• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження складу та Положення про Комісію зі змісту і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів МОЗ України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Склад колегіального органу, Положення від 27.12.1999 № 303
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Склад колегіального органу, Положення
  • Дата: 27.12.1999
  • Номер: 303
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Склад колегіального органу, Положення
  • Дата: 27.12.1999
  • Номер: 303
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 303 від 27.12.99
м.Київ
Про затвердження складу та Положення про Комісію зі змісту і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів МОЗ України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ N 218 від 07.06.2001 )
У зв'язку з необхідністю впровадження державних стандартів вищої освіти в систему охорони здоров'я та кадровими змінами
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
( Пункт 1.1 втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 218 від 07.06.2001 )
1.2. Положення про Комісію зі змісту освіти і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів МОЗ України (додається).
2. Вважати наказ МОЗ України від 19.09.96 N 292 "Про створення і склад Комісії зі змісту освіти і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів МОЗ України" таким, що втратив чинність.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр Р.В.Богатирьова
( Склад Комісії зі змісту освіти і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 218 від 07.06.2001 )
Затверджено
Наказ МОЗ України
27.12.99 N 303
Положення про Комісію зі змісту освіти і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів
Викладення Положення про Комісію в новій редакції обумовлено створенням системи ліцензійних інтегрованих іспитів (далі - Система ліцензійних іспитів) та функціями координації робіт з проведення ліцензійних іспитів, що покладені на Комісію, згідно з Положенням про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація" (далі - Положення про систему ліцензійних іспитів), затвердженого наказом МОЗ України від 14.08.98 N 251.
1. Загальні положення
1.1. Комісія функціонує з метою координації робіт з впровадження державних стандартів вищої освіти, які регламентують вимоги до освітньо-кваліфікаційних характеристик, освітньо-професійних програм та засобів педагогічної діагностики при підготовці фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація".
1.2. Комісія входить до організаційної структури Системи ліцензійних іспитів відповідно до Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів і забезпечує контроль за фаховою експертизою змісту тестових матеріалів ліцензійних іспитів та діяльністю Центру тестування, який виконує організаційно-методичні роботи з проведення ліцензійних інтегрованих іспитів згідно з Положенням про систему ліцензійних іспитів.
1.3. Комісія у своїй діяльності підзвітна управлінню закладів освіти та медичної науки МОЗ України і працює на базі Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України.
1.4. Комісія керується у своїй діяльності чинним законодавством, державними стандартами вищої освіти, наказами Міністерства охорони здоров'я України, Положенням про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація", а також даним Положенням.
1.5. Персональний склад Комісії формується, як правило, із завідувачів опорними кафедрами ВНЗ, затверджується на початку навчального року наказом Міністерства охорони здоров'я України. Ротація однієї третини складу Комісії здійснюється 1 раз на 3 роки.
1.6. Члени Комісії очолюють Комітети фахової експертизи тестових матеріалів ліцензійних іспитів і несуть відповідальність перед Комісією за якість фахової експертизи тестових матеріалів, їх відповідність державним стандартам вищої освіти, сучасним технологіям педагогічної діагностики та технології ліцензійних іспитів.
2. Завдання Комісії
2.1. Забезпечення фахової експертизи нормативної документації для впровадження державних стандартів вищої освіти, які регламентують вимоги до освітньо-кваліфікаційних характеристик, освітньо-професійних програм та засобів педагогічної діагностики при підготовці фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація".
2.2. Експертна оцінка методик введення державних стандартів вищої освіти при підготовці фахівців напрямів "Медицина" і "Фармація" та якості одержаних результатів.
2.3. Контроль за об'єктивністю результатів педагогічної діагностики. Захист прав суб'єктів діагностики.
3. Обов'язки та права
3.1. Відповідно до покладених завдань Комісія зобов'язана:
3.1.1. Забезпечувати якість фахової експертизи методик впровадження державних стандартів у систему підготовки фахівців напрямів "Медицина" і "Фармація".
3.1.2. Забезпечувати дотримання процедури проведення фахової експертизи тестових матеріалів ліцензійних іспитів відповідно до Положення про систему ліцензійних іспитів та вимог державних стандартів освіти до засобів стандартизованої діагностики.
3.1.3. Забезпечувати дотримання термінів проведення фахової експертизи тестових матеріалів ліцензійних іспитів.
3.1.4. Забезпечувати своєчасне оформлення експертних висновків щодо якості тестових матеріалів, які є обов'язковою умовою для включення таких матеріалів до банку тестових завдань та екзаменаційних буклетів.
3.1.5. Здійснювати експертизу шкали конвертації результатів тестування в оцінки та критерію "склав/не склав", що визначаються Центром тестування на основі показників тестування за попередній рік.
3.1.6. Готувати для управління закладів освіти та медичної науки експертні висновки за результатами ліцензійних іспитів (річні звіти) для вдосконалення навчального процесу у вищих медичних навчальних закладах.
