• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації. (Класифікатор процедур переміщення товарів через митний кордон України. Класифікатор умов поставки. Класифікатор характерів угод. Класифікатор видів транспорту. Класифікатор пільг в обкладенні товарів увізним митом. Класифікатор пільг в обкладенні товарів вивізним митом. Класифікатор пільг в обкладенні товарів акцизним збором. Класифікатор пільг в обкладенні товарів податком на додану вартість. Класифікатор документів. Класифікатор способів розрахунку)

Державна митна служба України  | Наказ, Схема, Класифікатор, Інструкція від 09.07.1997 № 307 | Документ не діє
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Схема, Класифікатор, Інструкція
  • Дата: 09.07.1997
  • Номер: 307
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Схема, Класифікатор, Інструкція
  • Дата: 09.07.1997
  • Номер: 307
  • Статус: Документ не діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 307 від 09.07.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 1997 р.
за N 443/2247
Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби N 648 від 17.12.97 N 40 від 30.01.98 N 101 від 26.02.98 N 447 від 29.07.98 Листом державної митної служби N 15/1-1911-ЕП від 24.06.99 N 15/1-2817-ЕП від 06.09.99 Наказами Державної митної служби N 543 від 27.08.99 N 226 від 20.04.2000 N 300 від 24.05.2000 N 388 від 13.07.2000 N 530 від 20.09.2000 N 190 від 16.03.2001 Наказом Держмитслужби N 298 від 06.05.2001 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 1997 року N 574 "Про затвердження Положення про вантажну митну декларацію"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок заповнення вантажної митної декларації (додається) та класифікатори, що використовуються при заповненні граф вантажної митної декларації (додатки NN 1-12).
2. Начальнику управління нетарифного регулювання (Пашинний О.І.):
- зареєструвати цей наказ у Міністерстві юстиції України;
- разом з митно-тарифним управлінням (Шейко О.П.), управлінням статистики, контролю та аналізу (Овдієнко Н.Т.), управлінням митних доходів та платежів (Шульга С.В.), управлінням організації митного контролю (Більчук О.С.), управлінням з верифікації сертифікатів про походження товарів (Рамусь І.П.), інформаційно-аналітичним митним управлінням (Копосов С.А.) розробити положення про митне оформлення товарів відповідно до митних режимів "імпорт", "експорт", "транзит", "тимчасове ввезення (вивезення)" до 30 листопада 1997 року.
3. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Копосов С.А.) розробити програмне забезпечення для введення в дію Інструкції з 1 січня 1998 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Служби Єгорова О.Б.
Голова Служби Л.Деркач
Затверджено
наказом Державної митної служби
України від 09.07.97 р. N 307
Інструкція про порядок заповнення вантажної митної декларації
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає загальний порядок заповнення граф вантажної митної декларації (далі - ВМД).
1.2. Вимоги до форми, комплектності та якості заповнення граф ВМД викладені у відповідних розділах Положення про вантажну митну декларацію, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 1997 р. N 574.
1.3. При заповненні граф ВМД посилання на раніше заповнені графи не дозволяється.
1.4. У разі відсутності в якій-небудь графі декларації (або додаткового аркуша до неї) місця, необхідного для внесення обов'язкових відомостей (назви підприємства, банківських реквізитів, номера вагона, контейнера тощо), допускається внесення їх на зворотній стороні декларації або додаткового аркуша з посиланням на відповідну графу. Такий запис засвідчується декларантом та працівником митного органу України, а у відповідних графах робиться відмітка "див. на звороті".
Дозволяється також використання зворотної сторони основного аркуша ВМД для штампів та надписів інших державних контролюючих органів.
1.5. Не допускається використання декларантом вантажної митної декларації для внесення інформації, що не передбачена цією Інструкцією.
1.6. У разі використання специфікацій замість додаткових аркушів у правому верхньому кутку кожного аркуша специфікації зазначається реєстраційний номер ВМД, до якої вона додається.
