• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Порядок забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами та засобами захисту рослин у 1999 році

Міністерство агропромислового комплексу України , Міністерство промислової політики України, Міністерство фінансів України  | Наказ, Порядок від 28.01.1999 № 48/25/27/25
Реквізити
  • Видавник: Міністерство агропромислового комплексу України , Міністерство промислової політики України, Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 28.01.1999
  • Номер: 48/25/27/25
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство агропромислового комплексу України , Міністерство промислової політики України, Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 28.01.1999
  • Номер: 48/25/27/25
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО МАТЕРІАЛЬНИХ РЕЗЕРВАХ
Н А К А З
N 48/25/27/25 від 28.01.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 квітня 1999 р.
за N 240/3533
Про Порядок забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами та засобами захисту рослин у 1999 році
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1998 р. N 1953 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами та засобами захисту рослин у 1999 році (додається).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра агропромислового комплексу Рижука С.М., заступника Міністра фінансів Антоньєва Г.К., заступника Міністра промислової політики Голубова А.Г., першого заступника голови Державного комітету по матеріальних резервах Шостака А.С.
Міністр агропромислового
комплексу України
Міністр фінансів України
В.о.Міністра промислової
політики України
Голова Державного комітету
України по матеріальних резервах

Б.М.Супіханов
І.О.Мітюков

В.Г.Падалка

А.К.Мінченко
Затверджено
Наказ Міністерства агропромислового комплексу
України, Міністерства фінансів України,
Міністерства промислової політики України,
Державного комітету України по матеріальних
резервах 28.01.99 N 48/25/27/25
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 квітня 1999 р.
за N 240/3533
Порядок забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами та засобами захисту рослин у 1999 році
Цей Порядок забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами та засобами захисту рослин у 1999 році (далі - Порядок) розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1998 року N 1953 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" і визначає основні положення взаємодії виконавців постанови та їхню відповідальність у процесі роботи в частині виробництва та забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами і засобами захисту рослин.
1. Міністерство промислової політики України (далі - Мінпромполітики) на підприємствах хімічної промисловості забезпечує виробництво 0,5 млн.тонн поживних речовин мінеральних добрив, з яких 420 тис.тонн постачаються сільськогосподарським товаровиробникам за планами прикріплення відкритого акціонерного товариства "Агрохімцентр" (далі - ВАТ "Агрохімцентр") та 80 тис.тонн реалізує на зовнішньому ринку, а виручені кошти спрямовує на закупівлю сировини для виробництва фосфорних добрив.
2. На підставі графіка поставок природного газу, затвердженого Мінпромполітики, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (далі - НАК "Нафтогаз України") укладають з підприємствами хімічної промисловості та Українським державним зовнішньоекономічним підприємством (далі - УДЗЕП "Укрзовнішхімпром") договори про поставку природного газу в обсязі 1275 млн.куб.м за ціною не вище 27,8 дол.США за 1000 куб.м з урахуванням витрат на транспортування до підприємства.
До 10-го числа місяця, наступного за звітним, газотранспортні організації НАК "Нафтогаз України" спільно з підприємствами хімічної промисловості складають акти приймання-передавання природного газу, використаного на виробництво мінеральних добрив за звітний місяць, згідно з додатком 1 та акти приймання-передавання природного газу, використаного на виробництво мінеральних добрив за звітний місяць, за договором між ДК "Торговий Дім "Газ України" та УДЗЕП "Укрзовнішхімпром" згідно з додатком 2. Акти складаються в чотирьох примірниках і завіряються печатками сторін.
По одному примірнику акта газотранспортні організації передають НАК "Нафтогаз України", Мінпромполітики та хімічним підприємствам.
На підставі актів приймання-передавання НАК "Нафтогаз України" до 15-го числа кожного місяця складає зведений реєстр реалізації природного газу підприємствам хімічної промисловості на виробництво мінеральних добрив (далі - зведений реєстр) за формою згідно з додатком 3, який підписують Мінпромполітики, Міністерство агропромислового комплексу (далі - Мінагропром), ВАТ "Агрохімцентр" та НАК "Нафтогаз України".
Зведений реєстр газопостачальних та газотранспортних організацій НАК "Нафтогаз України" передає Міністерству фінансів України (далі - Мінфін) та Державній податковій адміністрації України (далі - ДПА України). На підставі зведеного реєстру ДПА України подає Мінфіну зведену довідку про заборгованість до Державного бюджету України.
3. Мінфін на підставі наданих вищевказаних документів повідомляє ДПА України про своє рішення провести датою підписання відповідних актів зменшення заборгованості газопостачальних та газотранспортних організацій НАК "Нафтогаз України" перед Державним бюджетом України на суму вартості спожитого природного газу на виробництво мінеральних добрив, з перекладанням погашення цієї заборгованості на споживачів мінеральних добрив та Держкомрезерв.
