ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 2141/297/9 від 16.11.98 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
17 грудня 1998 р.
за N 798/3238
Про затвердження Положення про порядок продажу на фондових біржах пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі
Відповідно до Закону України "Про приватизацію державного майна" та на виконання Державної програми приватизації на 1998 рік, затвердженої Законом України від 12.02.98 N 124/98-ВР, та з метою підвищення ефективності процесу приватизації державного майна
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про порядок продажу на фондових біржах пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі (додається).
2. Фонду державного майна України забезпечити подання Положення про порядок продажу на фондових біржах пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі, на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Фонду державного майна України у десятиденний термін з дня державної реєстрації у Міністерстві юстиції України цього наказу забезпечити опублікування Положення, зазначеного в пункті 1 цього наказу, у Державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Фонду державного майна України О.Бондаря, Голову Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку О.Мозгового, Голову Антимонопольного комітету України О.Заваду.
5. Визначити таким, що втратило чинність Положення про порядок продажу на фондовій біржі пакетів акцій, що належать державі, відкритих акціонерних товариств, затверджене наказом ФДМУ від 11.11.96 N 1364 (зі змінами та доповненнями до нього).
Голова Фонду державногомайна України О.БондарГолова Державної комісіїз цінних паперів тафондового ринку О.МозговийГолова Антимонопольногокомітету України О.ЗавадаЗатверджено
Наказ Фонду державного майна України,
Державної комісії з цінних паперів та
фондового ринку, Антимонопольного
комітету України 16.11.98 N 2141/297/9
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 грудня 1998 р.
за N 798/3238
Положення
про порядок продажу на фондових біржах пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі
1. Загальні положення
1.1. Положення про порядок продажу на фондових біржах пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі (далі - Положення), розроблене відповідно до Закону України "Про приватизацію державного майна" та на виконання Державної програми приватизації на 1998 рік, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації", Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні".
1.2. Цим Положенням установлюється порядок продажу Фондом державного майна України на фондових біржах України та їхніх філіях (далі - Біржа) пакетів акцій відкритих акціонерних товариств (далі - ВАТ), які належать державі, умови участі у біржових торгах, порядок розгляду пропозицій, визначення ціни акцій, розрахунків за придбані акції, документального оформлення прав власності на них.
1.3. Рішення про продаж акцій за грошові кошти на Біржі приймається органами приватизації.
1.4. Продавцем пакетів акцій ВАТ, які належать державі та підлягають приватизації, є Фонд державного майна України (далі - Фонд) в особі свого Представника (далі - Представник), який має довіреність Фонду на право проведення операцій з цінними паперами на Біржі й укладання біржових контрактів від імені Фонду.
1.5. Продаж пакетів акцій ВАТ, що належать державі і підлягають приватизації, здійснюється на Біржах, які пройшли державну реєстрацію в порядку, передбаченому Законом України "Про цінні папери і фондову біржу", Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", мають Свідоцтво про реєстрацію фондової біржі, видане Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, та уклали з Фондом угоду про спільну діяльність з продажу пакетів акцій ВАТ. Такою угодою передбачається безоплатне передання Біржею в користування Фонду одного брокерського місця з метою забезпечення можливості участі Фонду в діяльності Біржі на правах брокерської контори.
1.6. Покупцями пакетів акцій ВАТ можуть бути юридичні та фізичні особи, які згідно з чинним законодавством України мають право на придбання державного майна у процесі приватизації.
1.7. До продажу на фондових біржах органи приватизації готують пакети акцій ВАТ в документарній формі випуску. У разі запровадження на Біржі механізму торгівлі знерухомленими іменними цінними паперами Фонд як продавець пакетів акцій дотримується встановленого чинним законодавством порядку знерухомлення.
1.8. В процесі підготовки пакетів акцій ВАТ органи приватизації:
- складають і затверджують інформаційні повідомлення про продаж пакетів акцій ВАТ на фондових біржах;
- передають до Фонду затверджені інформаційні повідомлення про продаж на Біржі за грошові кошти пакета акцій ВАТ, план розміщення акцій, копію балансу підприємства за останній звітний період, копію свідоцтва про реєстрацію випуску акцій, копію свідоцтва про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.
