МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 24 від 12.03.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 березня 1998 р. за N 183/2623 |
Про затвердження Переліку окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг
Відповідно до Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та враховуючи Указ Президента України від 22 серпня 1996 р. N 760/96 "Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити погоджений з Міністерством фінансів, Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі та Державною податковою адміністрацією Перелік окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг (додається).
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства економіки від 24.10.97 N 118.
В.о.Міністра | В.Роговий |
Затверджено
Наказ Міністерства економіки
12.03.98 N 24
Перелік окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування електронних контрольно-касових апаратів з використанням товарно-касових книг
1. Роздрібна торгівля з транспортних засобів, автоцистерн, цистерн, лотків, прилавків, корзин, ручних візків (за винятком тих, що знаходяться у стаціонарних приміщеннях, крім приміщень ринків):
продовольчими товарами (крім алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів) і квітами;
непродовольчими товарами на ринках за умови сплати ринкового збору, податку на промисел.
2. Торговельне обслуговування вдома інвалідів, хворих, людей похилого віку та інших пільгових категорій покупців продуктами та товарами повсякденного попиту.
3. Торгівля на літніх майданчиках молочними продуктами, морозивом, безалкогольними напоями (крім пива) на розлив (у тому числі з ємностей "Прохолода"), а також кулінарними та кондитерськими виробами власного виробництва підприємств громадського харчування. Торгівля в кіосках молоком, молочними продуктами та морозивом.
4. Продаж газет, журналів, конвертів, листівок, знаків оплати поштових послуг, іншої друкованої продукції, квитків державних лотерей в кіосках та з лотків, а також у підприємствах поштового зв'язку, якщо питома вага продажу такої продукції становить більше 50-и відсотків загального обороту зазначених об'єктів.
5. Торгівля у їдальнях і буфетах, де середньоквартальний прибуток, що залишається в розпорядженні кожного окремого підприємства громадського харчування, не перевищує середньої вартості електронного контрольно-касового апарата вітчизняного виробництва:
загальноосвітніх шкіл, сільськогосподарських підприємств, підприємств УТОС та УТОГ;
вищих навчальних закладів, коледжів, технікумів та профтехучилищ, якщо заклади громадського харчування знаходяться на їх балансі.
6. Торгівля у передсвяткові й святкові дні ялинками, ялинковими прикрасами, надувними кульками, прапорцями, іншою святковою атрибутикою з лотків, тимчасових кіосків, на ялинкових базарах.
7. Торгівля сільськогосподарською продукцією на ринках.
8. Торгівля хлібом і хлібобулочними виробами, молоком і молочними продуктами через спеціалізовану торговельну мережу, розташовану у сільській місцевості.
9. Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів і містечок, а також військових частин, що знаходяться у сільській місцевості.
10. Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування, що здійснюються у населених пунктах зі статусом гірських.
11. Роздрібна торгівля та громадське харчування, що здійснюються підприємствами, які обслуговують:
лісорубів, і розташовані у віддалених лісових урочищах, на хуторах тощо;
сільськогосподарських працівників на тваринницьких фермах, польових станах, у тракторних бригадах.
12. Реалізація населенню держлісгоспами деревини, отриманої від рубок лісу.
13. Торгівля та послуги:
в аптечних пунктах, що знаходяться в закладах охорони здоров'я;
у розташованих у сільській місцевості аптеках, аптечних пунктах та кіосках;
у пунктах ветеринарного обслуговування, розташованих у сільській місцевості.
14. Продаж населенню товарів зоотехнічного та ветеринарного призначення ветаптеками, що знаходяться у райцентрах, селищах та сільській місцевості.
15. Заготівля м'яса і шкурок кролів, іншої хутрової сировини, що приймається від населення, та продаж комбікормів здавальникам.
16. Приймання вторинної сировини від населення та зустрічний продаж товарів.
17. Розрахунки з населенням вдома за скраплений газ.
18. Надання платних послуг органами, що здійснюють фітосанітарний, ветеринарний та екологічний контроль безпосередньо у транспортних засобах та в пунктах пропуску на автомагістралях у сільській місцевості.
19. Надання послуг населенню страховими агентами, що діють від імені та за дорученням страховика і виконують частину його страхової діяльності, з видачею страхових свідоцтв (полісів, сертифікатів).
20. Надання побутових послуг:
у сільській місцевості;
вдома у замовника з ремонту та встановлення побутових машин, радіоелектронної апаратури, телеантен, дрібного ремонту квартир, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, приготування їжі, прання білизни, хімічної чистки меблів, килимів та килимових виробів, перукарських послуг, фотографування;
зі зважування, фотографування на вулицях і площах міст та в місцях відпочинку;
майстернями, кіосками та павільйонами з 1 - 2 працюючими.
21. Надання послуг населенню:
з видачею талонів та квитків (з нанесеними друкарським способом серією, номером та номінальною вартістю) за утримання торгових місць на ринках, при проведенні культурно-спортивно-видовищних заходів, у пасажирському транспорті загального користування, а також жетонів у метро;
з приймання склопосуду спеціалізованими та пересувними приймальними пунктами;
поштовими відділеннями, розташованими у сільській місцевості.
22. Надання платних послуг, продаж чаю, кави, безалкогольних напоїв, кондитерських виробів, морозива, газет та журналів пасажирам провідниками в поїздах.
23. Торгівля насінням плодоовочевих культур і квітів у сільській місцевості та селищах.
24. Торгівля предметами релігійно-обрядової атрибутики в культових будівлях (приміщеннях).