• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок приймання та розгляду заявок на усунення радіозавад

Головне управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України  | Наказ, Інструкція від 10.11.1998 № 25 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Головне управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 10.11.1998
  • Номер: 25
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головне управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 10.11.1998
  • Номер: 25
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ РАДІОЧАСТОТ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 25 від 10.11.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 1999 р.
за N 11/3304
Про затвердження Інструкції про порядок приймання та розгляду заявок на усунення радіозавад
З метою вдосконалення механізмів державного управління і регулювання використання радіочастотного ресурсу, відповідно до Закону України "Про зв'язок" та Положення про Головне управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.94 N 771,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок приймання та розгляду заявок на усунення радіозавад (додається).
2. Інструкцію про порядок приймання та розгляду заявок на усунення радіозавад ввести в дію через 10 днів після державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за порядком приймання та розгляду заявок на усунення радіозавад покласти на відділ координації та контролю роботи радіочастотних органів ГУРЧ.
4. Першому заступнику начальника Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України - Сітало О.Т. забезпечити контроль за виконанням цього наказу.
В.о.начальника
Головного управління

О.Т.Сітало
Затверджено
Наказ Головного управління з
питань радіочастот при
Кабінеті Міністрів України
10.11.98 N 25
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 1999 р.
за N 11/3304
Інструкція про порядок приймання та розгляду заявок на усунення радіозавад
Інструкція про порядок приймання та розгляду заявок на усунення радіозавад (далі - інструкція) розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1997 р. N 239 "Про спеціально уповноважені органи з питань присвоєння радіочастот, позивних сигналів, оформлення відповідних дозволів на виготовлення, реалізацію (продаж), використання радіоелектронних засобів на території України, ввезення їх з-за кордону та державного нагляду за їх роботою".
1. Загальні положення
1.1. Інструкція визначає порядок приймання, розгляду заявок та виконання робіт щодо виявлення й усунення дії неприпустимих радіозавад радіоелектронним засобам в їх роботі від інших радіоелектронних засобів (РЕЗ) і радіовипромінювальних пристроїв (РВП).
1.2. Приймання, розгляд заявок на усунення радіозавад та виконання робіт щодо їх виявлення та усунення проводить той спеціально уповноважений орган, який оформив дозвіл на використання радіоелектронних засобів або радіовипромінювальних пристроїв, що зазнали впливу радіозавад.
1.3. Виконання робіт щодо усунення джерел неприпустимих радіозавад, при необхідності - оформлення приписів про усунення виявлених порушень користувачеві радіоелектронного засобу або радіовипромінювального пристрою, що створює неприпустимі радіозавади, організує і проводить той спеціально уповноважений орган, який оформив дозвіл на використання радіоелектронних засобів або радіовипромінювальних пристроїв, що створюють радіозавади.
1.4. Роботи з дослідження електромагнітної обстановки в зоні виникнення радіозавад та виявлення джерел їх утворення, якщо це не встановлено заявником, проводять органи, які визначені постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.97 N 239 "Про спеціально уповноважені органи з питань присвоєння радіочастот, позивних сигналів, оформлення відповідних дозволів на виготовлення, реалізацію (продаж), використання радіоелектронних засобів на території України, ввезення їх з-за кордону та державного нагляду за їх роботою": Управління радіоелектронної боротьби Генерального штабу Збройних Сил - у смугах радіочастот військового та спільного використання, в частині військових користувачів, та Український державний центр радіочастот та нагляду за зв'язком - у смугах радіочастот цивільного та спільного використання, в частині цивільних користувачів (далі - спеціально уповноважені органи). За потреби спеціально уповноважені органи взаємодіють при виконанні зазначених робіт.
1.5. Користувачі радіоелектронних засобів або радіовипромінювальних пристроїв з метою запобігання та усунення радіозавад іншим радіоелектронним засобам зобов'язані:
виконувати вимоги до використання радіоелектронних засобів або радіовипромінювальних пристроїв, які визначені дозволом на їх використання;
виконувати вимоги до частотних, територіальних та інших обмежень на роботу своїх радіоелектронних засобів або радіовипромінювальних пристроїв, які запроваджуються відповідно до Положення про порядок запровадження тимчасових обмежень на використання окремих смуг (номіналів) радіочастот на території України, затвердженого наказом Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України від 17.07.97 N 13 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції 24.12.97 за N 618/2422;
здійснювати перевірку параметрів випромінювання власних радіоелектронних засобів або радіовипромінювальних пристроїв та негайно вживати заходів щодо приведення їх у відповідність з діючими нормами та з умовами, що визначені у дозволі.
