• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження статуту Державного підприємства "Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія"

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Статут від 31.10.2007 № 667
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 31.10.2007
  • Номер: 667
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 31.10.2007
  • Номер: 667
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
31.10.2007 N 667
Про затвердження статуту Державного підприємства "Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія"
На виконання наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11.09.2007 р. N 181-0 "Про створення підприємств"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити статут державного підприємства "Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія" (додається).
2. Директору державного підприємства "Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія" Агдгомеладзе Н.Г. забезпечити реєстрацію цього статуту у порядку, встановленому чинним законодавством.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Гудзенка О.П.
Міністр Ю.О.Гайдаєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
31.10.2007 N 667
Міністр охорони
здоров'я України
Ю.О. Гайдаєв
СТАТУТ
Державного підприємства "Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія"
1. Загальні положення
1.1. Державне підприємство "Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія" (далі - Підприємство) створене на виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2006 р. N 220-р "Про передачу цілісних майнових комплексів комунальних підприємств до сфери управління МОЗ" та наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11.09.2007 р. N 181-0 "Про створення підприємств" є правонаступником комунального підприємства "Дніпропетровська обласна контрольно-аналітична лабораторія", перереєстрованого виконкомом Дніпропетровської міської ради 18 квітня 2001 р. Підприємство знаходиться у сфері управління Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України).
1.2. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією та Законами України, Постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також наказами МОЗ України, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я України (далі - Держінспекція МОЗ України), іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
2. Найменування та місцезнаходження
2.1. Найменування:
повне - Державне підприємство "Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія",
скорочене - ДП "Дніпропетровська контрольно-аналітична лабораторія".
2.2. Юридична адреса та місцезнаходження:
вул. Героїв Сталінграду, 38, м. Дніпропетровськ, Україна, 49089.
3. Юридичний статус
3.1. Підприємство є юридичною особою, має закріплене за нею майно, може від свого імені укладати договори та угоди, набувати майнові права, виконувати обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Підприємство веде самостійний баланс, має розрахункові (поточні) рахунки в банках України, власну печатку з зображенням Державного герба України та своїм найменуванням, штампи, бланки та інші реквізити.
3.3. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.
4. Мета, основні напрямки діяльності, завдання та функції
4.1. Метою діяльності Підприємства є здійснення функцій по забезпеченню якості лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших засобів, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань, що закуповуються, зберігаються, виготовляються та реалізуються суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності та підпорядкування.
4.2. Основними напрямками діяльності Підприємства є здійснення на договірних засадах:
4.2.1. Аналізу якості лікарських засобів, виробів медичного призначення та засобів, що можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань вітчизняного виробництва та тих, що закуповуються по імпорту, на відповідність їх вимогам аналітичної нормативної та нормативно-технічної документації з виданням висновків про їх якість.
4.2.2. Надання консультативної і методичної допомоги підприємствам та установам, що виготовляють, закуповують, зберігають та реалізують лікарські засоби, вироби медичного призначення та засоби, що можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань з питань їх якості відповідно до вимог, встановлених чинним законодавством, стандартів, фармакопейних статей, технічних умов, виробничих регламентів, іншої нормативно-технічної документації, а також з питань матеріально-технічного забезпечення.
4.2.3. Участь у підготовці пропозицій щодо розробки проектів нормативно-правових актів з питань контролю якості лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших засобів, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань.
4.2.4. Забезпечення та здійснення лабораторної перевірки якості лікарських засобів, препаратів, виробів медичного призначення за направленнями Держінспекції МОЗ України та Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в Дніпропетровській області ( далі - Держінспекція в Дніпропетровській області) при державному контролі, а також при вибірковому контролі якості лікарських засобів, препаратів, які серійно виробляються, зберігаються на складах та реалізуються підприємствами і установами незалежно від їх підпорядкування та форми власності.
