• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок залучення і використання коштів на фінансування житлового будівництва та додаткове соціальне забезпечення громадян України в рамках експерименту

Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України  | Наказ, Положення від 08.10.1999 № 247 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 08.10.1999
  • Номер: 247
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 08.10.1999
  • Номер: 247
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА
ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 247 від 08.10.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 жовтня 1999 р.
за N 705/3998
Про затвердження Положення про порядок залучення і використання коштів на фінансування житлового будівництва та додаткове соціальне забезпечення громадян України в рамках експерименту
На виконання пункту 10 Указу Президента України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок залучення і використання коштів на фінансування житлового будівництва та додаткове соціальне забезпечення громадян України в рамках експерименту, що додається.
2. Наказ "Про затвердження Положення про порядок залучення і використання коштів на фінансування житлового будівництва та додаткове соціальне забезпечення громадян України в рамках експерименту" ввести в дію в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Комітету В.М.Гусаков
Затверджено
Наказ Держбуду України
08.10.99 N 247
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 жовтня 1999 р.
за N 705/3998
Положення про порядок залучення і використання коштів на фінансування житлового будівництва та додаткове соціальне забезпечення громадян України в рамках експерименту
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до Указу Президента України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд" та з метою додаткового добровільного недержавного соціального забезпечення громадян України шляхом здійснення соціальних виплат.
1.2. Це Положення регулює загальний порядок роботи холдингової компанії "Київміськбуд" та уповноваженого банку з коштами громадян і суб'єктів підприємницької діяльності, що надходитимуть на житловий ощадний рахунок.
2. Визначення термінів
У цьому Положенні терміни мають таке значення:
Уповноважений банк (надалі - банк) - комерційний банк, з яким холдингова компанія "Київміськбуд" уклала відповідну угоду щодо залучення коштів громадян-вкладників до житлового ощадного вкладу з наступним їх спрямуванням на кредитування будівництва житла у відповідності до умов цього Положення.
Житловий ощадний вклад (надалі - вклад) - кошти, які вносять громадяни і суб'єкти підприємницької діяльності на житловий ощадний рахунок на ім'я вкладника на визначений строк за відсотковою ставкою у відповідності з укладеними договорами, а також нараховані проценти на вклад, які банк на умовах, установлених у договорі, приєднує до вкладу.
Житловий ощадний рахунок - рахунок "Кошти за довірчими операціями фізичних осіб з житловими ощадними вкладами", відкритий в балансі банку для залучення коштів громадян і суб'єктів підприємницької діяльності на довгострокові житлові ощадні вклади з наступним їх спрямуванням на довгострокове кредитування будівництва житла для населення та здійснення соціальних виплат.
Іменний рахунок вкладника - рахунок в управлінському обліку, який банк веде в розрізі кожного вкладника.
Вкладник - громадянин, на ім'я якого в банку здійснено вклад.
Договір житлового ощадного вкладу (далі - договір) - публічна цивільно-правова угода, що засвідчує право банку, у відповідності до договору комісії, розпоряджатись вкладом та право вкладника отримати на чітко визначених умовах соціальні виплати в разі виникнення у вкладника права на отримання соціальних виплат.
Договір комісії - публічна цивільно-правова угода, за якою уповноважений банк зобов'язується за дорученням вкладника укласти одну або кілька угод від свого імені за рахунок вкладника.
Одиниця інвестування (ОдІн) - еквівалентна розрахункова одиниця умовної площі житла з урахуванням його середньої ринкової вартості, яку банк використовує при веденні обліку коштів, наданих кредитів та нарахованих на них процентів на житловому ощадному рахунку та при розрахунках процентів за вкладами. Курс ОдІн до гривні встановлює Акціонерний комерційний банк "Аркада".
Соціальні виплати - додаткове соціальне забезпечення громадян, яке здійснюється банком шляхом щомісячних виплат вкладнику з його іменного рахунку, протягом строку та на умовах, визначених у договорі. Договором можуть бути передбачені довічні соціальні виплати та соціальні виплати на визначений строк.
Виникнення права на соціальні виплати - настання умов, які у відповідності з цим Положенням є підставою для отримання соціальних виплат.
Дата початку соціальних виплат - дата, з якої банк, після розгляду відповідних документів, наданих вкладником, розпочинає соціальні виплати з його (вкладника) іменного рахунку.
Період дії соціальних виплат - період з дати початку соціальних виплат до повного повернення вкладу вкладникові шляхом соціальних виплат.
Розірвання договору, дострокове зняття коштів з іменного рахунку з порушенням умов договору - порушення умов договору за ініціативою вкладника, виявленою у формі письмової заяви про намір вкладника зняти кошти з іменного рахунку до настання умов отримання соціальних виплат або в період дії соціальних виплат.
Довіритель - громадянин, який уклав з холдинговою компанією "Київміськбуд" інвестиційний контракт про інвестування у житлове будівництво та якому банк на підставі кредитної угоди надав кредит за рахунок вкладів з метою його подальшого спрямування на інвестування будівництва житла.
Кредитування будівництва житла (далі - кредитування) - спрямування вкладів на будівництво житла для довірителя відповідно до кредитної угоди про інвестування у житлове будівництво на умовах забезпеченості повернення, строковості, платності та цільового характеру використання.
