• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Статуту Державного підприємства "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій"

Міністерство освіти і науки України | Наказ від 04.10.2016 № 1190
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 04.10.2016
  • Номер: 1190
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 04.10.2016
  • Номер: 1190
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.10.2016 № 1190
Про затвердження Статуту Державного підприємства "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій"
Відповідно до статті 57 Господарського кодексу України, статті 6 Закону України "Про управління об'єктами державної власності", постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 641 "Деякі питання управління об'єктами державної власності", пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, та з метою приведення у відповідність до вимог, законодавства України Статуту Державного підприємства "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Статут Державного підприємства "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій" (нова редакція), що додається.
2. Державному підприємству "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій" (Поліщук В. Б.) подати Статут для проведення державної реєстрації у порядку, встановленому законодавством України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на департамент інноваційної діяльності та трансферу технологій (Шовкалюк В.С.).
МіністрЛ. М. Гриневич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
від 04.10.2016 № 1190
Міністр Л. М. Гриневич
СТАТУТ
Державного підприємства "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій"
Ідентифікаційний код 13673284
(нова редакція)
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Державне підприємство "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій" (далі - Підприємство) засновано на державній власності, входить до сфери управління Міністерства освіти і науки України (далі - Уповноважений орган управління) і є підзвітним йому.
1.2. Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 08.08.1990р. № 790 "Про заходи щодо створення і розвитку малих підприємств", наказу Міжнародного наукового центру технології програмування від 22.11.1990 р. № 125 було створено мале підприємство "Технософт-Рейтинг".
Згідно з Законом України "Про підприємства, установи, організації, союзного підпорядкування, що розташовані на території України", Постановою Кабінету Міністрів України" від 24 вересня 1991 року № 227 "Про заходи щодо виконання Закону України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, що розташовані на території України" та наказом Комітету по науково-технічному прогресу при Кабінеті Міністрів України від 23.01.1992 р. №8 підприємство зареєстровано як Український науковий центр державної реєстрації і сертифікаційних випробувань інформаційних технологій "Технософт-Рейтинг".
Відповідно до наказу Державного комітету України з питань науки і технологій від 18.05.1993 р. №44 "Про уточнення найменування організації "Софт-рейтінг" назву організації "Технософт-Рейтінг" змінено на "Софт-Рейтінг.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2006 р. № 805 "Про перейменування державного підприємства "Український науковий центр державної реєстрації і сертифікації інформаційних технологій "Софт-Рейтинг" та затвердження нової редакції статуту" Державне підприємство "Український науковий центр державної реєстрації і сертифікації інформаційних технологій "Софт-Рейтинг" перейменовано на Державне підприємство "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій", яке визначено правонаступником усіх прав та обов'язків "Софт-Рейтинга".
Відповідно до наказу Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України від 29.04.2011 року № 14/1 "Про підпорядкування державних підприємств установ та організацій" Державне підприємство "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій" підпорядковане Державному агентству з питань науки, інновацій та інформатизації України.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №641. "Деякі питання управління об'єктами державної власності" та наказу Міністерства освіти і науки України від 18.12.2014 р. № 1485 "Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Міністерства освіти і науки" державне підприємство "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій" передане до сфери управління Міністерства освіти і науки України.
У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Статутом.
Основною діяльністю підприємства є наукова та науково-технічна діяльність. Відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" підприємство є науковою установою.
1.2. Повне найменування Підприємства :
Державне підприємство "Український науковий центр розвитку інформаційних технологій".
1.3. Скорочене найменування Підприємства: УкрНЦ РІТ
Повне найменування Підприємства англійською мовою:
State Enterprise "Ukrainian Scientific Centre for Development of Information Technologies".
Скорочене найменування Підприємства: UkrSCDIT.
1.4. Місцезнаходження Підприємства: 03680, м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 44.
2. МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
2.1. Підприємство створено з метою розвитку інформаційних технологій у сфері державного управління, освіти, науки, економіки та інших галузях для сприяння розв'язанню проблеми інформатизації суспільства в Україні та її участі в міжнародному розподілі праці.
