• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо заповнення повідомлення

Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України  | Інструкція від 10.10.1997 № 164 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 10.10.1997
  • Номер: 164
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 10.10.1997
  • Номер: 164
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 164 від 10.10.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 1997 р.
за N 505/2309
Затверджено
наказом Мінекобезпеки України від
10.10.1997 р. N 164 ( z0502-97 )
Інструкція щодо заповнення повідомлення
Інструкція розроблена відповідно до Положення про контроль за транскордонним перевезенням відходів і їх утилізацією/видаленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 1997 року N 1016, і визначає порядок заповнення повідомлення про транскордонне перевезення відходів, формуляр якого наведено у додатку 2 до зазначеного Положення.
Блоки 1-23 заповнюються експортером/повідомником1.
_______________
1 Згідно з п.5 зазначеного Положення повідомником може бути: виробник відходів, експортер, компетентний орган країни експорту (особа, призначена компетентним органом).
Блок 24 заповнюється компетентними органами країн імпорту і транзиту.
Блоки 25-26 заповнюються компетентним органом країни імпорту і можуть бути використані компетентними органами будь-яких заінтересованих країн.
Блок 1: Експортер/повідомник вказує повну назву і адресу компанії, що експортує відходи, її реєстраційний номер (якщо це можливо), а також прізвище, номери телефону і телефаксу особи, з якою можна встановити контакт у будь-який час у зв'язку з будь-якою аварією під час перевезення вантажу. В цьому блоці також необхідно навести обгрунтування для експорту відходів.
Блок 2: Експортер/повідомник вказує повну назву компанії, що імпортує відходи/вантажоодержувача, її реєстраційний номер (по можливості), а також прізвище, номери телефону і телефаксу особи, з якою можна встановити контакт у будь-який час і у зв'язку з будь-якою аварією під час перевезення вантажу. Якщо імпортер/вантажоодержувач і об'єкт для видалення/утилізації є однією і тією самою особою, то в цьому випадку впишіть слова "Те саме, що і в блоці 8". У випадку, коли це не так, наприклад, коли мають місце операції R12 (акумуляція матеріалу, призначеного для будь-якої з операцій R1-R12), необхідно заповнити обидва блоки 2 і 8.
Блок 3: Під час видачі повідомлення компетентним органом присвоюється номер повідомленню у відповідності до прийнятої ним системи. Даний номер друкується у формуляр. Потрібно вказати операцію видалення/утилізації, а також те, чи охоплює повідомлення одне відвантаження (разове повідомлення) або декілька відвантажень (загальне повідомлення). Інша інформація вимагається обов'язково у випадку, коли є операції видалення (ііі).
Блоки 4, 5, 6: Вказує загальну заплановану кількість поставок, а також період часу, протягом якого відходи повинні бути експортовані. У разі загального повідомлення, що охоплює декілька поставок, необхідна інформація про передбачувані дати кожної поставки або, якщо це невідомо, про передбачувану періодичність поставок, а також про оцінювану загальну кількість та оцінювану кількість у кожній окремій поставці, бажано в кілограмах чи тоннах або, якщо неможливо інакше, в літрах.
Блоки 7, 11, 12: Вказує назву і адресу перевізника та його реєстраційний номер (якщо це можливо), а також прізвище, адресу, номер телефону і телефаксу особи, до якої слід звертатися. Якщо задіяно більше одного перевізника, вкажіть "Див. перелік, що додається" і додайте перелік, що містить інформацію, яка вимагається, по кожному перевізнику. Вкажіть вид(и) перевезення і вид(и) тари (див. коди на звороті формуляра).
Блоки 8 і 9: Надає у повному обсязі інформацію, яка вимагається, про об'єкт для видалення/утилізації (назва, адреса, по можливості реєстраційний номер, прізвище, номер телефону чи телефаксу особи, до якої слід звертатися). Вкажіть місце і методи (див. коди на звороті формуляра) видалення/утилізації, а також опишіть обгрунтування методу(ів), що використовується(ються) з точки зору впливу на навколишнє середовище (довкілля). Якщо необхідно, надайте додаткову інформацію.
Блок 10: Наводить необхідну інформацію про виробника відходів і про процес та місце розташування виробництва. Якщо сам експортер/повідомник є також і виробником відходів, впишіть у блок слова "Те саме, що і в блоці 1". Якщо відходи виробляються більш, ніж одним виробником, впишіть слова "Див. перелік, що додається" і додайте перелік з необхідною інформацією про кожного виробника. Деякі країни можуть побажати, щоб інформація про виробника надавалась в окремому додатку, доступному тільки для компетентних органів.