Кредитна угода про інвестування у житлове будівництво (далі - кредитна угода) - публічна цивільно-правова угода, що засвідчує відносини позики між банком та довірителем, спрямовані на встановлення між ними прав і обов'язків, у яких банк передає довірителю у власність суму грошей за обумовлену плату у вигляді процентів від переданої суми, а довіритель зобов'язується повернути банку таку саму суму грошей на визначених угодою умовах і в обумовленому порядку.
Проценти - платіж, який здійснює довіритель банкові у вигляді плати за використання отриманого кредиту та банк вкладникові за використання залученого на визначений строк вкладу. Банк нараховує проценти на суму вкладу або на суму заборгованості за кредитом відповідно до відсоткової ставки.
Відсоток - сота частка числа, прийнятого за ціле.
Відсоткова ставка - розмір відсотків, за якими банк нараховує проценти за вкладами або за наданими кредитами.
Інвестування - дії довірителя щодо спрямування грошових коштів на фінансування будівництва житла.
Інвестиційний контракт про інвестування у житлове будівництво (далі - інвестиційний контракт) - публічна цивільно-правова угода про інвестування грошових коштів довірителя в будівництво житла, яка укладається між ним (довірителем) та холдинговою компанією "Київміськбуд".
Заздалегідь обумовлений довірителем ефект - об'єкт інвестування (готове житло), обумовлений інвестиційним контрактом між довірителем та холдинговою компанією "Київміськбуд", який довіритель має отримати у власність на визначених інвестиційним контрактом умовах у визначені строки та відповідної якості.
Рахунок ХК "Київміськбуд" - рахунок холдингової компанії "Київміськбуд" в банку, з якого здійснюється фінансування будівництва житла для довірителів.
3. Залучення житлових ощадних вкладів
3.1. Порядок та умови внесення вкладу
3.1.1. Банк оприлюднює умови укладення договору та умови залучення коштів на житловий ощадний рахунок шляхом розміщення такої інформації в засобах масової інформації та в загальнодоступних місцях банку.
Основні суттєві умови договору визначає холдингова компанія "Київміськбуд" відповідно до умов цього Положення.
Форму та інші умови договору банк установлює самостійно у відповідності до умов цього Положення.
3.1.2. Між банком і вкладником у письмовій формі укладається договір після подання вкладником до банку документів, які передбачені чинним законодавством України при відкритті рахунку фізичним особам.
3.1.3. Банк бере на себе зобов'язання щодо забезпечення повноти та своєчасності проведення соціальних виплат, що підлягають виплаті вкладнику згідно з договором.
3.1.4. Розмір вкладу та нарахованих за вкладом процентів визначається у гривнях та в ОдІн.
3.1.5. Банк нараховує проценти на суму вкладу, визначену в ОдІн, відповідно до відсоткової ставки.
3.1.6. Банк установлює єдину для всіх вкладників відсоткову ставку за вкладом та закріплює її у договорі з вкладником.
3.1.7. Проведення соціальних виплат здійснюється у гривнях.
3.1.8. Вкладник вносить вклад у готівковій чи безготівковій формі в гривнях.
3.1.9. Розмір вкладу не обмежується.
3.1.10. Строк дії вкладу визначається в договорі і складається з двох періодів:
1) період формування вкладу;
2) період соціальних виплат.
3.1.11. Банк гарантує збереження грошових коштів та таємницю вкладів. Довідки про вкладників або про рух коштів за вкладами надаються тільки у випадках, передбачених чинним законодавством України.
3.2. Операції банку за житловим ощадним рахунком
3.2.1. Облік коштів вкладів банк здійснює на житловому ощадному рахунку.
3.2.2. Банк проводить такі операції за житловим ощадним рахунком:
а) акумулює кошти, що надходять від вкладників, у відповідності з укладеними договорами;
б) щомісяця зараховує суми нарахованих процентів на вклади у відповідності з укладеними договорами;
в) виплачує кошти, що належать до сплати вкладникам, у відповідності з укладеними договорами;
г) на підставі договору та інших договорів цивільно-правового характеру за рахунок вкладів надає кредити громадянам для житлового будівництва в будинках, спорудження яких веде холдингова компанія "Київміськбуд". Гарантією повернення вкладів та сплати процентів є застава майнових прав на житло.
3.2.3. З метою мінімізації ризику, пов'язаного із забезпеченням банком своєчасних виплат вкладникам з іменних рахунків у повному обсязі, банк створює додатковий спеціальний резерв страхування довгострокових вкладів та складає план руху грошових потоків (надалі - план). План складається з прибуткової (вхідні грошові потоки) та видаткової (вихідні грошові потоки) частин. У прибутковій частині банк планує обсяг залучення коштів вкладників на житловий ощадний рахунок і надходжень від довірителів коштів погашення раніше наданих кредитів та процентів за користування кредитами. У видатковій частині - обсяг коштів, що банк планує виплатити у вигляді соціальних виплат вкладникам, та кредитів фізичним особам для інвестування будівництва житла. Основним принципом складання плану є дотримання відповідності обсягів та строків залучення і розміщення коштів. Оптимальне співвідношення між вхідними та вихідними грошовими потоками визначається банком.
