• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення конкурсу по відбору уповноважених осіб на виконання функцій управління акціями відкритих акціонерних товариств, які перебувають у державній власності та Порядку виконання уповноваженими особами функцій щодо управління

Фонд державного майна України , Антимонопольний комітет України , Міністерство економіки України | Наказ, Порядок від 04.08.1997 № 824/85/56/01
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України , Антимонопольний комітет України , Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 04.08.1997
  • Номер: 824/85/56/01
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України , Антимонопольний комітет України , Міністерство економіки України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 04.08.1997
  • Номер: 824/85/56/01
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 824/85/56/01 від 04.08.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 серпня 1997 р.
за N 345/2149
Про затвердження Порядку проведення конкурсу по відбору уповноважених осіб на виконання функцій управління акціями відкритих акціонерних товариств, які перебувають у державній власності та Порядку виконання уповноваженими особами функцій щодо управління акціями, які перебувають у державній власності
На виконання частини другої пункту 5.1.2 розділу 5 Закону України "Про Державну програму приватизації"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити:
- Порядок проведення конкурсу по відбору уповноважених осіб на виконання функцій управління акціями відкритих акціонерних товариств, які перебувають у державній власності (додається);
- Порядок виконання уповноваженими особами функцій щодо управління акціями, які перебувають у державній власності (додається).
2. Контроль за виконанням цього наказу залишаємо за собою.
В.о.Голови Фонду державного майна України
Міністр економіки України
Голова Антимонопольного комітету України
В. Лановий
В. Суслов
О. Завада
Затверджено
наказом Фонду державного майна,
Міністерства економіки та
Антимонопольного комітету
України від 04.08.97 р.
N 824/85/56/01
Порядок проведення конкурсу по відбору уповноважених осіб на виконання функцій управління акціями відкритих акціонерних товариств, які перебувають у державній власності
Порядок проведення конкурсу по відбору уповноважених осіб на виконання функцій управління акціями відкритих акціонерних товариств, які перебувають у державній власності (надалі - Порядок) розроблений відповідно до Закону України "Про державну програму приватизації", з урахуванням вимог Закону України "Про господарські товариства" та інших нормативних актів України.
Цей Порядок визначає правила і перебіг (процедуру) підготовки та проведення конкурсу по відбору уповноважених осіб на виконання функцій щодо управління акціями створених шляхом приватизації відкритих акціонерних товариств (надалі - ВАТ), які закріплені у державній власності рішенням Кабінету Міністрів України.
Управління зазначеними пакетами акцій здійснюється через уповноважену особу, яка визначається за результатами конкурсу і призначається Фондом державного майна України згідно з цим Порядком.
В цьому Порядку наведені терміни застосовуються у наступному значенні:
Акції ВАТ, що передаються в управління уповноваженій особі - пакет акцій ВАТ, який рішенням Кабінету Міністрів України закріплений у державній власності (надалі - пакет акцій).
Уповноважена особа - юридична або фізична особа, яка визначена за результатами конкурсу і призначена Фондом державного майна України або його регіональними відділеннями (надалі - орган приватизації), з якою орган приватизації укладає у відповідності з типовою формою договір-доручення на виконання функцій з управління пакетом акцій.
Конкурсна пропозиція - документ, який містить пропозиції кандидатів щодо програми управління (в разі пакета акцій більшого від 51 відсотка) або програми розвитку (в разі пакета акцій більшого від 25 відсотків) ВАТ.
Претендент - юридична або фізична особа, заяву якої, конкурсну пропозицію та пакет документів, визначений цим Порядком, орган приватизації зареєстрував.
Учасник конкурсу - претендент, якого допущено до участі у конкурсі.
Відповідний центральний орган виконавчої влади - центральний (галузевий) орган виконавчої влади, який здійснював управління майном того державного підприємства, яке перетворене у господарське товариство, та пакет акцій якого передається у довірче управління.
1. Загальні положення
1.1. Підставою для оголошення органом приватизації конкурсу по відбору уповноважених осіб з метою здобуття повноважень на виконання функцій щодо управління пакетом акцій є рішення Кабінету Міністрів України про закріплення у державній власності пакета акцій у розмірі 26 чи 51 відсотка статутного фонду ВАТ, створеного в процесі приватизації.
Орган приватизації у 15-денний строк з дати прийняття вказаного рішення приймає наказ про оголошення конкурсу по відбору уповноважених осіб та призначення конкурсної комісії (надалі - Комісії). Відповідний центральний орган виконавчої влади не пізніше зазначеного строку затверджує і передає Комісії завдання уповноваженій особі.
1.2. Оголошення про проведення конкурсу та відповідна інформація обов'язково публікуються у "Відомостях приватизації" (додатка до "Української інвестиційної газети").
1.3. Конкурс проводиться при наявності не менше двох учасників конкурсу.
1.4. На одному конкурсі може передаватися в управління лише один пакет акцій одного емітента.
1.5. Конкурс проводиться в один етап.
1.6. Тривалість конкурсу не може перевищувати тридцяти календарних днів з дати його початку.