1.9. Інформаційне повідомлення про продаж пакета акцій на Біржі містить таку інформацію про відкрите акціонерне товариство:
а) ідентифікаційний код ВАТ за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ);
б) назва до перетворення у ВАТ;
в) місцезнаходження ВАТ, телефон;
г) розмір статутного фонду ВАТ, грн.;
ґ) кількість акцій, які запропоновані до продажу на Біржі за грошові кошти (штук, процентів від статутного фонду (далі - СФ));
д) номінальна вартість однієї акції, грн.;
е) початкова ціна однієї акції, грн.;
є) форма випуску акцій;
ж) номінальна вартість приватизаційного майнового сертифіката (далі - ПМС) до сплати за акції, грн.;
з) звітний період, за який надається інформація (6 або 9 місяців поточного року; для першого півріччя звітним періодом є 12 місяців попереднього фінансового року);
и) площа земельної ділянки, га;
і) середньоспискова кількість працівників, чол.;
ї) балансова вартість основних фондів, тис.грн.;
й) зношення (знос) основних фондів, тис.грн., відсотків від основних фондів;
к) балансовий прибуток, тис.грн.;
л) дебіторська заборгованість, тис.грн.;
м) кредиторська заборгованість, тис.грн. (сума розділів II та III пасиву балансу);
н) обсяг виробленої продукції, тис.грн.;
о) основні види продукції (робіт, послуг) та їх обсяг у цінах звітного періоду:
- назва виду продукції (робіт, послуг);
- обсяг продукції (робіт, послуг);
- натуральні показники;
- грошові показники, тис.грн.;
п) розподіл акцій за видами продажу згідно з планом розміщення акцій (у відсотках від СФ):
- пільговий продаж;
- продаж на сертифікатних аукціонах за ПМС;
- продаж на спеціалізованих аукціонах за компенсаційні сертифікати;
- продаж на спеціалізованому аукціоні за грошові кошти;
- загалом за всіма іншими видами продажу (конкурси, Біржі тощо);
- є власністю організації орендарів та передані безоплатно;
- залишаються у власності держави.
2. Допуск акцій до обігу та котирування на Біржі
2.1. Фонд затверджує перелік тих ВАТ, утворених у процесі приватизації або корпоратизації державних підприємств, чиї пакети акцій підлягають продажу на Біржі. У десятиденний термін з дня затвердження цього переліку з інформацією про розмір пакетів акцій, що пропонуються до продажу, Фонд надсилає його копію до Антимонопольного комітету.
2.2. Для проходження допуску до котирування на Біржі тих пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі, Фонд подає на Біржу такі документи:
а) копію наказу Фонду про затвердження переліку відкритих акціонерних товариств, акції яких підлягають продажу на Біржі;
б) копію затвердженого органом приватизації плану розміщення акцій кожного ВАТ;
в) баланс підприємства станом на останню звітну дату.
2.3. Документи на допуск цінних паперів розглядаються котирувальною комісією Біржі протягом п'яти робочих днів. У роботі котирувальної комісії при вирішенні всіх питань, пов'язаних з обігом акцій підприємств, що приватизуються, участь з правом вирішального голосу може брати Представник.
2.4. Підставою для відмови у допуску цінних паперів до котирування на Біржі може бути лише неправильне або нечітке оформлення поданих документів, про що котирувальна комісія у письмовій формі повідомляє Фонд.
2.5. Якщо форма випуску цінних паперів є бездокументарною, то підготовка пакетів акцій ВАТ до продажу на Біржі проводиться відповідно до вимог чинного законодавства про Національну депозитарну систему.
3. Умови участі в біржових торгах
3.1. Участь у торгах з продажу на Біржі пакетів акцій ВАТ, що належать державі та підлягають приватизації, можуть брати такі покупці (надалі - Покупці):
а) зареєстровані на Біржі брокерські контори;
б) торговці цінними паперами, які не є брокерськими конторами даної Біржі;
в) фінансові посередники у межах, установлених чинним законодавством;
г) інші юридичні та фізичні особи, які мають право за чинним законодавством України на придбання державного майна в ході приватизації.
3.2. Покупці, які не є брокерськими конторами Біржі, можуть брати участь у торгах безпосередньо або через укладення з зареєстрованими на Біржі брокерськими конторами договорів доручення або договорів комісії на брокерське обслуговування. В останньому випадку брокерська контора придбаває акції за договором комісії від свого імені та за рахунок свого клієнта.
Якщо Покупець бере участь у торгах через брокерську контору, то він під час укладання договору комісії на брокерське обслуговування заповнює та залишає у відповідної брокерської контори анкету зареєстрованої особи, яка повинна містити обов'язкові реквізити відповідно до вимог пунктів 4.4.4 та 4.4.5 Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.98 N 60. Анкета фізичної та юридичної особи оформлюється згідно з додатками 1 та 2 до цього Положення. Брокерська контора, яка не отримала оформленої клієнтом анкети, не має права брати участь в торгах з метою придбання акцій за дорученням такого клієнта.
3.3. Покупці - юридичні особи подають довідку про розмір державної частки у статутному фонді, завірену підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою юридичної особи. В довідці вказується відсотковий розподіл державних часток у статутному фонді підприємства. Відповідальність за достовірність поданої інформації покладається, відповідно до чинного законодавства, на Покупця.