2.2. Предметом діяльності Підприємства є:
2.2.1. Наукові дослідження та науко-технічні розробки з тематики методичного забезпечення проектів інформатизації у сферах державного управління, науки, освіти, різних галузей економіки.
2.2.2. Проведення досліджень та виконання проектів у сфері електронного урядування, зокрема для сектору безпеки і оборони України.
2.2.3. Аналітичні дослідження у галузі інформаційних технологій, ринку інформаційних технологій, індустрії програмної продукції в Україні та розроблення рекомендацій щодо державної політики з їх розвитку.
2.2.4. Підготовка пропозицій під час розроблення державних цільових науково-технічних та економічних програм та законопроектів у сфері ІТ.
2.2.5. Виконання науково-технічних, науково-дослідних, дослідно-конструкторських, проектно-конструкторських і технологічних робіт з програмної інженерії, інженерії якості програмних засобів, методології та технології програмування, стандартизації, випробувань програмного забезпечення та економіки інформаційних технологій, що застосовуються в державному управлінні, освіті, науці, різних галузях економіки та інших сферах.
2.2.6. Розроблення програмних засобів, програмного забезпечення та програмних продуктів різного призначення.
2.2.7. Створення і ведення державних реєстрів і веб-ресурсів різного призначення у державному управлінні, освіті, науці, економіці та інших сферах.
2.2.8. Правова охорона комп'ютерних програм та інших елементів інформаційних технологій згідно з чинним законодавством України.
2.2.9. Наукова та науково-технічна експертиза у галузі інформаційних технологій.
2.2.10. Випробування програмних засобів, інформаційних продуктів, інформаційних систем і програмно-технічних комплексів, що використовуються в державному управлінні, освіті, науці, галузях економіки, інших галузях у т.ч. і зарубіжного виробництва.
2.2.11. Оцінка потужності та зрілості процесів і моделей організацій-розробників програмної продукції.
2.2.12. Консультації з питань розробки, впровадження, супроводження, вдосконалення, підготовки до сертифікації інтегрованих моделей зрілості та потужності організацій-розробників програмного забезпечення та систем менеджменту якості.
2.2.13. Сертифікація програмних засобів, процесів та послуг.
2.2.14. Послуги з технічного аудиту інформаційних систем та розроблення стратегій розвитку інформаційних технологій органів державного управління, організацій, компаній і підприємств.
2.2.15. Формалізація та оптимізація бізнес-процесів з метою їх реінжинірингу та автоматизації.
2.2.16. Розроблення методичних рекомендацій та технічних вимог до вибору стандартних програмних застосувань та інших інформаційних технологій з метою створення інтегрованих інформаційних систем різного призначення.
2.2.17. Консультації та послуги зі створення та модернізації автоматизованих систем управління підприємствами, систем електронного документообігу, аналітичних систем підтримки рішень та інших інформаційних систем різного призначення.
2.2.18. Послуги з системної інтеграції інформаційних технологій.
2.2.19. Послуги зі створення комплексних систем захисту інформації.
2.2.20. Послуги з конфігурування та обслуговування ІТ-ресурсів для розміщення даних і програм (веб-ресурсів, баз даних, реєстрів, інформаційних систем, курсів дистанційного навчання тощо) та надання дос тупу до них користувачам засобами Інтернет (послуги хостингу).
2.2.21. Підготовка і підвищення кваліфікації спеціалістів у галузі інформаційних технологій, зокрема, за дистанційною формою.
2.2.22. Проведення конгресів, конференцій, семінарів та інших заходів, у т.ч. міжнародних, з тематики статутної діяльності.
2.2.23. Видавницька діяльність.
2.2.24. Співробітництво з міжнародними організаціями, закордонними закладами, науковими установами та компаніями у галузі інформаційних технологій, зокрема, участь у міжнародних науково-технічних проектах.
2.2.25. Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, засобів обчислювальної, комунікаційної та оргтехніки.
