• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про спеціальний фонд кооперативних виплат

Центральна спілка споживчих товариств України | Постанова, Форма типового документа, Положення від 23.02.2005
Реквізити
  • Видавник: Центральна спілка споживчих товариств України
  • Тип: Постанова, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 23.02.2005
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна спілка споживчих товариств України
  • Тип: Постанова, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 23.02.2005
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЦЕНТРАЛЬНА СПІЛКА СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
других зборів Ради Укоопспілки
дев'ятнадцятого скликання
23.02.2005
Про спеціальний фонд кооперативних виплат
На виконання рішень XIX з'їзду споживчої кооперації України щодо всебічного заохочення економічної участі членів споживчих товариств, працівників споживчої кооперації у спільному господарюванні на принципах добровільності, взаємодопомоги та задоволення на цій основі їх економічних, соціальних і інших потреб збори Ради Укоопспілки
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
1. Затвердити Положення про спеціальний фонд кооперативних виплат (додаток) та ввести його в дію з 1 січня 2006 року.
2. Рекомендувати правлінням споживспілок і споживчих товариств:
2.1. Організувати в 2005 році проведення широкої роз'яснювальної роботи серед членів споживчих товариств, працівників кооперативних підприємств і організацій щодо переваг постійної роботи на підприємстві, прибуткової діяльності підприємства та накопичення коштів на майбутні кооперативні виплати.
2.2. Внести на розгляд вищих органів управління споживспілок і споживних товариств або уповноважених ними органів питання про створення з 1 січня 2006 року суб'єктами господарювання спеціальних фондів кооперативних виплат.
3. Правлінням та ревізійним комісіям споживспілок і споживчих товариств встановити контроль за виконанням цієї постанови.
Голова зборів Ради
Секретар зборів Ради
В.О.Боїн
Л.С.Костюк
ПОГОДЖЕНО
з президією ЦК Профспілки
працівників споживчої
кооперації України
(постанова
від 22.02.2005
N П-17/7)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова других зборів
Ради Укоопспілки
дев'ятнадцятого скликання
23.02.2005
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО СПЕЦІАЛЬНИЙ ФОНД КООПЕРАТИВНИХ ВИПЛАТ
1. Загальні положення
1.1. Положення про спеціальний фонд кооперативних виплат (далі - Положення) розроблено відповідно до Законів України "Про споживчу кооперацію" та "Про кооперацію", на виконання рішень XIX з'їзду споживчої кооперації України з метою сприяння спільному господарюванню працівникам споживчої кооперації, які є членами споживчого товариства (далі - працівники), на принципах добровільності і взаємодопомоги та задоволенню їх економічних, соціальних і інших потреб.
1.2. Положення є нормативним актом Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки).
1.3. Фонд кооперативних виплат (далі - фонд) створюється у споживчому товаристві, споживспілці, їх підприємстві (об'єднанні), іншому суб'єкті господарювання (далі - підприємство) системи Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки) (далі - система).
1.4. Фонд формується з обов'язкових щорічних відрахувань частини чистого прибутку підприємства за звітний рік, а також щомісячних добровільних цільових внесків із заробітної плати працівників.
1.5. Кошти фонду, сформовані за рахунок підприємства, перебувають у господарському обороті підприємства, а ті, що сформовані за рахунок добровільних цільових внесків із заробітної плати працівників, розміщуються підприємством на депозитному рахунку в банку. Кошти фонду використовуються на щомісячні кооперативні виплати працівникам, які вийшли на пенсію.
1.6. Право на накопичення коштів у фонді для отримання щомісячних кооперативних виплат після виходу на пенсію мають працівники, які уклали з підприємством договір про спільне господарювання (далі - договірні відносини) (додаток).
1.7. Для обліку коштів фонду кожному працівнику відкриваються два окремих особистих рахунки:
а) перший - для обліку відрахувань працівнику від чистого прибутку підприємства;
б) другий - для обліку відрахувань із заробітної плати працівника, надходження відсотків від розміщення цих коштів на депозитному рахунку в банку.
