• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження нової редакції Статуту державного підприємства Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Статут від 19.05.2006 № 300
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 19.05.2006
  • Номер: 300
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 19.05.2006
  • Номер: 300
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
19.05.2006 N 300
Про затвердження нової редакції Статуту державного підприємства Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань
З метою приведення Статуту державного підприємства Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 9 березня 1992 року N 94, у відповідність до вимог чинного законодавства України, керуючись Положенням про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженим Указом Президента України від 24 липня 2000 N 918/2000,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нову редакцію Статуту державного підприємства Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань (додається).
2. Директору державного підприємства Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань здійснити реєстрацію нової редакції Статуту державного підприємства Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань у встановленому чинним законодавством України порядку.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр Ю.В.Поляченко
Державну реєстрацію
юридичної особи
ПРОВЕДЕНО
Дата реєстрації ________________ 19.05.2006 N 300
Номер запису ___________________
Державний реєстратор ___________
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України


СТАТУТ
державного підприємства - Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань
(Нова редакція)
ПРИЙНЯТО
на зборах трудового
колективу державного
підприємства -
Харківський НДІ гігієни
праці та професійних
захворювань,
протокол
22.11.2005 N 3
Голова профспілки інституту
____________ Е.М. Будянська
1. Загальні положення
1.1. Державне підприємство - Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань (ХНДІ ГП та ПЗ), надалі - "Інститут", заснований Міністерством охорони здоров'я України на базі Харківського НДІ гігієни праці та профзахворювань у зв'язку з його реорганізацією за наказом від 19.05.97 р. N 153, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.97 р. N 302 "Про переведення деяких науково-дослідних установ, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України, на госпрозрахунок", є його правонаступником в частині майнових прав і обов'язків.
1.2. Інститут є самостійним суб'єктом господарювання, який діє на підставі статуту, має права юридичної особи і здійснює науково-дослідницьку, лікувально-профілактичну, науково-методичну, консультативну та експертну по гігієні праці, стану здоров'я та профілактиці профзахворювань, виробничу, комерційну та іншу, не заборонену чинним законодавством України діяльність з метою одержання прибутку (доходу).
1.3. До складу Інституту можуть входити різні структурні підрозділи, в тому числі відділи, лабораторії, клініки, наукові, навчально-методичні центри, відділення, майстерні, цехи, представництва, в тому числі відособлені, з правом відкриття поточних і розрахункових рахунків в банках, положення про які затверджуються Інститутом.
1.4. Інститут підпорядковується Міністерству охорони здоров'я України, керується в своїй діяльності Конституцією України, законами України, іншими актами законодавства, наказами Міністерства охорони здоров'я України, цим Статутом.
1.5. Інститут є юридичною особою.
1.6. Інститут має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, круглу печатку із своїм найменуванням, штамп, фірмовий бланк, знак для товарів і послуг та інші реквізити, може мати валютний рахунок у банку.
1.7. Інститут має право укладати угоди, набувати майнові і особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, третейському суді.
1.8. Інститут несе відповідальність за своїм зобов'язанням в межах належного майна згідно з чинним законодавством України, здійснює за встановленими формами оперативний і бухгалтерський облік, веде статистичну звітність.
1.9. Повна назва Інституту:
українською мовою: Державне підприємство Харківський науково-дослідний інститут гігієни праці та професійних захворювань
російською мовою: Государственное предприятие Харьковский научно-исследовательский институт гигиены труда и профессиональных заболеваний.
1.10. Скорочена назва Інституту:
українською мовою: ДП ХНДІ ГП та ПЗ
російською мовою: ГП ХНИИ ГТ и ПЗ.
1.11. Місце знаходження та юридична адреса Інституту:
Україна, 61022, м. Харків, вул. Трінклера, 6, телефон: 705-07-61
2. Наукові напрямки і предмет діяльності
2.1. Основними науковими напрямками діяльності Інституту є:
- вивчення закономірностей впливу шкідливих та небезпечних професійно-виробничих факторів на організм осіб, які працюють в машинобудівній, хімічній, легкій та інших галузях промисловості, та наукове обґрунтування медико-профілактичних заходів;
- гігієнічна оцінка застосування хімічних речовин в народному господарстві України;
- розробка медичних технологій діагностики, лікування та профілактики бронхо-легеневих захворювань, алергозів і захворювань кровотворної системи у працівників машинобудівної, хімічної та інших галузей промисловості;
- епідеміологічні та експериментальні дослідження порушень репродуктивної системи жінок та чоловіків, які працюють в машинобудівній, хімічній промисловості, та розробка методів їх профілактики.
Предмет діяльності інституту:
2.2. Вивчення основних закономірностей в формуванні несприятливих професійних факторів на підприємствах з шкідливими, небезпечними та важкими умовами праці.
