МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 54 від 06.04.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 червня 1998 р. за N 389/2829 |
Про внесення змін до Порядку організації державного нагляду за охороною праці в системі Держнаглядохоронпраці
Відповідно до Положення про Комітет по нагляду за охороною праці України, затвердженого Указом Президента України від 09.03.98 р. N 182/98, та на виконання Указу Президента України від 21 січня 1998 року N 41/98 "Про впровадження режиму жорсткого обмеження бюджетних видатків та інших державних витрат, заходи щодо забезпечення надходження доходів до бюджету і запобігання фінансовій кризі" значно скорочено витрати на функціонування органів виконавчої влади.
Асигнування на утримання органів Держнаглядохоронпраці зменшено на 38,5%, що потребує перебудови організації і здійснення державного нагляду за безпечним веденням робіт, охороною надр та комплексним управлінням охороною праці.
З метою виконання завдань, покладених на Держнаглядохоронпраці в умовах реформування економіки,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Порядку організації державного нагляду за охороною праці в системі Держнаглядохоронпраці (додаються).
2. Начальникам територіальних управлінь Держнаглядохоронпраці провести в першому півріччі 1998 р. перебудову організації державного нагляду за безпечним веденням робіт, охороною надр та комплексним управлінням охороною праці у відповідності з внесеними змінами до Порядку організації державного нагляду за охороною праці в системі Держнаглядохоронпраці.
3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Міністра праці та соціальної політики України, Голову Комітету по нагляду за охороною праці С.П.Ткачука.
Віце-прем'єр-міністр України, Міністр праці та соціальної політики України | М.П.Білоблоцький |
Затверджено
Наказ Міністерства праці та
соціальної політики України
06.04.98 N 54
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 червня 1998 р.
за N 389/2829
Зміни до Порядку організації державного нагляду за охороною праці в системі Держнаглядохоронпраці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 31.05.95 N 82 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.07.95 за N 211/747
Пункт 1.2 розділу 1 доповнити новим абзацом:
"При цьому органи Держнаглядохоронпраці в обов'язковому порядку виконують такі роботи:
здійснюють безпосередній періодичний нагляд за виконанням установлених вимог щодо безпечного ведення робіт, технічного стану обладнання та ін. на підприємствах і об'єктах, що становлять підвищену небезпеку для працюючих та навколишнього середовища, а також за безпечним веденням підривних робіт (додаток 1);
проводять на всіх інших підприємствах, установах та організаціях вибіркову перевірку стану та ефективності роботи системи управління охороною праці, а також профілактичної роботи щодо попередження аварійності і виробничого травматизму;
організовують і очолюють роботу комісій з спеціального розслідування смертельних і групових нещасних випадків, контролюють розслідування аварій 1 і 2 категорій, під час яких не сталося нещасних випадків, а також вжиття заходів щодо попередження на всіх підприємствах, в установах і організаціях випадків травматизму і аварій;
беруть участь у роботі комісій з приймання в експлуатацію закінчених будівництвом підприємств і об'єктів;
під час проведення комплексних обстежень підприємств, спеціальних розслідувань смертельних і групових нещасних випадків та аварій дають оцінку роботи державних галузевих органів, що здійснюють контроль за станом безпеки по окремих напрямках виробничої діяльності галузі, а також внутрівідомчих контрольних органів, служб охорони праці об'єднань, підприємств та місцевих органів виконавчої влади щодо виконання ними покладених функціональних обов'язків".
Пункт 1.4 доповнити словами "і визначається планами робіт" та доповнити новим абзацом:
"Питання періодичності перевірки стану обліку, зберігання, перевезення і використання вибухових матеріалів, виготовлення найпростіших вибухових речовин вирішується начальником територіального управління, але такі перевірки слід проводити не менше як один раз на півроку".
Пункт 4.14 викласти в новій редакції:
"4.14. Комплексні обстеження проводяться на тих підприємствах і об'єктах, де сталися аварії з смертельними і груповими нещасними випадками, а також на підприємствах, об'єктах і регіонах, де відбулося погіршення стану умов праці або збільшення випадків виробничого травматизму".
