• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо виплати орендної плати

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 26.07.2002 № 14-17-2-С1077/3895
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.07.2002
  • Номер: 14-17-2-С1077/3895
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.07.2002
  • Номер: 14-17-2-С1077/3895
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
N 14-17-2-С1077/3895 від 26.07.2002
Щодо виплати орендної плати
Статтею 524, 549 Цивільного кодексу України встановлено, що спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Якщо немає спадкоємців ні за законом, ні за заповітом, або жоден з спадкоємців не прийняв спадщини, або всі спадкоємці позбавлені заповідачем спадщини, майно померлого за правом спадкоємства переходить до держави.
Дії що свідчать про прийняття спадщини: якщо спадкоємець фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Згідно із статтею 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата. У випадку смерті орендодавця орендна плата виплачується його спадкоємцю чи спадкоємцям, пропорційно їх часткам у власності.
Отже, оскільки, як правило, орендна плата за земельну частку (пай) виплачується один раз на рік, а також враховуючи те, що орендар фактично користується земельною часткою (паєм) протягом зазначених шести місяців, як правило, орендна плата за земельну частку (пай) виплачується один раз на рік, а також враховуючи те, що орендар фактично користується земельною часткою (паєм) протягом зазначених шести місяців, він повинен виплатити спадкоємцю померлої особи - власника земельної частки (паю) орендну плату у розмірі, передбаченому у договорі оренди після отримання ним свідоцтва про право на спадщину.
При виникненні спору щодо особи (осіб), яка (які) успадковує земельну частку (пай), надану в оренду, спір вирішується в судовому порядку. Орендна плата в цьому випадку виплачується особі (особам), яку (яких) визнано спадкоємцем (спадкоємцями) після відповідного рішення суду.
Незатребуваною є та земельна частка (пай), власник якої за тих чи інших обставин не отримав у встановленому порядку сертифікат на земельну частку (пай). Тобто власник такого паю відомий, на його ім'я виписаний сертифікат на земельну частку (пай), але він не з'явився у відповідний державний орган для того, щоб цей сертифікат отримати. Такий сертифікат зберігається в районній державній адміністрації (органі, який видає сертифікати на земельну частку (пай)), поки громадянин, прізвище якого зазначено в сертифікаті або його спадкоємці, не з'являться, щоб його отримати.
Отже, земельна частка (пай) після смерті власника і до оформлення спадщини спадкоємцем (спадкоємцями) не вважається незатребуваною.
Заступник голоти комітету В.Жмуцький
"Урядовий кур'єр", N 160, 03.09.2002 р.