• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження форм державної статистичної звітності по рибному господарству

Міністерство статистики України  | Наказ, Форма, Інструкція від 21.08.1995 № 217
Реквізити
  • Видавник: Міністерство статистики України
  • Тип: Наказ, Форма, Інструкція
  • Дата: 21.08.1995
  • Номер: 217
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство статистики України
  • Тип: Наказ, Форма, Інструкція
  • Дата: 21.08.1995
  • Номер: 217
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 217 від 21.08.95
м.Київ
Про затвердження форм державної статистичної звітності по рибному господарству
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства статистики N 242 від 20.08.96 )
1. Затвердити форми державної статистичної звітності по рибному господарству та інструкцію по їх заповненню і ввести в дію, починаючи зі звіту за 1995 рік (річна) і з 1996 року (місячна і квартальна):
( Наказ втратив чинніть в частині затвердження форми N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", річна на підставі Наказу Міністерства статистики N 242 від 20.08.96 )
N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", річна;
( Наказ втратив чинніть в частині затвердження форми N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", квартальна на підставі Наказу Міністерства статистики N 242 від 20.08.96 )
N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", квартальна;
( Наказ втратив чинніть в частині затвердження форми N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", місячна на підставі Наказу Міністерства статистики N 242 від 20.08.96 )
N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", місячна.
2. Поширити згадані в пункті 1 наказу форми державної статистичної звітності на риболовецькі колгоспи, рибомеліоративні станції, рибокомбінати та інші підприємства Мінрибгоспу України (крім підприємств концерну "Південьриба" та Української господарської асоціації "Укррибпромзбут").
3. Управлінню статистики агропромислового комплексу (О.О.Шевчук) підготувати інструментарій для друку в друкарні.
4. Економічному управлінню (Н.В.Єрофеєва, М.І.Пишнюк) забезпечити фінансування та необхідну кількість паперу для виготовлення документів та їх розсилки.
5. ГОЦ Мінстату України (В.Г.Крамарев) забезпечити контроль за своєчасним тиражуванням та розсилкою бланків на адреси регіональних управлінь статистики.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінстату України про затвердження форм державної статистичної звітності по рибному господарству та інструкцій по їх заповненню від 17.08.94 р. N 187.
7. Контроль за виконанням данного наказу залишаю за собою.
Перший заступник Міністра В.С.Гусаковський
Затверджено
наказом Мінстату України
від 21.08.95 р. N 217
Інструкція по складанню статистичних звітів "Про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку" (форми N 1-риба (місячна), N 1-риба (квартальна) та N 1-риба (річна).
Звіт за формою N 1-риба (місячна), N 1-риба (квартальна) та N 1-риба (річна) складають риболовецькі колгоспи, рибоводні меліоративні станції, рибокомбінати та інші підприємства, підпорядковані Мінрибгоспу Украіни (крім концерну "Південьриба" та "Укррибпромзбуту"), які займаються розведенням, вирощуванням, виловом та переробкою риби.
Підприємства і організації "Укррибгоспу" і "Укррибколгоспоб'єднання" складають звіти в цілому про їх роботу, включаючи переробні цехи і цехи, які здійснюють вирощування та вилов риби.
В розділ "Вилов риби та добування морепродуктів" включається риба всіх видів, ракоподібні, молюски, водорості і т.і., незалежно від того, чи буде в подальшому цей вилов використаний на виробництво харчової або нехарчової продукції.
В цьому розділі виділяються такі основні групи:
- вилов риби без морепродуктів - у вазі сирого нерозібраного сирцю, включаючи всі види риб;
- морепродукти, включаючи ракопод1бні: краби, креветки, раки, молюски, мідії і т.і. - в живій вазі; морська капуста, філофора і т.і. - в повітряно-сухій вазі. Водорості, які добуті але неоформлені накладними на прийняття та здачу, в звіт не включаються.
При віднесенні окремих видів риб і морепродуктів до видових груп, які прийняті у звіті, необхідно керуватися додатком N 1 до даної інструкції.
Незалежно від використання (на виробництво харчової або нехарчової продукції) риба показується по тій групі риб, до якої вона відноситься. В показнику "інші види риб" відображаються ті види риб, яких немає в переліку.