3.2. Комісія має право:
3.2.1. Давати вищим навчальним закладам рекомендації щодо форм та методів удосконалення науково-методичного забезпечення підготовки фахівців.
3.2.2. Сприяти адаптації зарубіжного досвіду та впровадженню сучасних методів навчання і контролю знань.
3.2.3. Призначати додаткову експертизу змісту тестових матеріалів, якщо невідповідність якості фахової експертизи вимогам технології ліцензійних іспитів доведена та документально оформлена.
3.2.4. Скасовувати результати тестових екзаменів ліцензійних іспитів у разі порушення технології останніх та призначати повторні тестові екзамени. Факт порушення повинен бути доведений та документально оформлений.
4. Організація роботи
4.1. Діяльність Комісії здійснюється у формі засідань Комісії та Комітетів фахової експертизи 1 раз на рік.
4.2. Експертиза матеріалів ліцензійних іспитів здійснюється в два етапи:
Перший етап - встановлення відповідності тестових матеріалів державним стандартам - здійснюється профільними науково-дослідними лабораторіями з питань до дипломної та післядипломної підготовки спеціалістів. Другий етап - фахова експертиза тестових матеріалів, яка здійснюється на засіданнях Комітетів фахової експертизи, склад яких додається (додаток 1).
4.3. Голови Комітетів фахової експертизи готують висновки про результати фахової експертизи та відповідність змісту тестових матеріалів ліцензійних іспитів державним стандартам вищої освіти (додаток 2). Експертні висновки затверджуються головою Комісії.
4.4.Робота викладачів у Комітетах фахової експертизи вноситься до їх індивідуальних планів роботи як вид навчально-методичної роботи.
4.5. Організаційна робота Комітетів фахової експертизи забезпечується Центром тестування (одержання тестових матеріалів, які подаються у встановленому комп'ютерному форматі та у встановлені строки, організація засідань, оформлення і тиражування документації, запрошення фахівців, організація консультацій для членів Комітетів, комп'ютерне забезпечення, зв'язок з вищими навчальними закладами, тощо).
Додаток 1
до пункту 4.2. Положення про Комісію
Склад Комітетів фахової експертизи
Крок 2 "Лікувальна справа"
Відповідальні за екзаменаційні матеріали
ПрофільСклад
ТерапевтичнийАмосова К.М. (НМУ), Возіанова Ж.І. (НМУ),
Костюк І.Ф. (ХДМУ), Берьозов В.М. (ДДМУ)
ХірургічнийКовальчук Л.Я. (ТДМА), Кондратенко П.Г.
(ДДМУ), Сушко В.І. (ДДМА),
ПедіатріяВолосовець О.П. (НМУ), Крамарев С.О. (НМУ)
Акушерство та
гінекологія
Грищенко В.І. (ХДМУ), Потапов В.О. (ДДМА)
Гігієна та ОЗОБардов В.Г. (НМУ), Гаріна М.Г. (ДДМУ)
Члени комітетів:
ПрофільСклад
ТерапевтичнийБерьозов В.М. (ДДМУ), Вакалюк І.П.
(ІФДМА), Денисюк В.І. (ВДМУ),
Капустник В.А. (ХДМУ), Карапетян К.Г.
(ДДМА), Ковальова Н.М. (НМУ),
Коломоєць М.Ю. (БДМА), Максимов С.Д.
(УДУ), Панчук С.М. (ХНУ), Путінцев В.Г.
(ЛугДМУ), Сидорова Л.Л. (НМУ),
Хомченкова Н.І. (НМУ), Юрлов В.М. (ОДМУ)
ХірургічнийБалтайтіс Ю.В. (НМУ), Бітчук Д.Д. (ХДМУ),
Грубнік В.В. (ОДМУ), Венгер І.К. (ТДМА),
Желіба М.Д. (ВДМУ), Ковальський М.П.
(НМУ), Кондратенко П.Г. (ДДМУ),
Кривченя Д.О. (НМУ), Оболенцев М.І.
(ХДМУ), Сушко В.І. (ДДМА)
ПедіатріяВолосовець О.П. (НМУ), Крамарев С.О.
(НМУ), Прохоров Є.В. (ДДМУ), Сапа Ю.С.
(ДДУ)
Акушерство та
гінекологія
Кузьміна І.Ю. (ХДМУ), Мітюніна Н.І.
(УМСА), Пенанен І.О. (ОДМУ),
Смоляк Л.Л. (ДДМУ)
Гігієна та ОЗОВанханен В.Д (ДДМУ), Гаріна М.Г. (ДДМУ),
Прус Л.О. (НМУ), Степаненко Г.О. (НМУ)
Крок 1 лікувальна справа та стоматологія
Відповідальні за екзаменаційні матеріали:
ПрофільСклад
БіологіяПішак В.П. (БДМА), Гарець В.Г. (ДДМА)
ГістологіяЧайковський Ю.Б. (НМУ), Баринов Е.Ф.
(ДДМУ)
БіохіміяГубський Ю.І. (НМУ), Борзенко Б.Г. (ДДМУ)
МікробіологіяШиробоков В.П. (НМУ), Кременчутський Г.М.
