• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження нової редакції Статуту Національної наукової медичної бібліотеки України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Статут від 06.05.2006 № 264
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 06.05.2006
  • Номер: 264
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 06.05.2006
  • Номер: 264
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
06.05.2006 N 264
Про затвердження нової редакції Статуту Національної наукової медичної бібліотеки України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 463 від 11.07.2006 )
На виконання Указу Президента України від 3 квітня 2006 р. N 286/2006 "Про надання Державній науковій медичній бібліотеці статусу національної"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нову редакцію Статуту Національної наукової медичної бібліотеки України, надалі Бібліотека (додається).
2. Генеральному директору Бібліотеки Павленко Р.І. забезпечити реєстрацію нової редакції Статуту Національної наукової медичної бібліотеки України відповідно до чинного законодавства України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Весельського В.Л.
Міністр Ю.В.Поляченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
06.05.2006 N 264
Міністр охорони
здоров'я України
__________ Ю.В. Поляченко
"___" ___________ 2006 р.
СТАТУТ
Національної наукової медичної бібліотеки України
(нова редакція)
Розділ 1
Загальні положення
1.1. Національна наукова медична бібліотека України є державною установою та входить до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України (далі - Бібліотека). Згідно з Указом Президента України від 03.04.06 N 286/2006 "Про надання Державній науковій медичній бібліотеці статусу національної" Бібліотека є провідним науково-інформаційним закладом медичної науки і охорони здоров'я.
Бібліотека здійснює бібліотечне, бібліографічне, інформаційне обслуговування відвідувачів і виконує функцію всеукраїнського науково-дослідного, організаційно-методичного та навчального центру бібліотек медичної галузі України.
Бібліотека є освітньою базою для проходження практики та стажування студентів і аспірантів інститутів культури.
1.2. Національна наукова медична бібліотека України Міністерства охорони здоров'я України є правонаступником Київської державної медичної бібліотеки, яка була заснована в 1930 році. Перейменована за розпорядженням Ради Народних Комісарів УРСР у Республіканську наукову медичну бібліотеку у 1944 р. Постановою Ради Міністрів УРСР від 06.05.80 N 324 "Про присвоєння імені Д.І. Ульянова Республіканській науковій медичній бібліотеці Міністерства охорони здоров'я УРСР" перейменована у Республіканську наукову медичну бібліотеку ім. Д.І. Ульянова, Постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.92 "Про скасування Постанови Ради Міністрів УРСР від 06.05.80 N 324" внесено зміни в назву Бібліотеки. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 07.08.92 N 122 "Про перейменування наукових установ" - Бібліотека має назву Державна наукова медична бібліотека Міністерства охорони здоров'я України.
1.3. Повне найменування Бібліотеки:
"Національна наукова медична бібліотека України",
скорочене найменування:
ННМБУ,
повне найменування англійською мовою:
"National Scientific Medical Library of Ukraine",
скорочене найменування англійською мовою:
NSMLU.
1.4. Бібліотека в своїй діяльності керується Конституцією України і Законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства культури та туризму України, цим Статутом.
1.5. Бібліотека є юридичною особою, має відокремлене майно, що перебуває у державній власності, свою печатку з зображенням Державного Герба України, штемпелі встановленого зразка, фірмовий бланк та власну символіку.
1.6. Бібліотека від свого імені має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права та нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді.
1.7. Бібліотека здійснює оперативний і бухгалтерський облік, веде статистичну звітність та подає їх у встановленому порядку Міністерству охорони здоров'я та відповідним державним органам.
1.8. Структура Бібліотеки та штатний розпис затверджуються Міністерством охорони здоров'я України.
Місцезнаходження Бібліотеки: 01033, м. Київ, вул. Л. Толстого, 7.
Розділ 2
Основні завдання і напрями діяльності бібліотеки
2.1. Основними завданнями Бібліотеки є:
2.1.1. Участь у розробці та реалізації Державної програми розвитку бібліотечної справи в межах своєї компетенції.
2.1.2. Оперативне і максимально повне бібліотечне, інформаційне і бібліографічне забезпечення працівників медичної науки і охорони здоров'я, сприяння піднесенню наукового потенціалу медичних працівників України.
2.1.3. Створення документально-інформаційних ресурсів на різних носіях інформації, включення особливо цінних, рідкісних документів та колекцій Бібліотеки до Державного реєстру національного культурного надбання України згідно з Положенням, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
2.1.4. Забезпечення організації і функціонування державного депозитарію медичної літератури.