4.2.5. Забезпечення та здійснення лабораторної перевірки якості лікарських засобів, препаратів при проведенні оперативного арбітражного аналізу їх якості, а також проведення аналізу зразків лікарських засобів, відібраних інспекторами на митних складах при здійсненні контролю за їх ввезенням на митну територію України;
4.2.6. Здійснення лабораторної перевірки якості лікарських засобів, препаратів, виробів медичного призначення та інших засобів, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань за договорами із підприємствами та організаціями, які займаються їх розробленням, виробництвом, виготовленням, зберіганням, перевезенням, придбанням, пересиланням, ввезенням, вивезенням, відпуском, знищенням та реалізацією.
4.2.7. Здійснення організаційно-методичної роботи з питань технології виготовлення лікарських засобів, препаратів, виробів медичного призначення та інших засобів, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань.
4.2.8. Проведення за завданнями Держінспекції МОЗ України аналізу якості фармацевтичної продукції за партіями (серіями) з видачею висновків про їх якість.
4.2.9. Надання послуг по приготуванню та забезпеченню аптечних та інших установ титрованими розчинами, індикаторами, реактивами тощо.
4.2.10. Приймання участі у розробці, перегляді та експертизі державних галузевих стандартів, фармакопейних статей, проектів законодавчих актів, виробничих регламентів та іншої нормативно-технічної документації на лікарські засоби, вироби медичного призначення та інші засоби, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань.
4.2.11. Підготовка пропозицій щодо включення до планів та при необхідності виконання наукових досліджень по вдосконаленню контролю, застосуванню нових методів аналізу лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших засобів, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань.
4.2.12. Участь в організації підвищення кваліфікації спеціалістів, науково-практичних, теоретичних семінарів, нарад, конференцій, виставок з питань, що стосуються якості лікарських засобів, препаратів, виробів медичного призначення та інших засобів, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань.
4.2.13. Надання аудиторських, інформаційних, організаційних та інших послуг в межах своєї компетенції.
4.2.14. Організація за дорученням Держінспекції МОЗ України та Держінспекції в Дніпропетровській області та за зверненнями громадян (населення) перевірок якості лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших засобів, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань.
4.3. Підприємство вивчає досвід інших організацій, установ та підприємств, освоює сучасні прилади та впроваджує нові технології проведення аналізу у сфері державного контролю якості лікарських засобів.
4.4. Підприємство приймає участь у міжнародних програмах, конференціях, семінарах з питань контролю якості лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших засобів.
4.5. Підприємство здійснює взаємодію та співпрацює з іншими установами, підприємствами та організаціями в галузі охорони здоров'я.
4.6. Підприємство приймає участь в міжлабораторних програмах професійного тестування.
4.7. Підприємство інформує Держінспекцію МОЗ України про виявлені випадки браку лікарських засобів, виробів медичного призначення та засобів, що можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань та вносить пропозиції про призупинення їх виробництва чи вилучення із реалізації.
4.8. Підприємство може здійснювати інші види діяльності:
- видання та реалізація друкованої продукції;
- надання консультаційних, організаційних, інформаційно-довідкових послуг вітчизняним та зарубіжним юридичним та фізичним особам, фірмам, організаціям, приватним особам;
- інші види діяльності, що не заборонені чинним законодавством України, наказам і розпорядженням МОЗ України і сприяють покращенню якості лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших засобів, які можуть використовуватись для лікування та профілактики захворювань.
4.9. Підприємство отримує ліцензії, сертифікати, свідоцтва, інші види дозволів на право здійснення всіх видів діяльності щодо яких, відповідно до чинного законодавства, такі дозволи потрібні.
4.10. Контроль та координацію основних напрямків діяльності Підприємства здійснює МОЗ України, Держінспекція МОЗ України та уповноважені на це державні органи в межах своєї компетенції.
5. Права та обов'язки
5.1. Права Підприємства.
5.1.1. Підприємство самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до цього Статуту з урахуванням галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.
5.1.2. Підприємство має право за згодою МОЗ України створювати філії, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи з правом відкриття поточних і розрахункових рахунків. Положення про створені відособлені підрозділи узгоджуються з МОЗ України.