2.3. Гігієнічна експертиза проектів будівництва та реконструкції промислових підприємств та підготовка гігієнічних висновків по обчислювальній техніці, машинах та обладнанню, хімічних речовин, матеріалів, технологічних процесів як основи для формування банку даних та розробки гігієнічних регламентуючих документів.
2.4. Вивчення біологічної активності хімічних та фізичних факторів виробничого середовища на організм в експериментальних, клінічних, гігієнічних та епідеміологічних дослідженнях з метою обґрунтування граничнодопустимих концентрацій та рівнів. Токсикологічна оцінка застосування хімічних речовин в народному господарстві.
2.5. Епідеміологічні дослідження віддалених наслідків дії несприятливих факторів виробничого середовища на організм працюючих за критеріями розповсюдженості окремих форм захворювань, тимчасової втрати працездатності, смертності та впливу на репродуктивну функцію та потомство, а також комплексне вивчення та прогнозування професійної та професійно обумовленої захворюваності окремих категорій робітників.
2.6. Створення комп'ютерної бази факторів, небезпечних для людини, в окремих галузях промисловості, професійної та професійно обумовленої захворюваності.
2.7. Вивчення механізму впливу небезпечних факторів виробничого середовища на організм із врахуванням загальнотоксичного, мутагенного, тератогенного, онкогенного впливу та впливу на репродуктивну функцію організму.
2.8. Розробка наукових основ фізико-хімічного та аналітичного дослідження нових хімічних та фізичних факторів, селективних та високочутливих методів їх визначення в промисловому середовищі та біосубстратах.
2.9. Проведення комплексу гігієнічних, клінічних та епідеміологічних досліджень з оцінки факторів виробничого середовища при їх ізольованому, спільному і комбінованому впливі на організм.
2.10. Розробка ефективних методів діагностики, лікування та профілактики захворювань, спричинених факторами виробничого середовища.
2.11. Надання лікувально-профілактичної допомоги та медичної практики за профілем інституту, за кошти, отримані з державного бюджету для фінансування клініки. Підготовка експертних висновків щодо професійної патології в межах науково-практичних напрямків діяльності інституту.
2.12. Надання консультативно-методичної допомоги закладам, установам, санітарно-епідеміологічним службам, лікувальним закладам за профілем діяльності інституту.
2.13. Підготовка кадрів вищої кваліфікації (докторів та кандидатів наук) за науковими спеціальностями, що відповідають основним напрямкам інституту.
2.14. Видання наукових праць, методичних та інформаційних матеріалів.
2.15. Інститут здійснює ремонтні, будівельні роботи, надає транспортні, друкарські, комп'ютерні, поліграфічні, оздоровчі послуги, веде роздрібну торгівлю медикаментами, медичною технікою, засобами індивідуальної та колективної охорони праці, виробами медичного та гігієнічного призначення в порядку, встановленому законодавством України.
2.16. Інститут також може здійснювати інші види діяльності, які не суперечать чинному законодавству України.
3. Майно інституту
3.1. Майно Інституту становлять основні фонди і оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Інституту.
3.2. Майно Інституту є загальнодержавною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Інститут володіє, користується і розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи до нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству України та цьому Статуту.
3.3. Джерелами формування майна Інституту є:
- грошові та матеріальні внески засновника;
- доходи, одержані від виконання науково-дослідних робіт та господарської діяльності;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- безоплатні або благодійні внески організацій, підприємств і громадян;
- інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.
4. Управління інститутом
4.1. Інститут самостійно визначає свою структуру, встановлює штати відповідно до чинного законодавства України та потреб Міністерства охорони здоров'я України.
4.2. Інститут очолює директор, який призначається наказом Міністерства охорони здоров'я України шляхом укладання з ним контракту.
4.3. Директор Інституту самостійно вирішує питання діяльності Інституту, за винятком тих, що віднесені до компетенції Міністерства і трудового колективу;
- несе повну відповідальність за стан та діяльність Інституту;
- діє без довіреності від імені Інституту, представляє його у всіх установах та організаціях;
- розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства України;
- укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки;
- накладає на працівників стягнення відповідно до чинного законодавства України, застосовує заходи матеріального та морального заохочення;
- в межах своєї компетенції видає накази, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників Інституту;
- призначає на посади і звільняє з посад працівників Інституту;
- розподіляє обов'язки між своїми заступниками;
- від імені власника майна укладає колективний договір з органом, уповноваженим від трудового колективу укладати колективний договір.
4.4. За поданням директора в Інституті формується Вчена рада, склад якої затверджується Міністерством охорони здоров'я України. До складу Вченої ради входять наукові співробітники Інституту, інших наукових та практичних установ системи охорони здоров'я, представники трудового колективу. Вчена рада є дорадчим органом при директорі. Рішення Вченої ради впроваджується в життя наказом директора Інституту.
