• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проведення II Міжнародного дитячого конкурсу з української мови

Міністерство освіти і науки України | Наказ, Положення від 23.10.2001 № 699 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 23.10.2001
  • Номер: 699
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 23.10.2001
  • Номер: 699
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 699 від 23.10.2001
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 168 від 13.03.2008 )
Про проведення II Міжнародного дитячого конкурсу з української мови
З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу
НАКАЗУЮ:
1. Провести у 2001-2002 навчальному році II Міжнародний дитячий конкурс з української мови (далі - Конкурс).
2. Затвердити Положення про Міжнародний дитячий конкурс з української мови (додаток 1).
3. Структурним підрозділам Міністерства освіти і науки України, Науково-методичному центру середньої освіти спільно з Міністерством освіти Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити проведення Конкурсу відповідно до цього Положення.
Департаментам розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти (Романенко В.П.), професійно-технічної освіти (Томашенко В.В.) спільно з управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації (Десятов Т.М.) організувати урочисте відкриття Конкурсу 9 листопада 2001 року в День української писемності та мови.
4. Затвердити склад Координаційної Ради Конкурсу (додаток 2).
5. Затвердити склад робочої групи Конкурсу (додаток 3).
6. Фінансування витрат на проведення Конкурсу здійснити відповідно до Положення про Міжнародний дитячий конкурс з української мови за кошти Ліги українських меценатів та кошти місцевих органів управління освітою.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Міністерства освіти і науки Науменка Г.Г.
Міністр В.Г.Кремень
Додаток 1
до наказу Міністерства
освіти і науки України
від 23.10.2001 р. N 699
ПОЛОЖЕННЯ
про Міжнародний дитячий конкурс з української мови
I. Загальні засади
1. Міжнародний дитячий конкурс з української мови (далі - Конкурс) проводиться Міністерством освіти і науки України спільно з Лігою українських меценатів. Освітньою фундацією Петра Яцика із залученням центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також громадськості на підтримку ініціативи Петра Яцика.
2. Мета Конкурсу - сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської та студентської молоді, виховання шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу.
3. Завдання Конкурсу:
підняття престижу української мови в Україні та за її межами;
підвищення рівня знань з української мови;
виховання у молодого покоління українців любові до мови свого народу, усвідомлення того, що українська мова є генетичним кодом української нації;
формування в молодої людини почуття патріотизму, потреби особистої причетності до процесів утвердження і розвитку української мови;
привернення уваги громадськості та органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до розв'язання проблем функціонування державної мови в Україні.
4. У Конкурсі можуть брати участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову, послуговуються нею і виявили особисте бажання взяти учать у ньому.
5. Конкурс проводиться як творче змагання учнівської молоді, яка має певний рівень знань з української мови не тільки в межах навчальної програми, а й виявляє знання мовних тонкощів, історії розвитку української мови, має філологічні здібності, а також демонструє творчий підхід до розв'язання мовних проблем.
II. Організація Конкурсу
6. Конкурс проводиться щороку з листопада по березень включно на добровільних засадах у навчальних закладах України незалежно від типу, форми власності та підпорядкування.
7. До організаційної роботи залучаються працівники навчальних закладів, центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, а також громадські організації, одним із статутних завдань яких є турбота про розвиток, функціонування, чистоту української мови.
8. Початок Конкурсу - в День української писемності та мови (9 листопада).
9. Конкурс в Україні відбувається чотирма етапами:
перший - у навчальних закладах, організаціях, установах;
другий - у районах, містах;
третій - в областях, Автономній Республіці Крим, у містах Києві та Севастополі;
четвертий - загальнонаціональний.
Підсумки Конкурсу підбивають відповідно на кожному етапі.
10. Конкурс серед українців інших країн відбувається трьома етапами:
перший - у навчальних закладах, організаціях (у т.ч. громадських);
другий - у межах країни проживання;
третій - загальнонаціональний.
Якщо в країні лише один навчальний заклад з вивченням української мови або якщо Конкурс проводять українські громадські організації цієї країни, то він відбувається двома етапами: перший - у межах навчального закладу чи країни, другий - загальнонаціональний.
