• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Прикордонних військах України

Державний комітет у справах охорони державного кордону України  | Наказ, Інструкція від 07.06.1999 № 279 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет у справах охорони державного кордону України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 07.06.1999
  • Номер: 279
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет у справах охорони державного кордону України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 07.06.1999
  • Номер: 279
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВА ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ У СПРАВАХ ОХОРОНИ
ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ -
КОМАНДУЮЧИЙ ПРИКОРДОННИМИ ВІЙСЬКАМИ
Н А К А З
N 279 від 07.06.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 липня 1999 р.
за N 462/3755
Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Прикордонних військах України
Відповідно до Законів України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" від 19.11.92 N 2801-12, "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.91 N 2011-12, "Про статус ветеранів військової служби та їх соціальний захист" від 24.03.98 N 203/98-ВР, "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.93 N 3551-12 та з метою подальшого вдосконалення санаторно-курортного лікування та відпочинку в Прикордонних військах України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Прикордонних військах України (додається).
2. Накази Голови Держкомітету - командуючого Прикордонними військами України від 02.11.93 N 278 "Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного забезпечення у Прикордонних військах України", від 03.07.95 N 260 "Про внесення змін та доповнень до наказу Голови Держкомітету від 2 листопада 1993 року N 278" та від 27.03.99 N 146 "Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного забезпечення у Прикордонних військах України" скасувати.
3. Наказ надіслати до напрямів, з'єднань, частин та закладів Прикордонних військ України.
Голова Держкомітету - командуючий
Прикордонними військами України
генерал-полковник


В.Банних
Затверджено
Наказ Голови Держкомітету -
командуючого Прикордонними
військами України від
07.06.99 N 279
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 липня 1999 р.
за N 462/3755
Інструкція про порядок санаторно-курортного лікування та відпочинку в Прикордонних військах України
1. Загальні положення
1.1. У санаторії, будинки відпочинку і пансіонати Прикордонних військ України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України при наявності медичних показань і відсутності протипоказань направляються:
курсанти Академії Прикордонних військ України, військовослужбовці строкової служби Прикордонних військ України для продовження лікування в спеціалізованих санаторіях відповідно до висновку військово-лікарських комісій (далі - ВЛК);
офіцери, прапорщики, мічмани, військовослужбовці за контрактом, що перебувають на дійсній військовій службі в Прикордонних військах України;
пенсіонери Прикордонних військ України;
члени сімей офіцерів, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців за контрактом Прикордонних військ України, ветеранів військової служби.
До членів сімей належать:
дружина (чоловік);
неповнолітні діти;
повнолітні діти - учні та студенти денних очних закладів, які перебувають на утриманні військовослужбовця, та діти - інваліди I і II груп;
непрацездатні батьки військовослужбовця та його дружини (чоловіка), які перебувають на його утриманні;
брати, сестри військовослужбовця та його дружини (чоловіка), які перебувають на його утриманні.
Належність до членів сім'ї та вік підтверджується довідкою кадрового органу військової частини, органу соціального захисту за місцем військового або пенсійного обліку, а факт навчання - довідкою навчального закладу;
працівники за трудовим договором Прикордонних військ України;
Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, які нагороджені чотирма й більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої Вітчизняної Війни 1941 - 1945 років (далі - особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) та члени їхніх сімей.
2. Порядок медичного відбору і направлення на санаторно-курортне лікування
2.1. Відбір військовослужбовців, членів їхніх сімей, працівників за трудовим договором, що потребують санаторно-курортного лікування або організованого відпочинку, здійснюється санаторно-відбірними комісіями при Держкомкордоні, управліннях військ напрямів, з'єднань, частин та закладів Прикордонних військ України.
2.2. Відбір на санаторно-курортне лікування ветеранів військової служби (громадян України, які бездоганно прослужили на військовій службі 25 і більше років у календарному обчисленні і звільнені в запас або у відставку відповідно до законодавства України чи колишнього Союзу РСР, а також інваліди I та II груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби) та членів їхніх сімей здійснюється військово-медичною службою Держкомкордону відповідно до висновків лікувально-профілактичних закладів, у яких вони перебувають на медичному обслуговуванні.