4.5. Компетенція Вченої ради визначається Положенням про Вчену раду Інституту.
5. Повноваження трудового колективу
5.1. Трудовий колектив Інституту складається з громадян, які приймають участь у його роботі на підставі трудових договорів.
5.2. Основною формою здійснення повноважень трудового колективу є загальні збори, які скликаються при необхідності, але не рідше ніж один раз на рік.
5.3. Загальні збори трудового колективу розглядають проект колективного договору та приймають рішення щодо схвалення або відхилення цього проекту.
5.4. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів. Збори вважають правомочними, якщо в них приймають участь не менше 2/3 працюючих.
5.5. Сторони Колективного договору звітують на загальних зборах колективу, один перед одним, не менш ніж один раз на рік.
5.6. Інтереси трудового колективу представляє профспілковий комітет, який обирається і діє в порядку, визначеному трудовим законодавством України.
5.7. Для вирішення трудових спорів створюються комісії по трудових спорах з рівного числа представників адміністрації і профспілкової організації. Представники адміністрації призначаються директором Інституту, представники профспілкової організації делегуються в комісію за рішенням профкому.
5.8. Структуру, чисельність працівників, штатний розпис та кошторис Інституту затверджує директор Інституту в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
5.9. Розмір заробітної плати працівників Інституту визначається директором Інституту у відповідності до вимог чинного законодавства України, на основі тарифної сітки, посадових окладів, надбавок за кваліфікацію тощо.
5.10. Працівники Інституту підлягають пенсійному страхуванню у відповідності до вимог чинного законодавства України.
6. Господарська, економічна та соціальна діяльність інституту
6.1. Відносини Інституту з іншими установами, організаціями та громадянами в усіх сферах наукової і господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
6.2. Основним показником науково-господарської діяльності є прибуток. Чистий прибуток Інституту, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, оплати відсотків по кредитах банків, внесків, передбачених чинним законодавством України, податків та інших платежів до бюджету, відрахувань у галузеві інвестиційні фонди та фонд розвитку виробництва залишається у повному його розпорядженні.
6.3. Інститут утворює цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних зі своєю діяльністю: фонд розвитку виробництва, фонд споживання, резервний фонд, фонд матеріального заохочення.
6.4. Звіт про фінансово-господарську роботу Інституту надсилається у встановлені строки Міністерству охорони здоров'я України.
6.5. Ціни на роботи, продукцію, послуги Інститут встановлює на договірній основі, якщо такі не регулюються державою.
6.6. Інститут має право надавати платні медичні та інші послуги підприємствам та громадянам України та інших країн у встановленому чинним законодавством України порядку.
6.7. Інститут самостійно визначає розмір фонду оплати праці та встановлює форми, системи оплати праці (погодинні, відрядні, відрядно-преміальні, бригадний підряд), доплати і надбавки, а також інші види матеріального заохочення працівників згідно з чинним законодавством України.
6.8. Інститут має право самостійно здійснювати зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України:
6.8.1. Проводити спільні дослідження з науковими установами, фірмами зарубіжних країн на основі прямих договорів, контрактів або погоджень.
6.8.2. Брати участь у діяльності міжнародних організацій і центрів за профілем Інституту.
6.9. Інститут самостійно планує свою науково-практичну діяльність і визначає перспективу свого розвитку, виходячи із потреби забезпечення виробничих та соціальних програм і виконання державних замовлень та договорів із підприємствами, а також самостійно здійснює матеріально-технічне забезпечення наукового процесу та господарської діяльності.
6.10. Інститут розробляє структуру, штатний розпис, кошторис доходів і видатків клініки та надає його на затвердження до МОЗ України.
7. Відповідальність інституту
7.1. Інститут несе відповідальність за неналежне виконання своїх обов'язків і наданих прав у відповідності із чинним законодавством України.
7.2. Інститут відповідає за свої зобов'язання коштами, що є в його розпорядженні та закріпленим за ним майном.
8. Ліквідація та реорганізація інституту
8.1. Ліквідація та реорганізація Інституту здійснюється на основі рішення Міністерства охорони здоров'я України, суду або господарського суду, згідно чинного законодавства України.
8.2. Ліквідація Інституту здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Міністерством охорони здоров'я України. Порядок, строки проведення ліквідації визначаються чинним законодавством України.
8.3. При реорганізації та ліквідації Інституту працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів згідно трудового законодавства.
8.4. Інститут вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту його виключення в державного реєстру України.
9. Порядок зміни Статуту
9.1. Доповнення та зміни підлягають внесенню в Статут в установленому чинним законодавством України порядку. Ініціатором внесення змін і доповнень може бути трудовий колектив Інституту та Міністерство охорони здоров'я України за узгодженням.