• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку  | Наказ, Правила від 09.01.1997 № 2 | Документ не діє
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Н А К А З
N 2 від 09.01.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 січня 1997 р.
за N 10/1814
Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій
З метою забезпечення відповідальності юридичних осіб, громадян та посадових осіб юридичних осіб - учасників ринку цінних паперів за порушення законодавства про цінні папери згідно з законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про цінні папери та фондову біржу", встановлення порядку розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій (додаються).
2. Юридичному відділу (В.Майдибура) забезпечити державну реєстрацію цього наказу та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій у Міністерстві юстиції України.
3. Контрольно-правовому управлінню (М.Бурмака) надавати роз'яснення посадовим особам Комісії та територіальних відділень з питань застосування вказаних Правил.
4. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на себе.
Голова Комісії О.Мозговий
Затверджено
наказом Державної комісії з
цінних паперів та фондового
ринку від 09.01.1997 р. N 2
Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій
1. Загальні положення
1.1. Ці Правила визначають порядок розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія), її територіальними відділеннями справ про порушення вимог законодавства (далі - правопорушення) на ринку цінних паперів відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України "Про цінні папери та фондову біржу", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та інших актів законодавства.
1.2. Метою цих Правил є забезпечення дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог законодавчих та нормативних актів, захист прав учасників ринку цінних паперів, створення умов розвитку добросовісної конкуренції на ринку цінних паперів, контроль за прозорістю та справедливістю ринку цінних паперів шляхом своєчасного застосування санкцій за порушення законодавства про цінні папери.
1.3. Для цілей цих Правил правопорушенням на ринку цінних паперів визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на державний порядок, будь-яку форму власності, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку чинним законодавством передбачено відповідальність.
1.4. Розгляд справ про правопорушення на території України здійснюється згідно з цими Правилами незалежно від місця вчинення правопорушення.
1.5. Комісія та її територіальні відділення в межах своїх повноважень зобов'язані у кожному випадку виявлення ознак правопорушення вжити всіх заходів для встановлення факту правопорушення та його документарного закріплення, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції.
1.6. Уповноважена особа Комісії може закрити справу про правопорушення, якщо визнає, що на час розгляду справи внаслідок змін законодавства вчинене діяння втратило характер правопорушення чи у разі його усунення.
1.7. Розгляд справ про правопорушення здійснюється виключно уповноваженими особами Комісії в межах наданих повноважень відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення.
1.8. Уповноважені особи Комісії зобов'язані при розгляді справ про правопорушення вжити всіх передбачених законодавством заходів для всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують особу, у відношенні якої порушено справу.
1.9. Рішення по справі повинно бути законним та обгрунтованим. Рішення обгрунтовується лише на тих доказах, які були встановлені під час розгляду справи.
1.10. Забороняється домагатися пояснень громадян або посадових осіб, що звинувачуються у вчиненні правопорушення, шляхом насильства, погроз та інших незаконних заходів.
1.11. При розгляді справ про правопорушення уповноважена особа Комісії зобов'язана виявляти причини і умови, які сприяли вчиненню правопорушення.
Уповноважена особа Комісії, встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню правопорушення, надсилає юридичній особі чи об'єднанню юридичних осіб - саморегулівній організації письмову пропозицію про вжиття заходів для усунення цих причин і умов.
Посадові особи юридичної особи чи об'єднання юридичних осіб - саморегулівної організації, яким надіслана така пропозиція, зобов'язані не пізніше як у місячний термін, якщо інші терміни не встановлені в пропозиції, вжити необхідних заходів для усунення причин і умов, які сприяли вчиненню адміністративного правопорушення, і про результати повідомити уповноважену особу Комісії.
1.12. Якщо правопорушення вчинено спільними діями кількох осіб, справи про правопорушення у відношенні цих осіб передаються одній уповноваженій особі Комісії, яка розглядає їх одночасно.
Якщо юридичною особою вчинено декілька правопорушень, уповноважена особа приймає рішення про накладення санкцій по кожному правопорушенню окремо.
1.13. Об'єднання справ і виділення справи допускається тільки у випадках, які викликаються необхідністю, коли це не може негативно відбитися на всебічності, повноті і об'єктивності вирішення справи.
Об'єднання справ і виділення справи проводиться за розпорядженням Голови Комісії.
1.14. Голова Комісії має право витребувати будь-яку справу, що є у провадженні однієї уповноваженої особи Комісії, і передати її на розгляд іншій уповноваженій особі Комісії.
