внесені до статутного капіталу інших підприємств, передані в заставу, фінансовий лізинг (крім господарюючих суб'єктів - членів райспоживспілки).
Внесення змін до переліку об'єктів (основних засобів), що зараховані до неподільного (громадського) майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду), відноситься до виключної компетенції конференції райспоживспілки і здійснюється після погодження з правліннями обласної (республіканської) споживспілки та Укоопспілки.
По об'єктах нерухомості житлового фонду внесення змін до переліку об'єктів неподільного громадського майна проводиться за рішенням конференції райспоживспілки або уповноваженим нею органом - радою чи правлінням райспоживспілки".
2.12. Підпункт б) пункту 41 викласти у такій редакції:
"б) подільне (колективне) майно райспоживспілки - це сукупність необоротних активів, які у встановленому чинним законодавством та нормативними актами Укоопспілки порядку можуть бути переведені в оборотні активи шляхом їх продажу, а також безоплатно передані, внесені до статутних капіталів інших підприємств і організацій, передані в заставу, надані в оренду тощо".
2.13. Пункт 43 викласти у такій редакції:
"43. Райспоживспілка володіє, користується і розпоряджається належним їй майном. Вона реалізує права власника через свої органи управління (конференцію, раду, правління) відповідно до їх компетенції, згідно з законодавством України, нормативними актами Укоопспілки та статутом.
Конференція як вищий орган управління споживчих товариств району приймає відносно майна райспоживспілки будь-які рішення, що не суперечать чинному законодавству України та нормативним актам Укоопспілки.
Конференція може передати право володіння, користування та розпорядження майном райспоживспілки раді або правлінню райспоживспілки.
У разі надання цього права раді або правлінню райспоживспілки їх рішення щодо продажу підприємств (єдиних майнових комплексів) та/або частини корпоративного права на підприємство, об'єктів основних засобів райспоживспілки і її підприємств, передачі, надання позики, безоплатного тимчасового користування, здачі в оперативну оренду (окрім здачі в оперативну оренду строком менш як на рік), передачі в заставу основних засобів райспоживспілки і її підприємств членам споживчих товариств, підприємствам, організаціям, установам, іншим фізичним і юридичним особам попередньо погоджуються в установленому нормативними актами Укоопспілки порядку з правлінням облспоживспілки (Кримспоживспілки, Укоопспілки) стосовно основних засобів райспоживспілки, включаючи основні засоби, які обліковуються на балансах її підприємств, інших суб'єктів господарювання та підлягають затвердженню конференцією та радою райспоживспілки.
Попередня згода (постанова) споживспілки, до складу якої входить райспоживспілка, на продаж майна, підприємства (цілісного (єдиного) майнового комплексу), частини корпоративного права на підприємство чинна протягом 9 місяців від дати прийняття рішення".
3. Внести зміни і доповнення до Примірного статуту обласної (республіканської) спілки споживчих товариств, затвердженого XVIII (позачерговим) з'їздом споживчої кооперації України (19.12.2000 р.), зі змінами і доповненнями, внесеними п'ятими (17.04.2002) і сьомими (22.03.2004) зборами Ради Укоопспілки сімнадцятого скликання, третіми (25.01.2006) і п'ятими (21.11.2007) зборами Ради Укоопспілки дев'ятнадцятого скликання, зокрема:
3.1. Пункт 2 викласти у такій редакції:
"_________________________________________________________________
обласна (республіканська) спілка споживчих товариств (далі -
споживспілка) об'єднує на добровільній основі_____________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(перелік споживчих товариств та районних спілок,
_________________________________________________________________,
які входять до складу обласної (республіканської) спілки споживчих
товариств), котрі є її членами і виконують вимоги її статуту".
3.2. Пункт 5 викласти у такій редакції: "Споживспілка делегує Укоопспілці додатково до функцій, передбачених Законами України "Про кооперацію", "Про споживчу кооперацію" та її статутом, частину своїх повноважень та виконання окремих функцій. Конкретні умови делегування повноважень і функцій визначаються радою споживспілки і правлінням Укоопспілки та закріплюються в договорі, що укладається між споживспілкою (облспоживспілкою, Кримспоживспілкою) та Укоопспілкою. Право підпису договору надається голові правління споживспілки".
3.3. Підпункт є) пункту 12 викласти у такій редакції:
"є) одержувати від виборних органів і службових осіб апарату споживспілки інформацію з будь-якого питання її діяльності, за винятком тієї, що пов'язана з комерційною таємницею та конфіденційною інформацією. Порядок одержання, використання, поширення і зберігання інформації, віднесеної до комерційної таємниці та конфіденційної інформації, визначається нормативними актами Укоопспілки".
3.4. Підпункт б) пункту 14 викласти у такій редакції:
"б) подавати в установленому порядку фінансову і статистичну звітність про свою діяльність; інформувати споживспілку про зміни у своєму статуті, дії органів державної влади, що зачіпають інтереси споживчої кооперації та її членів".
3.5. Підпункт є) пункту 18 викласти у такій редакції:
"є) визначає розміри, порядок формування та використання капіталів споживспілки; затверджує конкретний розмір неподільного (громадського) майна споживспілки та перелік об'єктів, що зараховуються до нього, за попереднім погодженням з правлінням Укоопспілки; вносить зміни у перелік об'єктів, віднесених до неподільного (громадського) майна, за попереднім погодженням з правлінням Укоопспілки; приймає рішення про передачу раді або правлінню споживспілки права володіння, користування та розпорядження майном за винятком права вносити зміни у перелік об'єктів, віднесених до неподільного (громадського) майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду)".
