• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Загального положення про громадський шахтарський комітет контролю

Міністерство вугільної промисловості України | Наказ, Положення від 03.10.2006 № 489
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 03.10.2006
  • Номер: 489
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 03.10.2006
  • Номер: 489
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Н А К А З
03.10.2006 N 489
Про затвердження Загального положення про громадський шахтарський комітет контролю
Відповідно до статті 245 Кодексу законів про працю України з метою ефективного управління державним майном, попередження, виявлення і усунення недоліків, зловживань чи порушень у веденні фінансово-господарської діяльності, контролю за цільовим використанням бюджетних коштів та коштів, отриманих від господарської діяльності підприємств, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Загальне положення про громадський шахтарський комітет контролю фінансово-господарської діяльності підприємств, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України (далі - громадський шахтарський комітет контролю).
2. Керівникам підприємств під особисту відповідальність:
2.1 В термін до 20 жовтня 2006 року провести загальні збори працівників в тому числі в усіх підпорядкованих структурних підрозділах, на яких запропонувати утворити громадські шахтарські комітети контролю підприємств.
2.2 У тижневий термін з моменту створення громадського шахтарського комітету контролю підприємства розробити на основі Загального положення про громадський шахтарський комітет контролю положення про громадський шахтарський комітет контролю підприємства, затвердити положення про громадський шахтарський комітет контролю підприємства та персональний склад комітету.
2.3 У термін до 1 листопада 2006 року надати контрольно-ревізійному управлінню Міністерства вугільної промисловості інформацію про створення громадського шахтарського комітету контролю підприємства та про його персональний склад.
2.4 Розглянути питання щодо внесення змін до колективного договору підприємства із урахуванням вимог цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр С.Тулуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства вугільної
промисловості України
03.10.2006 N 489
ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про громадський шахтарський комітет контролю фінансово-господарської діяльності підприємств, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1 Це положення визначає права, обов'язки, відповідальність та умови діяльності громадського шахтарського комітету контролю фінансово-господарської діяльності підприємств, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України (далі - громадський шахтарський комітет контролю).
1.2 Громадський шахтарський комітет контролю створюється на підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України як виборний колегіальний постійно діючий орган, який здійснює громадський контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємств.
1.3 У своїй діяльності громадський шахтарський комітет контролю керується Конституцією України, законами України, нормативно-правовими актами Президента України, Кабінету Міністрів України, галузевою угодою, нормативними актами Міністерства вугільної промисловості.
1.4 Положення регулює питання створення, функціонування громадського шахтарського комітету контролю, його взаємодію із контрольно-ревізійним управлінням Міністерства вугільної промисловості України.
1.5 Дія цього положення поширюється на підприємства, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України.
2. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ШАХТАРСЬКОГО КОМІТЕТУ КОНТРОЛЮ
2.1 Громадський шахтарський комітет контролю створюється на підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості, із представників кожного структурного підрозділу (ділянки) підприємства, що обираються на загальних зборах працівників структурних підрозділів (ділянок) підприємства (один представник від кожної структурної ділянки).
2.2 Членом громадського шахтарського комітету контролю може бути працівник відповідної структурної ділянки виробничої спеціальності.
2.3 Очолює роботу громадського шахтарського комітету контролю голова, який обирається на організаційному засіданні комітету.
2.4 Голова громадського шахтарського комітету контролю:
- обирається із числа членів комітету (головою комітету вважається обраним той кандидат, який набрав більше половини голосів присутніх на засіданні членів комітету);
- очолює роботу громадського шахтарського комітету контролю, головує на засіданнях комітету;
- представляє інтереси громадського шахтарського комітету контролю у відносинах із органами управління підприємством, громадськими організаціями, підприємствами, установами та організаціями, Міністерством вугільної промисловості України;
- підписує рішення комітету;
- інформує щомісячно до 26 числа контрольно-ревізійне управління Міністерства вугільної промисловості про виявлені недоліки чи порушення у веденні фінансово-господарської діяльності підприємства.
2.5 Із складу громадського шахтарського комітету контролю обирається також заступник голови, секретар комітету та відповідальний за роботу громадського шахтарського комітету контролю у відокремленому підрозділі підприємства (у випадку наявності відокремлених підрозділів на підприємстві).
Заступник голови комітету у разі відсутності голови здійснює його повноваження, передбачені п. 2.4 цього положення.
Секретар комітету здійснює організаційну та технічну підтримку діяльності громадського шахтарського комітету контролю і веде протокол засідання комітету.
2.6 Члени громадського шахтарського комітету контролю виконують свої обов'язки на громадських засадах. При залученні до окремих перевірок фінансово-господарської діяльності, що проводяться Міністерством вугільної промисловості, вони можуть звільнятися від основної роботи на визначений термін із збереженням за ними середнього заробітку.
2.7 Комітет проводить свої засідання по мірі необхідності, але не менш одного разу на місяць. Засідання комітету є правомочним, якщо на ньому присутні більше ніж 2/3 загальної кількості його членів.