2. Уповноважені особи, які розглядають справи про правопорушення, та їх повноваження
2.1. Справи про правопорушення відповідно до розподілу обов'язків у межах наданих повноважень розглядаються уповноваженими особами Комісії:
- Головою Комісії;
- членами Комісії;
- головами територіальних відділень Комісії;
- працівниками центрального апарату Комісії за письмовим дорученням Голови або членів Комісії;
- працівниками територіальних відділень Комісії за письмовим дорученням Голови відповідного територіального відділення Комісії.
2.2. Голова Комісії розглядає всі справи про правопорушення і застосовує санкції до учасників ринку цінних паперів, передбачені розділом 10 цих Правил.
2.3. Член Комісії розглядає справи про правопорушення і застосовує санкції до учасників ринку цінних паперів, передбачені розділом 10 цих Правил, відповідно до розподілу обов'язків.
У разі відсутності (відрядження, відпустки, хвороби тощо) члена Комісії розгляд справ про правопорушення і застосування санкцій до учасників ринку цінних паперів провадиться іншим членом Комісії відповідно до письмового доручення Голови Комісії.
2.4. Голова територіального відділення розглядає справи про правопорушення і застосовує санкції до учасників ринку цінних паперів, передбачені пунктами 10.3-10.5, 10.12-10.15 цих Правил, а пунктами 10.1, 10.2, 10.6-10.11 цих Правил - в межах повноважень, наданих йому Комісією.
2.5. Працівники центрального апарату, територіальних відділень розглядають справи про правопорушення і застосовують санкції до учасників ринку цінних паперів відповідно до письмового доручення, окрім санкцій, передбачених пунктами 10.1-10.4, 10.8, 10.11-10.15.
3. Провадження у справах про правопорушення юридичних осіб на ринку цінних паперів
3.1. Підставою для порушення справи про правопорушення можуть бути:
- заяви, скарги або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників органів державної влади або звернення окремих громадян;
- повідомлення, що опубліковані в пресі;
- безпосередньо виявлені працівниками Комісії та її територіальних відділень правопорушення при виконанні ними своїх службових обов'язків.
Справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак порушення.
3.2. Справу про правопорушення не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю:
- за відсутністю події правопорушення;
- за відсутністю в діянні складу правопорушення;
- якщо є рішення уповноваженої особи Комісії у цій справі.
3.3. Звернення громадян (пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги) щодо правопорушень на ринку цінних паперів розглядаються відповідно до Закону України "Про звернення громадян" та з урахуванням цих Правил.
3.4. Доказами в справі про правопорушення є будь-які фактичні дані, отримані у законному порядку, які свідчать про наявність чи відсутність такого правопорушення.
3.5. Уповноважена особа Комісії розглядає справу про правопорушення та виносить рішення по ній у суворій відповідності із чинним законодавством, цими Правилами та оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи, керуючись правосвідомістю.
3.6. Якщо при розгляді справи про правопорушення уповноважена особа Комісії прийде до висновку, що у правопорушенні є ознаки злочину, вона надсилає матеріали стосовно факту правопорушення до правоохоронних органів, про що повідомляє Комісію.
4. Акт про правопорушення на ринку цінних паперів
4.1. Уповноваженою особою Комісії про вчинення правопорушення юридичною особою складається акт.
У разі виявлення правопорушення з боку посадової особи юридичної особи, уповноваженою чи посадовою особою Комісії складається протокол про правопорушення.
4.2. Акти про правопорушення мають право складати начальники, заступники начальників управлінь, начальники відділів, головні спеціалісти центрального апарату Комісії, заступники голів та головні спеціалісти територіальних відділень Комісії відповідно до письмового доручення в межах наданих їм повноважень.
У разі відмови представника юридичної особи підписати акт про правопорушення уповноваженою особою Комісії робиться напис про відмову на акті.
4.3. Копія акта про правопорушення надається представнику юридичної особи.
5. Строки розгляду справ про правопорушення юридичних осіб на ринку цінних паперів
5.1. Акт про правопорушення разом з поясненням керівника, іншої відповідальної посадової особи юридичної особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох днів направляється уповноваженій особі Комісії для розгляду справи про правопорушення.
5.2. Якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Комісії проводилось вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акту про правопорушення додаються копії цих документів та копія протоколу про вилучення документів.
5.3. Вилучення на строк до трьох днів документів, які підтверджують факт правопорушення, проводиться з обов'язковим складанням протоколу, в якому зазначаються дата його складання, прізвище та посада особи, яка провела вилучення, повний перелік вилучених документів та день, в який ці документи мають бути повернені.
Протокол вилучення підписує уповноважена особа, яка провела вилучення. Представнику юридичної особи, документи якої були вилучені, після закінчення перевірки і проведення вилучення документів надається копія протоколу вилучення.