2. Орган приватизації та конкурсна комісія
2.1. Орган приватизації затверджує результати конкурсу і на основі цього призначає уповноважену особу на виконання функцій щодо управління державним пакетом акцій.
2.2. Підготовку і проведення конкурсу здійснює Комісія, затверджена органом приватизації. До складу Комісії повинні входити представники органу приватизації, відповідного центрального органу виконавчої влади та обласної (Київської чи Севастопольської міської) державної адміністрацій, трудового колективу товариства. У разі потреби до роботи Комісії можуть залучатись відповідні спеціалісти.
2.3. Порядок створення Комісії, її статус, права і обов'язки визначаються відповідним положенням Фонду державного майна України.
2.4. Голова Комісії призначається органом приватизації.
2.5. Завдання уповноваженій особі, яке розробляє і затверджує відповідний центральний орган виконавчої влади, повинне обов'язково передбачати здійснення уповноваженою особою контролю за:
- фінансово-економічними результатами діяльності ВАТ;
- ефективністю використання і збереження майна ВАТ;
- шляхами і терміном погашення заборгованості ВАТом в цілому і, зокрема, по виплаті заробітної плати і платежах до бюджету;
- виконанням визначених державою мобілізаційних завдань для ВАТ;
- дотриманням статуту ВАТ;
- діями правління щодо управління ВАТ, реалізації інвестиційної, технічної та цінової політики, дотримання номенклатури товарів та послуг;
- створенням ВАТ дочірніх підприємств, філій і представництв;
- недопущенням самочинної реорганізації та ліквідації ВАТ;
- емісійною діяльністю ВАТ;
- укладанням ВАТ договорів про заставу та оренду майна;
- веденням ВАТ книги реєстрації акцій товариства;
- виконанням колективних договорів та галузевих угод;
- дотриманням законодавства під час проведення загальних зборів ВАТ;
- розпоряджанням нерухомим майном ВАТ;
- укладанням установчих договорів про створення інших господарських товариств та складанням установчих документів, у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями;
- дотриманням антимонопольного законодавства виконавчим органом ВАТ;
- забезпеченням заходів по збереженню державної таємниці.
2.6. Комісія:
1) визначає на основі завдання уповноваженій особі вимоги до учасників конкурсу щодо захисту інтересів держави в діяльності ВАТ;
2) складає інформаційне повідомлення про проведення конкурсу і протягом трьох днів з дати створення Комісії подає його до органу приватизації;
3) відповідає на письмові запити претендентів по уточненню інформації, яка міститься в інформаційному повідомленні, якщо це передбачено чинним законодавством;
4) надає, в разі звернення претендентів, письмовий дозвіл на ознайомлення з ВАТ;
5) розпечатує конверти з конкурсними пропозиціями і провадить експертизу конкурсних пропозицій;
6) визначає переможця конкурсу;
7) оформляє і подає на затвердження органу приватизації протокол про підсумки конкурсу;
8) готує і подає до редакції "Української інвестиційної газети" інформаційне повідомлення про підсумки конкурсу протягом трьох днів з дати затвердження органом приватизації підсумків конкурсу.
2.7. Комісія самостійно визначає порядок організації своєї роботи. Засідання Комісії є правомочним, якщо в ньому беруть участь більше 75 відсотків від кількості її членів.
Всі засідання Комісії - закриті.
2.8. Всі рішення Комісії приймаються більшістю голосів від числа присутніх на засіданні.
Рішення Комісії по визначенню переможця приймаються таємним голосуванням шляхом заповнення бюлетенів. Заповнені бюлетені передаються членами Комісії голові і секретареві Комісії, які здійснюють підрахунок голосів і оголошують на засіданні результати голосування.
Результати голосування оформляються протоколом і підписами голови і секретаря Комісії.
2.9. Після засідання, на якому підведені підсумки конкурсу, Комісія складає протокол, невід'ємною частиною якого є наступна інформація і документи:
- розмір пакета акцій і умови конкурсу;
- короткий опис конкурсних пропозицій учасників конкурсу;
- обгрунтування вибору переможця;
- відомості про учасників конкурсу.
2.10. Протокол про визначення переможця конкурсу підписується всіма членами Комісії в триденний строк з дня проведення засідання Комісії і подається органу приватизації головою Комісії в запечатаному конверті разом із заповненими бюлетенями та проектом договору-доручення.
2.11. У встановленому діючим законодавством порядку члени Комісії забезпечують нерозголошення інформації про:
- перебіг розгляду конкурсних пропозицій;
- зміст конкурсних пропозицій, за винятком випадків, передбачених цим Порядком;
- претендентів, їх кількість та їх пропозиції щодо умов конкурсу (до визначення остаточного переможця);
- режим роботи членів конкурсної комісії.