1.7. Ця Інструкція передбачає такі тлумачення:
- "транспортний документ" - документ, відповідно до якого здійснюється міжнародне перевезення товарів, у тому числі документи, за якими здійснюється перевезення до митного кордону (при вивезенні товарів) та від митного кордону до місця призначення (при ввезенні товарів);
- "відправник" - особа, що передала або має передати заявлені у ВМД товари у розпорядження перевізника відповідно до договору перевезення для доставлення одержувачу, зазначена в транспортному документі або та, яка самостійно доставляє ці товари одержувачу, не користуючись послугами перевізника;
- "одержувач" - особа, зазначена в транспортному документі, якій перевізником згідно з транспортними документами або за дорученням відправника необхідно передати у володіння товари;
- "особа, відповідальна за фінансове врегулювання" - відповідальна особа, яка є стороною зовнішньоторговельної угоди на відшкодувальній основі (угоди купівлі-продажу або міни, консигнаційні, лізингові тощо) та несе відповідальність за цією угодою;
- "фактурна вартість" - це вартість товарів, яка фактично сплачена чи підлягає сплаті або повинна компенсуватися зустрічними поставками товарів та зазначається в рахунку-фактурі (рахунку-проформі для договору міни) відповідно до умов зовнішньоторговельної угоди купівлі-продажу або міни;
- "торговельна країна" (країна контракту) - країна, на території якої зареєстрована (мешкає) юридична або фізична особа, з якою вітчизняна особа уклала договір (контракт);
- "митна вартість" - ціна, яка фактично сплачена або підлягає сплаті за товари на момент перетину митного кордону України.
Митна вартість використовується при нарахуванні мита, митних зборів та інших митних платежів, а також для встановлення вартості товарів для інших митних цілей, включаючи стягнення штрафів та застосування інших санкцій за порушення митних правил, передбачених законодавчими актами України, і для ведення митної статистики.
Для визначення митної вартості встановлюється момент перетину митного кордону, а саме:
а) для авіаперевезень: при експорті - завершення митного оформлення в аеропорту, де відбувається навантаження; при імпорті - початок або здійснення митного оформлення в першому аеропорту на території України, в якому відбувається розвантаження чи перевантаження товарів, якщо факт перевантаження підтверджений митним органом цього аеропорту;
б) для морських і річкових перевезень: при експорті - здійснення або завершення митного оформлення в порту навантаження на території України; при імпорті - початок або здійснення митного оформлення в першому порту розвантаження чи перевантаження на території України, якщо факт перевантаження підтверджений митним органом цього порту;
в) для товару, що доставляється поштою: здійснення митного оформлення в пункті міжнародного поштового обміну;
г) для перевезень іншими видами транспорту (в тому числі залізничним та автомобільним): при експорті - здійснення або завершення митного оформлення у пункті пропуску на митному кордоні України на шляху переміщення товару; при імпорті - початок або здійснення митного оформлення у пункті пропуску на митному кордоні України на шляху переміщення товару.
При розрахунку витрат на транспортування до кордону України, якщо вони відповідно до умов поставки не були включені у вартість товару при доставці на безоплатній основі чи за допомогою транспортних засобів покупця, повинні використовуватися дані бухгалтерського обліку за калькуляцією транспортних витрат з включенням усіх необхідних статей чи елементів витрат. Якщо декларація заповнюється на товари декількох видів, то витрати на транспортування розподіляються між товарами різних найменувань пропорційно їх вазі.
У тому разі, якщо бухгалтерські дані про витрати на перевезення цим видом транспорту відсутні, в митну вартість включається сума, розрахована, виходячи з діючих на момент транспортування вантажу тарифів, на перевезення вантажів відповідним видом транспорту.
Якщо відповідно до умов поставки у вартість товару декларантом включені витрати на транспортування після перетину митного кордону України, то такі витрати не враховуються при визначенні митної вартості.
1.8. Положення про особливості декларування та митного оформлення товарів відповідно до конкретних митних режимів затверджуються наказами Державної митної служби України.
2. Опис граф вантажної митної декларації
Декларантом заповнюються всі графи ВМД в залежності від конкретного митного режиму, за винятком граф 7, 51, C та D, які заповнюються інспектором митниці.
Графа "A"
У графі зазначаються (кожен з реквізитів починається з нового рядка та перед кожним з них проставляється порядковий номер):
1 - номер розрахункового рахунка у валюті України, найменування та код МФО банківської установи, в якій відкрито розрахунковий рахунок декларанта;
2 - номер валютного рахунка, найменування та код МФО банківської установи, в якій відкрито валютний рахунок декларанта.