Якщо коштів, що надійшли від довірителів, недостатньо для здійснення виплат вкладникам, то за рішенням правління банку банк використовує з цією метою кошти додаткового спеціального резерву страхування довгострокових вкладів.
3.3. Порядок нарахування процентів на вклад
3.3.1. З метою захисту вкладів від знецінення банк проводить нарахування процентів за вкладами з застосуванням Одиниці інвестування (ОдІн).
3.3.2. Банк щомісячно нараховує вкладнику проценти на залишок коштів за вкладом та зараховує їх на поповнення вкладу. Подальше нарахування процентів на вклад банк проводить з урахуванням раніше нарахованих та приєднаних до вкладу процентів.
3.3.3. Нарахування процентів банк проводить з дня внесення вкладу на житловий ощадний рахунок.
3.3.4. Банк, не пізніше останнього робочого дня розрахункового місяця, нараховує проценти на залишок коштів за вкладом.
3.3.5. Сума процентів в ОдІн розраховується за формулою
--------------------------------
| П N |
| ВОдІн = VОдІн х --- х --- ,|
| 100 Д |
--------------------------------
де: ВОдІн - сума процентів на вклад (в ОдІн);
VОдІн - сума вкладу на дату нарахування процентів (в
ОдІн);
П - відсоткова ставка за вкладом;
N - кількість днів, за які нараховуються проценти;
Д - кількість днів у році.
Нарахована сума процентів в ОдІн перераховується у суму процентів в гривнях за формулою
----------------------------------------
|Вг = ВОдІн х Ор + VОдІн х (Ор - Ор-1),|
----------------------------------------
де: Вг - сума процентів на вклад (у гривнях);
ВОдІн - нарахована сума процентів на вклад (в ОдІн);
VОдІн - сума вкладу на дату нарахування процентів (в ОдІн);
Ор - курс гривні до ОдІн на дату нарахування процентів;
Ор-1 - курс гривні до ОдІн на дату попереднього нарахування
процентів.
3.4. Права та обов'язки вкладника
3.4.1. Вкладник має право:
1) вносити додаткові кошти на формування вкладу;
2) отримувати інформацію з іменного рахунку вкладника про розмір вкладу;
3) отримувати соціальні виплати при виникненні права на соціальні виплати;
4) розірвати договір та достроково зняти з іменного рахунку кошти в повному обсязі на умовах, викладених у розділі 6 цього Положення.
3.4.2. Вкладник зобов'язаний:
1) надавати необхідні документи та довідки для укладання договору;
2) надавати належні документи для отримання соціальних виплат згідно з договором;
3) надавати відповідні документи для розірвання договору;
4) повідомляти банк про зміну паспортних даних або місця проживання.
4. Операції з довгострокового кредитування
4.1. Умови надання кредитів
4.1.1. Відповідно до умов цього Положення, банк надає довірителям кредити для подальшого інвестування коштів у житлове будівництво.
4.1.2. Строк користування кредитом обмежується тридцятьма роками після запланованої дати введення будинку до експлуатації та за умови повного погашення довірителем кредиту до настання йому (довірителю) 60 років.
4.1.3. Для отримання кредиту довіритель повинен у визначений банком строк проінвестувати встановлений банком мінімальний процент загальної площі квартири, але не менше 30%.
4.1.4. Сума кредиту визначається, виходячи з вартості частини загальної площі квартири, на інвестування якої надається кредит, за ціною вимірної одиниці площі, що встановлена на дату укладання кредитної угоди.
4.1.5. Розмір кредиту та нарахованих за користування ним процентів визначаються у гривнях та в ОдІн.
4.1.6. Банк нараховує проценти на суму заборгованості за кредитом, визначену в ОдІн, відповідно до відсоткової ставки, встановленої в кредитній угоді.
4.1.7. Банк установлює єдину для всіх довірителів відсоткову ставку за користування кредитом та закріплює її в кредитній угоді з довірителем.
4.1.8. Сплата процентів за користування кредитом та погашення кредиту здійснюється у гривнях.
4.2. Порядок оформлення кредиту
4.2.1. Для отримання кредиту довіритель подає до банку заяву.
4.2.2. Банк приймає рішення про надання кредиту довірителю.
4.2.3. До укладання кредитної угоди довіритель вносить на рахунок банку суму коштів для сплати необхідних витрат:
на нотаріальне посвідчення договору застави та додаткової угоди до нього, довіреності та копії до неї та інші послуги нотаріуса - за розцінками нотаріуса;
на страховий платіж - згідно з тарифами страхової компанії у відсотках від повної вартості квартири на дату отримання кредиту;
на послуги Бюро технічної інвентаризації Київської міської державної адміністрації (надалі - БТІ) з оформлення довідки-характеристики про оцінну вартість квартири - за тарифами БТІ.
4.2.4. У разі збільшення витрат на оформлення документів та недостатності суми, внесеної згідно з умовами п.4.2.3 цього Положення, довіритель додатково вносить на рахунок банку кошти, необхідні для належного оформлення документів. Невикористана частина вказаної суми коштів повертається довірителю після повного виконання ним своїх зобов'язань за кредитною угодою.
