• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Міністерство транспорту та звязку України , Державний департамент автомобільного транспорту  | Лист від 19.01.2005 № 25/3-11-34868
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України , Державний департамент автомобільного транспорту
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.01.2005
  • Номер: 25/3-11-34868
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України , Державний департамент автомобільного транспорту
  • Тип: Лист
  • Дата: 19.01.2005
  • Номер: 25/3-11-34868
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
Л И С Т
19.01.2005 N 25/3-11-34868
Державний департамент автомобільного транспорту розглянув лист <...> щодо надання роз'яснень з деяких питань та повідомляє таке:
До пункту 4 листа:
Невідповідність марки автомобіля, зазначеної у дорожньому листі, фактичним даним реєстраційного документа на транспортний засіб і таким чином застосування до транспортного засобу норми витрат пального, що не має до нього відношення, безумовно, є порушенням. Такі дії (помилкові або навмисні) дійсно можуть бути причиною зловживань та незаконного списання пального. Вважаємо, що при розрахунках експлуатаційних норм витрат пального на підприємствах особлива увага повинна приділятися відповідності реєстраційних даних автомобіля та записаних у дорожньому листі. Відповідальність за відповідність марки автомобіля, зазначеної у реєстраційному документі (технічному паспорті) і записаної у дорожньому листі, а також за достовірність нормоутворюючих експлуатаційних факторів (пробіг автомобіля, транспортна робота, умови руху тощо) несе безпосередньо власник транспортного засобу (керівник підприємства, посадові особи, відповідальні за експлуатацію транспортних засобів). При заміні двигуна на автомобілі, що веде до зміни виду пального, потужності та об'єму циліндрів, власник автомобіля в обов'язковому порядку повинен провести перереєстрацію транспортного засобу в органах МРЕВ ДАІ.
Разом з тим водії та інші посадові особи, які допустили такі порушення (незаконне списання пального через завищення норм списання), несуть дисциплінарну відповідальність. Адміністративна або кримінальна відповідальність за такі порушення законодавством не передбачена, крім випадків, коли виявлено (встановлено) факти крадіжки пального.
До пункту 5 листа:
Відповідно до пункту 5 Наказу Міністерства транспорту України від 20.01.2004 р. N 19 "Про запровадження ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі", ліцензії на провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (внутрішні та міжнародні), які були отримані суб'єктами господарювання усіх регіонів України до 20.01.2004 р.. чинні до закінчення терміну дії, зазначеного у ліцензіях, а ліцензійні картки видаються на термін дії цих ліцензій.
Відповідно до пункту 3 статті 69 Закону України "Про автомобільний транспорт", здійснення перевезення на таксі без ліцензії є порушенням, за вчинення якого особа притягується до відповідальності із застосуванням до неї відповідної санкції (санкцій).
Згідно з Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 р. N 143, передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Мінтрансзв'язку. Укравтотранс. автотранспортні управління в АР Крим, областях та місті Севастополі, а в пунктах пропуску через державний кордон для автомобільного та поромного сполучення - служба міжнародних автомобільних перевезень Мінтрансу.
Окрім цього, згідно зі статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП), визначено, що за заняття підприємницькою або господарською діяльністю без ліцензії (дозволу) передбачені накладання штрафу або конфіскація виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини (чи без неї).
Уповноваженими органами, які мають право застосовувати заходи адміністративного впливу (складати протоколи та накладати штраф) до порушників, є податкові органи (стаття 225 КпАП) .
Відповідно до пункту 2.2.1 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі (спільний наказ Держпідприємництва України та Мінтрансу України від 18.12.2003 р. N 136/985, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.12.2003 р. за N 1260/8581), автомобілі - таксі, які використовуються для перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, мають бути обладнані таксометром, який забезпечує одержання пасажиром повної інформації про надання послуг з перевезення.
Відповідно до статті 51 Закону України "Про автомобільний транспорт", обладнання автомобіля - таксі таксометром є обов'язковою умовою.
Одночасно повідомляємо, що розгляд питань, зазначених у пунктах 1-3, відповідно до Положення про утворення Державного департаменту автомобільного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2000 р. N 586, не відноситься до компетенції Укравтотрансу.
Заступник директора С.Меркулов