ДПА України доводить ці повідомлення у 5-денний термін до органів державної податкової служби за місцем обліку газопостачальних та газотранспортних організацій НАК "Нафтогаз України". Одержані ними повідомлення є підставою для зменшення заборгованості газопостачальних та газотранспортних організацій НАК "Нафтогаз України" перед Державним бюджетом України за відповідними платежами в картках особових рахунків.
Відшкодування різниці, яка виникає у підприємств нафтогазової промисловості внаслідок забезпечення ними природним газом підприємств - виробників мінеральних добрив Мінпромполітики за цінами, нижчими, ніж ціна на газ, що постачається для потреб населення, комунально-побутових споживачів та бюджетних організацій, проводиться за рахунок коштів, передбачених Законом України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" на дотації республіканському бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам.
Зазначене відшкодування здійснюється шляхом зарахування суми недоїмки підприємств НАК "Нафтогаз України" з платежів до бюджету, яка склалась за станом на 01.01.99, а за її відсутності - належних платежів до державного бюджету.
4. Енергопостачальні компанії укладають договори про відпуск електричної енергії за ціною 12 доларів США за 1000 кВт.год. з підприємствами хімічної промисловості, які задіяні в програмі виробництва мінеральних добрив.
Щомісяця до 10-го числа місяця, наступного за звітним, енергопостачальні компанії разом з підприємствами хімічної промисловості складають у трьох примірниках акти використання електроенергії на виробництво мінеральних добрив за формою згідно з додатком 4, два примірники яких подаються до Міненерго (паливно-транспортному управлінню).
На підставі цих актів з урахуванням збитків енергопостачальних компаній Міненерго та Держкомрезерв проводять відповідні заліки, після яких Міненерго організує проведення заліків між енергопідприємствами галузі.
Суму збитків компаній за рахунок різниці тарифу на виробництво мінеральних добрив та тарифу для комунальних потреб і населення, включаючи ПДВ, зазначену в актах використання електроенергії на виробництво мінеральних добрив згідно з додатком 4, які підписані та завірені Міненерго й Держкомрезервом до 20-го числа місяця, наступного за звітним, Держкомрезерв передає Мінфіну для проведення взаємозаліку за заплановану до споживання підприємствам - виробникам мінеральних добрив у 1999 році електроенергію - шляхом зарахування суми недоїмки станом на 1 січня 1999 р. з платежів до бюджету, а за відсутності недоїмки - належних платежів до державного бюджету підприємств Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та Державного комітету по матеріальних резервах - в рахунок дотацій, передбачених Законом України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" республіканському бюджету Автономної Республіки Крим, обласним бюджетам.
5. За дорученням Мінпромполітики УДЗЕП "Укрзовнішхімпром" разом з хімічними підприємствами в межах виділених обсягів природного газу і електроенергії забезпечують поставки сировини для виробництва фосфорних добрив, оплату вартості залізничних перевезень.
Якщо підприємства - виробники мінеральних добрив забезпечені сировиною, то УДЗЕП "Укрзовнішхімпром" компенсує їм вартість сировини.
З метою проведення часткових розрахунків з підприємствами - виробниками фосфорних добрив УДЗЕП "Укрзовнішхімпром" реалізує газ та електроенергію.
Хімічні підприємства, які не мають заборгованості перед державним бюджетом, на суму недофінансованого залишку вартості переробки використовують природний газ за цінами, узгодженими з Мінпромполітики.
УДЗЕП "Укрзовнішхімпром" оприбутковує закуплену сировину на позабалансовому рахунку 002 "Товарно-матеріальні цінності, прийняті на відповідальне зберігання"; після передачі її підприємствам-виробникам - списує з рахунку, а в процесі забезпечення сировиною - не набуває прав власності на неї.
З метою забезпечення часткових розрахунків з підприємствами - виробниками фосфорних добрив Мінпромполітики через УДЗЕП "Укрзовнішхімпром" реалізує на експорт карбамід, аміак, аміачну селітру та іншу хімічну продукцію, що будуть вироблені Горлівським ВАТ "Концерн "Стирол", Дніпродзержинським ВАТ "Дніпроазот", Черкаським ВАТ "Азот", Одеським припортовим заводом або іншими хімічними підприємствами за рахунок виділених на зазначені потреби обсягів природного газу та електроенергії.
6. Мінпромполітики за погодженням з Мінагропромом не пізніш як за 20 днів до початку постачання сільськогосподарським товаровиробникам мінеральних добрив і засобів захисту рослин має визначити ліміти їх щомісячного відвантаження підприємствами хімічної промисловості, організувати їх виробництво і через відкрите акціонерне товариство "Агрохімцентр" забезпечити передачу споживачам в обсягах, визначених додатком 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1998 року N 1953.
7. ВАТ "Агрохімцентр" та агрохімічні формування в областях і районах є постачальниками мінеральних добрив та засобів захисту рослин для сільськогосподарських товаровиробників.