3.4. Для участі в торгах Покупець у переддень торгів до 13-ї години дня подає на Біржу замовлення на придбання пакетів акцій ВАТ, що належать державі (згідно з додатком 3) (далі - замовлення на придбання акцій), та вносить грошові кошти в розмірі 10 відсотків початкової ціни пакета акцій, який бажає придбати. Зазначені грошові кошти (далі - гарантійний внесок) сплачують не пізніше ніж за день до торгів на рахунок Біржі. Покупця, гарантійні внески від якого не надійшли на відповідний рахунок до кінця дня, що передує торгам, не допускають до участі у торгах.
3.5. Покупці, які не є брокерськими конторами Біржі, для допуску до торгів оплачують Біржі реєстраційний внесок у розмірі, встановленому Правилами Біржі, але не більшому за один неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
4. Підготовка до проведення біржових торгів
4.1. Порядок підготовки та проведення на Біржі торгів акціями ВАТ, які належать державі та підлягають приватизації, визначається з урахуванням особливостей, визначених цим Положенням та чинними Правилами Біржі, затвердженими загальними зборами акціонерів Біржі та погодженими Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
4.2. Місце та строк проведення торгів Фонд визначає за кожним ВАТ окремо і надає інформацію про це для опублікування в друкованих виданнях органів приватизації, а також до Антимонопольного комітету України, не пізніш як за 30 календарних днів до їх проведення. Інформаційне повідомлення повинно містити інформацію про потребу в отриманні згоди органів Антимонопольного комітету України у випадках, передбачених законодавством.
4.3. Не пізніш як за три робочі дні до дати проведення торгів Фонд подає на Біржу замовлення на продаж пакетів акцій ВАТ, що належать державі (згідно з додатком 4) (далі - замовлення на продаж).
В замовленні на продаж для кожного ВАТ зазначається загальна кількість акцій, розмір та кількість лотів, запропонованих до продажу на даних торгах, номінальна та початкова ціна однієї акції. Якщо торги проводять одночасно на різних біржах та їхніх філіях, то на кожну з них подається окреме замовлення на продаж.
4.4. Якщо пакет акцій, запропонований Фондом для продажу на Біржі, не проданий повністю на перших торгах, то залишок акцій виставляється на наступних торгах без обов'язкового опублікування інформації про місце та дату їх проведення.
4.5. Якщо після опублікування інформації про продаж акцій на Біржі за рішенням органів приватизації змінюється розмір запропонованого пакета акцій, то відповідну інформацію про це слід опублікувати у друкованих виданнях органів приватизації не пізніш як за 30 календарних днів до оголошених торгів. Інформація про інші зміни, зокрема, зміни номінальної вартості акцій за підсумками сертифікатних аукціонів тощо, публікується не пізніш як за 5 календарних днів до торгів.
4.6. Початкова ціна однієї акції на перших торгах з продажу пакетів акцій ВАТ, що належать державі, визначається Фондом таким чином:
а) для ВАТ, акції яких пройшли лістинг і котируються на Біржі та ПФТС (Позабіржовій Фондовій Торговельній Системі) - на рівні відповідних котирувань, але не нижче номінальної вартості акцій;
в іншому випадку:
б) для ВАТ, статутний фонд яких визначено з урахуванням індексації вартості основних засобів за станом на 01.01.95, початкова ціна однієї акції на перших торгах дорівнює її номінальній вартості;
в) для ВАТ, статутний фонд яких визначено без урахування індексації вартості основних засобів за станом на 01.01.95, початкова ціна однієї акції на перших торгах розраховується на підставі номінальної вартості однієї акції, збільшеної на коефіцієнт індексації.
В цьому випадку початкова ціна однієї акції розраховується за формулою:
Цп = К х Вн, де
К - коефіцієнт індексації номінальної вартості акцій, визначений як відношення розміру статутного фонду, сформованого з урахуванням суми індексації вартості основних засобів, що є власністю ВАТ, до розміру статутного фонду, визначеного без урахування зазначеної суми;
Вн - номінальна вартість однієї акції.
Розрахунок коефіцієнта індексації номінальної вартості акцій провадиться на підставі таких документів:
- акта оцінки вартості цілісного майнового комплексу підприємства на дату оцінки;
- балансу ВАТ за період, в якому відображені результати індексації основних засобів станом на 01.01.95;
- розшифрування довідки про суму індексації основних засобів, які є власністю ВАТ, що обліковується на субрахунку "Індексація балансової вартості основних засобів" рахунку 88 "Фонд спеціального призначення".
4.7. Початкову ціну однієї акції на чергових торгах визначає Фонд на рівні, не нижчому за зафіксовану найвищу ціну продажу на попередніх торгах.
Якщо в ході попередніх торгів замовлення на придбання акцій конкретного ВАТ не надходили, то Фонд при підготовці замовлення на продаж акцій на чергових торгах може зменшити їх початкову ціну, але не більше ніж на 30 відсотків.
Якщо Покупці подали замовлення на придбання акцій конкретного ВАТ на попередніх торгах, але не виявили бажання придбати їх за ціною, запропонованою ліцитатором в ході цих торгів, то початкова ціна однієї акції на чергових торгах встановлюється Фондом на рівні останньої ціни, запропонованої ліцитатором на попередніх торгах.