2.12. Орган приватизації:
- надає Комісії рекомендації щодо умов конкурсу та вимог до програми управління (програми розвитку);
- приймає, реєструє і забезпечує зберігання конвертів з конкурсними пропозиціями і документами, що підтверджують ці пропозиції, претендентів до передачі Комісії;
- розкриває конверти з документами, що підтверджують пропозиції;
- здійснює перевірку документів, що підтверджують пропозиції, на відповідність вимогам чинного законодавства, і в разі їх невідповідності вимогам цього Порядку, інформує про це Комісію;
- приймає і реєструє заяви претендентів про відкликання конкурсних пропозицій та інформує про це Комісію;
- забезпечує зберігання отриманих від претендентів документів;
- складає відомості про претендентів та перелік претендентів, які допущені до участі в конкурсі;
- складає перелік претендентів, яким відмовлено в участі у конкурсі, із зазначенням причин відмови;
- в триденний строк з дати подання документів надсилає інформацію про причини відмови претендентам, які не допущені до участі в конкурсі;
- забезпечує публікацію інформаційних повідомлень про початок та підсумки конкурсу;
- розглядає та затверджує у порядку, встановленому цим Порядком, документи, які підготовлені Комісією.
2.13. Відомості про претендентів щодо кожного об'єкта приватизації вносяться в книгу реєстрації, яка ведеться органом приватизації, і включають таку інформацію:
- реєстраційний номер претендента;
- ім'я, по батькові та прізвище фізичної особи чи найменування юридичної особи та її юридична адреса;
- номер банківського рахунка претендента і адресу банку.
Положення про порядок ведення і зберігання книг реєстрації затверджується Фондом державного майна України.
2.14. Орган приватизації забезпечує нерозголошення інформації:
- яка міститься в документах, що підтверджують пропозицію;
- відомості про претендентів, їх кількість та пропозиції щодо умов конкурсу (до визначення остаточного переможця);
- про режим роботи та членів Комісії.
3. Умови участі у конкурсі
3.1. Для участі у конкурсі претендент подає до органу приватизації конкурсну пропозицію і документи, що підтверджують пропозицію, у кількості примірників, зазначених в інформаційному повідомленні, включаючи його згоду на виконання завдань уповноваженій особі від відповідного центрального органу виконавчої влади.
3.2. Конкурсна пропозиція складається з проекту договору-доручення, складеного на основі типової форми, і програми управління або програми розвитку, яка містить у собі зобов'язання претендента щодо виконання умов конкурсу і обов'язково включає контроль за:
- фінансово-економічними результатами діяльності ВАТ;
- ефективністю використання і збереження майна ВАТ;
- шляхами і терміном погашення заборгованості ВАТом в цілому, і зокрема, по виплаті заробітної плати і платежах до бюджету;
- виконанням визначених державою мобілізаційних завдань для ВАТ;
- дотриманням статуту ВАТ;
- діями правління ВАТ щодо управління ним, реалізації інвестиційної, технічної та цінової політики, дотримання номенклатури товарів та послуг;
- створенням ВАТ дочірніх підприємств, філій і представництв;
- недопущенням самочинної реорганізації та ліквідації ВАТ;
- емісійною діяльністю ВАТ;
- укладанням ВАТ договорів про заставу та оренду майна;
- веденням ВАТ книги реєстрації акцій товариства;
- виконанням колективних договорів та галузевих угод;
- дотриманням законодавства під час проведення загальних зборів ВАТ;
- розпоряджанням нерухомим майном ВАТ;
- укладанням установчих договорів про створення інших господарських товариств та складанням установчих документів, у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями;
- дотриманням антимонопольного законодавства виконавчим органом ВАТ;
- забезпеченням заходів по збереженню державної таємниці.
3.3. До складу документів, що підтверджують пропозицію, входять:
- заява на участь у конкурсі, підписана і засвідчена печаткою (для юридичних осіб);
- документ, що засвідчує повноваження представника юридичної особи.
Окрім цього, додатково надаються:
а) юридичними особами:
- нотаріально засвідчені копії установчих документів;
- баланс за останній звітній рік;
- коротка довідка про фінансово-господарську діяльність за три попередніх роки;
б) фізичними особами:
- заповнений листок обліку кадрів.
Для фізичних осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, обов'язковими є вища освіта і стаж керівної діяльності в даній галузі не менше 2 років, або наявність вищої освіти в галузі фінансів та стажу діяльності у фінансовій сфері не менше трьох років (для претендентів на управління пакетом акцій більшим від 51 відсотка) або двох (для претендентів на управління пакетом акцій більшим від 25 відсотків).
3.4. До участі у конкурсі не допускаються члени правління ВАТ, акції якого передаються в управління, та юридичні особи, статутний фонд яких менший ніж 5 відсотків розміру номінальної вартості пакета акцій.
3.5. Конкурсна пропозиція та документи, що підтверджують пропозицію, можуть бути відкликані претендентом, від якого вони надійшли, не пізніше встановленого терміну прийому зазначених документів.
Для відкликання своєї пропозиції претендент подає в орган приватизації заяву у вільній формі не пізніше встановленого в інформаційному повідомленні строку прийому заяв на участь в конкурсі.
Справжність підпису на заяві про відкликання конкурсної пропозиції та документів, що підтверджують пропозицію, засвідчується печаткою претендента (для юридичних осіб).