2.3. При направленні в санаторії і будинки відпочинку військовослужбовців, а також ветеранів військової служби на лікування (реабілітацію) безпосередньо з госпіталю або лікарні відбір здійснюється військово-лікарськими комісіями цих закладів.
2.4. Медичне обстеження дітей військовослужбовців здійснюється за місцем проживання у відповідних диспансерах, клініках та інших лікувально-профілактичних закладах.
2.5. Офіцери, прапорщики, мічмани, військовослужбовці за контрактом, що потребують санаторно-курортного лікування і віднесені за станом здоров'я до III групи або II групи, якщо їхня діяльність пов'язана із шкідливими умовами праці, з ненормованими робочим днем і тижнем, направляються в санаторії в першу чергу. Військовослужбовців, віднесених за станом здоров'я до I групи, доцільно направляти в будинки відпочинку.
2.6. Військовослужбовці строкової служби, курсанти військово-навчальних закладів при наявності прямих медичних показань можуть бути направлені для продовження лікування (проведення реабілітації) у санаторії за рішенням військово-лікарської комісії лікувально-профілактичного закладу, в якому вони перебували на лікуванні.
2.7. Відповідальність за правильний відбір на санаторно-курортне лікування і організований відпочинок покладається:
на голову відповідної санаторно-відбірної комісії або на голову госпітальної військово-лікарської комісії (при направленні на відновлювальне лікування);
на лікаря військової частини (з'єднання, закладу, військово-навчального закладу), якщо після рішення комісії він своєчасно не поставив до відома голову санаторно-відбірної комісії про зміни в стані здоров'я хворого, які заважають направленню у військовий санаторій (будинок відпочинку).
3. Порядок придбання, розподілу, обліку і видачі путівок
3.1. Придбання та розподіл путівок у санаторії і будинки відпочинку міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України здійснюється військово-медичною службою Держкомкордону.
Придбання путівок у санаторії міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (у разі відсутності санаторіїв потрібного профілю або потреби санаторного лікування (реабілітації) за місцем служби (проживання), при наявності протипоказань для переїзду) допускається тільки з дозволу військово-медичної служби Держкомкордону. Придбання путівок самостійно військовослужбовцями, ветеранами військової служби без дозволу військово-медичної служби Держкомкордону не допускається і вартість їх не відшкодовується.
3.2. Військово-медичні служби управлінь військ напрямів, з'єднань, частин і закладів на підставі результатів медичного обстеження складають зведену заявку на санаторно-курортні путівки для осіб, що потребують санаторно-курортного лікування або організованого відпочинку, і подають її у військово-медичну службу Держкомкордону один раз на квартал до 10 числа місяця, що передує наступному кварталу. Ветерани військової служби і члени їхніх сімей подають заяви про придбання санаторно-курортних путівок безпосередньо до військово-медичної служби Держкомкордону, управлінь військ напрямів, з'єднань, частин, закладів Прикордонних військ України за місцем проживання з доданням висновків лікувально-профілактичних закладів, у яких вони перебувають на медичному обліку, про потребу в санаторно-курортному лікуванні (оздоровленні).
3.3. Військово-медична служба Держкомкордону, з урахуванням заявок, планів функціонування будинків відпочинку Прикордонних військ і виходячи з можливостей придбання путівок у санаторно-курортні заклади міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, розподіляє і розсилає путівки щоквартально у військово-медичні служби управлінь військ напрямів і частин центрального підпорядкування. Військово-медичні служби управлінь військ напрямів розподіляють і розсилають отримані путівки підпорядкованим військово-медичним службам з'єднань, частин, закладів.
3.4. Видача путівок у будинки відпочинку і пансіонати Прикордонних військ України здійснюється військово-медичною службою Держкомкордону відповідно до затверджених планів їхнього функціонування.
Термін перебування в будинках відпочинку 12 і 24 дні.
3.5. Отримані з військово-медичної служби Держкомкордону путівки напрямами, з'єднаннями, частинами й закладами Прикордонних військ обліковуються в спеціальній книзі і зберігаються як бланки суворої звітності. При цьому спеціально призначена посадова особа забезпечує зберігання, облік путівок і відповідає за їхню видачу.