(ДДМА)
Нормальна анатоміяБобрик І.І. (НМУ), Козлов В.О.(ДДМА)
Нормальна фізіологіяКазаков В.М. (ДДМУ), Шевчук В.Г. (НМУ)
Патологічна анатоміяЯковцова А.Ф. (ХДМУ), Шпонька І.С.
Патологічна
фізіологія
Биць Ю.В. (НМУ), Казимірко Н.К. (ЛугДМУ)
ФармакологіяЧекман І.С. (НМУ), Мамчур В.Й. (ДДМА)
Члени комітетів:
ПрофільСклад
БіологіяБойчук Т.М. (БДМА), Овчинніков С.О.
(ДДМУ), Решетняк Т.А. (НМУ)
ГістологіяБондаренко Н.Н. (ДДМУ), Пушкар М.С.
(ВДМУ), Раскалей В.Б. (НМУ)
БіохіміяБорзенко Б.Г. (ДДМУ), Мардашко О.О.
(ОДМУ), Сударикова Л.Г. (НМУ)
МікробіологіяЖадинський Н.В. (ДДМУ), Салата О.В. (НМУ),
Федечко Й.М. (ЛДМУ)
Нормальна анатоміяБасий Р.В. (ДДМУ), Бобрик І.І. (НМУ),
Мішалов В.Д. (ДДМА), Сікора В.З. (СДУ)
Нормальна фізіологіяАндреєва В.Ф. (ДДМУ), Зеленіна Н.М. (НМУ),
Неруш П.О. (ДДМА)
Патологічна анатоміяВінников Ю.М. (ДДМУ), Мельнікова С.М.
(ХДМУ), Решетнікова О.С. (ЛугДМУ)
Патологічна
фізіологія
Казановська Н.Ф.(ЛДМУ), Казимірко Н.К.
(ЛугДМУ), Колесніков Ю.М. (ЗДМУ),
Линчевська Л.П. (ДДМУ),
Потоцька І.І. (НМУ)
ФармакологіяЗіньковська Л.Я.(ДДМУ), Кіричек Л.Т.
(ХДМУ), Тржецинський С.Д. (ЗДМУ),
Чекман І.С. (НМУ)
Крок 2 "Стоматологія"
Відповідальні за екзаменаційні матеріали:
ПрофільСклад
Терапевтична
стоматологія
Ніколішин А.К. (УМСА), Помойницький В.Г.
(ДДМА)
Хірургічна
стоматологія
Маланчук В.О. (НМУ), Рузін Г.П. (ХДМУ)
Ортопедична
стоматологія
Неспрядько В.П. (НМУ), Кльомін В.А.(ДДМУ),
Фліс П.С. (НМУ)
Дитяча стоматологіяХарьков Л.В. (НМУ), Хоменко Л.О. (НМУ)
Члени комітетів
ПрофільСклад
Терапевтична
стоматологія
Авдоніна Л.І. (КДМУ), Косарева Л.І.
(ДДМУ), Марченко О.І. (КМІ УАНМ),
Політун А.М. (НМУ)
Хірургічна
стоматологія
Музичина Г.А. (ДДМУ), Розколупа О.О.
(УМСА), Рузін Г.П. (ХДМУ), Усенко С.А.
(НМУ)
Ортопедична
стоматологія
Бєліков О.Б. (УМСА), Голік В.П. (ХДМУ),
Волинець В.М. (НМУ), Герасимчук П.Г.
(ДДМА), Кльомін В.А. (ДДМУ), Мунтян Л.М.
(ВДМУ), Ращенко Н.В. (НМУ)
Дитяча стоматологіяГолубєва І.М. (НМУ), Каськова Л.Ф. (УСМА),
Моісейцева Л.А. (ДДМУ), Ніконов В.В.
(ХДМУ), Пермінов О.Б. (ІФДМА),
Яковенко Л.М. (НМУ)
Крок 2 "Фармація"
Відповідальні за екзаменаційні матеріали: Волох Д.С. (НМУ), Калинюк Т.Г. (ЛДМУ), Петренко В.В. (ЗДМУ), Черних В.П. (ХНФА).
Додаток 2
до пункту 4.3.Положення про Комісію
(Герб України)
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Комісія МОЗ України зі змісту освіти і стандартизованої
оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів
"Затверджено"
Голова Комісії
________________________________
_____________________ 199____ р.
Висновок N _____
про результат фахової експертизи тестових матеріалів ліцензійних іспитів
Зміст тестового екзамену ___________________________________,
(назва екзамену)
розглянутого "__________"____________ Комітетом фахової експертизи
_________________________ (протоколи N ____ додаються), відповідає
вимогам, визначеним державними стандартами вищої медичної освіти
України та технології ліцензійних іспитів.
Комісія рекомендує Центру тестування зміст тестових матеріалів для використання в системі ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація".
Голова Комітету фахової експертизи Директор Центру тестування
_______________________________ _______________________________
____________________ 199____ р. ___________________ 199 ____ р.
М.П.