4. Порядок підготовки конкурсу
4.1. Інформаційне повідомлення про оголошення і проведення конкурсу, підготовлене Комісією, затверджується органом приватизації і публікується у "Відомостях приватизації" (додатка до "Української інвестиційної газети").
4.2. Орган приватизації у триденний термін з дня прийняття рішення про оголошення конкурсу надсилає його копію до Антимонопольного комітету (його територіального відділення).
4.3. Прийняття органом приватизації конкурсних пропозицій та документів, що підтверджують пропозиції, починається з дня публікації інформаційного повідомлення і закінчується за сім днів до початку проведення конкурсу.
Конкурсні пропозиції претендентів реєструються органом приватизації в момент їх подачі написанням на них номера, дати та часу їх реєстрації, а також прізвища, імені та по батькові особи, яка здійснила реєстрацію.
4.4. Протягом шести днів, після дати закінчення прийому конкурсних пропозицій, орган приватизації розпечатує конверти з документами, що підтверджують пропозиції, перевіряє на відповідність чинному законодавству інформацію, яка в них міститься, і представляє комісії перелік претендентів, які допущені до участі у конкурсі.
4.5. Претендент не допускається органом приватизації до участі в конкурсі за таких умов:
- згідно з частиною п'ятою п.5.1.2 розділу 5 Закону України "Про державну програму приватизації";
- якщо не надано всіх документів, передбачених п.3.4 цього Порядку;
- якщо не дотримано термінів подачі конкурсної пропозиції та документів, що підтверджують пропозицію, передбачених абзацом 1 п.4.2 цього Порядку.
5. Порядок проведення конкурсу
5.1. Датою початку проведення конкурсу є дата засідання Комісії, на якому здійснюється розкриття конвертів і розгляд конкурсних пропозицій. Зміст конкурсних пропозицій обов'язково протоколюється.
5.2. Конкурс проводиться за наявністю не менше як двох не відкликаних конкурсних пропозицій тих претендентів, які допущені органом приватизації до участі у конкурсі.
5.3. Критерієм відбору переможця конкурсу є показники фінансово-економічних результатів діяльності товариства, які планується досягнути внаслідок реалізації програми управління (програми розвитку), яка запропонована претендентом.
5.4. Відбір переможця здійснюється Комісією виключно на підставі інформації, що міститься в програмі управління (програмі розвитку) та проекті договору-доручення.
5.5. Конкурсні пропозиції учасників конкурсу, у програмах управління та проектах договорів-доручень яких не зазначено зобов'язань щодо виконання у повному обсязі всіх умов конкурсу, не розглядаються.
5.6. Після засідання, на якому визначено переможця конкурсу, Комісія протягом трьох днів складає протокол і передає його на затвердження до органу приватизації.
5.7. Орган приватизації протягом п'яти робочих днів з дати одержання протоколу затверджує підсумки конкурсу і підписує договір-доручення з переможцем.
5.8. У разі, якщо для виконання функцій управління державними пакетами акцій необхідна згода на це Антимонопольного комітету України (його територіального відділення) і на момент підписання договору-доручення переможцем конкурсу не було отримано такої згоди, договір набуває чинності з дати отримання переможцем цієї згоди, про що до договору-доручення вносяться відповідні зміни.
Договір передається для внесення відповідного запису до реєстру уповноважених осіб лише після отримання такої згоди.
5.9. Підсумки конкурсу не затверджуються органом приватизації виключно в таких випадках:
- Комісія не виконала вимог щодо вичерпності та достовірності інформації, яка повинна міститися в інформаційному повідомленні про проведення конкурсу;
- порушувалися правила підготовки і проведення конкурсу по відбору уповноважених осіб.
5.10. Комісія в дводенний термін з дати підписання протоколу про переможця повідомляє Антимонопольний комітет (його територіальне відділення) про визначення переможця.
5.11. Протягом 15 календарних днів після укладення договору-доручення орган приватизації готує і публікує у "Відомостях приватизації" інформаційне повідомлення про підсумки конкурсу.
5.12. У випадку, якщо конкурс не відбувся з причини наявності лише одного претендента, орган приватизації вправі визначити уповноважену особу, за погодженням з відповідним центральним органом виконавчої влади та обласною (Київською чи Севастопольською міською) державною адміністрацією, зі збереженням умов, що передбачались умовами конкурсу.
6. Виконання уповноваженою особою своїх функцій
6.1. Уповноважена особа здійснює виконання функцій управління на підставі та згідно з умовами договору-доручення у відповідності до "Порядку виконання уповноваженими особами функцій щодо управління акціями, які перебувають у державній власності", затвердженого спільним наказом Фонду державного майна України, Міністерства економіки України, Антимонопольного комітету України від 4 серпня 1997 р. N 824/85/56/01.
Затверджено
наказом Фонду державного майна,
Міністерства економіки та
Антимонопольного комітету
України від 04.08.97 р.