2.2.26. Технічні випробування та дослідження.
2.2.27. Відповідно до мети, визначеної цим Статутом, Підприємство без обмежень, здійснює також інші види діяльності, які не заборонено законодавством України.
2.3. Усі види діяльності, які згідно із законодавством потребують спеціальних дозволів чи ліцензій, здійснюються Підприємством лише після їх отримання.
3. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Підприємство є юридичною особою та здійснює свою діяльність на принципах підприємництва відповідно до законодавства України та цього Статуту.
3.2. Підприємство має самостійний баланс, рахунки (у тому числі в іноземній валюті) в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, кутовий та інші штампи і реквізити, необхідні для провадження господарської діяльності.
3.3. Підприємство може мати свій знак для товарів і послуг, зареєстрований згідно із законодавством України.
3.4. Підприємство діє на принципах повної господарської самостійності, самоврядування і самоокупності, несе відповідальність за наслідки своєї господарської діяльності та виконання зобов'язань усім належним йому на праві господарського відання майном відповідно до законодавства України.
3.5. Підприємство має право у порядку, встановленому законодавством, набувати майнових та немайнових прав, нести відповідальність, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до законодавства.
3.6. Підприємство має право самостійно обирати постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучати матеріально-технічні, фінансові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством, від установ, організацій, підприємств незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб.
3.7. Підприємство може залучати за погодженням з Уповноваженим органом управління фінансові ресурси, використання яких не заборонено законодавством; брати участь в утворенні за згодою Уповноваженого органу управління, в установленому законодавством порядку, разом з іншими підприємствами та організаціями асоціацій, інших об'єднань підприємств для координації діяльності та захисту своїх інтересів, а також вступати до асоціацій та інших об'єднань.
3.8. Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями держави та Уповноваженого органу управління.
3.9. Держава та Уповноважений орган управління не несуть відповідальності за зобов'язаннями Підприємства.
4. МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА
4.1. Майно Підприємства є власністю держави і закріплено за Підприємством на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє та користується зазначеним майном на свій розсуд, відповідно до мети своєї діяльності, вживаючи щодо нього будь-які дії, що не суперечать законодавству та цьому Статуту.
4.2. Майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
4.3.1 державне майно, передане Підприємству органом державного управління;
4.3.2 доходи, одержані від реалізації продукції (робіт, послуг), інших видів господарської діяльності Підприємства;
4.3.3 доходи від цінних паперів;
4.3.4 кредити банків та інших кредиторів;
4.3.5 капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
4.3.6 майно, придбане або набуте в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;
4.3.7 інші джерела, не заборонені законодавством.
4.4. Підприємство в установленому законодавством порядку забезпечує оформлення та державну реєстрацію речових прав на об'єкти, права на які підлягають державній реєстрації.
4.5. Контроль за ефективністю використання, збереженням та обліком закріпленого за Підприємством майна здійснює Уповноважений орган управління.
4.6. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним та фізичним особам, крім випадків, передбачених законом.
4.7. Підприємство має право за погодженням з Уповноваженим органом управління відчужувати майнові об'єкти, що належать до основних фондів, виключно на конкурентних засадах, у порядку, встановленому законодавством.
4.8. Відчуження нерухомого майна здійснюється за умови додаткового погодження в установленому порядку з Фондом державного майна України.
4.9. Кошти, отримані в результаті відчуження майнових об'єктів, що є державною власністю, використовуються відповідно до затвердженого фінансового плану, якщо інше не передбачено законом.
Кошти, отриманні в результаті відчуження нерухомого майна, за вирахуванням балансової (залишкової) вартості такого майна, якщо інше не встановлено законом, зараховуються до загального фонду Державного бюджету України.
4.10. Розпоряджатися в інший спосіб майном, що належить до основних фондів, Підприємство має право лише у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України.
4.11. Підприємство має право здавати в оренду в установленому законодавством порядку та за погодженням з Уповноваженим органом управління юридичним та фізичним особам нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно (устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать).
