• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про виконання Галузевої угоди, угод і колдоговорів на підприємствах і в організаціях системи за 2006 рік

Центральна спілка споживчих товариств України | Постанова від 16.05.2007 № 161
Реквізити
  • Видавник: Центральна спілка споживчих товариств України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 16.05.2007
  • Номер: 161
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна спілка споживчих товариств України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 16.05.2007
  • Номер: 161
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ СПІЛКИ СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
ПРЕЗИДІЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО КОМІТЕТУ ПРОФСПІЛКИ
ПРАЦІВНИКІВ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ
П О С Т А Н О В А
16.05.2007 N 161
N П-7/2
Про виконання Галузевої угоди, угод і колдоговорів на підприємствах і в організаціях системи за 2006 рік
Заслухавши інформацію "Про виконання Галузевої угоди, колдоговорів на підприємствах і в організаціях системи за 2006 рік", правління Укоопспілки і президія ЦК профспілки відмічають, що в минулому році в системі поліпшилося виконання положень Галузевої угоди. Для цього в організаціях і на підприємствах укладено або продовжено дію 368 угод усіх рівнів та 2556 колективних договорів, якими охоплено 99,7% працюючих. Завдяки проведеній роботі правлінням Укоопспілки, президією ЦК профспілки, споживспілками та відповідними профспілковими органами із 139 прийнятих положень виконано 123, виконано не повністю, частково, 16.
Торік загальний роздрібний товарооборот у порівнянних цінах зріс на 6%, приріст товарообороту мережі, розташованої у сільській місцевості, становив 12,3%. Споживспілками проводилася робота з приведення торговельної мережі до конкурентоспроможного стану, в системі відкрито 80 сучасних магазинів типу маркет, супермаркет.
Роздрібний товарооборот підприємств ресторанного господарства до 2005 року виконаний на 100,1%. Зросла реалізація продукції власного виробництва на 6,7%. Обсяг промислової продукції в діючих цінах збільшено на 2,6%, заготівельний оборот - на 7,2%, надання платних послуг - на 19,5%, пайовий капітал - на 11,1%, пайові внески на одного пайовика - на 16,4%, власні кошти в обороті Ч на 22,7%.
Зменшилися збитки від реалізації товарів, сировини, продукції в торгівлі у 7,5 разу, заготівлях - у півтора, промисловості - у 2 рази.
За рік зменшилася кількість збиткових підприємств на 226, або на 34,9% і на 01.01.2007 у загальній кількості їх було 6,8%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилася прострочена дебіторська заборгованість на 4,9 млн. грн., або на 19,7%.
В цілому по системі отримано чистого прибутку від господарської діяльності 56,4 млн. грн., що в 1,6 разу більше, ніж у 2005 році.
У 2006 році на 1,3% збільшилася частка працівників з повною та базовою вищою освітою у загальній чисельності працюючих і на 1% молоді віком до 35 років. За рахунок створення додаткових робочих місць прийнято 2765 чол., або 11% від прийнятих працівників у систему.
Пройшли навчання і взяли участь у практичних семінарах 1156 чоловік.
Середньомісячна заробітна плата одного працівника в усіх галузях діяльності зросла на 133 грн., або 29% порівняно з попереднім роком і становила 592 грн., що вище прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 87 грн., у тому числі в торгівлі відповідно на 116 грн., або 27,8%, громадському харчуванні на 107 грн., або 30,6%, промисловості на 124 грн., або 28,4%, заготівлях на 106 грн., або 27,7%. В усіх галузях діяльності підвищена продуктивність праці.
На заходи з охорони праці витрачено понад 20 млн. грн. і у розрахунку на одного працюючого витрати збільшені у 1,5 разу проти 2005 року. На 5 зменшено кількість нещасних випадків, немає випадків зі смертельними наслідками, забезпечено опаленням усі діючі об'єкти. Технічними інспекторами, представниками профспілки з охорони праці та органами Державного нагляду проведено 167 спільних перевірок на підприємствах і в організаціях системи. Надана правова допомога 7386 працівникам, у тому числі шляхом консультацій - 7043.