За дорученням Мінагропрому ВАТ "Агрохімцентр" виконує таке:
укладає договори з підприємствами хімічної промисловості та агрохімічними формуваннями Автономної Республіки Крим і областей, які в свою чергу укладають аналогічні договори з районними агрохімічними формуваннями на авансове отримання засобів хімізації;
здійснює прикріплення агрохімічних формувань Автономної Республіки Крим, областей та окремих районів до підприємств хімічної промисловості на відвантаження цим формуванням мінеральних добрив (для сільськогосподарських товаровиробників) у межах передбачених обсягів;
укладає договори з Держкомрезервом про закладання зерна та іншої продукції до державного резерву, виходячи з обсягів фактично отриманих мінеральних добрив та їхньої вартості;
забезпечує облік та звітність надходження мінеральних добрив по регіонах та підприємствах хімічної промисловості, організовує документообіг, передбачений цим Порядком.
8. Підприємства хімічної промисловості за рознарядками агрохімічних формувань Автономної Республіки Крим і областей відвантажують вироблені мінеральні добрива споживачам, а у відвантажувальних документах роблять записи: "Поставлено в обмін на зерно до державного резерву", "ПКМУ-98-1953".
Перехід власності на мінеральні добрива від підприємств хімічної промисловості до товаровиробників через систему Агрохіму настає після одержання їх на станції призначення та оформлення рахунків-фактур.
9. Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим та управління агропромислового комплексу обласних та районних державних адміністрацій визначають на місцях перелік господарств, які виконуватимуть замовлення з продовольчої безпеки держави.
Матеріальні ресурси держави постачаються комплексно під інтенсивні технології вирощування озимої пшениці, соняшнику, цукрових буряків господарствам, що перемогли в конкурсі і гарантовано розрахуються за них продовольчим зерном та іншою сільськогосподарською продукцією, яка закладається на заготівельних та переробних підприємствах до державного резерву за цінами, що складуться на біржовому ринку на день розрахунків.
10. Районні агрохімічні формування укладають з сільськогосподарськими товаровиробниками та заготівельними підприємствами договори про постачання сільськогосподарським товаровиробникам мінеральних добрив (засобів захисту рослин) за кошти або шляхом закладання продовольчого зерна та іншої сільськогосподарської продукції до державного резерву за формою згідно з додатком 5. Ці договори погоджуються з відділеннями Державного казначейства України в районах та реєструються у відповідних інспекціях з заготівлі та якості сільськогосподарської продукції.
Мінеральні добрива постачаються тільки тим сільськогосподарським товаровиробникам, що уклали договори на поставку зерна та іншої сільськогосподарської продукції до державного резерву та забезпечать їх виконання.
При укладенні договорів і проведенні розрахунків вартість продовольчого зерна та іншої продукції, що закладається у заготівельних та переробних підприємствах до державного резерву, має дорівнювати вартості отриманих мінеральних добрив та засобів захисту рослин. Витрати на транспортування, доведення до базисних показників і приймання зерна та іншої сільгосппродукції компенсуються за рахунок сільгосптоваровиробників.
Згідно з абз.1 п.3 Положення про гербовий збір, затвердженого Указом Президента України від 6 листопада 1998 року N 1222/98, гербовий збір за договорами, вказаними в п.7, 8, 10, які пов'язані з використанням бюджетних коштів Державного бюджету, не справляється.
З метою забезпечення гарантії розрахунків на суму отримання засобів хімізації сільськогосподарські товаровиробники заставляють поголів'я худоби за дорученням Держкомрезерву в адресу райагрохіму за договором застави згідно з додатком 6.
Мінагропром Автономної Республіки Крим, управління агропромислового комплексу обласних та районних державних адміністрацій забезпечують контроль за виконанням агрохімічними формуваннями, заготівельними підприємствами та сільськогосподарськими товаровиробниками зазначених договорів.
Персональна відповідальність за здійснення розрахунків покладається на Голову Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голів обласних, районних державних адміністрацій та керівників сільськогосподарських підприємств.
11. Підтвердженням факту одержання сільськогосподарськими товаровиробниками засобів хімізації є акт передавання-приймання мінеральних добрив в обмін на сільськогосподарську продукцію, що постачається до державного резерву, який підписується райагрохімом, сільськогосподарськими товаровиробниками та інспекцією з заготівлі та якості сільськогосподарської продукції, за формою згідно з додатком 7. Районні агрохімічні формування передають цей акт по одному примірнику: районним інспекціям з заготівлі та якості сільськогосподарської продукції та сільськогосподарським товаровиробникам.
Датою надання сільськогосподарським товаровиробникам авансів вважається дата підписання акта передавання-приймання мінеральних добрив в обмін на сільськогосподарську продукцію.
12. Укрзалізниця забезпечує першочергове перевезення компонентів і сировини для виробництва засобів хімізації, а також готових форм пестицидів і мінеральних добрив. Рухомий склад виділяється за замовленням вантажовідправників без стягнення додаткових зборів за позапланове подавання вагонів.
