• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стан реформування сфери портової діяльності та розробки Стратегії розвитку морських портів України відповідно до Закону України "Про морські порти України"

Міністерство інфраструктури України | Рішення від 05.03.2013 № 6
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 05.03.2013
  • Номер: 6
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 05.03.2013
  • Номер: 6
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05.03.2013 № 6
Про стан реформування сфери портової діяльності та розробки Стратегії розвитку морських портів України відповідно до Закону України "Про морські порти України"
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства інфраструктури № 188 від 27.03.2013 )
Відповідно до Закону України "Про морські порти України" , прийнятого Верховною Радою України 17 травня 2012 року, Міністерство інфраструктури здійснює роботу щодо забезпечення підготовки проектів актів, необхідних для його реалізації.
Станом на 25 лютого 2013 року підготовлено 18 проектів актів, з яких 1 направлено на розгляд Кабінету Міністрів України, 1 направлено на реєстрацію до Міністерства юстиції України, 8 погоджується в інших центральних органах виконавчої влади і 8 опрацьовується в Міністерстві інфраструктури та найближчим часом буде направлено на погодження в установленому порядку.
Однією із складових Закону України "Про морські порти України" є забезпечення реорганізації державних підприємств морського транспорту. В результаті проведеної попередньої організаційної роботи відповідно до наказів Міністерства інфраструктури України від 26.01.2012 № 37 "Щодо здійснення функцій з формування державної політики у сфері морського транспорту", від 12.11.2012 № 668 "Про внесення змін до Інструкції з інженерного обстеження і паспортизації портових гідротехнічних споруд" та від 08.02.2013 № 80 "Щодо забезпечення проведення реорганізації державних підприємств морського транспорту" було прийняте рішення щодо реорганізації державних підприємств морського транспорту, а саме: 18 морських торговельних портів, ДП "Дельта-лоцман", ДСК "Керченська паромна переправа", шляхом виділу стратегічних об'єктів портової інфраструктури відповідно до розподільчих балансів.
Внаслідок виділу буде утворено державне підприємство "Адміністрація морських портів України" з віднесенням його до сфери управління Міністерства інфраструктури.
Кабінетом Міністрів України було розглянуто розпорядження "Про погодження пропозиції щодо реорганізації державних підприємств морського транспорту" та підготовлено проекти наказів Міністерства інфраструктури щодо його виконання.
Зазначені акти направлені на реформування сфери портової діяльності до 14.06.2013.
Необхідно зауважити, що на всіх етапах, пов'язаних з реформуванням державних підприємств морського транспорту, дії Міністерства інфраструктури узгоджувались з Федерацією роботодавців транспорту України, Профспілкою робітників морського транспорту України, первинними профспілковими організаціями підприємств, з якими проведено низку спільних нарад.
Міністерством інфраструктури було виконано зобов'язання відповідно до п. п. 2.27, 2.31 діючої Галузевої угоди.
З метою якісного проведення реформування впроваджено щотижневий моніторинг заходів щодо реорганізації державних підприємств морського транспорту.
Проблемними питаннями, що стримують реалізацію заходів з імплементації Закону України "Про морські порти України" , є:
- тривалі процедури погодження проектів нормативно-правових актів, пов'язаних з реформою в Міністерствах;
- визначення джерел фінансування казенного підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба".
Для перспективи розвитку морських портів України Законом України "Про морські порти України" передбачено розробити та затвердити Стратегію розвитку морських портів України.
Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури від 31.05.2012 № 295 "Про створення Робочої групи з питань організаційно-технічної підготовки Стратегії розвитку морських портів України" для здійснення заходів із розроблення Стратегії розвитку морських портів України утворена робоча група за участю представників державних та приватних структур, які працюють у портовому секторі України, Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України, Федерації роботодавців транспорту України, одного зі світових лідерів консалтингу компанії "Roland Berger Strategy Consultants", якою було проведено аналіз стану портової інфраструктури, національних та світових вантажопотоків, їх перспектив тощо.
Результати роботи робочої групи були презентовані на ряді зустрічей з діловими колами України та увійшли в основу Стратегії розвитку морських портів України, яка розроблена Міністерством.
За результатами реалізації Стратегії розвитку морських портів України на 25 років загальний обсяг вантажопереробки зросте на 101,1 млн. тонн та буде дорівнювати 210,97 млн. тонн. Довжина причальної лінії зросте на 52210 метрів.
Досягнути таких результатів планується за рахунок власних коштів ДП "Адміністрація морських портів України", залучених інвестицій, спеціалізації портів, передачі в концесію, створення кластерів.
З метою забезпечення заходів щодо реформування сфери портової галузі відповідно до Закону України "Про морські порти України" .
Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Прийняти до відома інформацію щодо стану реформування сфери портової діяльності та розробки Стратегії розвитку морських портів України відповідно до Закону України "Про морські порти України" .
2. Керівникам структурних підрозділів апарату Міністерства інфраструктури, керівникам морських торговельних портів, ДП "Дельта-лоцман", ДСК "Керченська паромна переправа" продовжити роботу з виконання Плану заходів щодо реорганізації державних підприємств морського транспорту, затвердженого Міністром інфраструктури України Козаком В. В. 31.01.2013.
3. Керівникам морських торговельних портів, ДП "Дельта-лоцман", ДСК "Керченська паромна переправа" з 05.03.2013 забороняється в рамках проведення реформування портової діяльності здійснення заходів щодо скорочення працівників.
4. Директору Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту (Севрюков В. В.), директору Департаменту державної власності (Картак В. В.), керівникам підприємств морського транспорту, що реорганізуються, забезпечити щотижневий моніторинг стану здійснення заходів з реорганізації.
5. Директору Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту (Севрюков В. В.) підготувати проект листа до Кабінету Міністрів України щодо надання доручення Міністерствам розглянути у тижневий термін проекти актів, розроблених Міністерством інфраструктури згідно з Планом організації підготовки актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 17 травня 2012 р. № 4709-VI "Про морські порти України", схваленим на засіданні Кабінету Міністрів України від 27 червня 2012 року, протокол № 48.
6. Директору Департаменту державної політики в галузі морського та річкового транспорту (Севрюков В. В.), Директору Департаменту економіки та фінансів (Полторацький М. М.), директору КП "Морська пошуково-рятувальна служба" (Бойчун І. В.) опрацювати питання щодо внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства , Законів України "Про морські порти України" та "Про Державний бюджет України на 2013 рік" стосовно забезпечення фінансування КП "Морська пошуково-рятувальна служба" з державного бюджету, починаючи з 14.06.2013.
7. Продовжити роботу щодо погодження проекту Стратегії розвитку морських портів України з урахуванням зауважень та доповнень.
8. Контроль за виконанням прийнятих рішень покласти на заступника Міністра Демидовича Д. В.
Голова колегіїВ.В. Козак
Секретар колегіїК.О. Герега