Видача путівок здійснюється на підставі рішення санаторно-відбірної комісії, призначеної наказом командуючого військами напряму, командира (начальника) з'єднання, частини, закладу.
3.6. У дитячі санаторії або спеціалізовані дитячі відділення санаторіїв для дорослих направляються діти віком, обумовленим міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, до яких належать санаторії.
У будинки відпочинку Прикордонних військ України приймаються діти віком від 3 до 14 років разом з батьками або особами, що супроводжують дітей.
3.7. Ветеранам військової служби і членам їхніх сімей путівки видаються військово-медичними службами Держкомкордону, управлінь військ напрямів або з їхнього дозволу - військово-медичними службами з'єднань, частин, закладів Прикордонних військ України.
3.8. Повернення невикористаних путівок допускається при їхньому надходженні у військово-медичну службу Держкомкордону не пізніше ніж за 10 діб до початку терміну путівки, із супровідним листом, підписаним командиром (начальником) з'єднання, частини, закладу Прикордонних військ.
У разі повернення у військово-медичну службу Держкомкордону прострочених путівок із порушенням дійсного терміну посадові особи, винні в затримці хворого (відпочивальника) або затримці відправлення прострочених путівок, притягаються до дисциплінарної та матеріальної відповідальності.
3.9. Продаж путівок у будинки відпочинку Прикордонних військ України військово-медичною службою Держкомкордону стороннім юридичним та фізичним особам провадиться за їхнім письмовим зверненням до Держкомкордону після попередньої оплати вартості путівки.
4. Порядок оплати путівок
4.1. Ціни на путівки в кожний будинок відпочинку Прикордонних військ України затверджуються Головою Держкомкордону відповідно до кошторисів витрат на їхнє утримання, а на путівки в санаторії, будинки відпочинку і пансіонати інших міністерств та центральних органів виконавчої влади - міністерствами та центральними органами виконавчої влади.
4.2. Оплата путівок у будинки відпочинку Прикордонних військ України здійснюється в касах будинків відпочинку, а путівок у санаторії, будинки відпочинку і пансіонати міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України - при їх видачі в касах фінансових служб підрозділів Прикордонних військ.
4.3. Протягом календарного року на пільгових умовах путівки видаються:
по одній путівці на військовослужбовця, ветерана військової служби, кожного члена сім'ї військовослужбовця і ветерана військової служби, працівника за трудовим договором;
військовослужбовцям Прикордонних військ, ветеранам військової служби, незважаючи на використання путівки в поточному році на пільгових умовах, у разі потреби в продовженні лікування в санаторії безпосередньо після стаціонарного лікування згідно із спеціальним висновком військово-лікарської комісії.
4.4. Путівки в санаторії, будинки відпочинку і пансіонати видаються з оплатою 25% їхньої вартості для військ:
офіцерам, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям за контрактом, що перебувають на дійсній військовій службі в Прикордонних військах України;
ветеранам військової служби;
членам сімей осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а саме: дружині (чоловікові), дітям віком до 18 років.
4.5. Путівки в санаторії, будинки відпочинку і пансіонати видаються з оплатою 50% їхньої вартості для військ:
членам сімей військовослужбовців, ветеранів військової служби.
4.6. Путівки в санаторії, будинки відпочинку і пансіонати видаються безкоштовно:
4.6.1. Військовослужбовцям, у тому числі військовослужбовцям строкової служби, курсантам, які направляються безпосередньо після стаціонарного лікування для продовження лікування відповідно до спеціального висновку військово-лікарської комісії.
4.6.2. Ветеранам війни із числа військовослужбовців, працівників за трудовим договором:
учасникам бойових дій;
інвалідам війни;
учасникам війни 1 раз на 2 роки;
особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", 1 раз на 2 роки.
4.6.3. Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
4.6.4. Особам, які занедужали й перенесли променеву хворобу, викликану наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідам, стосовно яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, ліквідацією ядерних аварій, ядерними випробуваннями, військовими навчаннями із застосуванням ядерної зброї, або особам, що постраждали за інших обставин від радіаційного випромінювання не з власної вини, а також особам, що брали участь у 1986 - 1987 роках у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
4.6.5. Дітям (віком від 3 до 15 років) військовослужбовців, ветеранів військової служби при направленні їх у спеціалізовані відділення, відділення "матері і дитини" при санаторіях для дорослих або в дитячі санаторії Міністерства охорони здоров'я й інших міністерств та центральних органів виконавчої влади України.
