МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.10.2019 № 2022 |
Про затвердження Положення про Постійну робочу групу МОЗ України з питань профільного супроводу закупівель
З метою удосконалення порядку проведення Міністерством охорони здоров'я України закупівель на виконання бюджетних програм, які передбачають закупівлю лікарських засобів, виробів медичного призначення, обладнання та інших товарів, робіт, послуг за рахунок коштів державного бюджету, відповідно до підпункту 3 пункту 6 та пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Постійну робочу групу МОЗ України з питань профільного супроводу закупівель, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров'я України від 17 січня 2017 року № 32 "Про затвердження положення про Постійну робочу групу МОЗ України з питань профільного супроводу державних закупівель".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Семиволоса А.В.
Міністр | З. Скалецька |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
від 08.10.2019 № 2022
ПОЛОЖЕННЯ
про Постійну робочу групу МОЗ України з питань профільного супроводу закупівель
I. Загальні положення
1. Постійна робоча група МОЗ України з питань профільного супроводу закупівель (далі - Група) є консультативно-дорадчим органом, який утворюється з метою організації роботи профільного супроводу закупівель для забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру за бюджетні кошти, у тому числі закупівель із залученням спеціалізованих організацій, крім закупівлі із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі за бюджетною програмою 2301550 "Реалізація пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів".
2. Група у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України та іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.
II. Склад групи
1. Персональний склад Групи затверджується наказом МОЗ України. До складу Групи входять голова Групи (далі - Голова), заступник (заступники) Голови, члени Групи.
Головою є перший заступник Міністра.
Заступником Голови є відповідно заступник (заступники) Міністра. Членами Групи є:
представник Департаменту реалізації політик МОЗ України; представник Департаменту з фінансово-економічних питань, бухгалтерського обліку та фінансової звітності МОЗ України;
представник Управління правового забезпечення МОЗ України;
представник Управління внутрішнього аудиту МОЗ України;
представник Сектору з питань запобігання та виявлення корупції
МОЗ України;
представник Директорату медичних послуг МОЗ України;
представник Директорату громадського здоров'я МОЗ України;
представник Фармацевтичного директорату МОЗ України;
представник Директорату стратегічного планування та євроінтеграції
МОЗ України;
представник ДП "Медичні закупівлі України"; представник ДП "Державний експертний центр МОЗ України"; представник ДУ "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України";
представник Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.
2. До складу групи входять за згодою, з правом дорадчого голосу представники спеціалізованих організацій (визначені пунктом 24 частини першої статті 1 Закону третьою або четвертою статті 1 Закону України), обрані відповідно до критеріїв, що встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 622 "Деякі питання здійснення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі", та наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11 квітня 2019 року № 822 "Про затвердження Порядку вибору МОЗ України спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та пов'язаних з цим послуг", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2019 року за № 440/33411.
3. До складу Групи не можуть входити особи, які є працівниками, та/або особи, які незалежно від формального володіння мають можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи-претендента на участь у процедурі закупівель, що проводяться МОЗ України у відповідному році безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов'язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов'язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.
У разі ненадання інформації чи надання недостовірної інформації щодо зазначеного критерію відповідні особи, що входять до складу Групи, несуть відповідальність згідно з нормами діючого законодавства.
4. З урахуванням питань порядку денного запланованого засідання Групи на засідання можуть бути запрошені:
особи, що входять до складу груп експертів, та фахівці, що залучаються до роботи Групи (далі - Групи експертів);
представники підприємств, установ, організацій, закладів охорони здоров'я, структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської державних адміністрацій тощо.
III. Основні завдання групи
1. Погодження номенклатури лікарських засобів, медичних виробів, інших товарів і послуг, що закуповуватимуться для забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру за бюджетні кошти у відповідному бюджетному році (далі - Номенклатура), а також погодження внесення змін до Номенклатури на відповідний бюджетний рік.
2. Вибір спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 622 "Деякі питання здійснення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі" та наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11 квітня 2019 року № 822 "Про затвердження Порядку вибору МОЗ України спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та пов'язаних з цим послуг", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 квітня 2019 року за № 440/33411.
3. Погодження укладення угод із спеціалізованими організаціями щодо закупівель лікарських засобів та медичних виробів та змін до них.
4. Погодження складу Групи експертів в частині експертів та представників інститутів громадянського суспільства, за напрямами лікування. У випадку, якщо декілька напрямів стосуються однієї лікарської спеціальності або мають спільні нозологічні одиниці, може бути сформована одна Група експертів за кількома напрямами лікування.
5. Розгляд інших питань, що виникають в процесі проведення закупівель, у тому числі які здійснюються із залученням спеціалізованих організацій.
6. У разі наявності заперечень зі сторони ДП "Медичні закупівлі України" та/або Департаменту з фінансово-економічних питань бухгалтерського обліку та фінансової звітності, Сектору з питань запобігання та виявлення корупції до рішення Групи експертів до основних завдань також належить розгляд питання щодо затвердження інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі (далі - Інформація) та змін до неї.
7. Розгляд питань щодо наявності дефіциту та/або профіциту бюджетних коштів відповідного бюджетного року за певним з напрямів використання бюджетних коштів за державними цільовими програми та комплексними заходами програмного характеру МОЗ України.
IV. Організація роботи групи
1. Формою роботи Групи є засідання.
2. Засідання Групи скликається Головою (або заступником Голови), про що Секретар Групи забезпечує інформування всіх членів Групи та, за необхідності, інших осіб, які можуть бути залучені до роботи Групи.
3. Засідання Групи веде її Голова, а за його відсутності - заступник Голови. У випадку відсутності одночасно Голови та його заступника -засідання Групи не проводиться.