4.2.5. Між банком та довірителем, на підставі рішення уповноваженого органу банку, одночасно укладається кредитна угода та додаткова угода N 1 до кредитної угоди, в якій довіритель та банк погоджують графік погашення кредиту.
4.2.6. При укладанні кредитної угоди, на забезпечення повернення кредиту, сплати процентів за користування кредитом та інших зобов'язань за кредитною угодою довіритель одночасно з кредитною угодою укладає:
договір застави майнових прав на володіння об'єктом інвестування (на повну вартість об'єкта інвестування), який посвідчується нотаріально, - з банком;
договір страхування квартири на термін з моменту запланованої дати введення будинку до експлуатації до закінчення строку дії кредитної угоди,- із страховою компанією.
4.2.7. Для отримання правовстановлювальних документів (свідоцтва про право власності на квартиру та технічного паспорта на квартиру - від забудовника будинку, довідки-характеристики про оцінну вартість квартири - у БТІ) довіритель надає банку довіреність та її копію, які посвідчуються нотаріально, одночасно з укладанням кредитної угоди.
Якщо на момент видачі довіреності квартира не має поштової адреси або адреса змінена, то довіритель зобов'язаний надати банку довіреність, оформлену нотаріально, з фактичною адресою квартири.
4.2.8. До оформлення правовстановлювальних документів на квартиру довіритель передає в заставу майнові права на володіння об'єктом інвестування.
Після введення будинку до експлуатації банк, на підставі довіреності довірителя, отримує від забудовника будинку правовстановлювальні документи на квартиру та одержує в БТІ довідку-характеристику квартири довірителя.
На підставі зазначених документів довіритель та банк укладають додаткову угоду N 1 до договору застави, в якій змінюють предмет застави. Відповідно до додаткової угоди N 1 у заставу довіритель передає конкретну квартиру. Додаткова угода має бути посвідчена нотаріально.
4.3. Порядок погашення кредиту, нарахування та сплати процентів
4.3.1. Банк нараховує проценти за користування кредитом щомісяця.
4.3.2. Довіритель сплачує проценти за користування кредитом згідно з умовами кредитної угоди.
4.3.3. При повному або частковому погашенні кредиту в першу чергу довіритель сплачує заборгованість за нарахованими процентами за користування кредитом, а потім - суму заборгованості за кредитом.
4.3.4. Довіритель сплачує нараховані проценти за фактичне користування кредитом на рахунок у банку.
Сума процентів за користування кредитом в ОдІн розраховується за формулою
-----------------------------
| П N |
|ВОдІн = КОдІн х --- х --- ,|
| 100 Д |
-----------------------------
де: ВОдІн - сума процентів за користування кредитом,
розрахована на дату сплати (в ОдІн);
КОдІн - залишок заборгованості за кредитом (в ОдІн);
П - відсоткова ставка за користування кредитом згідно
з кредитною угодою;
N - кількість днів, за які нараховані проценти;
Д - кількість днів у році.
Нарахована сума процентів в ОдІн перераховується в суму процентів у гривнях при сплаті довірителем процентів та/або частковому чи повному погашенні кредиту за формулою
-------------------------------------
| Ск |
|Вг = ВОдІн х Ор + ---- х (Ор - Оо),|
| Оо |
-------------------------------------
де: ВОдІн - нарахована сума процентів за користування
кредитом (в ОдІн);
Вг - сума процентів за користування кредитом, яка
підлягає сплаті довірителем (у гривнях);
Ор - курс гривні до ОдІн на дату нарахування
процентів;
Оо - курс гривні до ОдІн на дату укладання кредитної
угоди;
Ск - сума коштів, яку довіритель направляє на часткове
або повне погашення кредиту (у гривнях).
4.3.5. Довіритель має право дострокового погашення кредиту і сплати процентів за користування ним.
4.3.6. У разі несвоєчасного погашення кредиту довіритель сплачує за прострочені дні проценти, нараховані на умовах кредитної угоди.
4.3.7. У разі несвоєчасної сплати процентів за користування кредитом банк нараховує пеню згідно з умовами кредитної угоди.
4.3.8. У разі несплати довірителем двох чергових платежів за нарахованими процентами за користування кредитом у період від дати укладання кредитної угоди до запланованої дати введення будинку до експлуатації банк має право достроково розірвати кредитну угоду та реалізувати свої права згідно з договором застави на заставу (майнові права довірителя на володіння об'єктом інвестування за інвестиційним контрактом).
4.3.9. У разі несплати довірителем двох чергових платежів (кредиту та/або процентів за користування ним) після запланованої дати введення будинку до експлуатації банк має право достроково розірвати кредитну угоду та реалізувати свої права згідно з договором застави шляхом накладання стягнення на заставлене майно довірителя до повного погашення зобов'язань довірителя перед банком за кредитною угодою та сплати необхідних витрат з реалізації заставленого майна.
5. Соціальні виплати
5.1. Соціальні виплати, відповідно до цього Положення, можуть бути двох видів:
строкові - з моменту виникнення у вкладника права на соціальні виплати - щомісячну виплату соціальних виплат у розмірі та на період, які погоджені в договорі;
довічні - з моменту виникнення у вкладника права на соціальні виплати - довічну щомісячну виплату соціальних виплат у розмірі, погодженому в договорі.