Пункт 5.1 викласти в новій редакції:
"5.1. Технічне опосвідчення, технічне діагностування, експертиза проектів, нової техніки і технологій, реєстрація та технічний огляд технологічного транспорту, навчання спеціалістів провадиться експертно-технічними центрами Держнаглядохоронпраці (ЕТЦ) відповідно до їхніх Статутів та чинних нормативно-правових актів".
Додатки до Порядку організації державного нагляду за охороною праці в системі Держнаглядохоронпраці 1, 2, 3 вважати відповідно 2, 3, 4.
Додаток 1
до пункту 1.2 Змін до Порядку
організації державного нагляду
за охороною праці в системі
Держнаглядохоронпраці
Перелік підприємств і об'єктів, робота на яких становить підвищену небезпеку і де встановлюється безпосередній інспекторський нагляд за станом безпеки праці
1. Вугільна промисловість:
діючі шахти, а також ті, що будуються, реконструюються або закриваються, розрізи і збагачувальні фабрики.
2. Гірничорудна та нерудна промисловість:
гірничозбагачувальні комбінати, діючі рудники та ті, що закриваються; кар'єри з видобутку залізної, марганцевої і сірчаної руд, солі калійних добрив, флюсо-доломітів; підприємства з видобутку нерудних будівельних матеріалів потужністю понад 50 тис.куб.метрів гірничої маси на рік, а також ті, де провадяться підривні роботи; об'єкти транспортного будівництва та спеціальні підземні споруди; об'єкти з виготовлення найпростіших вибухових речовин.
3. Нафтогазодобувна промисловість і геологорозвідка:
об'єкти з розвідки та експлуатації родовищ корисних копалин загальнодержавного значення.
4. Охорона надр:
маркшейдерські і геологічні роботи під час розвідки та розроблення корисних копалин (у тому числі гідромінеральних лікувальних ресурсів); об'єкти з використання надр з метою, не пов'язаною з видобуванням корисних копалин, будівництвом та експлуатацією підземних споруд, захороненням в надра шкідливих речовин, відходів виробництва; використання мінеральної сировини при її збагачуванні; вжиття заходів з охорони будівель і споруд від шкідливого впливу гірничих робіт; забудова площ залягання корисних копалин загальнодержавного значення; ліквідація чи консервація гірничодобувних об'єктів (у частині охорони надр), надання надр для всіх видів користування та охорона їх у процесі розроблювання корисних копалин загальнодержавного значення.
5. Хімічна та нафтохімічна промисловість:
виробництво хімічних речовин, вибухо- і пожежонебезпечне виробництво на підприємствах хімічної, нафтохімічної, нафтогазопереробної, хіміко-фармацевтичної, мікробіологічної, лісохімічної, целюлозно-паперової, масложирової промисловості; підприємства з виготовлення вибухових матеріалів і виробів на їхній основі, виготовлення та утилізація боєприпасів, забезпечення нафтопродуктами; магістральні нафтопроводи, нафтопродуктопроводи, аміакопроводи, етиленопроводи; всі об'єкти, де використовуються хлор та аміак.
6. Металургійна промисловість:
коксохімічне, агломераційне, доменне, сталеплавильне, прокатне, кисневе, газове, феросплавне і ливарне виробництва; підприємства кольорової і порошкової металургії, ремонтно-монтажні роботи.
7. Машинобудування:
ливарне та ковальсько-пресове виробництва; об'єкти з термічної обробки, нанесення покриттів, фарбування; газове різання і зварювання металу, об'єкти для газополум'яної та абразивної обробки металу; автоматизовані конвейєрні лінії та устаткування, обладнання для розподілення повітря, отримання кисню, азоту та інших газів; ацетиленові станції стаціонарні та переносні; вибухо- і пожежонебезпечні та шкідливі технологічні процеси; спеціальне технологічне обладнання з горючими, вибухонебезпечними, отруйними газами, з високими робочими напругами; суднобудівне виробництво; цехи та дільниці транспорту.