N 824/85/56/01
Порядок виконання уповноваженими особами функцій щодо управління акціями, які перебувають у державній власності
Порядок виконання уповноваженими особами функцій щодо управління акціями, які перебувають у державній власності, (надалі - Порядок) розроблено відповідно до Закону України "Про державну програму приватизації" з урахуванням вимог Закону України "Про господарські товариства", інших нормативних актів України.
Цей Порядок регламентує виконання уповноваженими особами функцій щодо управління акціями відкритих акціонерних товариств (надалі - ВАТ), створених на базі майна державних підприємств, закріпленими рішенням Кабінету Міністрів України у державній власності.
У цьому Порядку нижченаведені терміни застосовуються у такому значенні:
Акції ВАТ, що передаються в управління уповноваженій особі - пакет акцій ВАТ, який рішенням Кабінету Міністрів України закріплений у державній власності (надалі - пакет акцій).
Уповноважена особа - юридична або фізична особа, що визначена за результатами конкурсу і призначена Фондом державного майна України або його регіональними відділеннями (надалі - орган приватизації), з якою орган приватизації укладає у відповідності з типовою формою договір-доручення на виконання функцій з управління пакетом акцій ВАТ.
Відповідний центральний орган виконавчої влади - центральний (галузевий) орган виконавчої влади, який здійснював управління майном того державного підприємства, яке перетворене у ВАТ шляхом корпоратизації або приватизації, та пакет акцій якого передається у довірче управління.
Договір-доручення - договір, укладений між органом приватизації і уповноваженою особою, яка зобов'язується здійснювати від його імені функції щодо управління акціями, які перебувають у державній власності.
1. Загальні положення
1.1. Управління пакетом акцій ВАТ здійснює уповноважена особа, яка призначається органом приватизації за результатами конкурсу, проведеного у відповідності до Порядку проведення конкурсу по відбору уповноважених осіб на виконання функцій управління акціями тих відкритих акціонерних товариств, які перебувають у державній власності (затверджений спільним наказом Фонду державного майна, Міністерства економіки та Антимонопольного комітету України від 4 серпня 1997 р. N 824/85/56/01).
1.2. Умовою призначення уповноваженої особи є перерахування нею до позабюджетного Державного фонду приватизації коштів в сумі 10 відсотків вартості акцій, щодо яких їй надаються функції з управління.
1.3. Юридичною підставою для виконання функцій щодо управління пакетом акцій є договір-доручення, укладений між органом приватизації і уповноваженою особою у відповідності з типовою формою (додається).
2. Виконання функцій управління
2.1. Виконання функцій з управління пакетом акцій відбувається шляхом реалізації уповноваженою особою своїх прав акціонера ВАТ, в межах тих повноважень, які йому дає зазначений пакет акцій і укладений з органом приватизації договір-доручення.
2.2. До компетенції уповноваженої особи відноситься здійснення контролю за:
- фінансово-економічними результатами діяльності ВАТ;
- ефективністю використання і збереження майна ВАТ;
- шляхами і терміном погашення заборгованості ВАТом в цілому, і, зокрема, по виплаті заробітної плати і платежах до бюджету;
- виконанням визначених державою мобілізаційних завдань для ВАТ;
- дотриманням статуту ВАТ;
- діями правління ВАТ щодо управління ним, реалізації інвестиційної, технічної та цінової політики, дотримання номенклатури товарів та послуг;
- створенням ВАТ дочірніх підприємств, філій і представництв;
- недопущенням самочинної реорганізації та ліквідації ВАТ;
- емісійною діяльністю ВАТ;
- укладанням ВАТ договорів про заставу та оренду майна;
- веденням ВАТ книги реєстрації акцій товариства;
- виконанням колективних договорів та галузевих угод;
- дотриманням законодавства під час проведення загальних зборів ВАТ;
- розпоряджанням нерухомим майном ВАТ;
- укладанням установчих договорів про створення інших господарських товариств, у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями, та складанням установчих документів;
- дотриманням антимонопольного законодавства виконавчим органом ВАТ;
- забезпеченням заходів по збереженню державної таємниці.
2.3. Для участі у загальних зборах акціонерів ВАТ з питань збільшення статутного фонду, змін і доповнень до установчих документів, створення дочірніх підприємств, філій та представництв, реорганізації і ліквідації ВАТ, погодження умов договору застави уповноважена особа, якщо це не передбачено договором-дорученням, обов'язково отримує від органу приватизації відповідне письмове окреме доручення. При підготовці такого доручення повинні бути враховані пропозиції відповідного центрального органу виконавчої влади. З інших питань уповноважена особа має право голосувати відповідно до своєї компетенції, визначеної договором-дорученням.
2.4. Уповноважена особа здійснює свої функції щодо управління пакетом акцій шляхом безпосередньої участі у роботі спостережної (наглядової) ради і загальних зборів ВАТ.
2.5. Уповноважена особа оперативно інформує орган приватизації та відповідний центральний орган виконавчої влади щодо окремих аспектів діяльності ВАТ, які можуть завдати шкоди державним інтересам.
3. Контроль за діяльністю уповноваженої особи
3.1. Уповноважена особа у встановлені договором-дорученням терміни звітує перед органом приватизації, з яким укладено договір, та відповідним центральним органом виконавчої влади щодо результатів господарської діяльності ВАТ.
