• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про зміни до Навчального плану підготовки лікарів-стоматологів у вищих медичних закладах освіти III-IV рівнів акредитації МОЗ України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, План від 16.04.1997 № 116 | Документ не діє
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
16.04.1997 N 116
Про зміни до Навчального плану підготовки лікарів-стоматологів у вищих медичних закладах освіти III-IV рівнів акредитації МОЗ України
На виконання Указу Президента України від 12.09.95 р. "Про Основні напрями реформування вищої освіти в Україні", рішення науково-методичної конференції "Актуальні проблеми вищої медичної та фармацевтичної освіти в Україні" (м. Львів, 1996 р.) та у зв'язку з рекомендаціями робочої групи та секції з дисциплін стоматологічного профілю комісії з медицини Науково-методичної ради Міністерства освіти України (протокол N 1 від 28.02.97 р.)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Навчального плану (1997 р.) згідно додатка.
2. Директору Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України (Вітенко І.С.) внести корективи до діючих навчальних програм і здійснювати учбово-методичне забезпечення вузів згідно до Навчального плану 1997 р.
3. Ректорам вищих медичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації МОЗ України врахувати вказані в додатку зміни до Навчального плану і розробити внутрівузівські робочі навчальні плани.
4. Ввести поступово Навчальний план (1997 р.) починаючи з I курсу.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного управління закладів освіти МОЗ України Ю.В. Вороненка.
Міністр А.М.Сердюк
Додаток
до наказу МОЗ України
16.04.1997 N 116
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник Міністр охорони
Міністра освіти України здоров'я України
В.П. Андрущенко А.М. Сердюк
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
підготовки лікарів-стоматологів у вищих державних медичних закладах освіти III-IV рівнів акредитації МОЗ України
Університет: медичний
Академія: медична, медична стоматологічна
Інститут: медичний
Факультет: стоматологічний
Спеціальність: 7.110106 - "СТОМАТОЛОГІЯ"
Термін навчання: 5 років
Навчальний план розроблено згідно з вказівкою Міністра охорони здоров'я України від 18.11.96 р. N 343 "Про внесення коректив до навчального плану підготовки лікарів-стоматологів в Україні" робочою групою у складі: І.С. Вітенка (голови, директора Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України), В.І. Вакуленка (зав. кафедрою стоматології Одеського державного медичного університету), Є.Н. Дечка (зав. кафедрою дитячої стоматології Дніпропетровської медичної академії), Г.І. Донського (зав. кафедрою стоматології Донецького медичного університету), Г.Ф. Катурової (зав. кафедрою терапевтичної стоматології Харківського державного медичного університету). С.Й. Кухти (зав. кафедрою терапевтичної стоматології Львівського державного медичного університету), В.П. Неспрядька (зав. кафедрою ортопедичної стоматології Національного медичного університету), І.І. Нікберга (спеціаліста Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України), Л.І. Остапюк (начальника навчальної частини Національного медичного університету), А.М. Політун (заст. декана стоматологічного факультету Національного медичного університету), Я.Ф. Радиша (помічника начальника Української військово-медичної академії), М.М. Рожка (декана стоматологічного факультету Івано-Франківської державної медичної академії), В.В. Рубаненка (зав. кафедрою стоматологічного факультету Української медичної стоматологічної академії), Ю.В. Руля (заст. директора Центрального методичного кабінету з вищої освіти МОЗ України), В.П. Широбокова (проректора з навчальної роботи Національного медичного університету).
Навчальний план ухвалено секцією з дисциплін стоматологічного профілю комісії з медицини Науково-методичної ради Міністерства освіти України (протокол N 1 від 28.02.97 р.).
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до Навчального плану підготовки лікаря-стоматолога за фахом "Стоматологія" (7.110106) з 5-річним терміном навчання
Типовий навчальний план підготовки лікарів-стоматологів створено на підставі "Освітньо-професійної програми вищої освіти за професійним спрямуванням медицина (6.1101): сукупність норм для обов'язкового мінімуму змісту та рівня підготовки спеціалістів за фахом "стоматологія" (7.110106)", затвердженої МОЗ України (1994 р.), при цьому враховані нові нормативні документи з питань вищої освіти, зокрема Указ Президента України від 12.09.95 р. N 832/95 "Про Основні напрями реформування вищої освіти в Україні", наказ МОЗ України від 09.11.95 р. N 201 "Про організацію виконання Указу Президента України", рішення наради ректорів вищих медичних навчальних закладів, Республіканської науково-практичної конференції "Актуальні проблеми вищої медичної і фармацевтичної освіти" (1996 р.); до чинного типового навчального плану внесено зміни і доповнення.