4. Засідання Групи є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина складу Групи.
5. У разі відсутності члена Групи, участь у засіданні бере особа, на яку покладено виконання посадових обов'язків відсутнього члена Групи.
6. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у членів Групи або інших учасників засідання та неможливості через це брати участь у роботі Групи, вони зобов'язані письмово повідомити про це Голову Групи. У разі ненадання зазначеної інформації відповідні особи несуть відповідальність згідно з нормами чинного законодавства.
7. Про конфлікт інтересів членів Групи, Голови або інших учасників засідання може заявити будь-який учасник засідання. Заява про конфлікт інтересів члена Групи, Голови або інших учасників засідання заноситься в протокол засідання Групи.
8. У разі неподання інформації щодо існування конфлікту інтересів, якщо про нього стає відомо після прийняття рішення Групою, - таке рішення підлягає перегляду.
9. Повноваження Голови Групи: організовує роботу Групи; формує порядок денний;
визначає дату, час і місце проведення засідання Групи; головує на засіданні Групи;
підписує рішення (протокол) Групи та надає обов'язкові до виконання доручення та протокольні доручення тощо;
висловлює окрему думку з оформленням її у письмовому вигляді;
у разі порушення членами Групи вимог цього Положення звертається до Державного секретаря МОЗ України з метою застосування дисциплінарної відповідальності до цих членів Групи, відповідно до вимог законодавства.
10. Член Групи має право:
вивчати матеріали, подані на розгляд Групи;
брати участь в обговоренні, дослідженні питань порядку денного; висловлювати окрему думку з оформленням її у письмовому вигляді.
11. Член Групи зобов'язаний: брати участь у засіданнях Групи;
забезпечити подання на засідання Групи інформації (матеріалів) відповідно до повноважень структурного підрозділу, підприємства, установи, який він представляє;
брати участь у прийнятті рішень шляхом голосування;
виконувати доручення Голови в рамках роботи Групи тощо.
12. Група має право залучати до роботи Групи осіб, визначених у пункті 4 розділу II цього Положення, отримувати від них фахові консультації, пропозиції та письмові висновки тощо у визначений Головою Групи термін.
13. Рішення Групи вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більш як половина складу членів Групи, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні Групи.
14. Рішення Групи оформлюється протоколом, який підписує Голова і присутні на засіданні члени Групи протягом трьох робочих днів з дати оформлення протоколу.
У разі відмови члена Групи від підпису, про це зазначається у протоколі із зазначенням причини відмови. Член Групи письмово викладає свою окрему думку з обґрунтуванням об'єктивних причин відмови. Окрема думка члена Групи є невід'ємною частиною протоколу засідання Групи.
15. Рішення Групи може містити доручення групам експертів, що залучаються до роботи Групи, профільним структурним підрозділам МОЗ України щодо доопрацювання пропозицій у визначений термін, яке є обов'язковим до виконання.
16. Для забезпечення діяльності Групи діє Секретар (без права голосу). Секретарем групи є начальник відділу організації та забезпечення
державних закупівель Департаменту з фінансово-економічних питань, бухгалтерського обліку та фінансової звітності МОЗ України (далі - Секретар).
У разі відсутності Секретаря його замінює особа, на яку покладено виконання обов'язків за відповідною посадою. Секретар забезпечує:
інформування членів Групи та осіб, що залучаються до роботи Групи, про час і місце проведення засідання Групи;
ведення та оформлення протоколів засідання Групи протягом трьох робочих днів з дати проведення засідання Групи; надання протоколів у цей же строк членам Групи для підписання, долучення окремих думок членів Групи, викладених письмово (за наявності) до протоколу, а також складання інших проектів документів за результатами засідання (роботи) Групи;
здійснення обліку стану виконання протокольних доручень Голови Групи та здійснення відповідного інформування Голови Групи;
оголошення порядку денного засідання Групи;
сприяння у підготовці проектів наказів МОЗ України про затвердження номенклатури за результатами рішення Групи щодо прийняття номенклатури;
на підставі доручення Голови групи запитування та отримання необхідних для забезпечення діяльності Групи інформації, матеріалів та документів від структурних підрозділів МОЗ України, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МОЗ України, тощо та від спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі;
сприяння у координації роботи Групи експертів щодо підготовки узгоджених пропозицій, висновків та змін до номенклатури та щодо інших запитань, що можуть виникати під час проведення закупівель за кошти державного бюджету відповідного бюджетного року;
збір, узагальнення та підготовку на розгляд Групи документів, що стосуються виконання завдань Групи;
сприяння в оптимізації закупівельного процесу та оперативній, ефективній комунікації між Міністерством охорони здоров'я України та спеціалізованими організаціями щодо розгляду, із залученням відповідних структурних підрозділів МОЗ України, листів, звернень, запитів, заяв від спеціалізованих організацій, підготовці належним чином оформлених проектів відповідей за результатами розгляду, а також у підтримці процесу забезпечення своєчасного розгляду та затвердження кошторисів, формування актів та наказів про розподіл лікарських засобів;
Відповідальні особи, визначені спеціалізованими організаціями, обраними для здійснення закупівель відповідно до рішення МОЗ України, згідно з критеріями, що встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 622 "Деякі питання здійснення державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі", та наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11 квітня 2019 року № 822 "Про затвердження Порядку вибору МОЗ України спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та пов'язаних з цим послуг", на виконання відповідних угод (договорів) сприяють Секретарю у консолідації зусиль з метою забезпечення оперативного, мобільного та своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів та медичних виробів, послуг.
Директор Департаменту з фінансово-економічних питань, бухгалтерського обліку та фінансової звітності - головний бухгалтер | Л. Верета |
( Текст взято з сайту МОЗ України http://www.moz.gov.ua )