• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо типових штатних нормативів та оплати праці експертів

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України | Лист, Витяг від 16.11.2012 № 1/11-17853
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 16.11.2012
  • Номер: 1/11-17853
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 16.11.2012
  • Номер: 1/11-17853
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
УКРАЇНИ
ЛИСТ
16.11.2012 № 1/11-17853
Щодо типових штатних нормативів та оплати праці експертів
(Витяг)
У Міністерстві розглянули Ваше звернення <...> щодо типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів та оплати праці експертів для проведення акредитаційної комісії вищих навчальних закладів та інформуємо про наступне.
Щодо типових штатних нормативів загальноосвітніх начальних закладів
З 1 вересня поточного року надбав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р. № 1205 "Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 грудня 2010 р. за № 1308/18603.
Відповідно до цього наказу формування штатів шкіл передбачається з урахуванням їх контингенту учнів, кількості класів, режиму роботи, площ та санітарного стану приміщень, будівель та споруд.
Зазначеним наказом не визначено, на яку саме дату визначається контингент учнів. Проте основним нормативно-правовим актом, за яким здійснюється оплата праці працівників галузі, зокрема загальноосвітніх навчальних закладів, - Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (наказ Міносвіти від 15.04.93 р. № 102) визначено, що встановлення залежно від кількості учнів школи посадових окладів її керівнику, розподіл педагогічного навантаження між учителями, затвердження тарифікаційних списків здійснюється один раз на рік - на початку навчального року. Враховуючи те, що дані показники безпосередньо пов'язані з формуванням штатного розпису навчального закладу, вважаємо, що при його створенні також слід спиратися на контингент учнів, який склався на початок навчального року.
Визначення середньорічного показника кількості учнів у даному випадку не застосовується.
Стосовно посад прибиральників, сторожів, двірників у загальноосвітніх навчальних закладах повідомляємо, що введення до штатного розпису таких посад регламентується не лише раніше зазначеним наказом МОН від 06.12.2010 р. № 1205 , а й наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11.05.2004 р. № 105, яким затверджені Міжгалузеві норми чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації) .
Згідно з положеннями цих Міжгалузевих норм нормативи чисельності розроблено залежно від трудомісткості типового складу виконуваних робіт та розраховано залежно від факторів, що мають найбільший вплив на їх величину.
Наведені в збірнику межі числових значень факторів, в яких указано "до", слід розуміти "включно".
Для досягнення повного завантаження працівників у випадках, коли чисельність за розрахунком не дорівнює цілому числу, необхідно впроваджувати суміщення посад із виконанням відповідних функцій. Розподіл та закріплення робітників за дільницями обслуговування проводиться адміністрацією будівлі виходячи з виробничої необхідності, а також з метою раціонального завантаження робітників з урахуванням економічної доцільності і забезпечення відповідної якості виконуваних робіт.
За більш детальними роз'ясненнями щодо цього питання радимо звернутися до Міністерства соціальної політики України.
Щодо оплати праці експертів для проведення акредитаційної комісії вищих навчальних закладів
Умови оплати праці експертів, які залучені до роботи акредитаційної комісії вищого навчального закладу, визначені Положенням про акредитацію вищих навчальних закладів і спеціальностей у вищих навчальних закладах та вищих професійних училищах , яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 978.
Відповідно до пункту 20 цього Положення оплата праці експертів здійснюється за рахунок навчального закладу, який заявив про свою акредитацію, з розрахунку шість годин на день, але не більш як 18 годин (голови експертної комісії - вісім годин на день, але не більш як 24 години), за період проведення акредитаційної експертизи з розрахунку ставки погодинної оплати праці професорів, які проводять заняття із студентами вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
При цьому у випадку залучення до проведення акредитаційної експертизи іногородніх експертів за рахунок навчального закладу, що заявив про свою акредитацію, здійснюється оплата відповідних витрат на відрядження у розмірах, визначених додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів", а також витрат на проїзд таких експертів до навчального закладу та у зворотному напрямку - у розмірі, що підтверджується відповідними платіжними документами.
Зазначені кошти перераховуються навчальним закладом безпосередньо експертові, залученому до проведення експертизи, відповідно до фактичної кількості відпрацьованих годин та фактичного строку перебування у навчальному закладі.
Щодо укладання договорів слід зазначити, що відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Цивільно-правовий договір - це угода двох або більше осіб стосовно встановлення, зміни або припинення цивільних прав і обов'язків.
При цьому слід зазначити, що експерт акредитаційної комісії під час проведення акредитації вищого навчального закладу не стає працівником цього навчального закладу, на нього не розповсюджуються умови оплати праці, державні та соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю як для працівників цього закладу.
Заступник Міністра -
керівник апарату

П. Куліков