1.6. Користувачі радіоелектронних засобів або радіовипромінювальних пристроїв мають право:
при виникненні радіозавад роботі власним радіоелектронним засобам або радіовипромінювальним пристроям звертатись, згідно з визначеним цією інструкцією порядком, до відповідного спеціально уповноваженого органу для усунення радіозавад від інших РЕЗ і РВП.
1.7. Спірні питання між користувачем радіоелектронних засобів та спеціально уповноваженим органом, що можуть виникнути у ході усунення радіозавад, вирішуються згідно з чинним законодавством.
1.8. Посадові особи спеціально уповноважених органів при виконанні робіт щодо виявлення та усунення радіозавад діють у межах своєї компетенції.
2. Порядок і терміни розгляду заявок на усунення радіозавад та оформлення документації
2.1. Заявки від юридичних або фізичних осіб приймаються, як правило, у письмовому вигляді, шляхом заповнення Картки обліку умов експлуатації радіоелектронних засобів та радіовипромінювальних пристроїв (додаток 1). Приймання заявок на усунення радіозавад, які розглядаються позачергово, припустиме телефоном з подальшим поданням письмової заявки.
2.2. Розгляд заявок на усунення радіозавад проводиться згідно з черговістю їх надходження. Позачергово розглядаються заявки на усунення радіозавад радіоелектронним засобам, що забезпечують безпеку людського життя, об'єктів ядерної енергетики, польотів у повітряному просторі України, урядовий зв'язок, національну безпеку держави.
2.3. Встановлюються такі терміни виконання робіт по виявленню та усуненню радіозавад:
- у випадках розгляду позачергових заявок в межах обласного центру - не більше 1 доби, поза межами обласного центру - не більше 3 діб;
- у випадках, які не потребують пошуку джерел радіозавад, - не пізніше як за 5 діб;
- якщо потрібен пошук джерел радіозавад - то не пізніше як через 30 діб.
2.4. У випадках, коли з об'єктивних причин роботи з усунення радіозавад не можуть бути виконані в повному обсязі у визначені терміни, строки виконання робіт можуть бути продовжені рішенням Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України на підставі вмотивованих нагальною потребою висновків спеціально уповноважених органів щодо проведення науково-дослідних робіт.
2.5. Строк розгляду заявок на усунення радіозавад обчислюється з дня її отримання спеціально уповноваженим органом.
2.6. Облік заявок на усунення радіозавад і висновків їх обстеження провадиться в Журналі обліку заявок на усунення радіозавад (додаток 2). Заявки реєструються в даному журналі в день надходження їх до спеціально уповноваженого радіочастотного органу.
2.7. Службові документи по заявках заявнику не надаються і інформація, в них уміщена, не доводиться до його відома.
2.8. Заявки на усунення радіозавад та відповідні документи зберігаються в справах спеціально уповноваженого органу 15 років.
3. Порядок виконання робіт з усунення радіозавад
3.1. Якщо за результатами обстеження джерела радіозавади встановлені будь-які порушення тих умов використання радіоелектронних засобів чи радіовипромінювальних пристроїв, які визначені дозволом на їх експлуатацію та діючими нормами, яких припустився користувач, то представником спеціально уповноваженого органу оформлюється користувачу припис про усунення виявлених порушень.
3.2. Користувач радіоелектронного засобу або радіовипромінювального пристрою, що створює неприпустимі радіозавади, повинен у термін, який визначено приписом, вжити всіх належних заходів щодо усунення дії радіозавади, про що письмово повідомити спеціально уповноважений орган.
3.3. У випадках невиконання вимог припису у визначений термін до користувачів радіоелектронного засобу, що створює радіозавади, застосовуються санкції згідно із чинним законодавством.
3.4. Якщо радіозавади створює радіоелектронний засіб або радіовипромінювальний пристрій, у користувача якого відсутній дозвіл на його використання, то роботу такого радіоелектронного засобу або радіовипромінювального пристрою негайно припиняють, а до його користувача застосовують санкції згідно з чинним законодавством.