Показники про передачу добутої сировини на берегові переробні підприємства заповнюються на підставі приймальних документів (квитанцій), які повинні видавати рибопереробні підприємства на прийняту від риболовних суден, а також інших господарств сировину.
Дані про вилов риби та добування морепродуктів у відкритому морі чи океані базуються на телеграмах капітанів суден, які подаються на підставі документів, встановлених для оформлення добутих риби-сирцю та морепродуктів.
При доставці риболовними суднами в порт риби та морепродуктів у вигляді сирої риби і морепродуктів в частково чи повністю переробленому виді, які враховані з повідомлень капітанів суден, кількість добутого сирцю на приймальних берегових підприємствах уточнюється. Уточнения проводиться таким чином: всю прийняту від суден рибопродукцію та морепродукти необхідно перевести в вагу сирцю, враховуючи установлені технологічні норми втрат, перевірити з повідомленнями капітанів суден з моря про кількість добутого сирцю і в разі розходжень внести відповідні уточнения в кількість врахованого сирцю. Якщо рейс закінчений (судно прийшло в порт) в останніх числах місяця, а здача риби проводиться в перших числах наступного місяця, уточнения даних вилову риби необхідно відносити до місяця здачі, а не місяця прибуття судна.
При здачі добувними суднами риби та морепродуктів безпосередньо на промислі в морі на плаваючі приймальні бази, рефрижератори та інші судна, які виконують функції приймальних пунктів рибозаводів (рибокомбінатів) і мають працівників для переробки, а також відповідальних за приймання майстрів і обліково-бухгалтерський персонал, дані про добування риби включаються в звіт на підставі встановлених приймальних документів (квитанцій, актів приймання) на прийнятий сирець, які видані цими базами. При прийманні не в сирці, а в обробленому вигляді, напівфабрикати чи готова продукція перераховуються в вагу сирцю згідно з встановленими технологічними нормами відходів, втрат по відповідному виду продукції чи напівфабрикату.
Акти приймання або квитанції, видані плавучою базою, про кількість прийнятих риби-сирцю і морепродуктів, є кінцевими документами, за якими обсяги добування риболовними суднами уточнению не підлягають.
В розділі "Виробництво окремих видів продукції" дані про виробництво продукції в натуральному виразі подаються у формах N 1-риба (квартальна) і N 1-риба (річна) у відповідності з номенклатурою продукції і в одиницях виміру, вказаних на бланках.
В показник "Товарна харчова рибна продукція" (включаючи консерви) включається риба жива, охолоджена, морожена, філе морожене, солона, копчена, сушена, в'ялена, маринована, оселедці всіх видів обробки, ікра осетрових і лососевих риб, харчова продукція із морепродуктів та інша харчова рибна продукція.
В показник "Інші харчові рибні продукти" включаються продукти, одержані при розбиранні риби і харчових морепродуктів, зокрема, голови і зрізки лососевих і осетрових риб, палтуса та інших риб, молоко, печінка, які використовуються для приготування харчових страв. Голови, хвости, плавники та інші рибні відходи, що йдуть на годівлю худобі і звірам, в товарну харчову рибну продукцію не включаються.
В показник "Риба морожена розібрана", включається риба випотрошена (без нутрощів) морожена з головою, риба випотрошена (без нутрощів) без голови, пласт з головою і без голови морожений.
В показник "Оселедці всіх видів обробки" включаються оселедці всіх видів обробки (крім консервів і пресервів)", оселедці охолоджені, морожені, солоні, копчені, пряного засолу і мариновані та баличні вироби з оселедців. Всі згадані види обробки оселедців ураховуються також в складі кожного відповідного групового асортименту харчової рибної продукції. Оселедці солоні (включаючи оселедці пряного і спеціального баночного засолу) є збірною позицією, в яку включаються: оселедці солоні, оселедці пряного засолу і мариновані, а також консерви (пресерви), які не стерилізуються - оселедці спеціального баночного засолу у великій тарі. Для того, щоб включити оселедці спеціального баночного засолу в позицію "оселедці солоні (включаючи оселедці пряного та спеціального баночного засолу)", дані про виробництво оселедців спеціального баночного засолу необхідно перерахувати з умовних банок у тонни із розрахунку 330 гр. в одній умовній банці.