Витрати Укрзалізниці визначаються на підставі перевізних документів тільки на мінеральні добрива і засоби захисту рослин, які мають позначку "ПКМУ-98-1953". Контроль за виконанням цих умов покладається особисто на керівників підприємств хімічної промисловості, незалежно від форм власності.
13. До 10-го числа місяця, наступного за звітним, на підставі перевізних документів оформляються акти звірки фактичних витрат залізничної станції відвантаження на перевезення мінеральних добрив станом на 1-е число кожного місяця: на станціях відвантаження - між відвантажувачем - підприємством хімічної промисловості та залізницею - акт фактичних витрат залізничної станції відвантаження на перевезення мінеральних добрив, згідно з додатком 8, на станціях призначення - між одержувачем - районними агрохімічними формуваннями або споживачами сировини для виробництва фосфорних добрив (акт з позначкою "ПКМУ-98-1953-СИРОВИНА") та залізницею - акт фактичних витрат залізничної станції призначення на надання послуг, пов'язаних з подаванням та прибиранням вагонів з мінеральними добривами, включаючи додаткові збори, згідно з додатком 9. Акти звірки складаються у трьох примірниках і завіряються печатками сторін.
На підставі актів (додатки 8 і 9) кожна залізниця складає зведені реєстри фактичних витрат залізничної станції відвантаження на перевезення мінеральних добрив, згідно з додатком 10, і фактичних витрат залізничних станцій призначення на надання послуг, пов'язаних з подаванням та прибиранням вагонів з мінеральними добривами, включаючи додаткові збори, згідно з додатком 11, і, разом з оригіналами актів і довідками про заборгованість за платежами до Державного бюджету України підприємств - платників податків, які входять до складу Укрзалізниці, за станом на 01.01.99 та за поточний рік, подає їх до 20-го числа до Укрзалізниці.
Довідки про заборгованість за платежами до Державного бюджету України підприємств - платників податків надаються органами державної податкової служби за місцем їхнього обліку за станом на 1-е число кожного місяця за умови пред'явлення актів звірок з позначкою "ПКМУ-98-1953" та "ПКМУ-98-1953-СИРОВИНА".
Зведені реєстри про фактично поставлені міндобрива, сировину для виробництва фосфорних добрив і довідки про заборгованість за платежами до Державного бюджету України підприємств - платників податків Укрзалізниця подає Мінфіну.
Мінфін на підставі наданих вищевказаних документів повідомляє ДПА України про своє рішення провести датою підписання відповідних актів зменшення заборгованості перед Державним бюджетом України підприємств Укрзалізниці на суму вартості залізничних послуг, пов'язаних з перевезенням мінеральних добрив, подаванням та прибиранням вагонів з перекладанням погашення цієї заборгованості на споживачів мінеральних добрив та Держкомрезерв.
ДПА України доводить ці повідомлення в 5-денний термін до відома органів державної податкової служби за місцем обліку підприємств-платників. Одержані ними повідомлення є підставою для зменшення заборгованості Укрзалізниці перед Державним бюджетом України за відповідними платежами в картках особових рахунків.
На суму зазначених витрат Мінагропром забезпечує заготівлю продовольчого зерна та іншої сільськогосподарської продукції до державного резерву відповідно до пункту 21 зазначеної постанови Кабінету Міністрів України.
14. Райагрохіми через обласні формування до 10-го числа місяця, наступного за звітним, передають ВАТ "Агрохімцентр" реєстри актів передавання-приймання мінеральних добрив щодо кожного постачальника згідно з додатком 12.
Реєстри підписуються районними, а потім обласними агрохімами, завіряються в інспекціях з заготівлі та якості сільськогосподарської продукції.
Заводи - виробники мінеральних добрив до 5-го числа місяця, наступного за звітним, передають до ВАТ "Агрохімцентр" і Мінпромполітики реєстри відвантажувальних документів про поставлені мінеральні добрива (далі - реєстри відвантажувальних документів) згідно з додатком 13.
Хімічні підприємства в реєстрах відвантажувальних документів окремо проставляють вартість переробки.
До 15-го числа місяця, наступного за звітним, Мінпромполітики передає до Мінфіну та Держкомрезерву складені хімічними підприємствами акти фактичної вартості мінеральних добрив, поставлених сільськогосподарським товаровиробникам, погоджені з Мінпромполітики і ВАТ "Агрохімцентр" згідно з додатком 14, і довідку про заборгованість за платежами до державного бюджету, видану органами державної податкової служби за місцем обліку підприємств - платників податків, хімічні підприємства передають до Мінпромполітики, а ВАТ "Агрохімцентр" передає до Мінфіну відомість про проплату виробництва мінеральних добрив, завірену Мінагропромом, Мінпромполітики та ВАТ "Агрохімцентр".
