• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України

Генеральна прокуратура України  | Наказ, Положення від 03.03.2004 № 26/12-ок | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 03.03.2004
  • Номер: 26/12-ок
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 03.03.2004
  • Номер: 26/12-ок
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
03.03.2004 N 26/12-ок
Про Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України
З метою поліпшення наукового-методичного забезпечення організації і діяльності органів прокуратури України, сприяння ефективній реалізації вимог наказів Генерального прокурора України, підвищення рівня аналітичної, методичної та правотворчої діяльності, керуючись ст. 51 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 03 березня 2004 року Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України (додається).
2. Голові науково-методичній ради при Генеральній прокуратурі України забезпечити ознайомлення членів науково-методичної ради з цим Положенням та дотримання його вимог.
3. Наказ Генерального прокурора України від 21 березня 2002 року N 22 "Про Положення про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України" вважати таким, що втратив чинність.
Генеральний прокурор України
державний радник юстиції 1 класу

Г.А.Васильєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального
прокурора України
03.03.2004 N 26/12-ок
ПОЛОЖЕННЯ
про науково-методичну раду при Генеральній прокуратурі України
1. Загальні положення
1.1. Науково-методична рада (надалі - Рада) - постійно діючий дорадчий орган при Генеральній прокуратурі України, який утворюється на підставі частини другої статті 51 Закону України "Про прокуратуру" для вивчення пропозицій щодо поліпшення організації діяльності органів прокуратури.
1.2. У своїй діяльності Рада керується Конституцією України, Законом України "Про прокуратуру", іншими законами України, наказами Генерального прокурора України та Регламентом Генеральної прокуратури України.
1.3. Положення про Раду, її персональний склад затверджуються наказом Генерального прокурора України. Організовує роботу Ради її голова.
1.4. Члени Ради працюють на громадських засадах.
1.5. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Ради за дорученням її голови здійснюється відповідальним секретарем Ради спільно з управлінням справами Генеральної прокуратури України.
2. Основні завдання Ради
2.1. Вивчення пропозицій щодо поліпшення організації роботи органів прокуратури, сприяння ефективній реалізації вимог наказів Генерального прокурора України, підвищення рівня аналітичної, методичної діяльності прокуратури, впровадження результатів наукових досліджень у прокурорсько-слідчу практику.
2.2. Обговорення та розроблення науково-обґрунтованих рекомендацій з проблемних питань прокурорського нагляду, правотворчої діяльності та правозастосовчої практики.
2.3. Вивчення та розгляд методичних рекомендацій з питань організації прокурорського-слідчої діяльності, розроблених Академією прокуратури при Генеральній прокуратурі України, структурними підрозділами, підпорядкованими прокурорами; підготовка висновків щодо їх доцільності, обґрунтованості, якості та відповідності законодавству.
2.4. Обговорення пропозицій щодо впровадження в діяльність органів прокуратури найбільш досконалих форм і методів роботи, схвалення інформаційних листів про позитивний досвід прокурорсько-слідчої роботи, висловлення рекомендацій щодо його поширення.
2.5. Вивчення та розгляд законодавчих пропозицій, проектів законів та інших нормативних актів, опрацювання коментарів до законодавства, обговорення цих питань на засіданні Ради.
2.6. Розробка спільно з іншими правоохоронними органами узгоджених пропозицій щодо законопроектів у сфері боротьби зі злочинністю та охороні правопорядку.
2.7. Проведення наукової експертизи щодо спірних або недостатньо урегульованих питань застосування законів, які стосуються діяльності органів прокуратури, розробка відповідних рекомендацій.
2.8. Участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій і семінарів, у тому числі міжнародних, "круглих столів" та інших заходів з актуальних правових проблем.
2.9. Координація діяльності методичних рад прокуратур обласного рівня, надання їм консультативної допомоги.
2.10. Підтримання зв'язків з аналогічними структурами інших правоохоронних органів та юридичних науково-дослідних інститутів і навчальних закладів, взаємодія з Вченою радою Академії прокуратури України.
3. Структура й склад Ради
3.1. Раду очолює голова - один із заступників Генерального прокурора України відповідно до наказу про розподіл обов'язків між керівниками Генеральної прокуратури України.