Уповноважені особи, які порушують термін повернення вилучених документів, несуть відповідальність в порядку, визначеному законодавством України.
5.4. Уповноважена особа Комісії приймає рішення по справі про правопорушення протягом 10 днів після отримання документів, зазначених у пунктах 5.1, 5.2 цих Правил.
5.5. Рішення про застосування санкцій за правопорушення оформляється постановою, яка протягом доби надсилається юридичній особі, щодо якої застосована санкція.
Постанова про накладення штрафу надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито розрахунковий рахунок цієї особи.
У разі накладення штрафу згідно з пунктами 10.1, 10.2 цих Правил одночасно з постановою до банківської установи надсилається розпорядження про зупинення всіх операцій по банківських рахунках відповідної юридичної особи до виконання або скасування в судовому порядку рішення про накладення штрафу за винятком сплати державного мита при оскарженні цього рішення до арбітражного суду.
5.6. Постанова про застосування санкцій може бути оскаржена до арбітражного суду.
При цьому оскарження постанови про накладення штрафу протягом 10 днів після отримання постанови банком зупиняє стягнення штрафу до вирішення справи арбітражним судом.
5.7. Про накладення штрафів на комерційні банки Комісія у триденний термін інформує Національний банк України.
6. Розгляд справ про правопорушення юридичних осіб на ринку цінних паперів
6.1. Справа про правопорушення розглядається за місцем знаходження Комісії або територіального відділення Комісії.
6.2. Матеріали справи про правопорушення подаються на розгляд уповноваженій особі за місцем знаходження Комісії після погодження з Контрольно-правовим управлінням Комісії, про що робиться відповідний напис на акті про правопорушення.
6.3. Матеріали справи про правопорушення подаються на розгляд уповноваженій особі за місцем знаходження територіального відділення Комісії після погодження з юридичним відділом територіального відділення, про що робиться відповідний напис на акті про правопорушення.
6.4. Повідомлення про розгляд справи надсилається юридичній особі та іншим зацікавленим особам не пізніше як за три доби до дня розгляду справи уповноваженою особою Комісії.
6.5. Уповноважена особа Комісії при підготовці до розгляду справи про правопорушення вирішує такі питання:
- чи належить до її компетенції розгляд даної справи;
- чи правильно складено акт про правопорушення;
- чи повідомлено юридичну особу та інших зацікавлених осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
- чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
- чи підлягають задоволенню клопотання юридичної особи, яка притягається до відповідальності, заявника, їх законних представників і адвоката.
6.6. До розгляду справ про правопорушення можуть залучатися фахівці, експерти з питань ринку цінних паперів, треті особи, використовуватись їх письмові висновки та пояснення, що стосуються справи.
6.7. Справа про правопорушення розглядається у присутності керівника та/або представника юридичної особи, яка притягається до відповідальності.
Повноваження представника юридичної особи засвідчуються довіреністю.
У разі відсутності представника юридичної особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її повідомлення про місце і час розгляду справи і якщо від юридичної особи не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
6.8. У разі надходження клопотання про відкладення розгляду справи уповноважена особа Комісії приймає рішення про перенесення розгляду справи, але на термін не більше 20 днів, або приймає рішення про розгляд справи, якщо причини для перенесення є неповажними.
6.9. Керівник та/або представник юридичної особи має право: бути заслуханим, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову про застосування санкцій.
6.10. Розгляд справи починається з представлення уповноваженої особи, яка розглядає дану справу.
Уповноважена особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до відповідальності, ознайомлює з актом про правопорушення на ринку цінних паперів, заслуховує осіб, які беруть участь у розгляді справи, досліджує докази і вирішує клопотання.
У разі присутності при розгляді справи керівника чи представника юридичної особи уповноважена особа Комісії заслуховує її.
6.11. У розгляді справи за місцем знаходження Комісії бере участь працівник Контрольно-правового управління Комісії.
У розгляді справи за місцем знаходження територіального відділення Комісії бере участь працівник юридичного відділу територіального відділення Комісії.
6.12. Уповноважена особа при розгляді справи про правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана юридична особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
7. Постанова по справі про правопорушення юридичною особою на ринку цінних паперів
7.1. Розглянувши справу про правопорушення, уповноважена особа Комісії виносить постанову про накладення санкції за правопорушення.
Постанова повинна містити: посаду, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи Комісії, яка винесла постанову; дату та місце розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; викладення обставин, встановлених при розгляді справи; посилання на докази, що підтверджують факт правопорушення та вину юридичної особи; прийняте по справі рішення із зазначенням відповідних норм законодавчого акта, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Постанова по справі повинна містити вказівку про порядок її оскарження і підписується уповноваженою особою, яка розглядала справу.