ВАТ "Агрохімцентр" за розподілом Мінагропрому і Мінпромполітики щомісяця розробляє відомість проплати коштів у розрізі хімічних підприємств - постачальників мінеральних добрив, і до 15-го числа місяця, наступного за звітним, Мінагропром здійснює часткову проплату вартості переробки хімічним підприємствам за рахунок коштів, які надійшли від Міністерства оборони України за отримане продовольство від сільськогосподарських товаровиробників на загальну суму 30 млн. гривень.
Міністерство агропромислового комплексу на суму виділених коштів проводить заготівлю продуктів харчування до державного резерву та продовольчим підрозділам Міноборони у лютому-квітні цього року.
Мінфін на підставі наданих вищевказаних документів повідомляє ДПА України про своє рішення провести датою підписання відповідних актів зменшення заборгованості хімічних підприємств перед Державним бюджетом на суму залишку вартості переробки мінеральних добрив та на суму вартості сировини для виробництва фосфорних добрив і ПДВ з перекладанням цієї заборгованості на споживачів мінеральних добрив та Держкомрезерв.
ДПА України доводить ці повідомлення до відома органів державної податкової служби за місцем обліку підприємств - платників податків. Одержані ними повідомлення є підставою для зменшення заборгованості підприємств перед Державним бюджетом України за відповідними платежами в картках особових рахунків.
У ціну мінеральних добрив входять: витрати на закупівлю природного газу; електроенергії; залізничний тариф; витрати на послуги, пов'язані з подаванням та прибиранням вагонів, включаючи витрати на їх промивання і додаткові збори на станціях призначення за цінами, визначеними у постанові; вартість переробки; податок на додану вартість та організаційні витрати системи Агрохіму в розмірі 3,5% від вартості мінеральних добрив, згідно з додатком 15.
15. Хімічні підприємства виробляють мінеральні добрива і відвантажують їх райагрохімам на адресу станцій-одержувачів, супроводжуючи їх відповідними залізничними накладними та рахунками-фактурами, в яких проставляють загальну їхню вартість, в т.ч., окремо: ПДВ, залізничний тариф та вартість переробки.
Рахунки виписуються на адресу: "сільгосптоваровиробників ________
(назва)
району _________ області, отримувач _________ райагрохім".
(назва) (назва)
Райагрохіми, одержавши вагони з мінеральними добривами, розвантажують їх і на підставі залізничних накладних оприбутковують добрива на позабалансовому рахунку 002 "Товарно-матеріальні цінності, прийняті на відповідальне зберігання".
Сільськогосподарським товаровиробникам райагрохіми оформляють товарно-транспортні накладні від свого імені з позначкою, що власником добрив є хімічні підприємства, а потім списують доставлені товаровиробникам мінеральні добрива з позабалансового рахунку 002.
Райагрохіми виписують видаткову накладну від свого імені, а за дорученням хімічних підприємств - податкові накладні (без підпису та печатки) від їхнього імені, а від імені ТехПД залізниці - податкову накладну (без підпису та печатки) за надані сільгосптоваровиробникам послуги з подавання та прибирання вагонів. Ці накладні дооформляються і реєструються хімічними підприємствами на кожного одержувача міндобрив.
До 10-го числа місяця, наступного за звітним, через обласні формування агрохіму податкові накладні передаються ВАТ "Агрохімцентр", і до 15-го числа місяця, наступного за звітним, під час звірки податкові накладні підписуються, скріплюються печаткою хімічного підприємства та ТехПД залізниці, після чого через систему агрохіму передаються сільськогосподарським товаровиробникам.
16. Витрати агрохімічних формувань Автономної Республіки Крим, областей і ВАТ "Агрохімцентр", пов'язані з організацією виробництва та забезпеченням сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами і засобами захисту рослин, відшкодовуються відповідно до укладених договорів ВАТ "Агрохімцентр" з хімічними підприємствами та обласними і районними агрохімічними формуваннями.
Хімічні підприємства щомісяця відвантажують 3,5% мінеральних добрив до поставлених у звітному місяці обсягів сільгосптоваровиробникам у рахунок ВАТ "Агрохімцентр", який 1% добрив спрямовує обласним і 1,5% - районним формуванням агрохіму для покриття їхніх витрат щодо забезпечення механізму постачання мінеральних добрив.
Ці витрати передбачаються в договорах між ВАТ "Агрохімцентр" та хімічними підприємствами.
17. Витрати щодо розвантаження вагонів, приймання, зберігання і доставки засобів хімізації сільськогосподарські товаровиробники відшкодовують районним агрохімічним формуванням за окремими угодами.
18. Фактичні витрати на транспортування мінеральних добрив, що одержують сільськогосподарські товаровиробники від підприємств хімічної промисловості самовивозом, сума яких не перевищує ставки залізничного тарифу до 100 км, компенсуються за мінусом залізничного тарифу або вартості тієї сільськогосподарської продукції, що закладається до державного резерву.