4.8. Мінімальна ціна продажу однієї акції, вказана в замовленні на продаж, на перших торгах не може бути нижчою за номінальну.
4.9. Мінімальна ціна продажу однієї акції, вказана в замовленні на продаж, у разі зниження ціни до рівня, нижчого за номінальний, не може бути меншою за мінімальну номінальну вартість однієї акції, встановлену рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.05.97 N 6 "Про встановлення мінімальної номінальної вартості акції".
4.10. На підставі отриманих замовлень на продаж Біржа або її філія формує біржовий бюлетень. Кожний окремий рядок замовлення на продаж у ньому називається позицією біржового бюлетеня. Замовлення на продаж після початку торгів не підлягає змінам і не може бути відкликане.
4.11. Брокерська контора Біржі, яка діє від свого імені, або яка діє за договором комісії від свого імені за рахунок клієнта, або інший учасник торгів подає замовлення на придбання акцій. Замовлення, в якому заповнені не всі графи, вважається недійсним.
4.12. Замовлення на придбання акцій приймаються протягом трьох робочих днів лише до 13-ої години у переддень торгів. Після цього часу припиняється також внесення будь-яких змін і доповнень до замовлень і є неприпустимим їх відкликання.
4.13. Після припинення прийому замовлень на придбання акцій від потенційних Покупців Біржа готує перелік поданих замовлень на участь у торгах з продажу пакетів акцій ВАТ, що належать державі (згідно з додатком 5) (далі - перелік) за кожним об'єктом. Перелік завіряють підписами представник Біржі та Представник Фонду і разом із замовленнями на придбання акцій зберігають до початку торгів в недоступному для сторонніх осіб місці.
5. Порядок проведення торгів
5.1. Торги можуть проводитись у вигляді відкритих торгів "з голосу" або в електронній системі біржі.
5.2. Форма проведення торгів за кожним ВАТ визначається Фондом за погодженням з Біржею і вказується в замовленні на продаж.
5.3. Відкриті торги "з голосу" провадяться за безпосередньої участі брокерських контор Біржі та інших Покупців. Перед початком торгів кожен Покупець проходить реєстрацію і отримує картку зі своїм реєстраційним номером.
5.4. Торги провадяться окремо за кожною позицією біржового бюлетеня. Покупці мають право брати участь у торгах лише за тими позиціями біржового бюлетеня, за якими вони подали замовлення на придбання певної кількості акцій даної позиції та сплатили гарантійний внесок відповідно до вимог пункту 3.4 цього Положення.
5.5. Провадить торги ліцитатор, призначений Біржею.
5.6. Покупець повинен підняти картку зі своїм реєстраційним номером і запропонувати свою ціну, яка має бути кратною кроку торгів.
5.7. Якщо Покупці одночасно підняли картки зі своїми реєстраційними номерами, то ліцитатор повинен оголосити нову ціну, визначену згідно з відповідним кроком торгів.
5.8. Якщо в ході поточних торгів за даною позицією є попит і більше одного Покупця бажають придбати запропонований пакет акцій, торги провадяться на підвищення ціни. Крок торгів при підвищенні ціни відповідає встановленому правилами Біржі, але не може бути меншим 10 відсотків попередньої ціни однієї акції. У разі потреби рішенням ліцитатора, за згоди з цим рішенням Представника, крок може бути змінений в ході торгів. За умови різкого підвищення ціни в ході торгів рішенням Представника торги за даною позицією біржового бюлетеня тимчасово зупиняють, а продаж акцій переноситься на наступні торги. На наступних торгах початкова ціна однієї акції в цьому випадку визначається Фондом на рівні найвищої запропонованої ціни купівлі на попередніх торгах (якщо на попередніх торгах угод укладено не було - початкової ціни на попередніх торгах).
5.9. Якщо в ході поточних торгів Покупці не виявили бажання придбати акції за запропонованою ліцитатором ціною, то початкова ціна акцій за погодженням з Представником може знижуватись, але не більше ніж на 10 відсотків початкової. В разі різкого зниження ціни в ході торгів по певній позиції рішенням Представника торги тимчасово зупиняються, а продаж акцій переноситься на наступні торги. На наступних торгах початкова ціна цих акцій визначається Фондом на рівні не нижчому за зафіксовану найвищу ціну купівлі на попередніх торгах (якщо на попередніх торгах угод укладено не було - початкової ціни на попередніх торгах).
5.10. Переможцем визнається Покупець, який назвав найвищу ціну, яку тричі оголосив ліцитатор та після удару молотка у гонг сповістив про продаж певного пакета акцій такими словами: "Продано покупцю за номером ________".