3.2. Центральний орган виконавчої влади на підставі звіту уповноваженої особи дає оцінку діяльності уповноваженої особи щодо виконання нею умов договору-доручення і надає органові приватизації пропозиції та зауваження щодо можливості виплати їй винагороди та її розміру.
4. Винагороди та стягнення
4.1. Ефективне виконання уповноваженою особою функцій з управління пакетом акцій підлягає винагороді у відповідності до Порядку визначення винагороди уповноваженій особі, якій надано в управління пакет акцій, затвердженим спільним наказом Фонду державного майна і Міністерством фінансів України.
4.2. Діяльність уповноваженої особи може бути визнана успішною, задовільною або незадовільною. Залежно від розміру пакета акцій (26 чи 51 відсоток від статутного фонду) результати діяльності уповноваженої особи оцінюються за відносними показниками зміни рентабельності виробництва (відношення прибутку до собівартості) за підсумками звітного року у порівнянні з минулим роком:
а) при розмірі пакета акцій, що перевищує 50 відсотків, діяльність уповноваженої особи оцінюється відповідним центральним органом виконавчої влади і Фондом державного майна;
б) при розмірі пакета акцій до 50 відсотків діяльність уповноваженої особи оцінюється органом приватизації за поданням спостережної ради.
4.3. В разі позитивної оцінки діяльності уповноваженої особи (успішної чи задовільної діяльності) орган приватизації виплачує уповноваженій особі відповідну винагороду за рахунок належних державі дивідендів і в розмірах, визначених Порядком, зазначеним у п.4.1.
За успішну діяльність протягом трьох років уповноважена особа має право на продовження терміну договору-доручення і (за умови виконання нею тих зобов'язань, які особа поклала була на себе під час конкурсу, і завдяки яким їй була надана перевага на конкурсі) отримання додаткової винагороди у розмірі не менше 60 неоподатковуваних мінімумів заробітної плати.
4.4. У разі невиконання уповноваженою особою умов, передбачених договором-дорученням, внесені нею кошти цій особі не повертаються, і вона зобов'язана сплатити штраф у розмірі 10 відсотків вартості акцій, а також відшкодувати збитки, які заподіяні державі внаслідок невиконання уповноваженою особою умов договору.
4.5. Підставою для виплати винагороди або накладення стягнення за виконання уповноваженою особою функцій щодо управління пакетом акцій є наказ органу приватизації про оцінку і виплату винагороди або накладення стягнення стосовно цієї особи, погоджений відповідним (галузевим) центральним органом виконавчої влади.
5. Термін та умови припинення дії договору-доручення
5.1. Уповноважена особа призначається органом приватизації терміном на три роки, з правом його продовження до п'яти в разі дотримання цією особою умов, визначених цим Порядком.
5.2. У разі незадовільної оцінки діяльності уповноваженої особи протягом двох кварталів договір-доручення підлягає розірванню.
5.3. Орган приватизації має право скасувати договір-доручення, а уповноважена особа - відмовитись від його виконання у будь-який час, повідомивши сторони договору про це письмово, не пізніше, ніж за місяць до дати припинення дії договору.
Додаток
до Порядку виконання уповноваженими
особами функцій щодо управління
акціями, які перебувають у
державній власності
Договір-доручення
від "___"_________ 1997 р.
на виконання уповноваженою особою функцій з управління акціями ВАТ "______________________", м. ____________,
які перебувають у державній власності
Фонд державного майна України (його регіональне відділення по___________________, надалі - Фонд), який діє на підставі Тимчасового положення про Фонд державного майна України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 7 липня 1992 р. N 2558-12, і є акціонером ВАТ "_________________________", м. _________, в особі ____________________ з однієї сторони та ___________________ з іншої сторони, уклали цей договір на підставі статей 386-394 Цивільного кодексу Української РСР, Закону України "Про господарські товариства", Закону України "Про Державну програму приватизації".
1. Предмет договору
1.1. Фонд доручає призначеній ним уповноваженій особі _______________ виконувати функції з управління акціями у розмірі _________% статутного фонду ВАТ, а саме, реалізовувати права акціонера ВАТ "__________________________________", м ___________, (далі-Товариство).
1.2. Під реалізацією прав акціонера Товариства маються на увазі права:
- брати участь у загальних зборах;
- голосувати на загальних зборах;
- вимагати на загальних зборах пояснень і вносити пропозиції;
- вимагати у правління Товариства надання копій рішень загальних зборів або витягів з них;
- вимагати від правління Товариства скликання позачергових загальних зборів для обговорення питань, які пропонуються уповноваженою особою, а також вимагати включення деяких питань до порядку денного загальних зборів (у разі наявності відповідного пакета акцій згідно з Законом України "Про господарські товариства");
- вчиняти інші дії, які віднесені до прав акціонера статутом Товариства та чинним законодавством.
1.3. Уповноважена особа зобов'язується від імені Фонду та за його рахунок виконувати права акціонера Товариства.