2. Джерела накопичення та розподіл коштів фонду
2.1. Кошти фонду для кооперативних виплат працівникам накопичуються за рахунок відрахувань:
а) частини чистого прибутку підприємства (до 20%), що направляється на соціальний розвиток за звітний рік;
б) частини заробітної плати працівників (не менше 1% щомісяця):
в) відсотків з депозиту за користування коштами фонду, сформованих за рахунок добровільних цільових внесків із заробітної плати працівників.
2.2. Кошти фонду, накопичені за рахунок підприємства для майбутніх кооперативних виплат, розподіляються підприємством між працівниками, які працюють на підприємстві, і зараховуються на їх особисті рахунки не пізніше 30 днів після розподілу прибутку за звітний рік.
2.3. Розподіл коштів фонду, накопичених за рахунок підприємства, між працівниками проводиться пропорційно їх заробітній платі за звітний рік з урахуванням коефіцієнтів, встановлених залежно від стажу роботи в споживчій кооперації України.
РокиКоефіцієнти
від 3-х до 5-ти0,5
від 5-ти до 10-ти1,0
від 10-ти до 15-ти1,5
від 15-ти до 20-ти2,0
від 20-ти до 25-ти3,0
від 25-ти до 30-ти4,0
понад 30-ть5,0
2.4. Кошти фонду, накопичені за рахунок підприємства, не розподіляються між працівниками, які:
2.4.1. Не проводять відрахувань до фонду частини своєї заробітної плати.
2.4.2. Притягнуті до дисциплінарної, кримінальної, адміністративної та/або матеріальної відповідальності за звітний рік, в якому працівника притягнуто до такої відповідальності.
2.5. У разі звільнення працівника з роботи на підприємстві до виходу на пенсію:
2.5.1. За власним бажанням або з інших причин, передбачених законодавством України, якщо працівник пропрацював у системі понад 20 років (для чоловіків) і відповідно понад 15 років (для жінок), при звільненні з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (за скороченням штату чисельності працівників, виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або за станом здоров'я, поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу), незалежно від стажу роботи, накопичені на особистому рахунку колишнього працівника кошти за рахунок підприємства, за умови збереження договірних відносин з підприємством, перебувають в обороті підприємства і використовуються на щомісячні кооперативні виплати колишньому працівнику після виходу на пенсію. При відмові колишнього працівника зберегти договірні відносини з підприємством кошти фонду, накопичені на особистому рахунку колишнього працівника за рахунок підприємства, розподіляються у порядку, встановленому п. 2.3. Положення між працівниками, які є у договірних відносинах з підприємством.
У разі припинення договірних відносин кошти фонду, накопичені на особистому рахунку колишнього працівника за рахунок його добровільних цільових внесків із заробітної плати, виплачуються колишньому працівнику в порядку, встановленому п. 2.6. Положення.
2.5.2. За власним бажанням або з інших причин, передбачених законодавством України (крім звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за скороченням штату чисельності працівників, виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або за станом здоров'я, поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу), якщо працівник пропрацював у системі менше 20 років (для чоловіків) і відповідно менше 15 років (для жінок), накопичені на особистому рахунку колишнього працівника кошти за рахунок підприємства розподіляються у порядку, встановленому п. 2.3. Положення між працівниками, які є у договірних відносинах з підприємством. При цьому договірні відносини звільненого працівника з підприємством припиняються. У разі припинення договірних відносин кошти фонду, накопичені на особистому рахунку колишнього працівника за рахунок його добровільних цільових внесків із заробітної плати, виплачуються колишньому працівнику в порядку, встановленому п. 2.6. Положення.
2.5.3. За переводом з одного підприємства до іншого підприємства в межах системи кошти фонду, накопичені на особистих рахунках працівника, в місячний термін перераховуються підприємством на поточний рахунок підприємства за новим місцем роботи.
2.6. Працівник має право у будь-який час відмовитися від договору про спільне господарювання з підприємством і в 30-денний термін з дня подання заяви отримати кошти, накопичені на його особистому рахунку добровільних цільових внесків із заробітної плати та надходжень відсотків від розміщення цих коштів на депозитному рахунку в банку.