Головна мета навчального плану - відповідно до кваліфікаційної характеристики лікаря-стоматолога загальної практики забезпечити організацію і зміст навчального процесу, які б дозволили реалізувати реформу вищої медичної стоматологічної освіти в Україні, що передбачає підготовку фахівців з високим рівнем спеціальних лікарських знань і практичних навичок діяльності в межах лікарської компетенції спеціаліста загальної підготовки. Це досягається відповідним співвідношенням навчального часу, який відводиться для вивчення стоматологічних та інших медичних дисциплін.
Навчальним планом передбачено логічну послідовність викладання гуманітарних, соціально-економічних, фундаментально-наукових та професійно-орієнтованих дисциплін. Викладання гуманітарних та соціально-економічних дисциплін заплановано відповідно до нормативних документів Міністерства освіти України і є обов'язковим для всіх навчальних закладів.
На виконання наказу Міністерства освіти України від 12.08.96 р. N 269 "Про вивчення нової Конституції у закладах освіти України" введено викладання основ конституційного права (54 год.) на 1-му курсі.
Студентам, які вільно володіють іноземною мовою, дозволяється дострокове складання відповідного іспиту та вивчення в межах зазначених годин дисциплін за вибором.
На виконання відповідного наказу викладання спеціальної підготовки передбачене на 2-4-му курсах за навчальними планами та програмами, затвердженими Міністерством оборони і погодженими з МОЗ України.
Студенти, які мають диплом "Медична сестра", "Акушерка", "Фельдшер" (лікувального профілю), можуть бути звільнені від занять з догляду за хворими і складати недиференційований залік з цього курсу протягом навчання. Їм також надається право не проходити виробничу практику з догляду за хворим і медсестринську після 2-го курсу, але вони зобов'язані скласти відповідний залік із записом в заліковій книжці. Всі, без винятку, студенти зобов'язані проходи медсестринську практику в стоматологічних закладах.
Студентам, які навчались в медичних ліцеях, медичних ліцейних класах при вищих медичних закладах, вузи мають право змінювати кількість годин з біофізики, медичної біології, загальної хімії, інформатики тощо чи проводити навчання за інтегрованими навчальними планами ліцей-вуз, погодженими з Головним управлінням закладів освіти МОЗ України.
Згідно з наказом Міністерства освіти України від 19.04.96 р. N 1/11-637 "Про організацію занять з фізичного виховання у вищих навчальних закладах України" навчальним планом передбачено проведення обов'язкових занять в обсязі 4 годин на тиждень протягом всього періоду навчання з включенням щорічного заліку. До загального розкладу заняття з фізичного виховання вносяться додатково до встановленого нормативного обсягу навчальних годин на тиждень.
Навчальним планом передбачено протягом 5 років вивчення студентом 5 з 26 елективних курсів за вибором. При цьому студент зобов'язаний відвідувати не менше одного курсу щорічно і скласти з них заліки.
Виробнича практика в обсязі 1080 годин здійснюється на 2-5-му курсах. За умови наявності достатньої навчально-лікувальної бази на факультеті виробнича практика з профільних дисциплін може проводитись на клінічних базах кафедр під керівництвом викладачів і включається до планового педнавантаження. Вузам дозволяється змінювати проведення виробничої практики.
Визначення навчальних годин проведено з розрахунку, що робочий тиждень студента повинен становити 54 години (1 кредит), з яких 36 годин для аудиторної і 18 годин для позааудиторної самостійної роботи. Розрахунок педагогічного навантаження і штатів кафедр здійснюється виходячи з кількості навчальних годин, що виділені на аудиторну роботу студентів.
Загальна кількість годин з дисциплін, курсу за вибором або з виробничої практики включає аудиторну та позааудиторну роботу студента, обов'язково заноситься до залікової книжки, академічної довідки, навчальної картки і додатка до диплому про вищу освіту.
Державна атестація студентів здійснюється у формі перевідних і випускних державних іспитів відповідно до наказу Міністерства освіти від 02.06.93 р. N 161 "Про затвердження Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах" та відомчих інструкцій МОЗ України.