7.2. По справі про правопорушення уповноважена особа виносить одну з таких постанов:
1) про накладення санкції;
2) про повернення справи на додаткову перевірку;
3) про закриття справи.
Постанова про закриття справи виноситься:
- при відсутності події і складу правопорушення;
- при скасуванні законодавчого акта, який встановлює відповідальність;
- ліквідації юридичної особи, щодо якої було розпочато провадження у справі.
7.3. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи і вручається під розписку керівнику або представнику юридичної особи, який був присутній під час розгляду справи. У разі надіслання копії постанови поштою, факсом про це робиться відповідна відмітка у справі.
7.4. Якщо справу про правопорушення було порушено на підставі заяв громадян, підприємств, установ і організацій, громадських об'єднань, повідомлень органів державної влади і управління, то про прийняте рішення по справі письмово повідомляється заявнику.
7.5. Всі додаткові матеріали, які були надані під час розгляду, приєднуються до справи.
7.6. Копія постанови по справі про правопорушення, яка розглядалась за місцем знаходження Комісії, разом з усіма матеріалами по справі у триденний термін надається Контрольно-правовому управлінню Комісії для зберігання, обліку та контролю за виконанням рішення про накладення санкцій.
Копія постанови по справі про правопорушення, яка розглядалась за місцем знаходження територіального відділення, у триденний термін надається Контрольно-правовому управлінню Комісії для обліку та контролю.
Контроль за виконанням рішення про накладення санкцій територіальним відділенням Комісії здійснює голова територіального відділення.
7.7. Застосування санкції за порушення законодавства на ринку цінних паперів не звільняє юридичну особу від обов'язку усунути порушення законодавства.
8. Провадження справ про адміністративні правопорушення
8.1. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються на підставі протоколів про адміністративні правопорушення.
8.2. Протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з діяльністю на ринку цінних паперів, складається посадовою особою Комісії у разі виявлення нею відповідного правопорушення громадянином чи посадовою особою і разом з документами, що стосуються справи, протягом трьох днів направляється на розгляд уповноваженій особі Комісії.
8.3. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем знаходження Комісії або територіального відділення Комісії.
8.4. Матеріали справи про адміністративні правопорушення подаються на розгляд уповноваженій особі за місцем знаходження Комісії після погодження з Контрольно-правовим управлінням Комісії, про що робиться відповідний напис на протоколі про правопорушення.
8.5. Матеріали справи про адміністративні правопорушення подаються на розгляд уповноваженій особі за місцем знаходження територіального відділення Комісії після погодження з юридичним відділом територіального відділення, про що робиться відповідний напис на протоколі про правопорушення.
8.6. Адміністративні стягнення за правопорушення накладаються Головою Комісії, членами Комісії та головою відповідного територіального відділення Комісії.
8.7. Провадження справ про адміністративні правопорушення здійснюється відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення.
9. Оскарження рішення по справі про правопорушення та його перегляд
9.1. Постанову про застосування стягнення за правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також переглянуто за протестом прокурора або за ініціативою Комісії у разі виявлення обставин, які не були відомі під час розгляду справи.
9.2. Постанову по справі про правопорушення може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
9.3. Розгляд скарги Комісією, перегляд постанови Комісією, Головою Комісії, членами Комісії здійснюється за поданням Контрольно-правового управління.
При розгляді скарги чи перегляді постанови приймається одне із таких рішень:
- залишити постанову без зміни, а скаргу або протест без задоволення;
- скасувати постанову і надіслати справу на новий розгляд;
- скасувати постанову і закрити справу;
- змінити захід стягнення в межах, передбачених законодавством, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
9.4. Якщо буде встановлено, що постанову винесено уповноваженою особою Комісії, неправомочною вирішувати цю справу, то така постанова скасовується і справа надсилається на розгляд іншій уповноваженій особі Комісії.
9.5. Копія рішення по скарзі або протесту протягом трьох днів надсилається особі, щодо якої його прийнято. У разі присутності особи при розгляді скарги рішення по скарзі вручається йому безпосередньо в той же день.
Про результати розгляду протесту повідомляється прокуророві.
9.6. Постанова по справі про правопорушення може також бути оскаржена до суду або арбітражного суду. Протест прокурора зупиняє на час його розгляду дію постанови.
9.7. Комісія або уповноважені особи Комісії можуть зупинити виконання рішень до закінчення перегляду постанови.