5.11. В ході торгів за окремою позицією біржового бюлетеня початкова ціна акцій чергового лоту дорівнює ціні продажу акцій попереднього лоту. Ліцитатор має право в будь-який момент без пояснень, але до оголошення про продаж, зняти з торгів пакет акцій ВАТ, що пропонується, і виставити його ще раз.
5.12. Торги в електронній системі Біржі провадяться за правилами та технологією, прийнятими на Біржі. При цьому Біржа забезпечує можливість доступу Фонду до її електронної системи на правах брокерської контори (надання робочих місць у торговому залі, підключення до інформаційної мережі тощо), що слід передбачити в угоді про спільну діяльність між Фондом і Біржею.
6. Розрахунки за придбані акції
6.1. Покупець, який став переможцем, у день торгів укладає на Біржі біржовий контракт на купівлю-продаж цінних паперів (згідно з додатком 6) (надалі - Контракт). У разі купівлі одним Покупцем кількох лотів акцій одного ВАТ укладається один Контракт на загальну кількість придбаних акцій.
6.2. Контракти укладаються в 3-х примірниках (у разі проведення торгів на філії Біржі - в 4-х), які після підписання їх Продавцем, Покупцем та реєстрації реєстраційною палатою Біржі передаються Фонду, Покупцю та Біржі. Контракти, не оформлені належним чином у день торгів, вважаються недійсними.
6.3. Брокерська контора, яка купує акції за договором комісії від свого імені та за рахунок свого клієнта, протягом п'яти робочих днів з дня проведення торгів подає Фонду:
а) копію свого договору з клієнтом про брокерське обслуговування та інших документів, які підтверджують доручення клієнта на придбання конкретних цінних паперів;
б) заяву про оформлення прав власності (згідно з додатком 7);
в) довідку про розмір державної частки у статутному фонді клієнта, якщо останній є юридичною особою, складену відповідно до вимог, які містить пункт 3.3 цього Положення;
г) анкету зареєстрованої особи згідно з пунктом 3.2 цього Положення.
Заява про оформлення прав власності повинна містити дані про клієнтів (прізвище, ім'я, по батькові - для фізичних осіб; ідентифікаційний код за ЄДРПОУ та найменування - для юридичних осіб), кількість придбаних на ім'я клієнтів акцій та номери відповідних Контрактів, за якими вони придбані. При цьому до заяви повинні долучатись анкети по кожному клієнту.
Покупці, які придбали акції безпосередньо, протягом п'яти робочих днів з дня проведення торгів подають до Фонду вищевказаний перелік документів з такими відмінностями:
а) відсутня копія договорів на брокерське обслуговування;
б) заява про оформлення прав власності заповнюється згідно з додатком 8.
Покупці, які стали переможцями торгів, але порушили термін подання документів на оформлення прав власності, або подали неповний пакет документів, або ж подали документи, в яких відсутні дані, зазначення яких обов'язкове, позбавляються права участі в наступних торгах на біржі до моменту виправлення цих порушень. За ініціативою Біржі або Фонду Контракти, укладені з такими Покупцями, можуть бути розірвані, та, якщо такий Покупець є професійним учасником, в Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку може бути подана скарга з проханням щодо порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
6.4. Покупці сплачують на розрахунковий рахунок Біржі вартість придбаних акцій, біржовий збір у розмірі 1 (одного) відсотка суми, зазначеної в Контракті, та податок на додану вартість на суму біржового збору протягом п'яти робочих днів з дати проведення торгів (день проведення торгів не враховується) з урахуванням суми гарантійних внесків, сплачених відповідно до пункту 3.4 цього Положення.
6.5. Перерахування коштів за кожним укладеним Контрактом підтверджується Реєстром сплачених біржових контрактів на купівлю-продаж цінних паперів (згідно з додатком 9), завіреним підписами керівника, головного бухгалтера та печаткою Біржі.
6.6. Покупець, який порушує правила проведення торгів акціями ВАТ, що належать державі, і відмовляється від укладення Контрактів або від їх оплати, несе відповідальність перед Біржею згідно з чинними Правилами Біржі та цим Положенням.
6.7. Порушення Покупцями термінів оплати біржових контрактів згідно з пунктом 6.4 є підставою для розірвання відповідних Контрактів та визнання недійсними результатів торгів за даним пакетом акцій. В цьому разі сплачені згідно з пунктом 3.4 цього Положення гарантійні внески Покупцю не повертаються, а їх сума враховується при сплаті на рахунок Біржі неустойки в розмірі, передбаченому Контрактом.
6.8. Покупець, який став переможцем, але відмовився від укладення Контрактів, позбавляється права участі у даних торгах у подальшому; сплачений згідно з пунктом 3.4 цього Положення гарантійний внесок Покупцю не повертається, а його сума враховується при сплаті на рахунок Біржі неустойки в розмірі, передбаченому умовами замовлення на придбання акцій.