8. Газова промисловість:
технологічні об'єкти підготовки газу до дальнього транспортування з газових промислів та підземних сховищ газу; магістральні газопроводи та споруди на них, системи газопостачання та газоспоживання природним та зрідженим газом, виробничі газовикористовувальні об'єкти всіх форм власності.
9. Енергетика:
діючі електростанції і теплоцентралі, пускові котельні та розподільчі установки АЕС, електроустановки споживачів напругою понад 1000 В, обласні державні акціонерні електропостачальні компанії, підприємство "Укрелектропередача".
10. Будівництво:
підприємства промбудматеріалів і промбудіндустрії, цементні заводи, будівельні комплекси.
11. Котлонагляд та нагляд за підйомними спорудами:
вантажопідіймальні крани, ліфти, ескалатори, канатні дороги, парові і водогрійні котли, посудини, що працюють під тиском, трубопроводи пари і гарячої води, що підлягають реєстрації згідно з вимогами Правил їхньої будови і безпечної експлуатації, крім парових котлів, що працюють під тиском до 0,07 МПа, та водогрійних з робочою температурою води до 115 град.C.
12. Деревообробна, легка та текстильна промисловість:
вибухо- і пожежонебезпечне виробництво.
13. Агропромисловий комплекс:
вибухо- і пожежонебезпечне виробництво із заготівлі та переробки зерна, комбікормові заводи і цехи, підприємства спиртової, цукрової, та інше вибухо- і пожежонебезпечне виробництво харчової та переробної промисловостей, промислових об'єктів Садвинпрому, Держрибгоспу та Укрспоживспілки; роботи, пов'язані із застосуванням пестицидів та агрохімікатів; лісозаготівельні роботи; безпека експлуатації тракторів, машин, устаткування та транспортних засобів, випробування їх у державних машиновипробовувальних станціях.
14. Автомобільний транспорт:
автобуси та автомобілі для перевезення людей, а також небезпечних вантажів і ті, що працюють на газі; бензовози, автоцистерни зі зрідженим газом, паливозаправники, підіймальне устаткування, мости та шляхопроводи.
15. Залізничний транспорт:
перевезення небезпечних вантажів, дистанції колій, сортувальні гірки, контактні мережі, тягові підстанції та засоби електричної централізації стрілочних переведень на станціях; заводи з ремонту рухомого складу (вагонів, електропотягів, локомотивів), під'їзні колії підприємств, об'єкти метрополітену:
установки тунельної вентиляції, водовідливні, помпово-каналізаційні, тепло- і водопостачання, вимірювальні прилади, пристрої релейного захисту, автоматики, телемеханіки, зв'язку, затвори, компресори і повітропроводи, ремонт моторвагонного рухомого складу.
16. Авіаційний, морський і річковий транспорт:
аеродроми, судна (авіаційні, морські, річні), що перебувають у аеропортах та портах прописки, порти, ремонтні підприємства, спецтранспорт, засоби механізації, акумуляторні зарядні станції, склади паливо-мастильних матеріалів, газо-, електрозварювальні, фарбувальні роботи.
17. Зв'язок:
телерадіовежі та антенно-щоглові споруди, підземні комунікації зв'язку, випрямні, генераторні, акумуляторні приміщення та устаткування; електростанції з двигунами внутрішнього згоряння; пересувні підсилювальні станції; конвейєри та обладнання для обробки поштової кореспонденції.
18. Житлокомгосп, побутове обслуговування, місцева промисловість:
насосні станції водопостачання та каналізації, об'єкти міськелектротранспорту, інженерні мережі життєзабезпечення, фабрики та пункти хімчистки і прання.
19. Соціально-культурна сфера, торгівля:
об'єкти з масовим перебуванням людей, атракціони, технічна база навчальних закладів, аміачні холодильні установки.