5.1.3. Для здійснення Статутних функцій Підприємство має право:
- розпоряджатись своїм майном, створювати власну виробничу та дослідно-експериментальну базу;
- укладати на території України та інших держав угоди та інші юридичні акти, які не суперечать законодавству;
- розпоряджатися чистим прибутком, що залишився в розпорядженні підприємства;
- купувати рухоме та нерухоме майно та орендувати основні засоби виробництва у відповідності з чинним законодавством у фізичних та юридичних осіб України та інших держав за погодженням з МОЗ України.
- здійснювати у встановленому порядку викуп орендного або іншого рухомого і нерухомого майна за погодженням з МОЗ України.
5.1.4. Підприємство має право за дорученням Держінспекція МОЗ України та Державної служби лікарських засобів та виробів медичного призначення брати участь у перевірках лабораторій, які працюють в системі державного контролю якості лікарських засобів, щодо дотримання ними основних положень, викладених в Настанові з якості лабораторій.
5.1.5. Підприємство скликає і проводить наради, конференції, симпозіуми тощо з питань, що належать до його компетенції та предмету діяльності, в тому числі організовує і проводить навчальні семінари, презентації, курси підвищення кваліфікації фахівців, для співробітників лабораторій та виробників лікарських засобів а також може бути базою для проходження стажування та/або інтернатури молодими спеціалістами з питань контролю якості ліків.
5.1.6. Підприємство має право здійснювати іншу, не заборонену законодавством України, діяльність.
5.2. Обов'язки підприємства.
5.2.1. При визначенні стратегії господарської діяльності Підприємство повинно враховувати державні замовлення та інші договірні зобов'язання.
5.2.2. Підприємство:
- здійснює оперативний та бухгалтерський облік, веде статистичну звітність згідно з законодавством України;
- забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;
- здійснює реконструкцію та капітальний ремонт основних фондів, забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання;
- придбає необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;
- створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує дотримання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
- здійснює заходи по вдосконаленню організації заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як в результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи Підприємства, забезпечує економне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства.
6. Фінансове забезпечення та майно
6.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.
6.2. Майно Підприємства є державною власністю і закріплене за ним на праві господарського відання. Підприємство користується та розпоряджається майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, що не суперечать чинному законодавству України.
6.3. Підприємство має право створювати фонди:
- амортизаційний фонд;
- фонд розвитку виробництва;
- фонд споживання;
- резервний фонд;
- інші фонди.
6.4. Підприємство виконує всі роботи та надає всі послуги на госпрозрахунковій основі. Підприємство реалізує свої послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності (договірними цінами) та чинного законодавства України.
6.5. Підприємство має право отримувати бюджетне фінансування.
6.6. Джерелами формування майна Підприємства є:
- майно, передане йому МОЗ України;
- доходи, одержані від надання послуг, передбачених цим Статутом, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
- придбання майна інших підприємств, організацій;
- іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законодавством.
6.7. З дозволу МОЗ України Підприємство має право надавати в оренду майно у порядку, встановленому законодавством та МОЗ України.
6.8. Підприємство виконує роботи та надає послуги на принципах повного господарського розрахунку та на договірних засадах з підприємствами, установами та організаціями незалежно від підпорядкування і форм власності.
6.9. Для виконання статутних функцій Підприємство має право на договірних умовах користуватися майном інших юридичних осіб і громадян, а також купувати основні засоби за рахунок коштів, отриманих від власної фінансово-господарської діяльності. Кошти, одержані від продажу майнових об'єктів, що належать до основних фондів Підприємства, спрямовуються на інвестування виробничої діяльності цього Підприємства.
6.10. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами відшкодовуються Підприємству за рішенням суду.
6.11. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток (доход), одержаний в результаті його господарської діяльності, амортизаційні відрахування, кошти, одержані від безоплатних або благодійних внесків членів трудових колективів підприємств, організацій, громадян та інші надходження, включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити.