Кошти фонду, накопичені за рахунок підприємства, у разі відмови від договору про спільне господарювання з ініціативи працівника поверненню працівнику не підлягають, а розподіляються у порядку, встановленому п. 2.3. Положення між працівниками, які є в договірних відносинах з підприємством. З моменту відмови працівника від договору про спільне господарювання останній є розірваним.
3. Порядок визначення стажу роботи працівника
3.1. До стажу роботи зараховується:
3.1.1. Загальний стаж роботи в споживчій кооперації України та колишнього СРСР.
3.1.2. Стаж роботи в органах державної виконавчої і законодавчої влади: Уряді України, Адміністрації Президента України, апараті Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, міністерствах, державних комітетах, головних управліннях, інших органах влади та місцевого самоврядування, а також відповідних органах влади колишнього СРСР.
3.1.3. Стаж роботи в партійних, комсомольських органах колишнього СРСР та профспілкових організаціях працівників торгівлі і споживчої кооперації.
3.1.4. Час перебування на строковій (альтернативній) військовій службі за умови, що працівник призваний на службу із споживчої кооперації і після її проходження повернувся на роботу у систему протягом трьох місяців з дня звільнення із служби.
3.1.5. Стаж роботи на підприємстві, з якого працівник був прийнятий на роботу в систему на умовах переведення.
3.1.6. Час підвищення кваліфікації (перепідготовки) з відривом від роботи в підприємстві системи.
3.1.7. Час навчання в навчальних закладах, якщо працівник після закінчення навчання був прийнятий на роботу в систему.
3.1.8. Період відпустки по догляду за дитиною за умови, якщо працівник пішов у таку відпустку з підприємства системи.
4. Порядок установлення і здійснення щомісячних кооперативних виплат працівникам, які вийшли на пенсію
4.1. Щомісячна кооперативна виплата установлюється підприємством працівнику після виходу на пенсію за віком або за станом здоров'я.
4.2. Розміри, строки і порядок кооперативних виплат визначаються додатковою угодою, укладеною між підприємством і працівником у межах наявних коштів на його особистих рахунках.
4.3. У разі смерті працівника, який отримував щомісячні кооперативні виплати згідно з укладеною угодою, або працівника, який не досяг пенсійного віку, сім'ї померлого, а при відсутності сім'ї - організатору похорон, при наявності коштів на особистих рахунках померлого, виплачується грошова сума у розмірі фактичних витрат на поховання, підтверджених відповідними документами. Решта коштів виплачується спадкоємцям згідно з законодавством України.
4.4. При відсутності у померлого працівника спадкоємців за заповітом або законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття кошти, які накопичені на особистому рахунку добровільних цільових внесків із заробітної плати, переходять у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини в порядку, передбаченому законодавством України, а кошти, накопичені за рахунок підприємства, розподіляються у порядку, встановленому п. 2.3. Положення, між працівниками, які є в договірних відносинах з підприємством.
4.5. У разі критичного стану здоров'я працівника згідно з висновком лікувальної установи кооперативні виплати виплачуються одноразово у межах залишку накопичених коштів на його особистих рахунках.
4.6. Податки з кооперативних виплат утримуються згідно з законодавством України і перераховуються підприємством в установлених розмірах до державного бюджету під час здійснення кооперативних виплат.
5. Прикінцеві положення
5.1. Документальне оформлення операцій про рух коштів фонду, їх бухгалтерський облік і звітність ведеться в порядку, який встановлює Укоопспілка.
5.2. Зміни і доповнення до Положення вносяться Правлінням Укоопспілки з наступним затвердженням Радою Укоопспілки.
5.3. У разі внесення законодавцем змін, доповнень в закони, інші нормативно-правові акти або прийняття нових нормативно-правових актів, які регулюють правовідносини щодо формування та використання коштів фонду, норми Положення діють у частині, що не суперечить законам, іншим нормативно-правовим актам.