3.6. Підпункт д) пункту 24 викласти у такій редакції:
"д) затверджує річні звіти правління і баланс споживспілки та висновки до них ревізійної комісії, посадові оклади та надбавки до них голові правління споживспілки та голові ревізійної комісії, делегує правлінню споживспілки право встановлювати посадові оклади та надбавки до них голові правління споживспілки і голові ревізійної комісії, вносити зміни до затверджених кошторисів з наступним їх затвердженням на зборах ради".
3.7. Підпункт ж) пункту 32 викласти у такій редакції:
"ж) самостійно визначає структуру управління і штати, встановлює форми, систему і розміри оплати праці, а також інші види доходів працівників та апарату управління споживспілки в межах кошторису на його утримання, що затверджується радою споживспілки; у разі делегування цього права радою вносить зміни до затверджених кошторисів на утримання апарату управління та ревізійної комісії з наступним затвердженням радою облспоживспілки".
3.8. Пункт 36 після слів "господарських одиниць" доповнити словом "споживспілки".
3.9. Пункт 37 доповнити абзацом:
"У разі призначення правлінням Укоопспілки перевірки фактів, які мають ознаки порушень, передбачених абзацом першим даного пункту, правління Укоопспілки може прийняти рішення про відсторонення відповідної особи від посади на період проведення перевірки".
3.10. Підпункт а) пункту 42 викласти у такій редакції:
"а) неподільне (громадське) майно споживспілки визначається розміром, не меншим ніж 25 відсотків балансової вартості основних засобів і становить її неподільний фонд.
Конкретний розмір неподільного (громадського) майна та перелік об'єктів (основних засобів), що зараховуються до нього, затверджує з'їзд (конференція) споживспілки за попереднім погодженням з правлінням Укоопспілки.
Об'єкти (основні засоби) неподільного громадського майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду) не можуть бути продані, безоплатно передані, внесені до статутного капіталу інших підприємств, передані в заставу, фінансовий лізинг (крім господарюючих суб'єктів - членів облспоживспілки (Кримспоживспілки)).
Внесення змін до переліку об'єктів, що зараховані до неподільного (громадського) майна (крім об'єктів нерухомості житлового фонду) споживспілки, відноситься до виключної компетенції з'їзду (конференції) споживчої кооперації області (республіки) і здійснюється після погодження з правлінням Укоопспілки".
3.11. Підпункт б) пункту 42 викласти у такій редакції:
"б) подільне (колективне) майно споживспілки - це сукупність необоротних активів, які у встановленому законодавством і нормативними актами Укоопспілки порядку можуть бути переведені в оборотні активи шляхом їх продажу, а також безоплатно передані, внесені до статутних капіталів інших підприємств і організацій, передані в заставу, надані в оренду тощо".
3.12. Пункт 44 викласти у такій редакції:
"44. Споживспілка володіє, користується і розпоряджається належним їй майном. Вона реалізує права власника через свої органи управління (з'їзд споживчої кооперації області (республіки), конференцію, раду, правління) відповідно до їх компетенції, згідно з законодавством України, нормативними актами Укоопспілки та статутом.
З'їзд (конференція) як вищий орган управління споживчої кооперації області (республіки) приймає відносно майна споживспілки будь-які рішення, що не суперечать чинному законодавству та нормативним актам Укоопспілки.
З'їзд (конференція) може передати право володіння, користування та розпорядження майном споживспілки раді або правлінню споживспілки.
У разі надання цього права правлінню споживспілки його рішення щодо продажу підприємств (єдиних майнових комплексів) та (або) частини корпоративного права на підприємство, об'єктів основних засобів споживспілки і її підприємств, передачі, надання позики, безоплатного тимчасового користування, здачі в оперативну оренду (окрім здачі в оперативну оренду строком менш як на рік), передачі в заставу основних засобів споживспілки і її підприємств членам споживчих товариств, підприємствам, організаціям, установам, іншим фізичним і юридичним особам попередньо погоджуються в установленому нормативними актами Укоопспілки порядку з правлінням Укоопспілки стосовно основних засобів споживспілки, включаючи основні засоби, які обліковуються на балансах її підприємств, інших суб'єктів господарювання та підлягають затвердженню з'їздом (конференцією) та радою споживспілки.
Попередня згода (постанова) Укоопспілки на продаж майна, підприємства (цілісного (єдиного) майнового комплексу), частини корпоративного права на підприємство чинна протягом 9 місяців від дати прийняття рішення".
4. Правлінням споживчих товариств, районних, обласних споживспілок, Кримспоживспілки з урахуванням цього рішення внести на розгляд чергових загальних зборів (зборів уповноважених) членів споживчих товариств, зборів рад споживспілок зміни і доповнення в чинні статути.
5. Внести на розгляд XX з'їзду споживчої кооперації України питання про прийняття нової редакції Примірних статутів споживчого товариства, районної спілки споживчих товариств (райспоживспілки), обласної (республіканської) спілки споживчих товариств.
Голова зборів Ради
Секретар зборів Ради
П.Ф.Бараш
К.А.Войтович