6.9. До повної сплати зазначеної в пунктах 6.7 та 6.8 цього Положення неустойки Покупець позбавляється права участі в наступних торгах з продажу на фондових біржах пакетів акцій ВАТ, що належать державі та підлягають приватизації.
6.10. Сплачені гарантійні внески повертаються Біржею учасникам, які не стали переможцями, протягом двох робочих днів з дати проведення торгів.
6.11. Протягом 3-х робочих днів після надходження коштів від покупців Біржа перераховує із свого розрахункового рахунку на рахунок Державного позабюджетного фонду приватизації повну суму вартості акцій, суму гарантійних внесків, які не повертаються Покупцям згідно з пунктами 6.7 та 6.8, та суми неустойки за вирахуванням коштів, які йдуть на відшкодування витрат, пов'язаних з продажем акцій, якщо це передбачено чинним законодавством України або угодою про спільну діяльність між Біржею та Фондом.
6.12. Якщо чинним законодавством України передбачений інший розподіл коштів, одержаних від продажу акцій ВАТ, що належать державі, то він здійснюється Біржею протягом 3-х робочих днів після отримання відповідних коштів на її розрахунковий рахунок.
6.13. У разі порушення терміну перерахування коштів Біржа сплачує на рахунок Державного позабюджетного фонду приватизації та інших отримувачів коштів пеню у розмірі, визначеному угодою про спільну діяльність між Біржею та Фондом.
6.14. Після одержання біржових Контрактів та комплекту визначених в пункті 6.3 документів, а також - підтвердження надходження коштів до Державного позабюджетного фонду приватизації, Фонд у тижневий термін готує розпорядження (згідно з додатком 10) про внесення змін до реєстру акціонерів, в якому міститься перелік власників акцій. У разі невиконання переможцем торгів вимог цього пункту розпорядження за ним не готується.
Розпорядження Фонду разом з анкетою зареєстрованої особи надається або власнику, або Покупцю. Якщо протягом двадцяти робочих днів зі дня торгів вони не звернулися за розпорядженням до Фонду, то воно разом з анкетою направляється на адресу ВАТ. Розпорядження Фонду та анкета зареєстрованої особи є підставою для переведення акцій в реєстрі власників іменних цінних паперів (далі - реєстр акціонерів) з особового рахунку органу приватизації на особовий рахунок власника.
Емітент повинен забезпечити своєчасне внесення змін до реєстру акціонерів. Якщо реєстр акціонерів веде реєстратор, то емітент повинен не пізніш як протягом двох робочих днів від дати отримання розпорядження Фонду та анкет зареєстрованих осіб подати їх реєстратору. Реєстроутримувач системи реєстру акціонерів акцій цього емітента повинен виконати всі дії, визначені у пункті 7.2 Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.98 N 60, протягом п'яти робочих днів від дати отримання розпорядження Фонду та анкет зареєстрованих осіб.
За внесення до реєстру акціонерів інформації про власників та придбані ними за результатами біржових торгів акції плата з них не стягується.
6.15. Біржа наступного дня після проведення кожних торгів готує та подає до Фонду протокол біржових торгів з продажу пакетів акцій ВАТ, що належать державі (згідно з додатком 11) (далі - протокол), який підлягає затвердженню Фондом. Затверджені Фондом протоколи кожних торгів Біржа подає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в порядку та в строки, встановлені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
6.16. Порушення вимог цього Положення в ході проведення торгів є підставою для визнання в судовому порядку недійсними результатів торгів як в цілому, так і за окремими позиціями.
6.17. Спори, які виникають у процесі проведення біржових торгів пакетами акцій ВАТ, що належать державі та підлягають приватизації, вирішуються відповідно до чинного законодавства України.
7. Дотримання вимог антимонопольного законодавства при проведенні біржових торгів
7.1. Продаж акцій на Біржі здійснюється з дотриманням вимог антимонопольного законодавства України.
7.2. Біржа протягом двох днів з моменту проведення торгів направляє до Антимонопольного комітету України інформацію (з зазначенням найменування, місцезнаходження, телефону, факсу, обсягу придбаних акцій (у відсотках до СФ ВАТ), вартість придбаних акцій) про осіб, що придбали на Біржі:
- акції, які забезпечують досягнення або перевищення 25 відсотків голосів у вищому органі управління відповідного об'єкта приватизації, якщо сумарна вартість придбання перевищує суму грошового еквівалента, який дорівнює 100 тисячам доларів США (за офіційним курсом, який діяв на день подання замовлення на придбання);
- акції, які забезпечують досягнення або перевищення 10 відсотків голосів у вищому органі управління відповідного об'єкта приватизації, незалежно від суми заявлених покупцем коштів, якщо об'єкт приватизації посідає монопольне становище на відповідному ринку товарів (робіт, послуг) України;
- акції, які забезпечують перевищення 5 відсотків голосів у вищому органі управління такого об'єкта приватизації, який має стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
7.3. Якщо на придбання пакета акцій потрібна згода органів Антимонопольного комітету України, то Покупець у випадках та у терміни, передбачені законодавством, зобов'язаний звернутися для отримання зазначеної згоди; якщо ж законодавством передбачено подання повідомлення про придбання акцій - надати повідомлення до органу Антимонопольного комітету України.