Додаток
до Положення про спеціальний
фонд кооперативних виплат
ПОГОДЖЕНО
з президією ЦК Профспілки
працівників споживчої
кооперації України
(постанова
від 22.02.2005
N П-17/7)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова других зборів
Ради Укоопспілки
дев'ятнадцятого скликання
23.02.2005
ДОГОВІР
про спільне господарювання
Місто
"___" _______________ 200 ____ р.
село
Споживче товариство, споживспілка, підприємство (об'єднання),
інший суб'єкт господарювання системи Центральної спілки споживчих
товариств України (Укоопспілки) (далі - система)
__________________________________________________________________
(назва)
в особі голови правління (керівника)
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
(далі - підприємство), який діє на підставі Статуту, з однієї
сторони, працівник підприємства - член
__________________________________________________________________
(назва) споживчого товариства
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
(членський квиток N ______) (далі - працівник), з другої сторони,
керуючись законодавством України та нормативними актами
Укоопспілки, уклали договір про наступне:
1. Предмет договору
1.1. Сторони договору, усвідомлюючи соціальну місію кооперації, як системи кооперативних організацій, створених з метою задоволення економічних, соціальних та інших потреб своїх членів, зобов'язуються спільно господарювати, сприяти по дальшому розвитку підприємства та накопиченню коштів для щомісячних кооперативних виплат працівнику після виходу на пенсію.
1.2. Накопичення коштів на щомісячні кооперативні виплати працівнику після виходу на пенсію проводяться в порядку, встановленому Положенням про спеціальний фонд кооперативних виплат (затверджене постановою других зборів Ради Укоопспілки дев'ятнадцятого скликання за погодженням з Президією ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України) (далі - Положення), з яким працівник ознайомлений до підписання договору.
__________________________________________________________________
(підпис працівника)
1.3. Накопичення коштів проводиться за рахунок:
1.3.1. Обов'язкових щорічних відрахувань частини чистого прибутку підприємства, що направляється на соціальний розвиток за звітний рік.
1.3.2. Щомісячних добровільних цільових внесків із заробітної плати працівника.
1.3.3. Надходжень відсотків з депозиту за користування коштами фонду, сформованих за рахунок добровільних цільових внесків із заробітної плати працівника.
1.4. Кошти фонду, які сформовані за рахунок підприємства, перебувають у господарському обороті підприємства, а ті, що сформовані з добровільних цільових внесків із заробітної плати працівника, розміщуються підприємством на депозитному рахунку в банку. Кошти фонду використовуються на щомісячні кооперативні виплати працівнику після виходу на пенсію.
1.5. Розміри, строки і порядок щомісячних кооперативних виплат визначаються додатковою угодою, укладеною між підприємством і працівником, у межах наявних коштів на його особистих рахунках.
1.6. У разі звільнення працівника з роботи на підприємстві до виходу на пенсію:
1.6.1. За власним бажанням або з інших причин, передбачених законодавством України, якщо працівник пропрацював у системі понад 20 років (для чоловіків) і відповідно понад 15 років (для жінок), при звільненні з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (за скороченням штату чисельності працівників, виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або за станом здоров'я, поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу), незалежно від стажу роботи, накопичені на особистому рахунку колишнього працівника кошти за рахунок підприємства, за умови збереження договірних відносин з підприємством перебувають в обороті підприємства і використовуються на щомісячні кооперативні виплати колишньому працівнику після виходу на пенсію. При відмові колишнього працівника зберегти договірні відносини з підприємством кошти фонду, накопичені на особистому рахунку колишнього працівника за рахунок підприємства, розподіляються у порядку, встановленому п. 2.3. Положення між працівниками, які є в договірних відносинах з підприємством. У разі припинення договірних відносин кошти фонду, накопичені на особистому рахунку колишнього працівника за рахунок його добровільних цільових внесків із заробітної плати, виплачуються колишньому працівнику в порядку, встановленому п. 2.6. Положення.