11. Завдання першого етапу Конкурсу розробляють учителі і викладачі української мови та літератури навчальних закладів, в яких відбуватиметься Конкурс. Другого та третього - методичні служби відповідного рівня. Завдання четвертого етапу Конкурсу розробляє Міністерство освіти і науки України.
Для всіх учасників Конкурсу, незалежно від мови навчання, розробляється один пакет завдань.
Для учасників Конкурсу з діаспори завдання розміщуються в Інтернеті.
12. На всіх етапах Конкурсу перевіряється писемне та усне мовлення. В усному конкурсі виявляється рівень володіння українською мовою учасників Конкурсу, сфера спілкування нею та усвідомлення її національного і державотворчого значення.
13. На першому, другому і третьому етапах Конкурсу склад журі формують і затверджують відповідно керівники навчальних закладів, районних (міських) відділів освіти, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь освіти і науки, міністр освіти Автономної Республіки Крим.
На четвертому етапі склад журі на умовах рівного представництва формують і затверджують Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів.
До складу журі на всіх етапах можуть залучатися представники громадських організацій, у статутах яких передбачено роботу, спрямовану на розвиток української мови, та Національної Спілки письменників України.
III. Проведення Конкурсу та підбиття його підсумків
14. Четвертий етап Конкурсу проводиться в обласних центрах і м. Сімферополі. Уповноважені представники Міністерства освіти і науки України та Ліги українських меценатів привозять завдання на Конкурс у конвертах із сургучевими печатками і відкривають їх за одну годину до його початку.
Після виконання завдань конкурсні роботи і протокол, підписаний головою та членами журі, в якому зазначено кількість учасників четвертого етапу Конкурсу, а також результати усного конкурсу кожного учасника за списком, кладуть у конверт і скріплюють сургучевою печаткою.
Уповноважені представники привозять ці конверти до Києва і передають матеріали з областей співголовам журі, які визначають порядок шифрування робіт, шифрувальників (до складу їх не можуть входити члени журі з навчальних закладів, учні яких брали участь у Конкурсі), а також порядок роботи журі.
15. Після закінчення перевірки робіт співголови журі визначають порядок дешифрування. Роботи дешифрують і тільки після цього записують у протоколи шифр, прізвище, ім'я, по батькові учасника і його результати. Протоколи підписують співголови і члени журі.
Члени журі до підписання протоколів мають право ознайомитися з будь-якою конкурсною роботою в присутності хоча б одного із співголів журі. Після підписання протоколів співголовами та членами журі на підсумковому засіданні оголошуються прізвища переможців (I - III і IV - IX місця).
16. Письмові роботи переможців (I - III місця) зберігаються Лігою українських меценатів.
17. Нагородження переможців Конкурсу на всіх етапах відбувається в урочистій обстановці з участю представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Переможці одержують дипломи встановленого зразка, а також премії, розмір яких визначає, затверджує і виплачує Ліга українських меценатів.
Переможці Конкурсу - учні випускних 11 класів, випускники професійно-технічних навчальних закладів, які посіли перше місце, мають право вступу до вищих навчальних закладів України на спеціальність "Українська філологія" без екзаменів.
18. Перший етап нагородження переможців Конкурсу відбувається 9-10 березня, другий етап - 22 травня, третій етап - нагородження дітей з діаспори - до Дня Незалежності України. Переможцям Конкурсу з діаспори дипломи та премії передаються через посольства України і вручаються в країнах їхнього проживання.
19. У разі виникнення конфліктних ситуацій учасники Конкурсу, їхні батьки, вчителі, члени журі та інші особи, причетні до Конкурсу, можуть звертатися до апеляційної комісії, склад якої визначає Координаційна рада Конкурсу - Апеляційна комісія, розглянувши скаргу (в разі потреби на місці), подає до Координаційної ради Конкурсу письмовий протокол засідання апеляційної комісії, в якому викладено суть справи і зроблено відповідні висновки. Цей протокол та усні пояснення членів апеляційної комісії є підставою для ухвалення Координаційною радою відповідного рішення.
20. Перебіг Конкурсу і церемонія нагородження переможців на всіх етапах широко висвітлюється в засобах масової інформації.