2. Завдання уповноваженій особі
2.1. Завдання уповноваженій особі розробляє відповідний центральний орган виконавчої влади. При цьому завдання обов'язково передбачає здійснення уповноваженою особою контролю за:
- фінансово-економічними результатами діяльності ВАТ;
- ефективністю використання і збереження майна ВАТ;
- шляхами і терміном погашення заборгованості ВАТом в цілому, і, зокрема, по виплаті заробітної плати і платежах до бюджету;
- виконанням визначених державою мобілізаційних завдань для ВАТ;
- дотриманням статуту ВАТ;
- діями правління ВАТ щодо управління ним, реалізації інвестиційної, технічної та цінової політики, дотримання номенклатури товарів та послуг;
- створенням ВАТ дочірніх підприємств, філій і представництв;
- недопущенням самочинної реорганізації та ліквідації ВАТ;
- емісійною діяльністю ВАТ;
- укладанням ВАТ договорів про заставу та оренду майна;
- веденням ВАТ книги реєстрації акцій товариства;
- виконанням колективних договорів та галузевих угод;
- дотриманням законодавства під час проведення загальних зборів ВАТ;
- розпоряджанням нерухомим майном ВАТ;
- укладанням установчих договорів про створення інших господарських товариств та складанням установчих документів, у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями;
- дотриманням антимонопольного законодавства виконавчим органом ВАТ;
- забезпеченням заходів по збереженню державної таємниці.
3. Права і обов'язки сторін
3.1. Уповноважена особа зобов'язана:
- брати участь у голосуванні на загальних зборах в межах наданих їй повноважень;
- здійснюючи права акціонера, на кожних загальних зборах Товариства оберігати та піклуватись про інтереси держави в особі Фонду як акціонера;
- здійснювати свою діяльність відповідно до цього договору, Закону України "Про господарські товариства", статуту Товариства та інших нормативних актів;
- не розголошувати і не використовувати конфіденційну інформацію Товариства та Фонду, одержану при виконанні даного договору, протягом двох років після припинення дії договору;
- виконувати у повному обсязі вимоги договору, звітувати перед Фондом про їх виконання згідно з типовою формою;
- на підставі аналізу фінансового стану господарської діяльності Товариства розробляти та подавати відповідні пропозиції на розгляд Фонду;
- вирішувати інші питання щодо господарської діяльності Товариства, які виникають у процесі роботи Товариства і потребують погодження, вираження згоди або незгоди Фонду;
- оперативно інформувати Фонд приватизації та відповідний центральний орган виконавчої влади щодо окремих аспектів діяльності Товариства, які можуть завдати шкоди державним інтересам;
- наступного дня після одержання запрошення на загальні збори акціонерів Товариства письмово інформувати Фонд про скликання загальних зборів Товариства і їх порядок денний. Уповноважена особа зобов'язана одночасно звернути увагу правління Товариства на його обов'язок повідомити інших акціонерів про загальні збори;
- з'являтися до Фонду перед кожними загальними зборами Товариства для одержання письмових (або окремих) доручень для голосування з питань порядку денного загальних зборів;
- отримати в Фонді окреме доручення з питань збільшення статутного фонду, внесення змін та доповнень до установчих документів, створення дочірніх підприємств, філій та представництв, обрання та відкликання членів виконавчого органу, реорганізації та ліквідації господарського товариства, погодження умов договору застави (у разі, якщо Фонд вважає за доцільне внесення таких змін);
- у 5-денний термін після закінчення загальних зборів передати до Фонду їх протокол та інші документи, які були прийняті на зборах, з викладеною з кожного питання позицією уповноваженої особи;
- особисто виконувати свої функції, визначені у цьому договорі, за винятком передбачених у абз. 4 п.3.2.
3.2. Уповноважена особа має право:
- погоджувати та подавати до Фонду на підпис проект контракту з головою правління Товариства відповідно до Типової форми контракту з головою правління відкритого акціонерного товариства, затвердженого наказом Фонду державного майна від 06.10.95 р. N 1234 (у випадках, коли контракт укладається Фондом);
- одержувати в Фонді інформацію про кількість акцій Товариства, які перебувають у державній власності;
- подавати до Фонду пропозиції щодо реорганізації або ліквідації Товариства та відповідності займаним посадам голови та членів правління Товариства;
- у разі неможливості виконання своїх обов'язків на певний час письмово передати виконання своїх прав та обов'язків, що випливають з цього договору, іншому представнику за умови погодження з Фондом та згодою Антимонопольного комітету України у випадках, передбачених законодавством;
- отримувати від Товариства інформацію про його фінансово-економічний стан для підготовки звітності перед Фондом.
3.3. Уповноважена особа заявляє і гарантує, що:
- її інтереси не мають розбіжностей ні з інтересами Фонду, як представника держави, ні з інтересами Товариства;
- вона не притягалася до кримінальної відповідальності;
- вона невідкладно повідомить Фонд про обставини, що не дають можливості (тривалий час або тимчасово) виконувати належним чином умови цього договору.