4.12. Списання з балансу Підприємства не повністю амортизованих основних фондів, а також прискорена амортизація основних фондів Підприємства здійснюється за згодою Уповноваженого органу управління та відповідно до законодавства України.
4.13 Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності у порядку, встановленому законодавством.
4.14. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами та державними органами, відшкодовуються Підприємству добровільно або за рішенням суду.
4.15. Передача в заставу майнових об'єктів, що належать до основних фондів Підприємства, здійснюється в установлений законодавством спосіб за погодженням з Уповноваженим органом управління.
Контроль за ефективністю використання, збереженням та обліком закріпленого за Підприємством майна здійснюється Уповноваженим органом управління.
5. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА
5.1. Матеріально-фінансовою основою діяльності Підприємства є статутний капітал, який становить 519591 грн. 71 коп. (П'ятсот дев'ятнадцять тисяч п'ятсот дев'яносто одна гривня 71 копійка).
5.2. Рішення про збільшення або зменшення розміру статутного капіталу Підприємства узгоджується з Уповноваженим органом управління.
5.3. Рішення про зміну розміру статутного капіталу Підприємства набирає чинності з моменту державної реєстрації такої зміни.
6. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА
6.1. Права Підприємства:
6.1.1. Самостійно планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до Статуту, галузевих науково-технічних прогнозів й пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації з урахуванням, встановлених законодавством особливостей господарської діяльності державних підприємств;
6.1.2. Реалізовувати свою продукцію, послуги, залишки від виробництва - за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності та вимог законодавства, а у випадках, передбачених законодавством України -за фіксованими державними цінами;
6.1.3. Одержувати в установленому законодавством порядку від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, державних та інших підприємств, бюджетних установ та органів статистики інформацію і документи, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
6.1.4. Самостійно вибирати постачальників і споживачів продукції, що виробляється, залучати. матеріально-технічні, фінансові та інші види ресурсів, використання яких не обмежено законом, від установ, організацій, підприємств незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;
6.1.5. Об'єднуватися з іншими суб'єктами господарювання в корпорації, концерни, асоціації та консорціуми в установленому законодавством порядку за попередньою згодою з Уповноваженим органом Управління;
6.1.6. Підприємство вправі утворювати за згодою Уповноваженого органу управління, представництва, відділення, інші відокремлені структурні підрозділи без права юридичної особи, які діють на підставі положень, що затверджуються керівництвом Підприємства;
6.1.7. Бути одержувачем бюджетних коштів на виконання науково-дослідних робіт, науково-технічних розробок;
6.1.8. Обирати предмет договору, визначати зобов'язання, будь-які інші умови господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству;
6.1.9. Придбавати майно, одержувати в користування або іншим способом одержувати майно чи права на нього від юридичних та фізичних осіб, якщо це не суперечить законодавству України та цьому Статуту;
6.1.10. Залучати до роботи вітчизняних та іноземних спеціалістів;
6.1.11. Вчиняти інші дії, що не суперечать законодавству України;
6.1.12. Підприємство має право виступати позивачем і відповідачем у судах України.
6.2. Обов'язки Підприємства:
6.2.1. Приймати та виконувати доведені до нього в установленому законодавством порядку державні замовлення та завдання, та доручення керівництва Уповноваженого органу управління, враховує їх при визначенні перспектив свого економічного і соціального розвитку та виборі контрагентів, а також складати і виконувати річний та з поквартальною розбивкою фінансовий план на кожен наступний рік;
6.2.2. Забезпечувати своєчасну сплату податків (зборів) та інших відрахувань згідно із законодавством;
6.2.3. Забезпечувати ефективне використання державного майна та цільове використання виділених державних коштів;
6.2.4. Впроваджувати нові технічні засоби, системи збирання, обробки та поширення інформації, телекомунікаційні та комп'ютерні технології, створювати бази даних тощо;
6.2.5. Здійснювати будівництво, ремонт, реконструкцію, модернізацію, капітальний ремонт основних фондів, а також своєчасне освоєння нових виробничих потужностей;
6.2.6. Обирати форму бухгалтерського обліку, розробляти систему і форми внутрішнього господарського обліку, звітності і контролю господарських операцій згідно законодавства;
6.2.7. Дотримуватися фінансової (бюджетної) дисципліни;
6.2.8. Забезпечити економне і раціональне використання фонду споживання, матеріальних та інших ресурсів;
6.2.9. Розробити систему оплати праці та заохочення працівників;
6.2.10. Створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
6.2.11. Проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку, фінансової звітності та статистичної інформації згідно із законодавством;
6.2.12. Додержуватися вимог законодавства про державну таємницю;
6.2.13. Надавати Уповноваженому органу управління інформацію щодо діяльності Підприємства;
6.2.14. Здійснювати заходи з удосконалення організації роботи Підприємства.