3.2. До її складу входять відповідальний секретар і члени Ради з числа найбільш кваліфікованих працівників прокуратури й науковців.
3.3. Обов'язки відповідального секретаря виконує один із членів Ради.
3.4. У разі необхідності Рада утворює зі свого складу тимчасові робочі групи, а також залучає до їх роботи працівників прокуратури, правоохоронних та інших державних органів, науковців.
4. Повноваження голови Ради
4.1. Голова Ради:
- організовує роботу Ради відповідно до цього Положення та за дорученням Генерального прокурора України;
- доповідає Генеральному прокурору України про результати діяльності Ради та ініціює пропозиції щодо їх реалізації;
- приймає рішення про винесення питань на розгляд Ради;
- входить з пропозиціями від імені Ради про розгляд на колегії Генеральної прокуратури України актуальних питань;
- забезпечує підготовку засідань Ради з питань, що виносяться на її розгляд;
- скликає засідання Ради, забезпечує повідомлення членів Ради про час скликання засідання та порядок денний, веде засідання Ради;
- дає доручення відповідальному секретарю і членам Ради з питань, що розглядаються на її засіданнях;
- підписує рішення Ради та протоколи її засідань;
- дає доручення керівникам структурних підрозділів Генеральної прокуратури та підпорядкованих прокуратур, що випливають з рішень Ради стосовно їх діяльності;
- забезпечує розгляд звернень науковців, членів Ради, керівників структурних підрозділів, що надходять до Ради;
- представляє Раду у відносинах з правоохоронними органами, науковими, юридичними навчальними закладами, іншими відомствами та організаціями.
4.2. Голова Ради здійснює інші повноваження відповідно до Закону України "Про прокуратуру", наказів і розпоряджень Генерального прокурора України, цього Положення.
4.3. За відсутності голови Ради його обов'язки виконує відповідний заступник Генерального прокурора України згідно з розподілом функціональних обов'язків.
5. Повноваження відповідального секретаря Ради
5.1. Відповідальний секретар Ради:
- за погодженням з головою складає плани роботи Ради, контролює їх виконання, щорічно узагальнює її роботу;
- виконує доручення голови Ради;
- організовує підготовку засідань Ради (готує матеріали, повідомляє членів Ради і запрошених про час і місце проведення засідань, порядок денний, надсилає їм проекти документів);
- за дорученням голови Ради забезпечує запрошення для участі в засіданні Ради науковців, фахівців, керівників структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, які не є членами Ради, та інших осіб, причетних до розгляду питань порядку денного;
- забезпечує доведення рішень Ради, вказівок Генерального прокурора України, голови Ради до відома членів Ради, керівників структурних підрозділів центрального апарату, а в разі необхідності - до відома керівників підпорядкованих прокуратур, дає окремі доручення членам Ради щодо організації та проведення її засідань;
- забезпечує зв'язки з навчальними юридичними закладами, правоохоронними органами, іншими відомствами та організаціями;
- за дорученням голови Ради спільно з управлінням справами Генеральної прокуратури України здійснює організаційно-технічне забезпечення її діяльності.
5.2. Відділи статистичної інформації та аналітичної роботи, правового забезпечення, організаційно-методичні підрозділи надають допомогу відповідальному секретарю Ради в організації її роботи.
5.3. За відсутності відповідального секретаря, його обов'язки виконує один із членів Ради за дорученням її голови.
6. Повноваження членів Ради
6.1. Члени Ради:
- за дорученням її голови вивчають проекти документів, що вносяться на розгляд засідань, за результатами вивчення подають письмові пропозиції, зауваження, висновки (рецензії);
- ініціюють питання щодо залучення вчених і фахівців до експертної, аналітичної та іншої роботи, пов'язаної з вивченням та обговоренням конкретних проектів документів, висловлюють міркування щодо їх схвалення і прийняття Радою відповідного рішення;
- пропонують на розгляд Ради питання з актуальних правових проблем, готують розробки таких документів для обговорення на засіданні Ради;
- виконують доручення голови Ради з інших питань, що належать до компетенції науково-методичної ради;
- виконують доручення відповідального секретаря щодо підготовки та проведення засідань Ради й про результати їх виконання інформують Раду.