Підставою для розрахунків є рахунок-фактура, виписаний хімічним підприємством на самовивіз автотранспортом, довідка Укрзалізниці про ставку залізничного тарифу і акт списання витрат на самовивіз мінеральних добрив згідно з додатком 16, який підписується керівниками агрохімічних підприємств.
При самовивозі мінеральних добрив автотранспортом районних агрохімічних формувань сільськогосподарські товаровиробники розраховуються безпосередньо з районними агрохімічними формуваннями на договірних умовах.
19. Мінагропром Автономної Республіки Крим, управління агропромислового комплексу обласних і районних держадміністрацій у липні-вересні 1999 року забезпечують закладання до державного резерву продовольчого зерна та іншої сільськогосподарської продукції на заготівельних підприємствах ДАК "Хліб України" та Держкомрезерву в рахунок фактично отриманих засобів хімізації.
Передача зерна до державного резерву здійснюється шляхом оформлення заготівельними підприємствами приймального акта за формою N Р-16 і формою Р-11 та протоколу заліку цього зерна до державного резерву за підписами Держкомрезерву, ВАТ "Агрохімцентр" та ДАК "Хліб України".
Держрезерв забезпечує реалізацію зерна та іншої сільськогосподарської продукції і проводить розрахунки за борговими зобов'язаннями з державним бюджетом до 1 жовтня 1999 року.
20. Відповідальність підприємств і організацій щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.98 N 1953 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" визначається чинним законодавством України та укладеними між ними договорами. Спори вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством України.
21. Контроль за виконанням цього Порядку покладається на Мінагропром, Мінфін, Мінпромполітики, Держкомрезерв, Міненерго, Мінекономіки, Мінтранс України, Державний комітет нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України та НАК "Нафтогаз України".
Додаток 1
до пункту 2 Порядку забезпечення
сільськогосподарських
товаровиробників мінеральними
добривами та засобами захисту
рослин у 1999 році
Акт приймання-передавання природного газу, використаного
____________________________________________________
(назва підприємства)
на виробництво мінеральних добрив у ___________ місяці 1999 року
Вид
міне-
раль-
них
доб-
рив
Фактично
відван-
тажено
(тонн
фіз.
ваги)
Норма газу
на вироб-
ництво
1 тонни
міндобрив
(тис.куб.м)
Фактично
спожито
всього
(тис.
куб.м)
Ціна
реалі-
зації
(з ПДВ)
1 тис.
куб.м
(гри-
вень)
Вартість
усього
спожитого
газу (з
ПДВ)
(гривень)
Сума збитків (з ПДВ)
за рахунок різниці
між ціною на газ (з
тарифом на його
транспортування), що
йде на виробництво
мінеральних добрив,
і ціною на газ для
комунальних потреб
і населення
на 1 тис.
куб.м
(гривень)
всього
(гривень)
Підприємство хімічної промисловості Газотранспортна організація
НАК "Нафтогаз України"
___________________________________ ____________________________
М.П. М.П.
Додаток 2
до пункту 2 Порядку забезпечення
сільськогосподарських
товаровиробників мінеральними
добривами та засобами захисту
рослин у 1999 році
Акт приймання-передачі природного газу, використаного на виробництво мінеральних добрив у ___________ місяці 1999 року, відповідно до договору N ______ від _______________ 99 р. між ДК "Торговий Дім "Газ України" та УДЗЕП "Укрзовнішхімпром"
Фактично
спожито
всього
(тис.
куб.м)
Ціна
реалізації
(з ПДВ за
транспортні
послуги)
1 тис.куб.
м
(гривень)
Вартість
усього
спожитого
газу
(з ПДВ за
транспортні
послуги),
(гривень)
Сума збитків (з ПДВ) за рахунок різниці
між ціною на газ (з тарифом на його
транспортування), що йде на виробництво
мінеральних добрив, і ціною на газ для
комунальних потреб і населення
на 1 тис.куб.м
(гривень)
всього
(гривень)
Генеральний директор Генеральний директор
ДК "Торговий Дім "Газ України" УДЗЕП "Укрзовнішхімпром"
______________________________ ________________________________
Головний бухгалтер Головний бухгалтер
______________________________ ________________________________
М.П. М.П.
Дадаток 3
до пункту 2 Порядку забезпечення
сільськогосподарських
товаровиробників мінеральними
добривами та засобами захисту
рослин у 1999 році
Зведений реєстр актів реалізації природного газу підприємствам хімічної промисловості на виробництво мінеральних добрив
у __________ 1999 року
(місяць)
Підприємство -
виробник
мінеральних
добрив
Фактично
відван-
тажено
(тонн
фіз.
ваги)
Норма
газу на
виробни-
цтво 1
тонни
міндобрив
(тис.
куб.м)
Фактично
спожито
всього
(тис.
куб.м)
Ціна
реалі-
зації
(з ПДВ)
1 тис.