6.2.15. Виконувати норми та вимоги щодо охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та гарантування екологічної безпеки. У разі порушення Підприємством законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до законодавства.
6.3. Для закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти Підприємство застосовує процедури закупівель, визначені законом.
6.4. Підприємство здійснює бухгалтерський та оперативний облік, веде статистичну звітність згідно з законодавством.
Директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності.
7. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
7.1. Управління Підприємством здійснює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади за результатами конкурсного відбору, що проводиться в порядку, встановленому законодавством. Директор призначається Уповноваженим органом управління та є йому підзвітним.
7.2. При призначенні директора з ним укладається контракт, у якому визначаються: строк повноважень директора, права, обов'язки та відповідальність як керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення, соціальні гарантії, інші додаткові умови, погоджені сторонами.
7.3. Директор Підприємства самостійно вирішує питання, які пов'язані з діяльністю Підприємства, за винятком питань, віднесених законодавством та Статутом до компетенції Уповноваженого органу управління.
7.4. Директор Підприємства відповідно до законодавства та Статуту:
7.4.1. Несе повну відповідальність за стан та діяльність Підприємства;
7.4.2. Здійснює поточне (оперативне) керівництво Підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань Підприємства, передбачених законодавством та Статутом Підприємства. Самостійно вирішує питання діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені Статутом до компетенції Уповноваженого органу управління;
7.4.3. Діє без доручення від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади, місцевого самоврядування та судах у відносинах з юридичними та фізичними особами, формує адміністрацію Підприємства;
7.4.4. Відкриває рахунки в установах банків, укладає договори, видає довіреності;
7.4.5. Розпоряджається коштами та майном Підприємства відповідно до Статуту та законодавства;
7.4.6. Несе персональну відповідальність за формування та виконання фінансового плану Підприємства;
7.4.7. Визначає облікову, фінансову, організаційну політику Підприємства, організовує матеріально-технічне забезпечення її впровадження;
7.4.8. За погодженням з Уповноваженим органом управління затверджує структуру та штатний розпис Підприємства; обирає форми та системи оплати праці, встановлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, відрядних розцінок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат на умовах, передбачених законодавством та колективним договором;
7.4.9. Призначає на посади та звільняє з посад працівників Підприємства, застосовує заходи заохочення та дисциплінарного стягнення у встановленому законодавством порядку;
7.4.10. Забезпечує ефективне використання та збереження майна, переданого Підприємству;
7.4.11. Виконує умови укладеного з Уповноваженим органом управління контракту;
7.4.12. Під час реалізації своїх прав і виконання обов'язків повинен діяти в інтересах Підприємства;
7.5. У разі неможливості виконання директором своїх повноважень, повноваження директора виконує заступник директора.
7.6. Директор Підприємства може бути звільнений з посади Уповноваженим органом управління з підстав, передбачених законодавством України, статутом, а також контрактом.
7.7. Заступники директора Підприємства, головний бухгалтер, керівники, спеціалісти, працівники структурних підрозділів (відділів, груп) призначаються на посаду і звільняються з посади директором Підприємства. Функції, права та обов'язки структурних підрозділів Підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються директором.