1.6.2. За власним бажанням або з інших причин, передбачених законодавством України (крім звільнення з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за скороченням штату чисельності працівників, виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або за станом здоров'я, поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу), якщо працівник пропрацював у системі менше 20 років (для чоловіків) і відповідно менше 15 років (для жінок), накопичені на особистому рахунку колишнього працівника кошти за рахунок підприємства розподіляються у порядку, встановленому п. 2.3. Положення між працівниками, які є у договірних відносинах з підприємством. При цьому договірні відносини звільненого працівника з підприємством припиняються. У разі припинення договірних відносин кошти фонду, накопичені, на особистому рахунку колишнього працівника за рахунок його добровільних цільових внесків із заробітної плати, виплачуються колишньому працівнику в порядку, встановленому п. 2.6. Положення.
1.7. У разі притягнення працівника до дисциплінарної, кримінальної, адміністративної та/або матеріальної відповідальності відрахування частини прибутку підприємства для накопичення коштів на щомісячні кооперативні виплати працівнику після виходу на пенсію не проводяться за звітний рік, в якому працівника притягнуто до такої відповідальності.
2. Обов'язки сторін
2.1. Підприємство зобов'язується:
2.1.1. Щорічно відраховувати ____% чистого прибутку підприємства для накопичення коштів на щомісячні кооперативні виплати працівнику після виходу на пенсію.
2.1.2. Розмістити щомісячні добровільні цільові внески працівника, які утримуються із його заробітної плати, на депозитному рахунку в банку.
2.3. Працівник зобов'язується:
2.3.1. Добросовісно працювати на підприємстві і виконувати свої посадові обов'язки.
2.3.2. Постійно підвищувати свій освітній рівень.
2.3.3. Щомісячно відраховувати ____% заробітної плати на добровільний цільовий внесок для накопичення коштів на щомісячні кооперативні виплати після виходу працівника на пенсію.
2.4. Працівник має право:
2.4.1 У будь-який час відмовитися від договору про спільне господарювання з підприємством і в 30-денний термін з дня подання відповідної заяви отримати кошти, накопичені на його особистому рахунку з добровільних цільових внесків із заробітної плати та надходжень відсотків від розміщення цих коштів на депозитному рахунку в банку.
Кошти фонду, накопичені за рахунок підприємства, у разі розірвання договору про спільне господарювання з ініціативи працівника поверненню працівнику не підлягають, а розподіляються у порядку, встановленому п. 2.3. Положення між працівниками, які є в договірних відносинах з підприємством.
З моменту відмови працівника від договору про спільне господарювання останній є розірваним.
3. Відповідальність сторін
3.1. Підприємство і працівник несуть відповідальність за виконання обов'язків, передбачених договором у порядку, встановленому законодавством України.
4. Строк договору і порядок його розірвання
4.1. Цей договір набуває чинності з "___" _________ 200 __ р. і діє до моменту укладення додаткової угоди між підприємством і працівником про розміри, строки і порядок щомісячних кооперативних виплат у зв'язку з виходом працівника на пенсію.
4.2. Розірвання цього договору проводиться за згодою сторін або за рішенням суду.
4.3. Спори, які виникають у процесі виконання договору, вирішуються вищим органом управління підприємства або уповноваженим ним органом за участю працівника або в судових органах згідно з законодавством України.
5. Додаткові умови
5.1. В усьому іншому, що не передбачено договором, сторони керуються Положенням і законодавством України.
6. Юридичні адреси сторін
Підприємство Працівник
___________________________ _______________________________
___________________________ _______________________________
(назва, адреса) (прізвище, ім'я, по батькові)
_______________________________
(адреса)
Поточний рахунок ______________ Паспорт, серія _______ N ______
Ідентифікаційний код __________ Ким виданий ___________________
_______________________________ Дата видачі "___"____ 199 __ р.
(прізвище, ініціали)
Ідентифікаційний код __________
Членський квиток, виданий
_______________________________
(назва споживчого товариства)
від "___"_____________ 200 _ р.
М.П. ________ ____________________
(підпис) (прізвище, ініціали)