У разі супроводу дітей, що направляються у санаторії за путівками "матері і дитини", путівка для супровідників може бути видана на пільгових умовах (з урахуванням пунктів 4.4, 4.5, 4.6, 4.7 розділу 4 цієї Інструкції).
4.6.6. Військовослужбовцям, ветеранам військової служби, хворим на туберкульоз, при направленні для продовження лікування згідно з рішенням ВЛК у спеціалізовані туберкульозні санаторії міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
4.7. Путівки у санаторії, будинки відпочинку та пансіонати видаються з оплатою у розмірі 100% собівартості:
працівникам за трудовим договором Прикордонних військ України, крім осіб, зазначених у пунктах 4.4 та 4.6.2, якщо інше не передбачено положеннями колективної угоди між Держкомкордоном та профспілковою організацією;
пенсіонерам Прикордонних військ України, які не мають статусу ветерана військової служби та ветерана війни.
4.8. Якщо виділені в розпорядження військово-медичних служб напрямів, з'єднань, частин і закладів санаторно-курортні путівки не можуть бути використані у встановленому порядку на пільгових умовах, то путівки можуть бути реалізовані за повну вартість тим категоріям осіб, що не мають права на одержання путівок на пільгових умовах.
4.9. Повернення грошей хворим і відпочивальникам за невикористані дні при достроковому від'їзді із санаторіїв, будинків відпочинку і пансіонатів інших міністерств та центральних органів виконавчої влади здійснюється фінансовими органами напрямів, з'єднань, частин і закладів Прикордонних військ, а при від'їзді з будинків відпочинку Прикордонних військ - оздоровчим закладом за їхніми заявами в таких випадках:
виклик до місця служби (роботи) командуючим військами напряму, командиром (начальником) з'єднання, частини, закладу військ;
офіційне повідомлення про раптове важке захворювання близьких родичів (батька, матері, дружини, чоловіка, дітей, брата, сестри);
поміщення на лікування в лікувальний заклад.
У цих випадках гроші повертаються і членам сім'ї, якщо вони також вибувають із лікувально-оздоровчого закладу.
5. Документація, потрібна для направлення в санаторії, будинки відпочинку і пансіонати
5.1. Відпочивальники приймаються в санаторії, будинки відпочинку і пансіонати тільки за іменними путівками, засвідченими печаткою військово-медичної служби Держкомкордону, управління військ напряму, з'єднання, частини, закладу Прикордонних військ України.
У путівках у будинки відпочинку Прикордонних військ України обов'язково зазначається військове звання військовослужбовця або пенсіонера, а на путівках, що видаються членам їхніх сімей - військове звання глави сім'ї і ступінь спорідненості члена сім'ї (дружина, чоловік, син, дочка, батько, мати), а також розмір (у відсотках) оплати вартості путівки.
5.2. На путівках у будинки відпочинку Прикордонних військ, виданих безкоштовно на підставі розділу 4 цієї Інструкції, робиться помітка "Безкоштовна", а також помітка відповідно до встановленого статусу відпочивальника і номер відповідного посвідчення.
Зазначені дані підтверджуються підписом посадової особи, що оформляла путівку, і печаткою напряму, з'єднання, частини, закладу Прикордонних військ України.
5.3. Разом із путівкою прибулі до санаторію, будинку відпочинку і пансіонат зобов'язані пред'явити:
військовослужбовці - посвідчення особи (паспорт), відпускний квиток, санаторно-курортну карту (у будинок відпочинку і пансіонат - медичну довідку про відсутність протипоказань для перебування в них);
ветерани військової служби, пенсіонери Прикордонних військ, а також члени їхніх сімей - паспорт, санаторно-курортну картку (у будинок відпочинку і пансіонат - медичну довідку про відсутність протипоказань для перебування в них);
військовослужбовці строкової служби, курсанти (слухачі, що не мають звань офіцера, прапорщика, мічмана) військових навчальних закладів Прикордонних військ України - військовий квиток, продовольчий атестат, медичну книжку, перевідний епікриз та інші документи відповідно до вимог міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
При направленні дітей у санаторії, будинки відпочинку і пансіонати інших міністерств та центральних органів виконавчої влади мають бути подані документи відповідно до вимог цих міністерств та центральних органів виконавчої влади.