7.8. У разі зміни директора Підприємства обов'язково проводиться ревізія фінансово-господарської діяльності Підприємства в порядку, передбаченому законодавством.
8. УПОВНОВАЖЕНИЙ ОРГАН УПРАВЛІННЯ
8.1. Уповноважений орган управління здійснює повноваження щодо реалізації прав держави як власника майна, переданого Підприємству, пов'язаних з володінням, користуванням і розпорядженням ним у межах визначених законодавством України, з метою задоволення державних та суспільних потреб.
8.2. Уповноважений орган управління відповідно до покладених на нього завдань:
8.2.1. Приймає рішення про створення, реорганізацію і ліквідацію Підприємства;
8.2.2. Затверджує Статут та зміни до Статуту Підприємства, здійснює контроль за його дотриманням;
8.2.3. Призначає на посаду та звільняє з посади директора Підприємства, укладає і розриває з директором Підприємства контракт, здійснює контроль за додержанням вимог контракту та законодавства;
8.2.4. Організовує конкурсний відбір із визначення претендентів на посаду директора Підприємства, який проводиться в порядку, встановленому законодавством;
8.2.5. Розробляє та затверджує стратегічний план розвитку Підприємства та здійснює контроль за його виконанням;
8.2.6. Затверджує річні фінансові та інвестиційні плани Підприємства, здійснює контроль за їх виконанням у встановленому порядку;
8.2.7. Проводить моніторинг фінансової діяльності, зокрема виконання показників фінансового плану Підприємства та вживає заходів до поліпшення роботи Підприємства;
8.2.8. Веде облік об'єктів державної власності, що перебувають у його управлінні, здійснює контроль за ефективністю використання та збереження таких об'єктів;
8.2.9. Забезпечує проведення інвентаризації майна Підприємства відповідно до визначеного законодавством порядку;
8.2.10. Погоджує Підприємству договори про спільну діяльність, договори комісій, доручення та управління майном, зміни до них та контролює виконання умов цих договорів;
8.2.11. Виявляє державне майно, яке тимчасово не використовується, та вносить пропозиції щодо умов його подальшого використання;
8.2.12. Надає згоду на відчуження, оренду, передачу та списання майна Підприємства;
8.2.13. Забезпечує проведення фінансового аудиту Підприємства;
8.2.14. Забезпечує приведення у відповідність із законодавством Статуту та внутрішніх положень Підприємства;
8.2.15. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством та Статутом Підприємства.
9. ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
9.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток.
9.2. Прибуток Підприємства формується за рахунок надходжень від провадження господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, сплати відсотків за кредитами банків, сплати передбачених законодавством податків та інших платежів до бюджету, відрахувань до цільових та інших фондів, залишається у розпорядженні Підприємства, яке визначає напрями його використання відповідно до Статуту Підприємства та законодавства.
Прибуток Підприємства визначається шляхом зменшення суми валового доходу Підприємства за певний період на суму валових витрат та амортизаційних відрахувань.
9.3. Розподіл прибутку Підприємства здійснюється відповідно до затвердженого фінансового плану Підприємства з урахуванням вимог законодавства України.
9.4. Основним плановим документом Підприємства є фінансовий план, відповідно до якого Підприємство отримує доходи і здійснює видатки, визначає обсяг та спрямування коштів для виконання своїх функцій протягом року відповідно до Статуту.
9.5. Складення, затвердження та контроль за виконанням фінансового плану Підприємства здійснюються в установленому законодавством порядку.
9.6. Підприємство відраховує та сплачує до державного бюджету частину прибутку відповідно до порядку та нормативу, визначених законодавством.
9.7. Підприємство може створювати за рахунок прибутку спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних з його діяльністю:
9.7.1. Амортизаційний фонд;
9.7.2. Фонд розвитку виробництва;
9.7.3. Фонд споживання (оплати праці);
9.7.4. Резервний фонд;
9.7.5. Інші фонди, створення яких не заборонено законом.