Заявник несе ризики щодо негативних наслідків, пов'язаних із неправильним класифікуванням випадків придбання акцій, які вимагають отримання згоди органів Антимонопольного комітету України чи надання Покупцю повідомлення.
Додаток 1
до Положення про порядок продажу
на фондових біржах пакетів акцій
відкритих акціонерних товариств,
що належать державі
Анкета
фізичної особи (заповнювати розбірливо українською мовою)
__________________________________________________________________
Реквізити особового рахунку (заповнюються реєстроутримувачем)
------------------------------------------------------------------
|N особового| |Дата відкриття| |Номер запису про | |
| рахунку | | рахунку | |відкриття рахунку| |
| | | | | за журналом | |
------------------------------------------------------------------
Особа (заповнюється реєстроутримувачем)
---- Одноосібний ---- Співвласник ---- Заставо- ---- Уповноважена
---- власник ---- (при спільній ---- держатель ---- особа
власності)
__________________________________________________________________
1. Реквізити особи (обов'язкові для заповнення)
Прізвище _________________________________________________________
Ім'я _____________________________________________________________
По батькові ______________________________________________________
Громадянство ____________, документ, що посвідчує особу __________
Серія _________, N ______________, орган, що видав _______________
_____________________________, дата видачі: "___" ________ 19__ р.
Ідентифікаційний номер платника податків _________________________
Адреса згідно з пропискою в паспорті:
Індекс __________________________________, область ______________,
район __________________________________, насел. пункт __________,
вул. ___________________, буд. _________________, кв. ____________
Адреса фактичного проживання - для надсилання поштових повідомлень
(заповнюється, якщо відрізняється від адреси, за якою прописана
особа):
Індекс __________________________________, область ______________,
район __________________________________, насел. пункт __________,
вул. ___________________, буд. _________________, кв._____________
2. Засоби зв'язку
Код міжміського зв'язку _____, тел. дом._________, роб.___________
3. Уповноважена особа фізичної особи1
_______________
1 Якщо до анкети вноситься інформація про уповноважену особу, то слід окремо подати анкету уповноваженої особи.
Прізвище, ім'я, по батькові (для юридичної особи - код ЄДРПОУ та
найменування) ____________________________________________________
__________________________________________________________________
Дані документа, який посвідчує особу (заповнюється, якщо
уповноважена особа є фізичною особою):
Вид документа _______, серія _____, N ______, виданий ____________
________________________, дата видачі: "___" _____________ 19__ р.
Тип повноважень уповноваженої особи (поставити у відповідній
клітинці дату, до якої діють повноваження)
------------------------------------------------------------------
|Отримання | |Зміни інфор-| |Участь у | |Отримання| |
|інформації| |мації щодо | |зборах | |доходів | |
|з системи | |власника | |акціонерів| |за ЦП | |
|реєстру | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Дані документа, який свідчить про повноваження уповноваженої особи
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Номер та дата реєстрації анкети уповноваженої особи - заповнюється
реєстроутримувачем: ______________________________________________
Інформація про припинення повноважень (дата, підстава) -
заповнюється реєстроутримувачем: _________________________________
__________________________________________________________________
4. Бажана форма отримання виписок з реєстру
(потрібне підкреслити):
особисто рекомендований лист інше (вказати)______________
5. Бажана форма отримання доходів за цінними паперами
(потрібне підкреслити):
готівкою банківським переказом поштовим переказом
6. Рахунок для виплати доходів за цінними паперами (у разі виплати
банківським переказом)
р/р N ______________ в банку _____________________________________
____________________________________, МФО ________________________
7. Додаткова інформація (вказується за бажанням фізичної особи)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Дата заповнення анкети (проставляється обов'язково)
"___" ____________________ 19__ р.
9. Підпис особи, яка склала анкету (проставляється обов'язково)
_____________________ (__________________________________________)
(П.І.Б.)