Перевідні державні іспити складаються під час літніх екзаменаційних сесій наприкінці першого (анатомія людини та гістологія, цитологія і ембріологія) і другого (біохімія, нормальна фізіологія) років навчання.
Всі випускники складають чотири державні випускні іспити:
1. Терапевтична стоматологія.
2. Хірургічна стоматологія.
3. Ортопедична стоматологія.
4. Дитяча стоматологія.
У разі позитивних результатів експерименту може бути впроваджений єдиний державний випускний іспит з чотирьох стоматологічних дисциплін (терапевтична, хірургічна, ортопедична та дитяча стоматологія).
Вчена рада вищого медичного закладу за поданням Центральної методичної комісії цього закладу може вносити зміни до розподілу годин між дисциплінами в межах 15% загальної кількості годин, але з будь-якої окремої навчальної дисципліни кількість годин не може бути зменшена більш ніж на 10% від визначених типовим навчальним планом. При цьому повинно бути забезпечено засвоєння всіх навчальних дисциплін в обсязі, передбаченому програмами цих дисциплін, затвердженими МОЗ України.
Вузам також надається право вносити зміни до переліку елективних курсів (в межах 50% їх загальної кількості).
Із впровадженням цього Навчального плану попередній втрачає силу.
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
ПЛАН
навчального процесу
Назва дисципліниКількість годинРік
навчання
Вид
контролю
ВсьогоЛекційСеміна-
рських
Прак-
тичних
СПРС
123456789
ГУМАНІТАРНІ ДИСЦИПЛІНИ
1Історія України721836-181Д. залік
2Ділова українська
мова
4818-18121Залік
3Українська та
зарубіжна культура
723618-181Залік
4Основи психології
та педагогіки
4818-18122Залік
5Іноземна мова240--180601Залік
2Іспит
6Латинська мова і
медична
термінологія
96--72241Д. залік
7Історія медицини481818-121Залік
8Фізичне виховання
і здоров'я
21610-206-1Залік
2Залік
ВСЬОГО84011872494156
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ДИСЦИПЛІНИ
9Соціологія481818-121Д. залік
10Політологія723618-181Д. залік
11Філософія963636-241Іспит
12Основи економічних
теорій
721836-182Д. залік
13Релігієзнавство481818-121Залік
14Основи права481818-121Залік
15Основи
конституційного
права
541616-221Залік
ВСЬОГО438160160 118
ФУНДАМЕНТАЛЬНІ (ЗАГАЛЬНОНАУКОВІ) ДИСЦИПЛІНИ
16Біофізика,
інформатика і
медична апаратура
14436-72361Іспит
17Медична
інформатика
546-30182Залік
18Медична біологія,
паразитологія та
генетика
14436-72361Іспит
19Біонеорганічна,
фізико-колоїдна і
біоорганічна хімія
14436-72361Іспит
20Анатомія людини32040-200801Д. п.
іспит
в тому числі:
анатомія голови і
шиї
12-6428
21Гістологія,
цитологія та
ембріологія
21640-122541Д. п.
іспит
в тому числі:
гістологія органів
порожнини рота
8-3214
22Біологічна хімія21452-108542Д. п.
іспит
23Нормальна
фізіологія
25064-132542Д. п.
іспит
24Мікробіологія,
вірусологія та
імунологія
19830-118502Іспит
в тому числі:
мікробіологія
порожнини рота
8-36
25Загальна гігієна
та екологія
13632-70342Іспит
в тому числі:
гігієна
екстремальних умов
2-4
ВСЬОГО1766366 966434
ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНІ ДИСЦИПЛІНИ
26Соціальна
медицина,
організація
охорони здоров'я
6416-32164Іспит
27Економіка охорони
здоров'я.
Маркетинг і
менеджмент в
медицині
24144-65Залік
28Патологічна
анатомія
18656-84462, 3Іспит
секційний курс *18- 18-3
29Патологічна
фізіологія
18656-84462, 3Іспит
30Фармакологія та
медична рецептура
14846-82202, 3Іспит
31Внутрішні хвороби:
пропедевтика
внутрішніх хвороб
з доглядом за
хворими
5410-30142Залік
внутрішні хвороби24452-130623Залік
4Д. п.