9.8. Порядок використання цих фондів визначаються відповідно до затвердженого фінансового плану Підприємства.
9.9. У фінансовому плані затверджуються суми коштів (частина чистого прибутку), які направляються державі як власнику і зараховуються до Державного бюджету України
9.10. Директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за достовірність бухгалтерської та статистичної звітності.
9.11. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно із законодавством.
9.12. Підприємство самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність, відповідно до законодавства та цього Статуту.
10. НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
10.1. Підприємство розробляє плани виконання наукових та науково-технічних робіт з урахуванням держаних замовлень та завдань галузевих, державних, національних, регіональних та міжнародних програм у сфері інформаційних технологій.
10.2. Підприємство бере участь в роботі різних координуючих органів, які працюють над проблемами інформатизації у сферах державного управління, освіти, науки та економіки, а також міжнародних організацій та інших наукових установ.
10.3. На підприємстві діє науково-технічна рада, яку очолює директор і яка складається із провідних спеціалістів Підприємства та інших організацій (за згодою). Склад ради та положення щодо її діяльності затверджуються директором Підприємства.
10.4. Підприємство здійснює співробітництво з Національною академією наук України, зокрема, шляхом:
10.4.1. Залучення працівників Підприємства до науково-організаційної діяльності НАН України і підготовки наукових кадрів в учбових центрах, аспірантурах і докторантурах;
10.4.2. Підвищення кваліфікації і наукового рівня працівників Підприємства, надання допомоги особам, які бажають здобути ступінь, участі у конференціях, семінарах, виставках та інших заходах, які проводять НАН України і Підприємство;
10.4.3. Обміну інформацією, пов'язаною з тематикою науково-дослідної роботи Підприємства і науково-організаційною діяльністю НАН України.
11. ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ ТА СОЦІАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
11.1. Трудовий колектив Підприємства становлять усі працівники, які беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Підприємством.
11.2. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами (конференцією) та через виборні органи.
11.3. Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах (конференції) трудовий колектив може обрати орган колективного самоврядування, до складу якого не може входити директор Підприємства або делегувати ці повноваження профспілковому органу, що діє на Підприємстві.
11.4. Члени органу колективного самоврядування обираються таємним голосуванням на три роки не менше як двома третинами голосів. Члени виборного органу не можуть бути звільнені з роботи або переведені на інші посади з ініціативи адміністрації Підприємства без згоди відповідного виборного органу цього колективу.
11.5. Виробничі, трудові і соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства регулюються колективним договором.
11.6. Питання соціального розвитку, зокрема включаючи поліпшення умов праці, життя та здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування працівників Підприємства та їх сімей, вирішуються трудовим колективом за участю директора Підприємства, якщо інше не передбачено законодавством.
11.7. Трудові, соціально-економічні права та інтереси працівників Підприємства, їх колективні інтереси в органах державної влади й органах місцевого самоврядування, судових органах, у відносинах з роботодавцями та їх об'єднаннями, а також з іншими об'єднаннями громадян представляють та захищають органи колективного самоврядування або професійні спілки в залежності від членства в них працівників Підприємства.
11.8. Атестація наукових працівників провадиться не рідше одного разу на п'ять років.
11.9. Заробітна плата наукових працівників складається з посадових ставок (окладів), премій, доплати за наукові ступені, вчені звання, надбавки за стаж наукової роботи та інших надбавок, доплат та винагород, передбачених законодавством.
12. ЛІКВІДАЦІЯ ТА РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА
12.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням Уповноваженого органу управління, а у випадках, передбачених законодавством - за рішенням суду, у порядку визначеному законодавством.
12.2. При реорганізації та ліквідації працівникам Підприємства, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
12.3. Підприємство вважається припиненим з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про його припинення.
Директор ДЕРЖАВНОГО
ПІДПРИЄМСТВА "УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ"
___________
(підпис)
В. Б. Поліщук
_______________ 2016 року
Джерело інформаціі: http://old.mon.gov.ua