Копії протесту на постанову надсилаються особам, які брали участь у розгляді справи. Особи, які брали участь у розгляді справи, мають право подати письмові пояснення до протесту щодо перегляду постанови.
Перегляд постанови провадиться в десятиденний строк з дня надходження протесту чи скарги про накладення адміністративного стягнення, а по скаргах юридичних осіб - в місячний строк.
9.8. Підставою для скасування постанови по справі про правопорушення є її необгрунтованість або істотні порушення норм законодавства.
9.9. Постанова по справі може бути переглянута уповноваженою особою, якою вона прийнята, якщо виявлені інформація, відомості, обставини, які не були відомі уповноваженій особі Комісії при прийнятті рішення по справі і які самі по собі або разом з іншими матеріалами по справі вказують на те, що рішення було прийнято неправильно.
9.10. Підставою для перегляду справи є заява. Уповноважена особа Комісії має право призначити проведення додаткової перевірки для з'ясування нововиявлених обставин по справі.
9.11. Якщо уповноважена особа Комісії не вбачає підстав для перегляду справи за нововиявленими обставинами, вона відмовляє у цьому, прийнявши відповідне рішення, про що повідомляється особі, яка подала заяву. Це рішення може бути оскаржене до суду.
9.12. Всі матеріали щодо перегляду рішення по справі приєднуються до справи про правопорушення.
9.13. Постанова не переглядається за ініціативою Комісії, якщо є відомості про те, що справа розглядається у арбітражному суді, і у будь-якому разі, якщо вже є рішення суду або арбітражного суду по справі.
10. Санкції, які застосовуються до учасників ринку цінних паперів за порушення законодавства
Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про цінні папери і фондову біржу", іншими законодавчими актами передбачено застосування таких санкцій до учасників ринку цінних паперів за порушення законодавства:
до юридичних осіб:
10.1. Штраф у розмірі до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або в розмірі до 150 відсотків одержаного прибутку (надходжень), одержаних в результаті цих дій, - за випуск в обіг та розміщення юридичними особами незареєстрованих цінних паперів відповідно до чинного законодавства.
10.2. Штраф у розмірі до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за діяльність юридичних осіб на ринку цінних паперів без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено чинним законодавством.
10.3. Штраф у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за неподання, несвоєчасне подання або подання юридичними особами завідомо недостовірної інформації.
10.4. Штраф у розмірі до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за ухилення юридичних осіб від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень чинного законодавства щодо цінних паперів.
10.5. Винесення письмового попередження - за порушення учасником ринку цінних паперів вимог законодавства про цінні папери та нормативних актів Комісії.
10.6. Зупинення на термін до одного року розміщення (передплату, продаж) та обіг цінних паперів того чи іншого емітента - за порушення вимог законодавства про цінні папери та нормативних актів Комісії.
10.7. Зупинення на термін до одного року дії спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів - за порушення вимог законодавства про цінні папери та нормативних актів Комісії.
10.8. Анулювання дії спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів - за порушення вимог законодавства про цінні папери, нормативних актів Комісії та/або повторне застосування санкцій, передбачених пунктами 10.5, 10.7 цього розділу.
10.9. Припинення торгівлі на фондовій біржі - за порушення фондовою біржею вимог законодавства про цінні папери і статуту та правил фондової біржі до усунення таких порушень.
10.10. Припинення допуску цінних паперів на фондові біржі або торгівлю ними на будь-якій фондовій біржі, клірингу та укладення договорів купівлі-продажу цінних паперів на певний термін - за порушення вимог законодавства про цінні папери.
10.11. Зупинення всіх операцій по банківських рахунках відповідної юридичної особи до виконання або скасування в судовому порядку рішення про накладення штрафу - у разі виявлення ознак правопорушення у вигляді випуску в обіг або розміщення не зареєстрованих відповідно до чинного законодавства цінних паперів або діяльності на ринку цінних паперів без спеціального дозволу (ліцензії);
до громадян та посадових осіб:
10.12. Штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за здійснення громадянином чи посадовою особою юридичної особи операцій по випуску в обіг або розміщенню незареєстрованих відповідно до чинного законодавства цінних паперів.
10.13. Штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за здійснення громадянином чи посадовою особою юридичної особи операцій на ринку цінних паперів без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено чинним законодавством.
10.14. Штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за неподання, несвоєчасне подання або подання громадянином чи посадовою особою юридичної особи завідомо недостовірних відомостей до Комісії, якщо подання цих відомостей передбачено чинним законодавством.
10.15. Штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання громадянином чи посадовою особою юридичної особи розпоряджень Комісії.
Начальник Контрольно-правового
управління

М.Бурмака