Згідно з Галузевою угодою, угодами і колдоговорами для поліпшення соціального захисту працюючих та їх дозвілля перераховано профкомам господарськими органами підприємств і організацій 1506,1 тис. грн., що більше, ніж у попередньому році, на 19,3%.
Загальна сума профвнесків по системі зросла на 498,8 тис. грн., або на 11,5% і становила понад 4,8 млн. грн. У минулому році оздоровлено майже 6 тисяч дітей, в тому числі дітей працівників споживчої кооперації - третину.
Водночас у роботі підприємств і організацій мають місце недоліки, упущення і невикористані резерви, які вплинули на виконання положень Галузевої угоди, угод і колективних договорів 2006 року. Допустили зниження загального обсягу роздрібного товарообороту 3 облспоживспілки, обороту підприємств ресторанного господарства - 9, обсягу промислової продукції - 7, заготівельного обороту - 8. Чимало магазинів та підприємств громадського харчування закриті.
Залишаються значними непродуктивні втрати - 4,5 млн. грн., зокрема сплата пені, штрафів, неустойок - 2,8 млн. грн. Закінчило рік зі збитками 421 підприємство, сума збитків - 19,6 млн. грн., на одне збиткове підприємство припадало 46,4 тис. грн. збитків. Відволікалися кошти у прострочену дебіторську заборгованість, яка становила 24,9 млн. грн., зросла кредиторська заборгованість на 12,4%. Середньооблікова кількість штатних працівників зменшилася на 8846 чол., або на 9,4%. Високою залишається плинність кадрів, звільнено 38,2% від кількості працівників облікового складу, зокрема у Кримспоживспілці - 72%, Кіровоградській і Херсонській облспоживспілках - кожного другого, у Волинській, Житомирській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Черкаській - понад 40%.
Через скрутне фінансове становище окремих підприємств і організацій системи не встановлювалася тарифна ставка робітника І розряду не менше 120% від розміру мінімальної заробітної плати, не проводилася оплата праці у надурочний час, атестація робочих місць за умовами праці, обов'язкове страхування від нещасних випадків водіїв, робітників, які працюють на об'єктах підвищеної небезпеки, та часткове фінансування споживспілками посад технічних інспекторів з охорони праці профспілки.
Понад 60% фахівців служб охорони праці працюють за сумісництвом, є недоліки у виконанні приписів Держгірпромнагляду, експертів умов праці і соціальної політики України.
Не виконані зобов'язання Галузевої угоди, угод і колдоговорів про перерахування профкомам господарськими органами підприємств і організацій коштів на проведення культурно-масової, фізкультурної, оздоровчої роботи та благодійної діяльності для своїх працівників, в результаті чого недоотримано профспілковими органами 3,1 млн. грн., та створення за рахунок прибутку фонду соціального захисту. За минулий рік сума боргу з профспілкових внесків зросла на 38 тис. грн. і на 01.01.07 борг дорівнював 514,7 тис. грн., зокрема Хмельницький обком профспілки разом з поточною мав заборгованість 50,4 тис. грн., Черкаський - 47,2, Рівненський - 29,8, Вінницький - 26,4 тис. грн. У деяких підприємствах і організаціях системи при ревізіях господарсько-фінансової діяльності не перевірялася правильність нарахування профвнесків і своєчасність перерахування їх профкомам.
Правління Укоопспілки і президія ЦК профспілки працівників споживчої кооперації України
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
1. Інформацію "Про виконання Галузевої угоди, колдоговорів на підприємствах і в організаціях системи за 2006 рік" взяти до відома.
2. Відзначити, що з кожним роком поліпшується робота господарських і профспілкових органів підприємств і організацій з укладення і виконання Галузевої угоди, угод і колективних договорів.