IV. Повноваження Координаційної ради і робочої групи Конкурсу
21. З метою успішної підготовки і проведення Конкурсу формується Координаційна рада з представників Міністерства освіти і науки України, Ліги українських меценатів, громадських організацій. Раду очолюють співголови. З них один - представник Міністерства освіти і науки України, другий - представник Ліги українських меценатів. Координаційна рада формує робочу групу, склад журі Конкурсу IV етапу, апеляційну комісію.
Координаційна рада діє на засадах колегіальності ухвалення рішень, добровільності і рівноправності членства, гласності.
22. Робоча група є виконавчим органом Конкурсу, формується у складі 9-15 осіб з представників Ліги українських меценатів, Міністерства освіти і науки України. Очолює робочу групу голова, який обирається з членів Координаційної ради. Робоча група забезпечує своєчасну підготовку всіх матеріалів, допомагає в організації та проведенні Конкурсу на місцях.
V. Фінансування Конкурсу
23. Конкурс фінансується Лігою українських меценатів, спонсорами, якими можуть бути як юридичні, так і фізичні особи.
У разі надання коштів фізичними особами за бажанням спонсорів переможці нагороджуються іменними преміями.
24. Фінансування витрат на місцевому рівні (канцелярські витрати, проїзд і харчування дітей тощо) здійснюється органами місцевої виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
25. Ліга українських меценатів здійснює фінансування на такі витрати:
1) на III етапі: проїзд дітей з районів до обласного центру і назад, харчування, канцелярські витрати, преміювання переможців обласних конкурсів (у кожній області. Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі) за I, II і III місця в кожному класі;
2) на IV етапі (який також відбувається в регіонах);
проїзд, харчування учасників Конкурсу, канцелярські витрати, а також оплату відряджень уповноваженим представникам;
оплату роботи членів журі.
3) на етапі нагородження:
преміювання за I - III і IV - IX місця в IV етапі Конкурсу;
оплату проїзду до Києва і назад переможців Конкурсу (I - III і IV - IX місця) та одного супроводжуючого для кожного переможця.
26. Приміщення в Києві для підбиття підсумків і вручення премій переможцям IV етапу Конкурсу надає Міністерство освіти і науки України.
Додаток 2
до наказу Міністерства
освіти і науки України
від 23.10.2001 р. N 699
СКЛАД
Координаційної ради Міжнародного дитячого конкурсу з української мови:
Науменко Г.Г.- заступник Державного секретаря Міністерства освіти і науки України, співголова;
Слабошпицький М.Ф.- виконавчий директор Ліги українських меценатів, співголова (за згодою);
Стрілько В.В.- голова наглядової Ради Міжнародного дитячого конкурсу з української мови (за згодою);
Короненко С.І.- прес-секретар Ліги українських меценатів (за згодою);
Романенко В.П.- начальник департаменту розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України;
Томашенко В.В.- начальник департаменту розвитку професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України;
Туташинський В.І.- заступник начальника Головного управління змісту освіти Міністерства освіти і науки України;
Завалевський Ю.І.- директор Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України;
Шинкарук Н.І.- начальник відділу суспільно-гуманітарної освіти Головного управління змісту освіти Міністерства освіти і науки України, секретар;
Пясецька Л.І.- методист Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України;
Качан А.Л.- вчений секретар Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (за згодою);
Ганзюк Н.М.- головний бухгалтер Ліги українських меценатів (за згодою).
Додаток 3
до наказу Міністерства
освіти і науки України
від 23.10.2001 р. N 699
СКЛАД
робочої групи Міжнародного дитячого конкурсу з української мови
Туташинський В.І.- заступник начальника - Головного управління змісту освіти Міністерства освіти і науки України, співголова;
Стрілько В.В.- голова наглядової Ради Міжнародного дитячого конкурсу з української мови, співголова;
Борисова В.О.- методист Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України;
Гінетова Т.Л.- методист Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України;
Завалевський Ю.І.- директор Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України;
Короненко С.І.- прес-секретар Ліги українських меценатів (за згодою);
Кремінський Б.Г.- завідуючий відділом роботи з обдарованою молоддю Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України;
Корнілова О.В.провідний спеціаліст Головного управління змісту освіти Міністерства освіти і науки України;
Пясецька Л.І.методист Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України (секретар);
Снісар З.І.методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України;
Шинкарук Н.І.начальник відділу суспільно-гуманітарної освіти Головного управління змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
"Освіта України", N 53, 06.11.2001.