4. Умови та наслідки припинення дії частково виконаного договору
4.1. В місячний термін після закінчення строку дії цього договору його умови аналізуються з урахуванням прибутковості Товариства.
У випадку значних змін у співвідношенні кількості акцій, якими здійснює управління уповноважена особа, та акціями, якими володіють інші акціонери Товариства, уповноважена особа має право ставити перед Фондом питання про змінення (уточнення) умов договору.
4.2. Договір може бути достроково припинено у випадках:
а) зменшення частки акцій у статутному фонді Товариства, управління якими здійснює уповноважена особа;
б) неможливості виконання уповноваженою особою своїх обов'язків у зв'язку з хворобою чи інвалідністю, та з інших поважних причин, котрі перешкоджають виконанню обов'язків по цьому договору;
в) за рішенням Фонду у зв'язку з прийняттям законодавчих актів, указів, інших нормативних документів, які змінюють умови укладання цього договору та його виконання;
г) одноразового грубого порушення уповноваженою особою умов цього договору;
д) з інших передбачених законодавством причин.
4.3. У передбаченому п.4.2б випадку припинення дії договору Фонд компенсує фактичні витрати уповноваженої особи, наявні на час припинення дії договору, але не більше передбачених на це норм витрат.
4.4. В інших, не передбачених п.4.2 випадках, Фонд може сплатити уповноваженій особі компенсацію у розмірі, визначеному відповідно до чинного законодавства.
5. Норми витрат
5.1. Норми витрат, пов'язані з виконанням цього договору відшкодовуються Фондом державного майна України у відповідності з нормами витрат, затверджених Міністерством фінансів України.
6. Винагорода. Санкції у разі невиконання умов договору
6.1. Винагорода уповноваженій особі виплачується за рахунок частини дивідендів, які нараховані на пакет акцій ВАТ у порядку, що визначається Фондом державного майна України та Міністерством фінансів України відповідно до чинного законодавства.
6.2. В разі порушення умов, передбачених договором, Фондом щодо уповноваженої особи можуть бути застосовані наступні санкції:
- у разі невиконання умов договору-доручення уповноваженою особою договір розривається, при цьому внесена нею застава у розмірі 10% вартості акцій, що були передані їй в управління не повертається;
- у разі невиконання уповноваженою особою умов, передбачених договором-дорученням, внесені нею кошти цій особі не повертаються, вона зобов'язана сплатити штраф у розмірі 10 відсотків вартості акцій, а також відшкодувати збитки, які заподіяні державі внаслідок невиконання уповноваженою особою умов договору.
7. Припинення дії договору
7.1. Фонд має право скасувати цей договір згідно з п.5.2, а уповноважена особа - відмовитись від його виконання у будь-який час, повідомивши іншу сторону договору про це письмово.
Якщо уповноважена особа відмовилась від виконання договору за таких умов, коли Фонд позбавлений можливості замінити її чи іншим чином забезпечити свої інтереси, уповноважена особа зобов'язана у повному обсязі відшкодувати завдані у зв'язку з припиненням договору збитки.
7.2. Термін дії договору становить три роки з моменту його підписання, договір може бути подовжений за згодою сторін, але його дія не повинна перевищувати п'яти років.
7.3. Дію договору може бути припинено також у разі смерті уповноваженої особи або у разі визнання її недієздатною, обмежено дієздатною та безвісти відсутньою (або ліквідації юридичної особи).
8. Особливі умови договору
8.1. Уповноважена особа на загальних зборах акціонерів Товариства з питань збільшення статутного фонду, внесення змін та доповнень до установчих документів, створення дочірніх підприємств, філій та представництв, обрання та відкликання членів виконавчого органу, реорганізації та ліквідації господарського товариства, погодження умов договору застави має право голосувати при наявності окремого доручення Фонду.
8.2. Права і обов'язки сторін згідно з цим договором виникають з моменту отримання переможцем конкурсу згоди Антимонопольного комітету України (його територіального відділення) на управління тими акціями господарських товариств, які перебувають у державній власності, і котрі є предметом цього договору.
Договір передається для внесення його до реєстру уповноважених осіб лише після отримання такої згоди.
8.3. Розгляд спорів між сторонами та порядок відшкодування збитків визначається чинним законодавством.
9. Інші умови договору
9.1. Уповноважена особа зобов'язується зберігати конфіденційність цього договору.
9.2. Конфіденційність договору не поширюється на умови, урегульовані чинним законодавством, та на органи, які здійснюють нагляд (контроль) за дотриманням законодавства.
9.3. Умови цього договору можуть бути змінені тільки у письмовій формі за згодою сторін.
9.4. Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами та внесення його до реєстру уповноважених осіб у органі приватизації.
9.5. Уповноважена особа звітує перед Фондом один раз на квартал протягом місяця, наступного за звітним періодом.
10. Юридична адреса, реквізити сторін та інші відомості
10.1. Цей договір складено державною мовою в двох примірниках, які зберігаються кожною із сторін, і мають однакову юридичну силу.
Орган приватизації Уповноважена особа
"Офіційний вісник України" N 35, стор.233
Код нормативного акта: 3363/1997