Оселедці, салака та інша риба спеціального і пряного засолу в герметичних банках вагою до 5 кг ураховуються в позиції "консерви-пресерви" в умовних банках.
Обсяг виробництва консервів обліковується у тисячах умовних банок. Умовною банкою вважається банка ємкістю 353,4 куб.см.
До рибних консервів відносяться також оселедці, салака та інша риба (сардини, мойва, хамса, кілька і т.і.), інша риба спеціального чи пряного засолу у герметичних банках вагою до 5 кг, а також нестерилізовані консерви (пресерви), які враховуються в умовних банках.
В показник "кормове борошно" включається борошно кормове з риби та морепродуктів, а також кормове борошно, яке вироблене з рибних відходів.
Виробничі обороти. У цьому розділі відображається кількість харчової і нехарчової рибної продукції у цілому по окремих видах (у натурі і в грошових одиницях), яка передана для подальшої переробки підприємствам Мінрибгоспу України. Оцінку переданої продукції проводять по діючих цінах підприємств.
"Залишки рибної продукції на кінець року" - показуються залишки на берегових підприємствах, включаючи холодильники і склади та на бортах суден затареної харчової продукції (без оплаченої закладки) у фактичній вазі готової продукції - всього, незатареної рибної продукції по вазі сирцю, рибних консервів - в умовних банках.
"Економічні показники". Показник "Обсяг продукції (робіт, послуг)" визначається в оптових цінах підприємств без податку на добавлену вартість і акцизного збору:
- у діючих оптових цінах;
- у порівняних цінах.
При визначенні показника "Обсяг продукції (робіт, послуг) в діючих оптових цінах підприємств" виловлена риба та вироблена рибна продукція за звітний місяць оцінюється за цінами, погодженими з кожним споживачем і які діють у даному місяці. Одні й ті ж види риби та рибних виробів, по яких ціни узгоджені для різних споживачів, ураховуються в обсяги продукції по ціні фактичної реалізації.
Якщо риба чи рибна продукція реалізується в торгівлю з умовою її оплати після реалізації і виявляється, що включена в обсяг продукція за цінами вище або нижче реалізації, обсяг продукції у діючих цінах перераховується по ціні фактичної реалізації. Ці зміни вносяться у звіт по моменту надходження коштів на розрахунковий рахунок передавача продукції.
При визначенні обсягу продукції за період з початку року - продукція підсумовується за минулі місяці.
Дані про обсяги продукції в діючих цінах за відповідний період минулого року по цінах поточного року не перераховуються.
При визначенні показника "Обсяг продукції (робіт, послуг) в оптових порівняних цінах підприємств" за звітний та відповідний період минулого року приймаються ціни, що склались на 01.01.96.
Дані за відповідний період з початку минулого року по обсягу продукції у порівняних цінах наводяться по методології обліку у звітному році. Під зміною методології обліку необхідно розуміти зміну складу обсягу продукції, організаційної структури підприємств.
Риба та рибна продукція, що поставляється на експорт, враховуючи продукцію, відвантажену на умовах бартеру, оцінюється:
- в "обсязі продукції у діючих оптових цінах" за звітний період за контрактними цінами, які перераховуються в карбованці за офіційним курсом Національного банку України на дату здачі на склад;
- в обсязі продукції у порівняних оптових цінах - за звітний і відповідний періоди минулого року - за цінами внутрішнього ринку, які склалися на 01.01.96 з урахуванням фактичної трудомісткості виробів в експортному виконанні.
Обсяги продукції риболовецьких колгоспів, рибокомбінатів та інших підприємств, основною діяльністю яких є вирощування і вилов товарної риби, складаються з вартості реалізованих на сторону виловленої товарної риби, рибопосадкового матеріалу (мальків), а також прудової риби (дворічних рослинноїдних риб), що направлені на зариблення водосховищ.
Управління статистики
агропромислового комплексу
( Форма N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", місячна вратила чинність на підставі Наказу Міністерства статистики N 242 від 20.08.96 )( Форма N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", річна вратила чинність на підставі Наказу Міністерства статистики N 242 від 20.08.96 )( Форма N 1 (риба) "Звіт про вилов риби, добування морепродуктів та їх переробку", квартальна вратила чинність на підставі Наказу Міністерства статистики N 242 від 20.08.96 )