2.1.5. Науково-дослідне, методичне та організаційне забезпечення діяльності мережі медичних бібліотек України.
2.1.6. Участь у створенні корпоративних бібліотечних систем та взаємодія з бібліотеками різних відомств в забезпеченні інформаційних запитів відвідувачів Бібліотеки.
2.1.7. Встановлення міжнародних наукових зв'язків та співробітництво із зарубіжними бібліотеками, медичними установами, видавництвами на основі міжнародних договорів України, основ законодавства України про культуру та інших нормативно-правових актів.
2.1.8. Міжнародний книгообмін з бібліотеками інших країн, організація виставок наукових медичних видань зарубіжних видавництв, взаємодія з бібліотечними асоціаціями, міжнародними організаціями ЮНЕСКО, ІФЛА, бібліотечною Асоціацією медичних бібліотек, тощо.
2.2. Відповідно до основних завдань Бібліотека здійснює:
2.2.1. Акумуляцію і загальнодоступність документально-інформаційних ресурсів для користування фізичних і юридичних осіб.
2.2.2. Бібліотечно-бібліографічне обслуговування органів влади, установ і організацій різних систем і відомств, вчених, спеціалістів у галузі медицини та охорони здоров'я, студентів, учнів середніх медичних учбових закладів, а також спеціалістів суміжних галузей, що за родом своєї діяльності потребують використання медичної літератури.
2.2.3. Впровадження та використання комп'ютерних бібліотечних технологій шляхом:
- створення та використання автоматизованих робочих місць;
- підключення до міжнародної комп'ютерної мережі Internet з метою отримання бібліографічної та повнотекстової інформації від провідних бібліотек світу та обміну інформацією;
- сприяння створенню комп'ютерної мережі медичних бібліотек України та підключення її до мережі Internet.
2.2.4. Проведення наукових досліджень з проблем бібліотекознавства, медичної бібліографії, історії медичної книги.
2.2.5. Наукове та організаційно-методичне керівництво мережею медичних бібліотек України, координацію напрямків їх діяльності.
2.2.6. Співпрацю з органами науково-медичної та фармакологічної інформації, бібліотеками різних систем і відомств України та інших держав.
2.2.7. Комплектування фондів вітчизняними і зарубіжними друкованими виданнями та матеріалами на різних носіях, періодичними, нормативно-технічними, неопублікованими та іншими документами з питань медицини, охорони здоров'я та суміжних з медициною наук, шляхом отримання обов'язкового примірника документів, у порядку встановленому Законом, придбання документів за державні кошти, документообміну, отримання в дарунок та іншого безкоштовного одержання документів.
2.2.8. Наукову обробку документів, розкриває фонд за допомогою баз даних, системи каталогів, картотек та інформаційно-бібліографічних видань. Бере участь у створенні зведених каталогів наукових бібліотек. Складає поточні, ретроспективні бібліографічні та інформаційні посібники.
2.2.9. Належне зберігання і несе відповідальність за облік, реєстрацію особливо цінних та рідкісних видань, колекцій, віднесених до Національного культурного надбання України.
2.2.10. Включення особливо цінних, рідкісних документів та колекцій Бібліотеки до Державного реєстру національного культурного надбання України, згідно з Положенням, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
2.2.11. Документи, що не входять до Державного реєстру національного надбання України, можуть бути передані із фондів бібліотеки іншим бібліотекам та установам згідно з законодавством України.
2.2.12. Вилучення з бібліотечних фондів документів, що втратили актуальність, наукову та виробничу цінність, або мають будь-які дефекти, пошкодження, у порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері культури.
2.2.13. Облік, належне зберігання та використання друкованих, електронних та інших носіїв інформації, що знаходяться в бібліотечних фондах, відповідно до правил, стандартів та інших нормативно-технічних документів.
2.2.14. Облік, зберігання і використання медичної літератури, яка надходить до депозитарію з інших бібліотек та організацій.
2.2.15. Обслуговування відвідувачів, згідно з Правилами користування Бібліотекою, у формі:
- абонемента (у тому числі міжбібліотечного);
- системи читальних залів;
- дистанційного обслуговування засобами телекомунікацій;
- бібліотечних пунктів;
- пересувних бібліотек.
2.2.16. Диференційоване обслуговування читачів, шляхом надання їм у тимчасове користування книги та інші види видань із своїх фондів, фондів інших вітчизняних і зарубіжних бібліотек, одержаних через вітчизняний та міжнародний міжбібліотечний абонементи. Надає різні види бібліотечно-бібліографічних послуг.
