• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про результати проведення експерименту за програмою Intel(R) Навчання для майбутнього щодо навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі

Міністерство освіти і науки України | Рішення від 10.11.2005 № 11/1-19
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 10.11.2005
  • Номер: 11/1-19
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 10.11.2005
  • Номер: 11/1-19
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
10.11.2005 N 11/1-19
Про результати проведення експерименту за програмою Intel(R) Навчання для майбутнього щодо навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі
Заслухавши та обговоривши доповідну записку Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України "Про результати проведення експерименту за програмою Intel(R) Навчання для майбутнього щодо навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі", Колегія відзначає, що впродовж 2004-2005 років програму експерименту виконано; у закладах системи післядипломної та вищої педагогічної освіти України проведено відповідну роботу щодо впровадження інформаційно-комунікаційних та інноваційних педагогічних технологій у навчально-виховний процес.
З цією метою на базі програми Intel(R) Навчання для майбутнього було адаптовано та надруковано програму курсу "Використання ІКТ у навчальному процесі", навчально-методичні матеріали та CD-диск для його підтримки, освітній веб-сайт для методичної допомоги учасникам Програми, при ОІППО створено 24 центри та 1000 опорних шкіл, підготовлено понад 1000 тренерів-методистів ОІППО та педагогічних ВНЗ, які, в свою чергу, навчили 20410 вчителів різних спеціальностей загальноосвітніх навчальних закладів і викладачів та студентів вищих педагогічних навчальних закладів ефективному використанню ІКТ. Запроваджено систему проведення всеукраїнських та регіональних науково-практичних конференцій та майстер-класів, що спрямовані на удосконалення та підвищення рівня майстерності вчителів, директорів шкіл і тренерів Програми з питань застосування у навчальному процесі проектної методики, організації самостійної дослідницької роботи учнів, критеріального підходу до оцінювання навчальних досягнень учнів за допомогою інформаційно-комунікаційних досліджень. За результатами експерименту та незалежної експертизи, що здійснюється постійно за допомогою моніторингу, Програму визнано інноваційною, спрямованою на ефективне використання інформаційно-комунікаційних, інноваційно-педагогічних технологій. Її реалізація сприяє всебічному розвитку особистості як вчителя, так і учня, якісній організації навчально-виховного процесу, рівного доступу до якісної освіти всіх, хто навчається.
Програма є каталізатором процесу інформатизації освіти в Україні. Вона посідає в українській національній програмі інформатизації важливе місце, має вагоме значення у вдосконаленні системи підготовки та перепідготовки педагогічних кадрів, сприяє якісній реалізації українських навчальних програм і освітніх стандартів, підвищенню якості освіти, розвитку дитини та підготовки учнів до самостійної та творчої діяльності після завершення, підвищує мотивацію учасників навчально-виховного процесу до навчальної діяльності та надає можливість обміну досвідом щодо інновацій в освіті з багатьма країнами світу.
Враховуючи вищевказане, колегія
УХВАЛЮЄ:
1. Доповідну записку "Про результати проведення експерименту за програмою Intel(R) Навчання для майбутнього щодо навчання вчителів ефективному використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі" взяти до відома.
2. Зважаючи на позитивні результати експерименту за Програмою Intel(R) Навчання для майбутнього, продовжити його проведення у 2005-2007 роках у рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння та подальше співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Компанією Інтел Юкрейн Майкроелектронікс Лімітед.
3. Департаменту науково-технологічного розвитку (Свіженко В.О.) скоординувати роботу за програмою Intel(R) Навчання для майбутнього з проектом Державної програми "Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці на 2006-2010 роки".
4. Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.), Науково-методичному центру вищої освіти (Левківський К.М.) передбачити включення питання з інформаційно-комунікаційних технологій до програм державних екзаменів та дипломних робіт методичного спрямування за спеціальностями напряму підготовки "Педагогічна освіта".
5. Науково-методичним центрам середньої освіти (Завалевський Ю.І.), професійно-технічної освіти (Паржницький В.В.), вищої освіти (Левківський К.М.):
5.1. До 1 січня 2006 року розробити та затвердити в установленому порядку заходи щодо реалізації Меморандуму та програму продовження всеукраїнського експерименту;
5.2. Протягом 2006/2007 навчального року дослідити доцільність запровадження державного іспиту для випускників педагогічних вищих навчальних закладів I-VI рівнів акредитації з інформаційно-комунікаційних технологій;
5.3. Внести доповнення до проекту Типового положення про атестацію педагогічних працівників України у розділі "Загальні вимоги до кваліфікаційних категорій та педагогічних звань" щодо ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі (за умови наявності технічного забезпечення);
5.4. Здійснювати координацію реалізації заходів Міністерства освіти і науки України, спрямованих на виконання Меморандуму;
5.5. До 31 грудня щорічно здійснювати аналіз проведеної роботи та стану впровадження ІКТ у навчальних закладах України.
6. На виконання Указу Президента України від 20.10.2005 р. N 1497/2005 "Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій" Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ректорам (директорам) інститутів післядипломної педагогічної освіти, ректорам вищих педагогічних навчальних закладів:
6.1. Розробити програму та сприяти впровадженню в практику роботи закладів та установ освіти заходів Міністерства освіти і науки України, спрямованих на реалізацію Меморандуму;
6.2. Створити відповідні структурні підрозділи, відповідальні за розвиток та впровадження у навчально-виховний процес інформаційно-комунікаційних технологій та використання глобальної мережі Інтернет.
7. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на перших заступників Міністра Гуржія А.М., Жебровського Б.М., заступників Міністра Огнев'юка В.О., Степка М.Ф.
Голова колегії, Міністр С.М.Ніколаєнко