5.2. Обумовлені договором соціальні виплати здійснюються за таких умов:
а) досягнення вкладником пенсійного віку, встановленого чинним законодавством, - для чоловіків - 60 років, для жінок - 55 років;
б) повної втрати вкладником працездатності. Установлення факту втрати працездатності здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
Вкладникам, які мають право на соціальні виплати за віком або внаслідок повної втрати працездатності, на їх вибір пропонується одна з умов для соціальних виплат, наведених у п.5.2 цього Положення, про що вкладники подають у банк письмову заяву.
5.3. Розмір соціальних виплат визначається в ОдІн та перераховується в суму в гривнях за формулами:
а) за договорами з довічними соціальними виплатами
-----------------------------
| П N |
|ВDОдІн = VОдІн х --- х ---,|
| 100 Д |
-----------------------------
-----------------------------
| ВDг = ВDОдІн х Ор, |
-----------------------------
де: ВDОдІн - щомісячні довічні соціальні виплати (в ОдІн);
ВDг - відповідна сума соціальних виплат за певний
календарний місяць (у гривнях);
VОдІн - сума вкладу на день нарахування процентів (в
ОдІн);
Ор - курс гривні до ОдІн на день нарахування
процентів;
П - відсоткова ставка за вкладом;
N - кількість днів, за які нараховуються проценти;
Д - кількість днів у році;
б) за Договорами із соціальними виплатами на визначений строк
-----------------------------------
| VОдІн х К |
|ВSОдІн = ----------- + РОдІн х К1|
| S |
-----------------------------------
-----------------------------------
| ВSг = ВSОдІн х Ор |
-----------------------------------
де: ВSОдІн - щомісячні строкові соціальні виплати (в ОдІн);
ВSг - відповідна сума соціальних виплат за певний
календарний місяць (у гривнях);
VОдІн - сума вкладу на дату початку соціальних виплат
(в ОдІн);
К - коефіцієнт повернення вкладу;
S - строк соціальних виплат (у місяцях);
РОдІн - сума процентів, нарахованих за перший місяць
періоду соціальних виплат (в ОдІн);
К1 - коефіцієнт визначення частки процентів, які
підлягають виплаті;
Ор - курс гривні до ОдІн на дату нарахування
процентів.
Значення К та К1 у залежності від строку соціальних виплат надані в додатку до цього Положення.
Строк соціальних виплат, визначений у кількості місяців, вкладник погоджує з банком при укладанні договору.
Після закінчення строку соціальних виплат, визначеного в договорі, банк довічно щомісяця виплачує вкладнику суму нарахованих процентів на залишок вкладу за попередній календарний місяць.
5.4. Соціальні виплати здійснюються банком щомісяця в строк та в порядку, встановлених у договорі. Якщо вкладник протягом місяця не отримав належні йому соціальні виплати, то ці кошти банк приєднує до вкладу. Подальше нарахування процентів на вклад банк проводить з урахуванням неотриманих та приєднаних до вкладу соціальних виплат. Неотримані соціальні виплати виплачуються вкладнику при черговому отримані соціальних виплат.
5.5. Звернення за призначенням соціальних виплат може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на соціальні виплати.
Соціальні виплати призначаються незалежно від того, припинено трудову діяльність на момент звернення за призначенням соціальних виплат чи вона продовжується, а також незалежно від факту призначення вкладнику пенсії за віком чи пенсії у зв'язку з повною втратою працездатності.
5.6. Для призначення соціальних виплат за віком вкладник повинен особисто подати такі документи:
1) заяву про призначення соціальних виплат;
2) паспорт.
5.7. Для призначення соціальних виплат у зв'язку з повною втратою працездатності вкладник повинен подати такі документи:
1) нотаріально посвідчену копію висновку медико-соціальної експертизи або документа, що його замінює;
2) заяву про призначення соціальних виплат;
3) паспорт.
5.8. Документи про призначення соціальних виплат розглядаються банком не пізніше 10 робочих днів з дня їх надходження в банк.
5.9. У разі смерті вкладника зобов'язання банку перед ним припиняються з дня смерті.
5.10. У разі смерті вкладника його вклад успадковується спадкоємцями відповідно до закону.
6. Зняття вкладником коштів з житлового ощадного рахунку з порушенням умов, зазначених у договорі житлового ощадного вкладу
6.1. Вкладник має право розірвати договір та достроково зняти кошти з свого іменного рахунку.
Дострокове зняття коштів з іменного рахунку є порушенням умов, зазначених у договорі, у зв'язку з чим зняті вкладником кошти підлягають оподаткуванню в установленому законом порядку, а надані пільги анулюються за весь час з моменту укладання договору.
Часткове зняття коштів не допускається.
6.2. Якщо вкладник за своєю ініціативою у формі письмової заяви виявив бажання достроково зняти кошти вкладу, то банк повертає вкладнику накопичені на іменному рахунку кошти вкладу після виконання таких умов:
6.2.1. Вкладник подає заяву на ім'я керівника банку про намір зняття коштів вкладу зі свого іменного рахунку.