6.2. У зв'язку з вивченням проектів документів, що вносяться на розгляд засідання Ради, підготовкою пропозицій та зауважень до них, виконанням інших доручень голови Ради та повноважень, пов'язаних з її діяльністю, члени Ради користуються аналітичними та статистичними матеріалами Генеральної прокуратури України та інших підпорядкованих органів.
6.3. Для вивчення окремих проблемних питань члени Ради можуть виїжджати у відрядження в регіони України і до зарубіжних країн (за розпорядженням Генерального прокурора України) з оплатою витрат на відрядження в установленому порядку.
7. Підготовка та проведення засідання Ради:
7.1. Засідання Ради проводяться періодично, у міру потреби, але не рідше одного разу на квартал.
7.2. Про час і місце проведення засідання Ради та порядок денний членам Ради повідомляється не пізніше ніж за три дні до проведення засідання.
7.3. Проекти документів, які подаються на розгляд Ради, виконуються державною мовою, візуються виконавцями й керівниками структурних підрозділів та відповідними заступниками Генерального прокурора України.
7.4. Проекти документів, що вносяться на розгляд Ради, не пізніше ніж за два тижня до проведення засідання надаються для вивчення членам Ради та зацікавленим керівникам структурних підрозділів, які не є членами Ради. За три дні до їх розгляду на засіданні Ради члени Ради та зазначені працівники надають відповідальному секретарю письмові пропозиції та зауваження по суті документів. У такому ж порядку надсилаються проекти документів для вивчення іншим особам, які залучені до співпраці.
7.5. На засідання Ради можуть запрошуватися працівники, відповідальні за підготовку питань порядку денного, науковці, фахівці, які беруть участь лише у розгляді питань, до яких вони причетні.
7.6. Особи з інших населених пунктів запрошуються на засідання Ради за рішенням голови Ради.
7.7. Засідання Ради є повноважним за наявності не менше половини затвердженого складу Ради.
7.8. Засідання Ради відкриває і веде голова Ради, він встановлює порядок розгляду питань, час для доповіді, співдоповіді та виступів з урахуванням обсягів та актуальності документів, що готувались на обговорення.
7.9. Голова Ради надає слово для виступу членам Ради, запрошеним особам у порядку черговості, ставить на голосування пропозиції членів Ради в порядку їх надходження, організовує голосування, оголошує його результати, забезпечує дотримання Положення учасниками засідання.
7.10. Головуючий має право вносити в першочерговому порядку пропозиції щодо подальшого ходу засідання, ставити виступаючим запитання, з'ясовуючи повноту і всебічність підготовки питання, що розглядається, оголошувати про припинення обговорення, вносити пропозиції щодо рішення, його обговорення та прийняття.
7.11. Обговорення проекту рішення не обов'язкове, якщо жоден із членів Ради не має доповнень чи заперечень щодо його прийняття.
7.12. Рішення з розглянутих питань приймаються протокольно, простою більшістю голосів присутніх членів Ради, вони мають рекомендаційний характер.
7.13. Члени Ради, які беруть участь у засіданні, мають право в усній чи письмовій формі подати до проекту рішення пропозиції, зауваження, або зняти їх на будь-якій стадії обговорення.
7.14. На голосування виносяться проекти рішень з урахуванням пропозицій та зауважень. Рада може ухвалити рішення - прийняти проект документа за основу і рекомендувати його на повторний розгляд після доопрацювання.
7.15. При прийнятті рішення головуючий голосує останнім.
7.16. Засідання Ради оформлюються протокольно і стенограмою. У протоколі зазначаються порядок денний, прізвища та ініціали голови, відповідального секретаря, присутніх членів Ради та запрошених осіб, прийняті рішення Ради по кожному з розглянутих питань.
7.17. Протоколи складає відповідальний секретар Ради. Підписує протокол голова Ради та відповідальний секретар.
7.18. Копії прийнятих рішень надаються ініціаторам розгляду конкретних питань та зацікавленим особам, у разі необхідності - прокуратурам обласного рівня або їх науково-методичним радам.
7.19. Матеріали засідань Ради зберігаються у відділі статистичної інформації та аналітичної роботи організаційно-контрольного управління.
7.20. Рада може висвітлювати свою діяльність у журналі "Прокуратура, людина, держава", інших виданнях і засобах масової інформації.
Голова науково-методичної ради
при Генеральній прокуратурі України

В.Кудрявцев