Якщо інваліди I групи всіх категорій їдуть на санаторно-курортне лікування без супровідника, вони повинні мати відповідну довідку лікувально-профілактичного закладу про те, що вони можуть себе обслуговувати самостійно.
Путівки і належні медичні документи залишаються у справах санаторіїв, будинків відпочинку (пансіонатів) і пред'являються при перевірках і ревізіях.
Відпускні квитки військовослужбовців зберігаються в санаторіях, будинках відпочинку (пансіонатів) і повертаються їхнім власникам при вибутті з них.
6. Порядок приймання до санаторію, будинку відпочинку і пансіонату та виписування з них
6.1. Хворі й відпочивальники приймаються в санаторії, будинки відпочинку, пансіонати і виписуються з них у терміни, зазначені в путівках.
Приймання до будинку відпочинку Прикордонних військ осіб, що не мають путівок, забороняється.
6.2. У дитячі санаторії (спеціалізовані дитячі відділення санаторіїв для дорослих) дитина має бути доставлена й забрана з нього батьками або супровідником точно в термін, зазначений у путівці.
6.3. Термін дії путівки в санаторій, будинок відпочинку і пансіонат не може змінюватися без дозволу військово-медичної служби Держкомкордону.
6.4. Начальнику будинку відпочинку дозволяється змінювати термін дії путівки до 5 діб, якщо запізнення, пов'язане з хворобою або затримкою в дорозі через незалежні від власника путівки причини, засвідчене відповідними довідками або відмітками у відпускному квитку.
6.5. Особи, що спізнилися в будинок відпочинку Прикордонних військ, приймаються без подовження терміну відпочинку (з урахуванням пункту 6.6 розділу 6 цієї Інструкції). При цьому вартість невикористаних за путівкою днів не відшкодовується. Особи, що запізнилися більш ніж на 5 днів, як правило, на відпочинок не приймаються.
6.6. У відпускному квитку військовослужбовців робиться відмітка про день прибуття в санаторій, будинок відпочинку (пансіонат) і вибуття з нього.
У разі дострокового вибуття відпочиваючих без дозволу начальника будинку відпочинку Прикордонних військ про це ставиться до відома командуючий військами напряму, командир (начальник) з'єднання, частини, закладу.
6.7. У разі тимчасового переведення відпочивальників з будинку відпочинку (пансіонату) в лікувальний заклад, тимчасового вибуття їх за викликом командуючого військами напряму, командира (начальника) з'єднання, частини, закладу або через непередбачені сімейні обставини з подальшим поверненням у будинок відпочинку (пансіонат) на прохання відпочивальника начальнику будинку відпочинку дозволяється відшкодовувати не використані за путівкою дні на підставі відповідно оформленого наказу по будинку відпочинку (пансіонату).
6.8. Про всі випадки направлення в будинки відпочинку Прикордонних військ осіб з протипоказаннями начальник будинку відпочинку повідомляє військово-медичну службу Держкомкордону, управління військ напряму і командира з'єднання, частини, закладу, звідки прибув відпочивальник, для вжиття відповідних заходів.
6.9. Порядок приймання, виписування й продовження лікування в санаторіях, будинках відпочинку і пансіонатах інших міністерств та центральних органів виконавчої влади має визначатися інструкціями відповідних міністерств та центральних органів виконавчої влади. Особи, що направляються на лікування і відпочинок від Прикордонних військ у лікувально-оздоровчі заклади інших міністерств та центральних органів виконавчої влади, зобов'язані суворо дотримувати встановленого там розпорядку.
6.10. Контроль за виконанням вимог цієї Інструкції здійснюється військово-медичною, фінансовою службами і контрольно-ревізійними органами Держкомкордону, напрямів Прикордонних військ України.