2.2.17. Безоплатне надання користувачам інформації про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат бібліотеки та консультаційної допомоги в пошуку та виборі джерел інформації з електронних баз даних.
2.2.18. Платні послуги, згідно з "Переліком платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній формі власності", затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.97 р. N 534.
2.2.19. Співпрацю з науковими бібліотеками, бібліотечними інститутами в Україні та за її межами, проводить науково-дослідну роботу з питань бібліотекознавства та бібліографознавства, історії медичної книги, організовує впровадження результатів наукових досліджень у практику роботи бібліотек, вивчає їх ефективність. Виявляє, розробляє та впроваджує прогресивні методи діяльності медичних бібліотек України.
2.2.20. Корпоративну роботу з бібліотеками та органами інформації різних систем і відомств. Бере участь в організації системи підвищення кваліфікації та безперервної професійної освіти бібліотечних кадрів. Проводить атестацію працівників медичних бібліотек України, є освітньою базою практики та стажувань студентів і аспірантів інститутів культури.
2.2.21. Видання збірників наукових праць, бібліографічних, інформаційних та методичних посібників, тез доповідей, повідомлень та матеріалів конференцій у відповідності до законодавства України.
2.2.22. Міжнародне співробітництво в галузі бібліотечної справи здійснюється на основі міжнародних договорів України, Основ законодавства України про культуру, та інших нормативно-правових актів.
2.2.23. Іншу не заборонену законодавством України діяльність.
Розділ 3
Права бібліотеки
3.1. Бібліотека має право самостійно:
- визначати зміст, напрями та форми своєї діяльності;
- відкривати в порядку, визначеному законодавством, рахунки, в тому числі валютні;
- встановлювати перелік платних послуг, які надаються Бібліотекою згідно з законодавством України;
- визначати джерела комплектування своїх фондів;
- встановлювати пільги для окремих категорій відвідувачів Бібліотеки;
- визначати види та розміри компенсації шкоди, заподіяної користувачами фондів Бібліотеки, у тому числі пені за порушення термінів користування документами;
- визначати умови використання бібліотечних фондів на основі договорів з юридичними та фізичними особами;
- вилучати документи зі своїх фондів відповідно до порядку встановленого законодавством України;
- здійснювати співробітництво з бібліотеками та іншими установами і організаціями іноземних держав, вести міжнародний документообіг, бути членом міжнародних організацій, брати участь у реалізації державних і регіональних програм у межах своєї компетенції та програм розвитку бібліотечної справи;
- здійснювати іншу діяльність, спрямовану на виконання статутних завдань, яка не суперечить законодавству України.
3.2. Бібліотека має право на захист створених нею баз даних, інших об'єктів інтелектуальної власності Бібліотеки згідно з законодавством України.
3.3. Бібліотека має право користуватися всіма видами пільг (податкові, митні, поштові, транспортні) відповідно до законодавства України.
Розділ 4
Фінансове забезпечення та майно
4.1. Фінансування Бібліотеки повністю здійснюється за рахунок Державного бюджету України. Міністерство охорони здоров'я України здійснює фінансування і контроль за фінансовою діяльністю Бібліотеки.
4.2. Додаткове фінансування Бібліотеки може здійснюватися за рахунок:
- коштів фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземних;
- надання Бібліотекою платних послуг;
- пожертвувань;
- інших джерел не заборонених законодавством.
4.3. Розмір коштів, що надходять з додаткових джерел фінансування, не підлягає обмеженню, ці кошти не можуть бути вилучені на кінець бюджетного року, використовуються виключно на здійснення статутної діяльності Бібліотеки, відповідно до кошторису доходів та видатків, затверджених МОЗ України.
4.4. Майно Бібліотеки закріплене за нею у порядку та відповідно до вимог законодавства України.
4.5. Майно Бібліотеки становить основні фонди (включаючи будинки, споруди, транспортні засоби, обладнання та інше), грошові кошти, вартість яких відображається в її самостійному балансі і знаходиться у її безпосередньому користуванні.
4.6. Бібліотечний фонд, будівлі, споруди, приміщення, обладнання та інше майно Бібліотеки є державною власністю, знаходяться в оперативному управлінні Бібліотеки і не підлягають будь-якому відчуженню і передачі під заставу.
4.7. Земельні ділянки, на яких розміщуються будівлі Бібліотеки, знаходяться в її безстроковому, безкоштовному користуванні відповідно до законодавства України.