2.8 Рішення Комітету оформляються протоколами, які підписує голова комітету (у разі відсутності голови - заступник комітету) та секретар, і мають рекомендаційний характер для керівника підприємства. При незгоді керівника підприємства з рекомендаціями Комітету він зобов'язаний у тижневий термін з моменту отримання даних рекомендацій надати аргументовану відповідь комітету та Міністерству вугільної промисловості.
2.9 Рішення комітету приймається відкритим чи таємним голосуванням і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше ніж половина присутніх на засіданні членів комітету.
2.10 У разі незгоди з рішенням комітету його члени можуть висловити у письмовій формі окрему думку, яка додається до рішення комітету і є невід'ємною його частиною.
2.11 Рішення громадського шахтарського комітету контролю доводяться до відома керівництва підприємства. Результати розгляду рішень комітету повинні бути доведені до відома комітету у двотижневий термін з моменту отримання рішення.
2.12 Комітет не менше одного разу на рік звітує про свою роботу на загальних зборах (конференції) трудового колективу підприємства.
2.13 Організаційно-технічне забезпечення роботи громадського шахтарського комітету контролю здійснює підприємство. Громадський шахтарський комітет контролю для здійснення своїх повноважень забезпечується окремим приміщенням, оргтехнікою, телефонним та факсовим зв'язком.
3. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ГРОМАДСЬКОГО ШАХТАРСЬКОГО КОМІТЕТУ КОНТРОЛЮ
3.1 Члени громадського шахтарського комітету контролю мають право:
- звертатися до керівництва підприємства, Міністерства вугільної промисловості, профспілкового комітету (комітетів) з пропозиціями щодо регулювання відносин у сфері використання коштів підприємства, придбання основних засобів та товарно-матеріальних цінностей за державні кошти, проведення тендерних торгів, збереження державного майна та недопущення його протиправного відчуження;
- одержувати від окремих працівників, служб підприємства інформацію, необхідну для виконання функцій і завдань, передбачених цим положенням;
- знайомитись з будь-якими матеріалами з питань проведення тендерних торгів, аналізувати стан збереження і порядок використання, в тому числі списання державного майна, виконання відповідних програм придбання основних засобів і товарно-матеріальних цінностей та їх ефективного використання;
- вільного доступу на всі дільниці виробництва;
- здійснювати контроль за станом безпеки праці на підприємстві;
- вимагати від посадових осіб підприємства пояснення з питань, що належать до компетенції комітету;
- контролювати ведення табельного обліку;
- ініціювати розгляд питання про відповідальність працівників, в тому числі посадових осіб підприємства, у разі виявлення недоліків та зловживань у їх роботі;
- при виявленні порушень чи зловживань ініціювати проведення перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства контрольно-ревізійним управлінням Мінвуглепрому;
- делегувати до складу діючих дорадчих та консультативних органів підприємства своїх представників;
- входити до складу інвентаризаційної комісії, комісії із списання державного майна та дебіторської заборгованості, тендерного комітету.
3.2 Основними обов'язками членів громадського шахтарського комітету контролю є:
- брати участь у роботі комітету, виконувати рішення комітету;
- здійснювати постійні заходи щодо контролю за станом збереження, використання та відчуження державного майна, в тому числі його списання, використанням державних коштів, проведенням тендерних торгів та оголошення їх результатів, виконанням рішень тендерного комітету підприємства;
- невідкладно інформувати контрольно-ревізійне управління Міністерства вугільної промисловості України про виявлені недоліки та зловживання під час здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства;
- брати участь у роботі інвентаризаційної комісії, комісії із списання державного майна та дебіторської заборгованості, тендерного комітету підприємства.
4. ФУНКЦІЇ ГРОМАДСЬКОГО ШАХТАРСЬКОГО КОМІТЕТУ КОНТРОЛЮ
4.1 На громадський шахтарський комітет контролю покладається виконання таких функцій:
- здійснення контрольних заходів щодо використання державних коштів, майна підприємства;
- попередження, виявлення недоліків, зловживань або порушень у веденні фінансово-господарської діяльності підприємства;
- співпраця із контрольно-ревізійною службою Мінвуглепрому.
5. ІНШІ УМОВИ
5.1 У засіданнях комітету мають право брати участь із дорадчим голосом представники профспілкових органів, громадських організацій, Міністерства вугільної промисловості.
5.2 Строк повноважень члена громадського шахтарського комітету контролю не може перевищувати двох років.
5.3 У разі сплину встановленого строку повноважень загальні збори трудового колективу відповідної структурної ділянки підприємства (відокремленого підрозділу) призначають нового представника до складу комітету.
5.4 Призначення нового представника відбувається шляхом голосування працівників на загальних зборах трудового колективу. Обраним вважається той кандидат, який набрав більше половини голосів присутніх на загальних зборах трудового колективу відповідної структурної ділянки.
5.5 Загальні збори трудового колективу щодо обрання представника до складу громадського шахтарського комітету контролю вважаються правомочними у випадку присутності більше ніж 2/3 загальної кількості працівників відповідної структурної ділянки.