КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ СТАНДАРТИЗАЦІЇ,
МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ
Н А К А З
N 219 від 12.05.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 липня 1999 р. за N 487/3780 |
Про затвердження Порядку встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для застосування в побуті (ПМУ 12-99)
1. Затвердити Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для застосування в побуті (ПМУ 12-99), що додається.
2. Начальнику управління метрології, єдиного часу та еталонних частот Салганику Б.Ш. забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України наказу "Про затвердження Порядку встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для застосування в побуті" згідно з чинним законодавством.
3. Директорам державних наукових метрологічних центрів та територіальних органів Держстандарту України забезпечити безумовне виконання наказу "Про затвердження Порядку встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для застосування в побуті (ПМУ 12-99)".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Держстандарту України Величка О.М.
Голова Держстандарту України | Т.Кисільова |
Затверджено
Наказ Держстандарту України
12.05.99 N 219
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 липня 1999 р.
за N 487/3780
Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для застосування в побуті (ПМУ 12-99)
1. Загальні положення
1.1. Порядок встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для застосування в побуті (далі - Порядок), розроблений відповідно до статті 18 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі - Закон України).
1.2. Порядок регламентує організацію і процедуру визначення приналежності засобів вимірювальної техніки до таких, що призначені для застосування в побуті (далі - побутові засоби вимірювальної техніки).
1.3. До побутових належать засоби вимірювальної техніки, що призначені до застосовування тільки в побутовій (невиробничій) сфері - відповідно до галузі їхнього застосування, яка наведена в технічних умовах, що поширюються на ці засоби, та (або) в експлуатаційній документації.
1.4. Приналежність засобів вимірювальної техніки до побутових установлюється з метою визначення потреби проведення їхніх державних випробувань відповідно до Закону України.
1.5. Державним випробуванням підлягають тільки ті побутові засоби вимірювальної техніки, що серійно виробляються в Україні або ввозяться на її територію партіями і на які поширюється державний метрологічний нагляд.
2. Організація та порядок установлення приналежності засобів вимірювальної техніки до побутових
2.1. Приналежність засобів вимірювальної техніки, які серійно виробляються в Україні, до побутових установлюють розробники цих засобів вимірювальної техніки на стадії розроблення.
Контроль за правильністю встановлення приналежності засобів вимірювальної техніки до побутових здійснюють територіальні органи Держстандарту України на етапі реєстрації технічних умов на ці засоби вимірювальної техніки.
2.2. Приналежність засобів вимірювальної техніки, які ввозяться на територію України, до побутових визначають територіальні органи Держстандарту України під час проведення експертизи щодо відповідності засобів вимірювальної техніки, що ввозяться на територію України, положенням Закону України (далі - експертиза).
"Порядок проведення експертизи щодо відповідності засобів вимірювальної техніки, які ввозяться на територію України" затверджений наказом Держстандарту України від 11.09.98 N 703 і зареєстрований у Міністерстві юстиції України 01.10.98 за N 622/3062.
2.3. Якщо під час проведення експертизи або державного метрологічного нагляду виникають спірні питання щодо приналежності засобів вимірювальної техніки до побутових між підприємствами (їх об'єднаннями), установами й організаціями (незалежно від форм власності та виду діяльності), що діють на території України, та громадянами - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації) і територіальними органами Держстандарту України, то ці підприємства та організації або територіальні органи повинні письмово звертатись до Українського державного науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації Держстандарту України (УкрЦСМ) за роз'ясненнями із зазначених питань.
До письмового звернення повинні додаватись:
технічні умови та експлуатаційна документація - стосовно засобів вимірювальної техніки, які серійно виробляються в Україні;
експлуатаційна документація - стосовно засобів вимірювальної техніки, які ввозяться на територію України.
2.4. УкрЦСМ розглядає надану документацію, готує свій висновок та відповідні пропозиції й надає їх на розгляд науково-технічної комісії із метрології Держстандарту України (далі - НТК із метрології).
2.5. НТК із метрології розглядає матеріали і приймає відповідне рішення не пізніше 2-місячного терміну з дня отримання висновку з УкрЦМС.
2.6. Оплата робіт, зазначених у пункті 2.4, здійснюється підприємствами та організаціями за "Тарифами на виконання метрологічних робіт, пов'язаних із здійсненням усіх видів державного метрологічного контролю" (ПМУ 6-98), затвердженими наказом Держстандарту України від 16.07.98 N 502 та зареєстрованими у Міністерстві юстиції 3 серпня 1998 року за N 492/2932, у випадках, коли експертиза проводилась за ініціативою цих підприємств та організацій.
У інших випадках УкрЦСМ проводить роботи щодо визначення приналежності засобів вимірювальної техніки до побутових безкоштовно.