4.8. Матеріально-технічне забезпечення Бібліотеки будівлями, спорудами, приміщеннями, збудованими за спеціальними проектами, або упорядкованими приміщеннями, що відповідають умовам обслуговування користувачів Бібліотеки, зберігання бібліотечних фондів, забезпечення відповідними засобами механізації та автоматизації бібліотечних процесів, розмножувальною технікою, іншим обладнанням та транспортом здійснюється відповідно до законодавства України.
4.9. Бібліотека відповідно до законодавства України має право продавати морально застаріле обладнання, устаткування, апаратуру, медичну літературу з обмінного фонду, на яку протягом року не надійшли запити з інших бібліотек.
4.10. Переміщення Бібліотеки неможливе без надання рівноцінного упорядкованого приміщення для обслуговування користувачів Бібліотеки, роботи працівників, належного зберігання усіх фондів Бібліотеки.
4.11. Держава гарантує захист майнових прав Бібліотеки.
Розділ 5
Керівництво бібліотекою
5.1. Бібліотеку очолює Генеральний директор, який призначається на посаду та звільняється з неї Міністерством охорони здоров'я України.
5.2. Генеральний директор самостійно вирішує питання діяльності Бібліотеки, за винятком тих, що віднесені до компетенції Міністерства охорони здоров'я та трудового колективу.
5.3. Генеральний директор:
- несе повну відповідальність за виконання Бібліотекою її функцій;
- діє без доручення від імені Бібліотеки, представляє її в усіх установах та організаціях, на міжнародних конгресах, з'їздах, симпозіумах тощо;
- затверджує положення про структурні підрозділи Бібліотеки та інші нормативно-інструктивні матеріали;
- призначає на посаду та визначає коло обов'язків і повноважень заступників генерального директора, завідуючих структурними підрозділами та працівників Бібліотеки, а також звільняє їх;
- в межах своєї компетенції видає накази, дає розпорядження, обов'язкові для всіх структурних підрозділів Бібліотеки;
- встановлює посадові оклади працівникам, надбавки і доплати, затверджує порядок і розміри преміювання працівників в межах фонду заробітної плати, режим роботи Бібліотеки відповідно до законодавства України;
- затверджує рішення науково-методичної ради Бібліотеки;
5.4. Генеральний директор та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за використання бюджетних коштів, майна Бібліотеки, відповідно до законодавства України.
5.5. У Бібліотеці створюються ради та фахові комісії з основних питань бібліотекознавства.
Дорадчим органом при Генеральному директорові є науково-методична рада, до складу якої входять Генеральний директор, заступники Генерального директора, вчений секретар, завідувачі відділів, головні спеціалісти, представники від мережі медичних бібліотек України, спеціалісти органів охорони здоров'я та наукової медичної інформації. Компетенція науково-методичної ради Бібліотеки визначається Положенням про раду.
5.6. Контроль за діяльністю Бібліотеки здійснює Наглядова рада Національної наукової медичної бібліотеки України, персональний склад якої затверджується Кабінетом Міністрів України.
Розділ 6
Повноваження трудового колективу
6.1. Трудовий колектив Бібліотеки складається з громадян, які приймають участь в її діяльності.
6.2. Основною формою здійснень повноважень трудового колективу є загальні збори, які скликаються при необхідності, але не рідше, ніж два рази на рік. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів. Загальні збори визначаються правомочними, якщо в них беруть участь не менш, ніж 3/4 кількості працівників Бібліотеки.
Трудовий колектив Бібліотеки:
- за поданням адміністрації та профспілкового комітету Бібліотеки затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку;
- розглядає і затверджує проект колективного договору;
- бере участь у матеріальному і моральному стимулюванні праці, порушує клопотання про представлення працівників до державних нагород.
6.3. Виробничі, трудові та економічні відносини трудового колективу з адміністрацією Бібліотеки регулюються колективним договором, який укладається між адміністрацією Бібліотеки та трудовим колективом Бібліотеки.
Розділ 7
Реорганізація і ліквідація та внесення змін до Статуту Бібліотеки
7.1. Реорганізація та ліквідація Бібліотеки провадиться за рішенням Міністерства охорони здоров'я України у встановленому порядку за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері культури - Міністерством культури та туризму України.
7.2. Внесення змін до статуту здійснюються за поданням Генерального директора Бібліотеки у порядку встановленому законодавством України.
7.3. У разі ліквідації Бібліотеки її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
( Розділ 7 доповнено пунктом 7.3 згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 463 від 11.07.2006 )