3.5. Спеціально уповноважений орган письмово повідомляє заявника - у терміни, визначені в пунктах 2.3 та 2.4 цієї інструкції - про заходи, вжиті для усунення заважаючої дії радіозавади. Контроль за виконанням робіт за заявкою на усунення радіозавад здійснюється спеціально уповноваженим органом до отримання від заявника підтвердження про відсутність радіозавад, але не пізніше як через 15 діб після направлення йому повідомлення про усунення дії радіозавади.
Додаток 1
до пункту 2.1 Інструкції про порядок
приймання та розгляду заявок на
усунення радіозавад
___________ _________________
гриф з заповнення
Картка обліку умов експлуатації радіоелектронних засобів та радіовипромінювальних пристроїв
______________________________________________________
______________________________________________________
1. Користувач (РЕЗ або РВП) _________________________________
2. Призначення ______________________________________________
3. Місце розташування _______________________________________
3.1. Східна довгота __________________ град. ____________мін.
3.2. Північ. широта __________________ град. ____________мін.
3.3. Висота антени _________м. ______________________________
4. Робочі частоти ___________________________________________
5. Режим роботи _____________________________________________
6. Потужність передавача_____________________________________
7. Напрям випромінювання ____________________________________
8. Дозвіл на право експлуатації РЕЗ або РВП N _____ від ____.
9. Відомості про радіозавади
9.1.
Дата
9.2.
Час,
год.,
хв.
9.3.
Трива-
лість,
год.,
хв.
9.4. Періо-
дичність
дії радіо-
завади
протягом
доби
9.5.
Частота
завади,
Гц
9.6. Напрямок на
заваду
9.7.
Вид
завади
9.8. Інші
відомості
про заваду
азимут,
гр. мін.
кут міс-
ця, гр.
мін.
10. Результати впливу завад _________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
11. Відомості про РЕЗ - джерело радіозавад
11.1.
Най-
мену-
вання
РЕЗ
11.2.
Користу-
вач
11.3. Район, ко-
ординати
11.4.
Відстань
до дже-
рела
радіоза-
вади, м
11.5. Напрям
випроміню-
вання,
гр. мін.
11.6.
Час-
тота,
Гц
11.7.
Режим
робо-
ти
11.8.
Основні
харак-
терис-
тики
схід.
довг.,
гр. мін.
півн.
широта,
гр.мін.
12. Виявлені завади _________________________________________
____________________________________________________________;
відповідність параметрів радіовипромінювання РЕЗ (РВП) -
джерела радіозавад умовам дозволу ________________________________
_____________________________________________________________
13. Результати перевірки технічного стану приймального пристрою РЕЗ
В основній смузі частотВ широкій смузі частот
Найменування
параметрів
за ТУФактичні
значення
вимірювання
Найменування
параметрів
за ТУФактичні
значення
вимірювання
13.1. Частота,
__Гц
13.6. Частота
каналу поб. пр.,
__Гц
13.2.
Чутливість,
дБ/Вт
13.7. Чутливість
каналу поб. пр.,
дБ/Вт
13.3. Ширина
смуги з ВЧ,
__Гц
13.8. Додаткова
інформація
13.4.
Характеристика
АФС
13.9. Додаткова
інформація
13.5. Додаткова
інформація
14. Виміри провадились (дата, час, якими приладами)__________
_____________________________________________________________
15. Причини виникнення завад ________________________________
_____________________________________________________________
16. Заходи з забезпечення ЕМС _______________________________
_____________________________________________________________
Представник радіочастотного органу (посада, прізвище, ім'я та
по батькові) _____________________________________________________
"___" _____________________ 199_ р.
_____________________________________________________________
17. Рішення щодо проведення відповідних заходів
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Для відміток РСО_____________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Додаток 2
до пункту 2.6 Інструкції про порядок
приймання та розгляду заявок на
усунення радіозавад
Журнал обліку заявок на усунення радіозавад
N
п/п
Дата надходження
та індекс
одержаного
документа
Заявник, N тел.,
(назва, юр. адреса
або прізвище, ім'я
та по батькові)
Порушені
питання,
короткий
зміст
Вико-
навець
Прийняті
рішення
Номер
справи за
номенк-
латурою
1234567