3. Правлінням Кримспоживспілки, облспоживспілок та президіям Кримського рескому, обкомів профспілки:
3.1. Проаналізувати причини, які зумовили часткове виконання окремих зобов'язань Галузевої угоди за 2006 рік, та вжити заходи для виконання зобов'язань Галузевої угоди, угод і колективних договорів 2007 року, для чого:
3.1.1. Нарощувати обсяги в усіх сферах діяльності, удосконалювати структуру товарообороту, приводити торговельну мережу до конкурентоспроможного стану зі створенням належних умов для покупців і роботи персоналу, впроваджувати прогресивні форми і методи роботи, оновлювати і переоснащувати матеріально-технічну базу.
3.1.2. Залучати в активний господарський оборот законсервовані об'єкти нерухомості, не допускати закриття діючих об'єктів, вирішувати питання закритих магазинів, закладів ресторанного господарства та інших об'єктів.
3.1.3. Удосконалювати фінансовий аналіз, виявляти реальні резерви зростання доходів і рентабельності підприємств і організацій, продовжувати роботу з нарощування власних обігових коштів за рахунок пайових внесків, прибутку, стягнення дебіторської заборгованості, зменшення витрат обігу та виробництва, ліквідації непродуктивних втрат.
3.1.4. Підвищувати зацікавленість працівників до роботи в системі споживчої кооперації, здійснювати практичні дії і використовувати наявні можливості з наближення заробітної плати до рівня, що склався в галузях економіки України, створювати умови для мотивації з підвищення продуктивності праці.
3.1.5. Створювати працюючим здорові і безпечні умови праці. Продовжувати роботу з опалення всіх діючих об'єктів в осінньо-зимовий період і заміни неефективного обладнання, забезпечення працівників необхідним спецодягом, спецвзуттям згідно з діючими нормами, доведення витрат на охорону праці на одного працюючого не нижче середнього показника по Укоопспілці. Проводити своєчасну атестацію робочих місць, виплату пільг, передбачених Угодою, обов'язкове страхування від нещасних випадків та профілактичні заходи з недопущення виробничого травматизму.
3.1.6. Удосконалювати роботу з кадрами на підприємствах і в організаціях, вжити додаткових заходів для зменшення плинності кадрів, укомплектування вакантних посад кваліфікованими фахівцями, створення діючого резерву кадрів, дотримання статутних вимог при доборі кандидатур на виборні посади.
3.1.7. На основі Концепції молодіжної політики Центральної спілки споживчих товариств України та профспілки працівників споживчої кооперації України активізувати роботу з залучення молоді в систему, створення для неї сприятливих виробничих і соціально-побутових умов. Забезпечити працевлаштуванням випускників навчальних закладів системи.
3.1.8. Продовжити роботу з керівниками підприємств і організацій щодо повноти і своєчасності перерахування профкомам членських внесків, ліквідації з них боргів, а також коштів на проведення культурно-масової, фізкультурної, оздоровчої роботи і благодійної діяльності для своїх працівників не менше 0,3% фонду оплати праці, до 4% оподатковуваного прибутку, 3% прибутку від продажу основних засобів та 1,5% надходжень, отриманих від оренди приміщень.
3.1.9. Підвищити персональну відповідальність керівників підприємств і організацій, голів профспілкових комітетів за виконання положень угод і колективних договорів, проаналізувати хід їх виконання за 1 півріччя 2007 року і до 10 серпня п. р. надіслати інформацію з цього питання правлінню Укоопспілки і ЦК профспілки.
3.1.10. Висвітлювати в засобах масової інформації питання договірного регулювання соціально-трудових відносин, додержання законодавства про працю та захист трудових прав працюючих.
4. Правлінню Укоопспілки, Центральному комітету профспілки продовжити роботу з державними структурами, народними депутатами, Федерацією профспілок України для вирішення проблемних питань, що стосуються споживчої кооперації і соціального захисту її працівників.
5. Редактору газети "Вісті..." Шинкаруку Б.Ф. опублікувати дану постанову.
6. Контроль за виконанням постанови покласти на заступників голови правління Укоопспілки та заступників голови ЦК профспілки.
Голова правління Центральної
спілки споживчих товариств
України
Голова ЦК профспілки
працівників споживчої
кооперації України


С.Г.Бабенко


В.П.Левицький