Блок 13: Наводить загальноприйняту назву відходів та їх склад (вид і концентрація найбільш токсичних компонентів), а також іншу небезпеку, яку являють дані відходи при поводженні з ними, зокрема при видаленні/утилізації їх передбаченим методом. Надається також інформація стосовно спеціальних вимог до поводження з відходами, включно з терміновими заходами у разі аварії. Вкажіть будь-які спеціальні запобіжні заходи стосовно вантажу (включно з діями у разі розливу), транспортні картки аварійної ситуації і т.ін. Якщо необхідно, слід використовувати додатки.
Блок 14: Вказує фізичні властивості відходів при нормальній температурі і тиску (див. коди на звороті формуляра).
Блок 15: Вказує ідентифікаційний код відходів, яким даний матеріал позначається в країні експорту і, якщо він відомий, в країні імпорту. Вкажіть назву відходів згідно з Міжнародним кодом ідентифікації відходів (МКІВ) або з будь-яким іншим кодом (вказати), наприклад, кодом Європейського каталогу відходів (ЄКВ), кодом гармонізованої системи (ГС) тощо. Методи класифікації - МКІВ наведені в Інструкції з отримання міжнародного коду ідентифікації відходів.
Блок 16: Стосується відходів, призначених для утилізації. Робиться посилання на класифікаційний перелік ОЕСР.
Блоки 17, 18, 19: Вказує номер Y, номер H (див. на звороті формуляра), а також ідентифікаційний номер ООН, включно з точним вантажним найменуванням і класом ООН. Класи ООН, ідентифікаційні номери ООН (тобто чотиризначні номери) і точні вантажні найменування ООН наведені в Рекомендаціях ООН по перевезенню небезпечних вантажів (восьме переглянуте видання, ST/SG/AS.101/1/Rev.8, ООН, Нью-Йорк, 1993 р.). Рекомендації ООН містять умови, за яких відходи можуть стати об'єктом міжнародних перевезень.
Блок 20: Вказує код країни (див. на звороті формуляра) для кожної з країн, через територію яких буде перевозитися вантаж, а також пункти ввезення та вивезення для кожної країни зокрема. Вкажіть назву, адресу, номер телефону і телефаксу відповідного компетентного органу в країні експорту, імпорту і для кожної з країн транзиту.
Блок 21: Заповнення вимагається для вантажів, що ввозяться, провозяться транзитом або вивозяться з території країн - членів ЄС.
Блок 22: Вказує кількість і конкретні номери додатків.
Блок 23: Перед тим, як формуляр повідомлення направлено до компетентного органу країни експорту, виробник і (або) експортер відходів підписують і датують кожний екземпляр повідомлення. Прізвище уповноваженого представника виробника і (або) експортера пишеться великими літерами поруч з підписом.
Слід зазначити, що підписанням декларації експортер/виробник засвідчує, що інформація є повною і точною, що існує діючий письмовий контракт між експортером і особою, відповідальною за видалення/утилізацію, і що вступили чи мають вступити в силу необхідні фінансові гарантії, які охоплюють транскордонне перевезення. Повідомлення має супроводжуватися підтвердженням гарантії та інформації стосовно контракту між експортером і особою, відповідальною за видалення/утилізацію, і, якщо це вимагається компетентними органами, підтвердженням інших фінансових гарантій.
Блок 24: Заповнюють компетентні органи країн імпорту і транзиту для підтвердження одержання повідомлення.
Блок 25: Для використання компетентним органом будь-якої заінтересованої країни при наданні письмової згоди на транскордонне перевезення відходів. Вкажіть назву країни (див. коди), дату, коли була надана згода, і дату, коли вона закінчується. Якщо перевезення підлягає спеціальним умовам, проставте (Х) у відповідному квадраті і заповніть блок 26 на звороті форми.
При наявності заперечень щодо перевезення компетентні органи заповнюють у блоці 25 "Заперечення". Тоді для пояснення заперечень може бути використаний блок 26 чи окремий лист.
Блок 26 (на звороті форми): Цей блок може бути використаний компетентними органами замість окремого листа у разі висунення спеціальних умов для своєї письмової згоди на перевезення чи при поясненні свого заперечення щодо перевезення.
"Офіційний вісник України" 1997, число 44, стор.210
Код нормативного акта: 4177/1997