6.2.2. Після розгляду заяви банк направляє до органів державної податкової служби за місцем проживання вкладника, а також за місцезнаходженням відповідних суб'єктів підприємницької діяльності, які перераховували кошти на іменний рахунок вкладника, письмові повідомлення про суму вкладу, яку вкладник має намір зняти із свого іменного рахунку в зв'язку з розірванням договору.
6.2.3. Після одержання повідомлення від органів державної податкової служби про суму податку, що підлягає утриманню з вкладника, банк утримує суму податку з вкладу та перераховує її до бюджету. Залишок вкладу після утримання податку банк повертає вкладнику.
6.2.4. Банк закриває іменний рахунок вкладника та інформує органи державної податкової служби за місцем проживання вкладника, а також за місцезнаходженням відповідних суб'єктів підприємницької діяльності про зняття вкладником коштів з іменного рахунку з порушенням умов, зазначених у договорі, про суму утриманого податку та про закриття іменного рахунку вкладника.
6.3. Усе листування з цього приводу між банком та органами державної податкової служби банк та органи державної податкової служби здійснюють рекомендованими листами із зворотним повідомленням про вручення адресатові відповідного листа.
7. Гарантії холдингової компанії "Київміськбуд"
7.1. Гарантування холдинговою компанією "Київміськбуд" виконання зобов'язань перед вкладниками здійснюється шляхом застосування банком заходів щодо забезпечення повного та своєчасного виконання довірителями своїх зобов'язань перед банком після отримання ними (довірителями) заздалегідь обумовленого ефекту.
Гарантії холдингової компанії "Київміськбуд" перед вкладниками і довірителями реалізуються через участь банку як розпорядника коштами вкладників у процесі розробки і реалізації інвестиційних проектів, направлених на забезпечення отримання довірителями заздалегідь обумовленого довірителем ефекту.
7.2. З метою усунення ризиків неотримання довірителями заздалегідь обумовленого ефекту банк виконує такі функції:
7.2.1. Банк оцінює ефективність пропозиції щодо будівництва житлового об'єкта, а саме:
до початку проектування і отримання початкових даних холдингова компанія "Київміськбуд" за узгодженням із проектним інститутом надає банку таку інформацію:
1) адреса майданчика;
2) можливі варіанти поверховості, кількості секцій і загальна площа;
3) інфраструктура, існуюче інженерне і транспортне забезпечення майданчика;
4) стан майданчика (вільний, відселення, знос та інші дані);
5) можливість і потреба будівництва гаражів, вбудовано-прибудованих приміщень;
6) можливість улаштування погребів та комор;
7) попередні технічні умови на підключення об'єктів до інженерних мереж.
Протягом 10 днів після одержання від холдингової компанії "Київміськбуд" зазначеної інформації банк, провівши відповідні дослідження, надає холдинговій компанії "Київміськбуд" свої рекомендації щодо таких даних:
1) номенклатура квартир (площа, кількість квартир та кімнат, взаєморозміщення приміщень);
2) серія проекту (індивідуальний, типовий);
3) матеріал зовнішніх стін, тип зовнішньої столярки тощо;
4) доцільність будівництва гаражів, вбудовано-прибудованих приміщень, улаштування погребів та комор;
5) можлива ціна інвестування будівництва.
Після одержання рекомендацій банку холдингова компанія "Київміськбуд" виконує розрахунок економічної доцільності будівництва і починає роботи з проектування, стадійність якого визначається відповідно до архітектурно-планувального завдання.
У процесі проектування, у міру готовності документації, холдингова компанія "Київміськбуд" подає на розгляд банку такі матеріали:
1) генплан або викопіювання з генплану з нанесенням "рози вітрів";
2) поверхові плани з показниками площ квартир та всіх приміщень;
3) плани вбудовано-прибудованих приміщень з показниками площ;
4) плани вбудовано-прибудованих гаражів із зазначенням усіх машиномісць та їх площ;
5) характерні розрізи будинку;
6) довідка із зазначенням серії проекту, поверховості, секційності, кількості квартир;
7) орієнтовна вартість будівництва;
8) загальна площа квартир і вбудовано-прибудованих приміщень;
9) кількість машиномісць у гаражах.
За наданими матеріалами банк протягом 5 робочих днів надає холдинговій компанії "Київміськбуд" остаточний висновок або зауваження, які ХК "Київміськбуд" обов'язково враховує при проектуванні.
Після розробки в повному обсязі проектної документації стадії "Проект", одержання висновку "Київдержекспертизи", затвердження містобудівною радою ГоловАПУ та за наявності узгодженої підрядником документації для початку будівництва холдингова компанія "Київміськбуд" передає в банк:
1) графічні матеріали;
2) текстові матеріали;
3) протокол до генеральної угоди за визначеною формою;
4) переліки квартир;
5) "шахматку" будинку на всі квартири, вбудовано-прибудовані офіси, гаражі й окремі приміщення;
6) технічну характеристику будинку із зазначенням його основних споживчих якостей, інженерного забезпечення, оздоблення, економічної ефективності застосовуваних матеріалів, приладів і устаткування;
7) витяг з протоколу засідання цінової комісії.
7.2.2. Банк оцінює спроможність генеральної підрядної організації, обраної холдинговою компанією "Київміськбуд", побудувати обраний об'єкт житлового будівництва.