куб.м
(гри-
вень)
Вартість
(з ПДВ)
всього
спожито-
го газу
(гри-
вень)
Сума збитків
(з ПДВ) за
рахунок різ-
ниці між ці-
ною на газ
(з тарифом
на його
транспорту-
вання), що
йде на ви-
робництво
мінеральних
добрив, і
ціною на газ
для комуна-
льних потреб
і населення
на 1
тис.
куб.м
(гри-
вень)
всього
(гри-
вень)
12345678
Сєверодонецьке
ДВП "Об'єднання
Азот"
аміачна селітра
карбамід
аміак
аміачна вода
Горлівське ВАТ
"Концерн Стирол"
аміачна селітра
карбамід
аміак
аміачна вода
Черкаське ВАТ
"Азот"
аміачна селітра
карбамід
сульфат амонію
аміак
аміачна вода
рідкі амонійні
добрива
Рівненське ВАТ
"РівнеАзот"
аміачна селітра
аміачна вода
аміак
амофос
тукосуміш
Дніпродзержинське
ВАТ
"ДніпроАзот"
карбамід
аміак
Дніпродзержинське
ВО
"Придніпровський
ХЗ"
нітрофос
Роздільське ДГХП
"Сірка"
нітроамофоска
Сумське ДП "ВО
Хімпром"
амофос
суперфосфат
амонізований
Вінницьке ДП "ВО
Хімпром"
суперфосфат
гранульований
Кримське ВО
"Титан"
амофос
Калуський концерн
"Оріана"
калімагнезія
гранульована
калімагнезія
порошкова
Стебницьке ДГХП
"Полімінерал"
каїніт
калімаг 30
Всього
НАК "Нафтогаз України" Міністерство агропромислового
комплексу
_______________________________ _____________________________
М.П. М.П.
Міністерство промислової політики ВАТ "Агрохімцентр"
_________________________________ _____________________________
М.П. М.П.
Додаток 4
до пункту 4 Порядку забезпечення
сільськогосподарських
товаровиробників мінеральними
добривами та засобами захисту
рослин у 1999 році
Акт використання електроенергії
________________________
(назва підприємства)
на виробництво мінеральних добрив у _________ місяці
1999 року
Вид
міне-
раль-
них
добрив
Фактично
відванта-
жено
(тонн
фіз.
ваги)
Норма
витрати
на вироб-
ництво 1
тонни
міндоб-
рив (тис.
кВт.год.)
Фактично
спожито
електро-
енергії
всього
(тис.
кВт.
год.)
Ціна
реалізації
1 тис.кВт.
год.,
електрое-
нергії (з
ПДВ) (гри-
вень)
Вартість
всієї
спожитої
електро-
енергії
(з ПДВ)
(гри-
вень)
Сума збитків (з ПДВ)
за рахунок різниці
тарифу на виробницт-
во міндобрив та та-
рифу для комунальних
потреб і населення
за 1 тис.
кВт.год.
(гривень)
Всього
(гривень)
Міністерство енергетики Держкомрезерв
____________________________ ________________________________
М.П. М.П.
Підприємство хімічної Енергопостачальна компанія
промисловості
____________________________ ________________________________
М.П. М.П.
Додаток 5
до пункту 10 Порядку забезпечення
сільськогосподарських
товаровиробників мінеральними
добривами та засобами захисту
рослин у 1999 році
Договір N _____ про постачання сільськогосподарським товаровиробникам мінеральних добрив (засобів захисту рослин) за кошти або шляхом закладання продовольчого зерна та іншої сільськогосподарської продукції до державного резерву
___________________ "___" _____________ 199_ р.
__________________________________________________________________
(найменування районного агрохімічного формування)
в особі _________________________________________________________,
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
що діє на підставі Статуту, далі - Райагрохім, ___________________
__________________________________________________________________
(найменування сільськогосподарського товаровиробника)
в особі _________________________________________________________,
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
що діє на підставі Статуту, далі - Одержувач, ____________________
__________________________________________________________________
(найменування заготівельного підприємства)
в особі _________________________________________________________,
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
що діє на підставі Статуту, далі - Заготівельник, відповідно до Порядку забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами та засобами захисту рослин у 1999 році (далі - Порядок), затвердженого наказом Міністерства агропромислового комплексу України, Міністерства фінансів України, Міністерства промислової політики України, Державного комітету України по матеріальних резервах від "___"_____________ 199_ року N ______, погодженим з Міненерго, Мінекономіки, Укрзалізницею, НАК "Нафтогаз України", уклали цей договір про таке:
1. Предмет договору
1.1. Райагрохім забезпечує Одержувача мінеральними добривами та засобами захисту рослин (далі - засоби хімізації) з наступною оплатою їх вартості коштами або шляхом закладання до 1 жовтня 1999 року в Заготівельника продовольчого зерна до державного резерву в кількості на суму вартості отриманих мінеральних добрив за біржовою ціною на день розрахунків.