6.12. Прибуток Підприємства, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, оплату відсотків по кредитах банків, внеску передбачених законодавством України податків та інших платежів до бюджету, залишається у повному його розпорядженні.
6.13. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є частина доходу. Умови оплати праці та матеріального забезпечення Керівника Підприємства встановлюються під час укладання контракту.
6.14. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах виробничої діяльності здійснюються на основі договорів.
6.15. Підприємство може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.
6.16. Інші особливості господарської та соціальної діяльності державних підприємств визначаються законом.
7. Керівництво
7.1. Управління Підприємством здійснює його Керівник - директор Підприємства.
7.2. Наймання директора здійснюється МОЗ України шляхом укладання з ним контракту.
7.3. Директор Підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції МОЗ України та тих, що віднесені Статутом до компетенції трудового колективу.
Директор Підприємства:
- несе персональну відповідальність за виконання покладених на Підприємство завдань і здійснення ним своїх функцій, встановлює ступінь відповідальності заступників директора та керівників підрозділів Підприємства;
- без доручення діє від імені Підприємства, представляє у всіх організаціях, установах і має право підпису на всіх документах, які відносяться до компетенції Підприємства;
- укладає договори і угоди, здійснює інші юридичні акти, видає доручення, відкриває розрахунковий та інші рахунки Підприємства;
- приймає на роботу працівників Підприємства, переводить та звільнює їх, заохочує працівників та притягає до майнової та дисциплінарної відповідальності;
- затверджує посадові інструкції працівників Підприємства;
- видає накази та розпорядження з питань, які відносяться до компетенції Підприємства;
- визначає і затверджує структуру і штати Підприємства, встановлює умови оплати праці його працівникам;
- розпоряджається в межах своїх повноважень коштами та майном Підприємства;
- має право підпису на всіх документах, які стосуються Підприємства;
- представляє Підприємство без доручення в установах, підприємствах та організаціях.
7.4. Керівники та спеціалісти структурних підрозділів виробництв та інших аналогічних підрозділів Підприємства призначаються на посаду і звільняються з посади директором Підприємства.
7.5. Право укладання колективного договору від імені власника надається директору Підприємства, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу (працівнику).
7.6. Керівник Підприємства несе персональну відповідальність за дотримання порядку ведення і достовірності обліку та звітності, щоквартально звітує перед МОЗ України.
8. Повноваження трудового колективу
8.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь в його діяльності на основі трудового договору (контракту), а також інших форм, що регулюють трудові відносини.
8.2. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є загальні збори, які скликаються при необхідності, але не рідше двох разів на рік.
8.3. Загальні збори трудового колективу розглядають проект колективного договору та приймають рішення щодо схвалення або відхилення цього проекту.
8.4. Трудовий колектив за поданням власника або уповноваженого ним органу і профспілкового комітету на основі типових правил затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку.
8.5. Сторони Колективного договору звітують на загальних зборах колективу один перед одним не менш ніж один раз на рік.
8.6. Працівники Підприємства провадять свою діяльність відповідно до Статуту, колективного договору та посадових інструкцій згідно з законодавством України.
9. Припинення діяльності
9.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) Підприємства здійснюється за рішенням МОЗ України та за участю трудового колективу, або суду згідно з чинним законодавством.
9.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється МОЗ України. До складу ліквідаційної комісії входять представники МОЗ України. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторам визначається МОЗ України. В разі банкрутства Підприємства його ліквідація проводиться згідно з чинним законодавством.
9.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню Підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Підприємством, яке ліквідується, повідомляються про його ліквідацію у письмовій формі.
9.4. При реорганізації і ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
9.5. Підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту його виключення з Єдиного державного реєстру.
10. Зміни до Статуту
10.1. Зміни до Статуту вносяться наказом МОЗ України.
10.2. Зміни до Статуту набувають чинності з моменту їх реєстрації в установленому чинним законодавством порядку.