іспит
в тому числі:
невідкладні стани-8-16-4
терапія
екстремальних умов
-2-8-4
променева
діагностика і
променева терапія
6010-32183Д. залік
радіаційна
медицина
248-1064Залік
інфекційні
хвороби,
фтизіатрія,
епідеміологія
6618-32164Залік
клінічна
фармакологія
3816-1664Залік
лікувальна
фізкультура
4210-22103Залік
32Хірургічні
хвороби:
загальна хірургія
з доглядом за
хворими
5410-30142Залік
загальна хірургія13632-66383Залік
хірургічні хвороби10830-52264Іспит
в тому числі:
хірургія
екстремальних умов
6-20
оперативна
хірургія та
топографічна
анатомія
10620-60263Іспит
33Екстремальна та
військова медицина
2Залік
152383678-3Д. залік
4Іспит
34Психіатрія,
наркологія та
медична психологія
4Залік
688-44165Залік
35Нервові хвороби,
нейростоматологія,
нейрохірургія
5816-26164Д. залік
36Акушерство5810-32164Д. залік
37Дитячі хвороби6214-32164Д. залік
38Шкірні, венеричні
хвороби
5816-26164Д. залік
39Хвороби вуха,
горла, носа
6216-30164Іспит
40Хвороби очей5212-24164Залік
41Судова медицина508-26163Д. залік
42Терапевтична
стоматологія:
пропедевтика
терапевтичної
стоматології
12218-76232Д. залік
терапевтична
стоматологія
586108-3381403Іспит
4Д. залік
5Д. залік
в тому числі:
терапевтична
стоматологія
екстремальних умов
-2-4-4
43Хірургічна
стоматологія
568108-3221383Д. залік
4Іспит
5Д. залік
в тому числі:
хірургічна
стоматологія
екстремальних умов
-6-36-4
44Ортопедична
стоматологія:
пропедевтика
ортопедичної
стоматології
6010-36142Д. залік
ортопедична
стоматологія
612104-3601483Д. залік
4Іспит
5Д. залік
в тому числі:
ортопедична
стоматологія
екстремальних умов
-2-6-4
45Дитяча
стоматологія:
пропедевтика
дитячої
терапевтичної
стоматології
5410-30142Д. залік
дитяча
терапевтична
стоматологія
3Д. залік
30656-174764Іспит
5Д. залік
дитяча хірургічна
стоматологія
4Д залік
12220-72305Д. залік
ортодонтія18632-106483Д. залік
4Д. залік
5Д. залік
ВСЬОГО483010144026241152
РАЗОМ7874165827240841860
СУБОРДИНАТУРА (X семестр)
1Терапевтична
стоматологія
92 144485Д. залік
2Хірургічна
стоматологія
92 144485Д. залік
3Ортопедична
стоматологія
92 144485Д. залік
4Дитяча
стоматологія
92 144485Д. залік
в тому числі:
дитяча
терапевтична
стоматологія
(2 тиж.)
96 7224
дитяча хірургічна
стоматологія
(1 тиж.)
48 3612
ортодонтія
(1 тиж.)
48 3612
ВСЬОГО68 576192
---------------
* Крім кількості годин на патологічну анатомію
ПЕРЕЛІК
курсів за вибором (елективні курси)
НазваГодиниКурс
ВсьогоАудитСПРС
Тренінг спілкування543618III
Сучасна цивілізація і культура543618I
Естетика543618I
Етика543618I
Логіка, формальна логіка543618II
Деонтологія в медицині543618II
Проблеми інтелігенції та
інтелігентності у XX ст.
543618II
Медична кібернетика і основи теорії
прийняття рішень
543618II
Основи системного аналізу543618II
Основи патентознавства543618II
Теорія пізнавання та проблеми
лікарської діагностики
543618II
Нутриціологія543618IV
Основи сучасної гомеопатії543618III
Маркетинг і менеджмент543618IV
Фітотерапія543618IV
Філософські проблеми медицини543618V
Нетрадиційна медицина543618V
Алкоголізм і наркоманія543618V
Рефлексотерапія в стоматології543618V
Сучасні технології суцільнолитого
протезування
543618V
Сучасні методики реставраційного
пломбування зубів
543618V
Іноземна мова (2 год. на тиж.)543618IV
Фізвиховання (4 год. на тиж.)48 I - V
Імплантологія543618IV
Косметологія543618II
Основи геронтології543618III