Підставою є попередній досвід роботи даного підрядника з будівництва об'єктів за кошти довірителів, а також додаткова інформація, яку підрядник надає за вимогою банку.
7.2.3. Холдингова компанія "Київміськбуд" на період будівництва конкретного житлового об'єкта проводить майнове страхування незавершеного будівництва цього об'єкта в страховій компанії на користь банку. Незавершене будівництво житлового об'єкта (включаючи проектну документацію) холдингова компанія "Київміськбуд" передає банку у заставу.
7.2.4. Зважаючи на зібрану інформацію з метою мінімізації всіх ризиків, пов'язаних із вкладенням коштів вкладників і довірителів у житлове будівництво, банк самостійно приймає рішення про те, на якому етапі будівництва банк почне укладати кредитні угоди.
7.2.5. Банк фінансує за рахунок коштів довірителів житлове будівництво, контролюючи цільовий характер використання коштів.
Банк періодично визначає обсяг коштів, які банк має змогу направити на фінансування будівництва, і повідомляє холдингову компанію "Київміськбуд" про їх граничний розмір.
ХК "Київміськбуд" у межах суми коштів, зазначеної банком, готує платіжні документи щодо фінансування будівництва.
Усі платіжні документи, що надходять від холдингової компанії "Київміськбуд" до банку для проведення оплати з рахунку ХК "Київміськбуд", підлягають перевірці банком щодо правильності їх оформлення. Неправильно оформлені платіжні документи банк повертає холдинговій компанії "Київміськбуд". Банк приймає тільки ті платіжні документи, що передбачають витрати, пов'язані з будівництвом об'єктів, обумовлених довірителями.
Після перевірки правильності оформлення платіжних документів банк здійснює перевірку дотримання цільового використання коштів і контроль за витрачанням коштів фінансування (у розрізі об'єктів інвестування):
- платіжні документи, за якими немає зауважень, з відміткою про акцепт банк приймає для проведення оплати;
- платіжні доручення за об'єктами, де відсутні вільні кошти, не підлягають виконанню за рахунок коштів довірителів та повертаються в холдингову компанію "Київміськбуд".
7.2.6. Банк контролює хід будівництва з метою недопущення перевищення кошторисної вартості, невідповідності об'єкта раніше узгодженій проектній документації, зриву термінів уведення об'єкта в експлуатацію.
У разі виникнення загрози неотримання довірителями заздалегідь обумовленого ефекту банк звертається до холдингової компанії "Київміськбуд" із пропозицією унеможливити неотримання довірителями заздалегідь обумовленого ефекту.
У разі існування такої загрози, незважаючи на звернення банку, банк зобов'язаний вжити заходів щодо отримання довірителями заздалегідь обумовленого ефекту шляхом стягнення і реалізації закладеного незавершеного будівництва.
Якщо виручка від реалізації незавершеного будівництва не покриває витрат щодо отримання довірителями заздалегідь обумовленого ефекту, то холдингова компанія "Київміськбуд" компенсує суму коштів, якої не вистачає, за свій рахунок.
8. Вимоги до комерційних банків, які мають намір укласти угоди з холдинговою компанією "Київміськбуд" щодо роботи з проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд"
8.1. Загальні вимоги
Комерційний банк може бути визначений ХК "Київміськбуд" уповноваженим банком щодо роботи з проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд" за умови, якщо він є стабільним. Стабільними вважаються банки, які мають кваліфіковане керівництво, здатні протистояти економічним спадам, здійснюють банківську діяльність в Україні не менше 5 років, у тому числі з інвестування будівництва житла за дорученням власників не менше 3 років, та протягом останнього року мають показники:
1) відсутність порушень вимог Національного банку України щодо дотримання обов'язкових резервів;
2) забезпечення ліквідності на високому рівні за рахунок ліквідних активів (каса, коррахунок) не менше 110%;
3) відсутність залучення міжбанківських позик для забезпечення потреб ліквідності;
4) обсяг ліквідних активів достатній для того, щоб задовольнити повсякденний попит на позики та непередбачені зміни в ньому, а також забезпечити виконання зобов'язань банку в разі очікуваних та непередбачених змін в обсязі вкладень;
5) нормативи платоспроможності та достатності капіталу перевищують нормативні значення, встановлені НБУ, на 250%;
6) темпи зростання власних коштів за останній рік не менше 20%;
7) діяльність банку ефективна, рівень прибутковості загальних активів не менше 1%;
8) рівень резервів на покриття збитків від кредитної діяльності достатній або перевищує достатній.
8.2. Спеціальні вимоги
З метою створення найбільш сприятливих умов для залучення максимальної кількості вкладників та довірителів уповноважений банк повинен бути спроможним виконувати всі вимоги цього Положення та мати:
1) кваліфікований персонал, який має професійні навики роботи з залучення коштів та фінансування будівництва за дорученням довірителів;
2) змогу забезпечити послідовне переміщення відвідувачів приміщеннями банку згідно з черговістю оформлення документів;
3) зручний для відвідувачів режим роботи банку: щоденно без перерви з 9.00 до 20.00, субота - з 9.00 до 18.00, вихідний день - неділя;
4) приміщення, що мають достатню загальну площу для обслуговування вкладників та довірителів, на якій можлива робота з розміщення серед потенційних довірителів усіх об'єктів ХК "Київміськбуд", прийнятих для інвестування. Ці приміщення мають відповідати державним санітарним та будівельним нормам.