2. Райагрохім зобов'язується
2.1. Поставити Одержувачу до ______________________ 199_ року
__________________________________________________________________
(найменування засобів хімізації, кількість на суму)
за кошти або в обмін на продовольче зерно та іншу
сільськогосподарську продукцію, що закладається в державний
резерв.
Вартість продовольчого зерна, що заготовляється до державного резерву в обмін на мінеральні добрива, вироблені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.98 N 1953, визначається за результатами біржових торгів на день розрахунків.
2.2. За згодою Одержувача забезпечити доставку йому зазначених у п.2.1 засобів хімізації.
2.3. Подавати щомісяця разом із Заготівельником відділенню Державного казначейства України в районі, інспекції заготівель і якості сільськогосподарської продукції та обласному агрохімічному формуванню до 10-го числа місяця, наступного за звітним, довідку про хід виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1998 року N 1953 згідно з Порядком.
2.4. Виписувати видаткові та податкові накладні для сільськогосподарських товаровиробників. Податкова накладна виписується від імені хімічного підприємства, яка не підписується і не завіряється печаткою, а передається до ВАТ "Агрохімцентр" відповідно до Порядку.
3. Одержувач зобов'язується
3.1. Поставити Заготівельнику в обумовлені строки продовольче зерно та іншу сільськогосподарську продукцію до державного резерву в обсягах, що покривають вартість отриманих засобів хімізації.
3.2. Прийняти від Райагрохіму на баланс указані в пункті 2.1 цього договору засоби хімізації за актом передавання-приймання згідно з Порядком.
3.3. На суму вартості одержаних мінеральних добрив оформити заставу поголів'ям живої худоби.
4. Заготівельник зобов'язується
4.1. Укласти з Одержувачем договір про постачання останнім до державного резерву продовольчого зерна та іншої сільськогосподарської продукції в рахунок оплати за одержані засоби хімізації.
4.2. Прийняти від Одержувача зерно до 1 жовтня 1999 року в обсягах, що покривають вартість засобів хімізації, визначених актом приймання-передавання згідно з Порядком.
4.3. Забезпечити зберігання продовольчого зерна та іншої сільськогосподарської продукції, прийнятого від Одержувача в рахунок погашення ним боргу за одержані засоби хімізації з наступним закладенням цієї продукції до державного резерву.
4.4. Сприяти своєчасному отриманню і оформленню поставленого Одержувачем зерна та іншої сільськогосподарської продукції до державного резерву.
4.5. Подавати Райагрохіму довідку щомісяця, до 10-го числа, про розрахунки за отримані засоби хімізації.
5. Умови виконання договору
5.1. Зобов'язання за цим договором вважаються виконаними після постачання Райагрохімом у повному обсязі мінеральних добрив і засобів захисту рослин Одержувачу, проведення повних розрахунків Одержувачем та закладання на заготівельному підприємстві продовольчого зерна й іншої сільськогосподарської продукції до державного резерву в кількості, що визначена актом передавання-приймання.
5.2. Договір набирає чинності з моменту його підписання до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
6. Відповідальність сторін
6.1. За відмову прийняти від Одержувача продовольче зерно до державного резерву (як плату за одержані засоби хімізації) Заготівельник сплачує Одержувачу неустойку в розмірі вартості неприйнятої продукції і відшкодовує фактичні витрати Одержувача щодо доставки зерна до Заготівельника в обидва кінці.
6.2. У разі невиконання Одержувачем договірних зобов'язань у частині розрахунків вступає в дію договір застави.
7. Порядок внесення змін і доповнень до договору
7.1. Умови цього договору можуть бути переглянуті за взаємним погодженням сторін з урахуванням змін до чинного законодавства.
7.2. Внесення змін і доповнень до договору, а також продовження терміну його дії оформляється додатковим договором сторін.
7.3. Порядок виконання умов, що не передбачені цим договором, регулюється чинним законодавством.
8. Порядок розгляду розбіжностей та спорів
8.1. Розбіжності, що виникають під час виконання умов цього договору, розглядаються шляхом проведення додаткових переговорів.
8.2. Спори щодо невиконання сторонами умов цього договору вирішуються арбітражним судом.
9. Юридичні адреси та банківські реквізити сторін
Райагрохім Одержувач Заготівельник
________________ __________________ ___________________
(підпис) (підпис) (підпис)
М.П. М.П. М.П.
"__"____ 199_ р. "__"______ 199_ р. "__"_______ 199_ р.
Цей договір зареєстровано головним інспектором заготівель і
якості сільгосппродукції _________________________________________
району ____________________________________ області за N _________
від "___"_______________199_ року
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, підпис)
М.П.
Погоджено з відділенням Державного казначейства України у
_________________________ районі _________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, підпис)
М.П.
Додаток 6
до пункту 10 Порядку забезпечення
сільськогосподарських
товаровиробників мінеральними
добривами та засобами захисту
рослин у 1999 році