__________________________________________________________________
10. Примітки реєстроутримувача
__________________________________________________________________
11. Реєстраційні реквізити анкети (заповнюються
реєстроутримувачем)
-----------------------------------------------------------------
| Реєстраційний | | Дата реєстрації | |
| номер | | анкети | |
-----------------------------------------------------------------
Підпис фахівця реєстроутримувача, який зареєстрував анкету
_________________________ (______________________________________)
(П.І.Б.) (посада)
Додаток 2
до Положення про порядок продажу
на фондових біржах пакетів акцій
відкритих акціонерних товариств,
що належать державі
Анкета
юридичної особи (заповнювати розбірливо українською мовою)
__________________________________________________________________
Реквізити особового рахунку (заповнюються реєстроутримувачем)
------------------------------------------------------------------
|N особового| |Дата відкриття| |Номер запису про | |
| рахунку | | рахунку | |відкриття рахунку| |
| | | | | за журналом | |
------------------------------------------------------------------
Особа (заповнюються реєстроутримувачем)
--- Одноо- --- Спів- --- Номіна- --- Заставо- --- Уповнова- --- Емітент
--- сібний --- власник --- льний --- держатель --- жена ---
власник утримувач особа
__________________________________________________________________
1. Реквізити особи (обов'язкові для заповнення)
-----------------
Ідентифікаційний код (для резидентів - ЄДРПОУ) -----------------
Повне найменування _______________________________________________
__________________________________________________________________
Скорочене найменування ___________________________________________
__________________________________________________________________
Країна реєстрації __________, N свідоцтва про державну реєстрацію
____________________________, назва органу, який видав свідоцтво
__________________________________________________________________
___________________, дата видачі свідоцтва "___" _________ 19__ р.
Місцезнаходження (згідно з реєстраційними документами)
Індекс ___________________, область _____________________________,
район ______________________, насел. пункт ______________________,
вул. ___________________, буд. ________________, кв. _____________
Код міжміського зв'язку________________, телефони _______________,
факс ______________, номер за електронною поштою _________________
Банківські реквізити: р/р N __________ в банку ___________________
____________________________, МФО ________________________________
2. Перелік уповноважених представників (осіб, що мають право
підпису)
------------------------------------------------------------------
|Прізвище, ім'я, | Посада | Дані документа, на | Зразок |
| по батькові | | підставі якого | підпису |
| | | уповноважена особа | |
| | | представляє юридичну | |
| | | особу | |
|----------------+----------+-------------------------+----------|
------------------------------------------------------------------
3. Уповноважена особа юридичної особи1
_______________
1 Якщо до анкети вноситься інформація про уповноважену особу, то необхідно окремо подати анкету уповноваженої особи.
Прізвище, ім'я, по батькові (для юридичної особи - код ЄДРПОУ та
найменування) ____________________________________________________
__________________________________________________________________
Дані документа, який посвідчує особу (заповнюється, якщо
уповноважена особа є фізичною особою):
Вид документа ______, серія _____, N ________, виданий (ким) _____
___________________________, дата видачі "___" ___________ 19__ р.
Тип повноважень уповноваженої особи (поставити у відповідній
клітинці дату, до якої діють повноваження)
------------------------------------------------------------------
|Отримання | |Зміни інфор-| |Участь у | |Отримання| |
|інформації| |мації щодо | |зборах | |доходів | |
|з системи | |власника | |акціонерів| |за ЦП | |
|реєстру | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Дані документа, який свідчить про повноваження уповноваженої особи
__________________________________________________________________
Номер та дата реєстрації анкети уповноваженої особи (заповнюється
реєстроутримувачем): _____________________________________________
Інформація про припинення повноважень (дата, підстава)
(заповнюється реєстроутримувачем): _______________________________
__________________________________________________________________
4. Бажана форма отримання виписок з реєстру
(потрібне підкреслити):
особисто рекомендований лист інше (вказати) _____________
5. Бажана форма отримання доходів за цінними паперами
(потрібне підкреслити):
готівкою банківським переказом поштовим переказом
6. Додаткова інформація (вказується за бажанням юридичної особи)
__________________________________________________________________
7. Дата заповнення анкети (проставляється обов'язково)
"___" ___________ 19__ р.
8. Підпис особи, яка засвідчує дані анкети (проставляється
обов'язково)
___________________________(______________________)
(П.І.Б.) (посада) М.П.
__________________________________________________________________
Примітки реєстроутримувача
__________________________________________________________________
Реєстраційні реквізити анкети (заповнюються реєстроутримувачем)
------------------------------------------------------------------
|Реєстраційний | |Дата реєстрації | |
|номер | |анкети | |
------------------------------------------------------------------
Підпис фахівця реєстроутримувача, який зареєстрував анкету
_____________________ (__________________________________________)
(П.І.Б.) (посада)
Додаток 3
до Положення про порядок продажу
на фондових біржах пакетів акцій
відкритих акціонерних товариств,
що належать державі
Замовлення N _____
на придбання пакетів акцій відкритих акціонерних товариств, що належать державі на торгах __________________________________ біржі від "___" _________ 19__ р.
Заявник __________________________________________________________
(повне найменування Заявника - для юридичної особи;
прізвище, ім'я, по батькові - для фізичної особи)
__________________________________________________________________
Держава __________________________________________________________
(повна офіційна назва держави, де зареєстрований
Заявник, громадянство)
------------------------------------------------------------------
| Заповнюється лише юридичною особою |
|Керівник _______________________________________________________|
| (прізвище, ім'я та по батькові) |