До таких приміщень належать:
приміщення для надання інформаційних послуг та вибору об'єктів інвестування - окреме приміщення, розташоване в місці, максимально зручному для відвідувачів.
У цьому приміщенні має надаватися повна інформація про об'єкти інвестування, а також про умови програм банку із залучення грошових коштів населення до житлового ощадного рахунку, надання кредитів на інвестування житлового будівництва та проводитись робота з довірителями з вибору об'єктів інвестування.
Вхід для відвідувачів має бути вільний.
Приміщення для проведення роботи з довірителями та вкладниками - окреме приміщення (операційний зал), яке забезпечене відповідною охороною.
У приміщенні надається повний комплекс банківських послуг щодо укладання та подальшого ведення інвестиційних контрактів та договорів житлових ощадних вкладів.
Вхід до операційного залу для відвідувачів має бути обмеженим, у супроводі працівників банку.
Приміщення для проведення роботи з довірителями з надання кредитів - окреме приміщення (операційний зал), яке забезпечене відповідною охороною.
У приміщенні надається повний комплекс банківських послуг щодо укладання та подальшого ведення кредитних угод, супутніх їм договорів та інших документів, необхідних для надання кредитів.
Вхід до операційного залу для відвідувачів має бути обмеженим, у супроводі працівників банку.
Поблизу операційних залів мають бути розташовані пункти обміну валюти та два окремі касові приміщення з прибутковими та видатковими касами.
Вхід до касових приміщень для відвідувачів має бути обмеженим, у супроводі працівників банку.
Додаток
до Положення про порядок залучення і
використання коштів на фінансування
житлового будівництва та додаткове
соціальне забезпечення громадян
України в рамках експерименту
Визначення коефіцієнта повернення вкладу К та коефіцієнта визначення частки процентів, які підлягають виплаті, К1
I. Коефіцієнт повернення вкладу К визначається за такою формулою:
1) за договорами із соціальними виплатами на визначений строк
від 5 до 15 років
---------------------
| 0.4 х S + 18 |
| К = ------------,|
| 100 |
---------------------
де: S - строк соціальних виплат, визначений у кількості
місяців;
2) за договорами із соціальними виплатами на визначений строк
більш ніж 15 років
---------------------
| 3240 |
| К = 1 - ------, |
| S х S |
---------------------
де: S - строк соціальних виплат, визначений у кількості
місяців.
II. Коефіцієнт визначення частки процентів, які підлягають виплаті, - К1 - визначається за таблицею 1.
Продовження додатка
Таблиця 1
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|Років|Місяців|Строк соціа-|Значення||Років|Місяців|Строк соціа-|Значення||Років|Місяців|Строк соціа-|Значення|
| | року |льних виплат| К1 || | року |льних виплат| К1 || | року |льних виплат| К1 |
| | |(у місяцях) | || | |(у місяцях) | || | |(у місяцях) | |
|-----+-------+------------+--------||-----+-------+------------+--------||-----+-------+------------+--------|
| | 0 | 60 | 0.7465 || | 0 | 120 | 0.6822 || | 0 | 180 | 0.6301 |
| | 1 | 61 | 0.7453 || | 1 | 121 | 0.6812 || | 1 | 181 | 0.6304 |
| | 2 | 62 | 0.7442 || | 2 | 122 | 0.6802 || | 2 | 182 | 0.6307 |
| | 3 | 63 | 0.7430 || | 3 | 123 | 0.6793 || | 3 | 183 | 0.6309 |
| | 4 | 64 | 0.7418 || | 4 | 124 | 0.6783 || | 4 | 184 | 0.6312 |
| 5 | 5 | 65 | 0.7407 || 10 | 5 | 125 | 0.6774 || 15 | 5 | 185 | 0.6316 |
| | 6 | 66 | 0.7395 || | 6 | 126 | 0.6764 || | 6 | 186 | 0.6319 |
| | 7 | 67 | 0.7383 || | 7 | 127 | 0.6755 || | 7 | 187 | 0.6322 |
| | 8 | 68 | 0.7372 || | 8 | 128 | 0.6745 || | 8 | 188 | 0.6325 |
| | 9 | 69 | 0.7360 || | 9 | 129 | 0.6736 || | 9 | 189 | 0.6328 |
| | 10 | 70 | 0.7349 || | 10 | 130 | 0.6727 || | 10 | 190 | 0.6331 |
| | 11 | 71 | 0.7338 || | 11 | 131 | 0.6717 || | 11 | 191 | 0.6335 |
|-----+-------+------------+--------||-----+-------+------------+--------||-----+-------+------------+--------|
| | 0 | 72 | 0.7326 || | 0 | 132 | 0.6708 || | 0 | 192 | 0.6338 |
| | 1 | 73 | 0.7315 || | 1 | 133 | 0.6699 || | 1 | 193 | 0.6342 |
| | 2 | 74 | 0.7304 || | 2 | 134 | 0.6690 || | 2 | 194 | 0.6345 |