• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо проведення державної підсумкової атестації з української мови за курс основної та старшої школи у загальноосвітніх навчальних закладах (класах) з навчанням мовами національних меншин

Міністерство освіти і науки України | Лист від 27.02.2002 № 1/9-103
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.02.2002
  • Номер: 1/9-103
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.02.2002
  • Номер: 1/9-103
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
N 1/9-103 від 27.02.2002
Міністерству освіти
Автономної Республіки Крим,
управлінням освіти і науки
Одеської, Закарпатської та
Чернівецької обласних
державних адміністрацій
До листа від 31.01.2002 р. N 1/9-41 "Про закінчення 2001/2002 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів" Міністерство освіти і науки України додатково інформує щодо проведення державної підсумкової атестації з української мови за курс основної та старшої школи у загальноосвітніх навчальних закладах (класах) з навчанням мовами національних меншин.
Державна підсумкова атестація у 9-х класах (диктант) та 11 (12)-х класах (переказ) у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин проводиться за текстами, які будуть оголошені Міністерством освіти і науки України в день атестації по Національному телебаченню та радіо (початок о 9 годині). При цьому у школах (класах) з угорською, румунською, молдовською, кримськотатарською, болгарською мовами навчання текст диктанту скорочується відповідною атестаційною комісією загальноосвітнього навчального закладу приблизно на 70 слів, переказ виконується без творчого завдання.
Оцінювання атестаційних учнівських робіт має проводитися за двома варіантами критеріїв оцінювання навчальних досягнень з українською мови учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин, розробленими на основі загальних критеріїв (газета "Освіта України", - 2001 р.- N 6, лютий).
Зокрема, для шкіл з угорською, румунською, молдовською мовами навчання необхідно користуватися критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11 класів з української мови, що опубліковані в газеті "Шкільний світ",-2001 р.- N 37 (117), жовтень; журналі "Дивослово",-2002 р.- N 1. Для шкіл з російською, кримськотатарською, болгарською мовами навчання - критеріями, опублікованими в журналі "Дивослово", - 2002 р. - N 1; у додатку до програми "Українська мова, 5-11 класи" для загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання.
У зазначених критеріях враховані особливості вивчення української мови учнями регіонів, де компактно проживають національні меншини. У цих варіантах, у порівнянні із загальними критеріями, і переглянуто обсяг завдань (диктантів, переказів, контрольних робіт та ін.), кількість допустимих помилок.
Розроблені також "Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з мов національних меншин, які вивчаються у загальноосвітніх навчальних закладах як окремі предмети". Ці критерії опубліковані в журналі "Російська словесність в школах України". - 2001 р. - N 3; в газеті "Шкільний світ", - 2002 р. - N 5 (133), лютий.
У критеріях врахована можливість вивчення тієї чи іншої мовами у школі як окремого предмета за різними варіантами (з 2-го по 9-ий класи, з 5-го по 9-ий класи), що розрізняються за такими показниками:
обсяг матеріалу, який пропонується для слухання, читання, переказу, запис під диктовку (чи списування) тощо, а також обсяг матеріалу, який учні повинні скласти усно чи письмово;
характер та перелік робіт, які треба перевірити в тому чи іншому класі;
параметри, за якими оцінюється робота.
Просимо довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів.
Заступник державного секретаря Г.Г.Науменко
"Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України",
N 8, квітень 2002 р.