• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про включення до валових витрат

Міністерство фінансів України  | Наказ від 26.02.1998 № 43 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 26.02.1998
  • Номер: 43
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 26.02.1998
  • Номер: 43
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 43 від 26.02.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 березня 1998 р.
за N 169/2609
Про включення до валових витрат
Відповідно до пункту 22.14 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств",
НАКАЗУЮ:
Затвердити такий порядок включення до валових витрат виробництва та обігу (далі - валові витрати) витрат, що були здійснені платником податку до 1 липня 1997 року.
1. Вартість відвантаженої продукції, товарів, виконаних робіт і наданих послуг, що становила на 1 липня 1997 року сальдо рахунку 45 "Товари відвантажені, виконані роботи і послуги", включається до валових витрат того звітного (податкового) періоду, на який припадає дата оплати вартості відвантаженої продукції (робіт, послуг).
Підприємства, що здійснюють діяльність у галузях постачання, збуту, роздрібної торгівлі та громадського харчування, вартість, що наведена в абзаці першому цього пункту, в частині залишку на дату введення в дію Закону України "Про податок на додану вартість" зменшують на суму податку на додану вартість відповідно до підпункту 12.5 пункту 12 Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 1 липня 1997 р. N 141.
Датою оплати вважається дата надходження коштів на рахунки платника податку в установах банків, дата оформлення документів на проведення заліку заборгованості чи уступки вимоги, дата одержання матеріальних та інших цінностей (підписання документів про виконання робіт, послуг) в рахунок погашення заборгованості.
2. Вартість залишку готової продукції за станом на 1 липня 1997 року, що відображена на рахунку 40 "Готова продукція", включається до валових витрат за вирахуванням вартості матеріальних затрат (активів) у вартості залишку готової продукції на цю ж дату. Вартість матеріальних затрат (активів) у вартості залишку готової продукції приймається в сумі, що була визначена платником податку відповідно до наказу Державної податкової адміністрації України від 12 серпня 1997 р. N 291 "Про затвердження Порядку ведення платниками податку обліку приросту (убутку) балансової вартості покупних матеріалів, сировини, комплектуючих виробів та напівфабрикатів на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції" при поданні Декларації про прибуток підприємства.
Включення до валових витрат вартості залишків готової продукції, які були відвантажені з 1 липня 1997 року по останнє число першого звітного (податкового) періоду набрання чинності цим наказом, здійснюється в першому звітному (податковому) періоді набрання чинності цим наказом, а вартість залишку готової продукції на останнє число першого звітного (податкового) періоду набрання чинності цим наказом включається до валових витрат того звітного (податкового) періоду, на який припадає дата відвантаження залишків такої готової продукції.
Залишок готової продукції, що випущена з виробництва до 1 липня 1997 року, вважається відвантаженим в першу чергу в межах вартості продукції (робіт, послуг), відвантаженої після 1 липня 1997 року.
3. Вартість незавершеного виробництва за станом на 1 липня 1997 року включається до валових витрат першого звітного (податкового) періоду набрання чинності цим наказом за вирахуванням вартості матеріальних затрат (активів) у вартості незавершеного виробництва, яка була визначена на ту ж дату відповідно до Порядку, зазначеного в пункті 2 цього наказу. Вартість незавершеного виробництва також зменшується на залишок за станом на 1 липня 1997 року резервів наступних витрат і платежів, що створені відповідно до пунктів 68 і 69 Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. N 250.
Вартість незавершеного виробництва визначається за даними сальдо на рахунках 20 "Основне виробництво"; 21 "Напівфабрикати власного виробництва"; 23 "Допоміжні виробництва"; 30 "Некапітальні роботи", субрахунок 2 "Зведення тимчасових (нетитульних) споруд"; 44 "Витрати обігу".
4. Витрати майбутніх періодів включаються до валових витрат першого звітного (податкового) періоду набрання чинності цим наказом в сумі, що становить сальдо рахунку 31 "Витрати майбутніх періодів" за вирахуванням плати за торговий патент, що справляється відповідно до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
5. Залишкова вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів за станом на 1 липня 1997 року включається до валових витрат першого звітного (податкового) періоду набрання чинності цим наказом в сумі, що дорівнює різниці між сумою сальдо на рахунках 12 "Малоцінні і швидкозношувані предмети", 41 "Товари", субрахунок 5 "Предмети прокату", і сальдо на рахунку 13 "Знос малоцінних і швидкозношуваних предметів".
6. Підприємства, що застосовують для бухгалтерського обліку валових витрат рахунок 18 "Валові витрати", зазначені у пункті 1 цього наказу витрати відображають по дебету рахунку 18 "Валові витрати" і кредиту рахунку 45 "Товари відвантажені, виконані роботи і послуги" з одночасним відображенням цієї суми по дебету рахунку 46 "Реалізація" і кредиту рахунку 18 "Валові витрати", а зазначені у пунктах 2-5 витрати - по дебету і кредиту рахунку 18 "Валові витрати" одночасно.
7. Вартість цінних паперів, що придбані ппатником податку до 1 липня 1997 року, включається до валових витрат того звітного (податкового) періоду, на який припадає дата продажу таких цінних паперів.
Заступник Міністра В.В.Регурецький