Графа "B". "Подробиці розрахунків"
Графа призначена для зазначення заявником платіжних документів, які свідчать про внесення митних платежів.
У графі зазначаються:
- шифр платежу відповідно до Класифікатора видів митних платежів;
- загальна сума платежів по цьому шифру, що включає в себе суми платежів по основному та кожному додатковому аркушах ВМД;
- платіжні реквізити.
Графа "C"
Заповнюється інспектором відділу митних доходів та платежів. Заноситься інформація в такому порядку:
/номер /дата сплати /сума сплати
платіжного (надходження)
шифр платежу документа, що платежу за
засвідчує сплату платіжним
відповідного дорученням
платежу
Проставляється штамп "СПЛАЧЕНО" і підпис інспектора, який здійснив списання платежів за цією ВМД.
Графа "D"
У графі проставляється:
- штамп "Під митним контролем" (ПМК), підпис та прізвище інспектора митниці, який прийняв ВМД до оформлення;
- особиста номерна печатка, підпис та прізвище інспектора митниці, який завершив митне оформлення.
При ввезенні товарів в Україну в графі також вказується у вигляді напису "Під митним контролем з (дд-мм-рр)" дата початку перебігу строку перебування товарів під митним контролем для нарахування митного збору за перебування під митним контролем.
У разі потреби робляться інші відмітки, що свідчать про результати митного оформлення, про накладання митного забезпечення тощо. Допускається використання зворотного боку декларації для занесення зазначеної інформації, завіреної особистою номерною печаткою співробітника митниці, який здійснював митне оформлення.
Графа 1. "Тип декларації"
У графі зазначається тип ВМД, який формується за такою схемою:
"ЛЛ ЦЦ ЛЛ"
---------------,
Елемент N 1 2 3
де 1 - двозначний літерний код відповідно до напрямку переміщення предметів (товарів):
ІМ - ввезення предметів (товарів) в Україну;
ЕК - вивезення предметів (товарів) з України;
ТР - транзит предметів (товарів) через митну територію України;
2 - двозначний код митного режиму відповідно до розділу I Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України;
3 - двозначний літерний код особливості переміщення предметів (товарів) через митну територію України.
------------------------------------------------------------------
|Особливість переміщення пред- | Напрямок переміщення предметів |
|метів (товарів) | (товарів) |
|------------------------------+---------------------------------|
|ОП |ордерна поставка |ЕК |вивезення предметів (товарів)|
| | | |з України |
|---+--------------------------| | |
|КО |експорт комплектного | | |
| |об'єкта | | |
|---+--------------------------| | |
|П |попередня декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|З |загальна декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|Г |митне оформлення | | |
| |громадян | | |
|---+--------------------------+---+-----------------------------|
|КО |імпорт комплектного |ІМ |ввезення предметів (товарів) |
| |об'єкта | |в Україну |
|---+--------------------------| | |
|АД |акцизна декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|П |попередня декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|З |загальна декларація | | |
|---+--------------------------| | |
|Г |митне оформлення громадян | | |
|---+--------------------------+---+-----------------------------|
|АК |транзит підакцизної |ТР |транзит предметів (товарів) |
| |продукції | |через митну територію |
| | | |України |
------------------------------------------------------------------
Графа 2. "Відправник"
У графі зазначаються відомості про відправника:
- обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);
- назва та юридична адреса юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові (П.І.Б.) фізичної особи, її адреса та відомості про документ, що засвідчує особу;
- ідентифікаційний номер відправника (у нижній частині графи після знака "N"), який формується за схемою, наведеною у додатку N 1.
У разі, якщо відправник - іноземна особа, у графі зазначається найменування та юридична адреса іноземного підприємства або П.І.Б. та адреса фізичної особи.
Графа 3. "Додатковий аркуш"
Заповнюється, коли використовуються додаткові аркуші.
У першому підрозділі графи зазначається порядковий номер аркуша, у другому - загальна кількість аркушів декларації, включаючи додаткові.
Наприклад, якщо є одна декларація з двома додатковими аркушами, в самій декларації зазначається - "1/3"; у першому додатковому аркуші - "2/3", у другому - "3/3".
У разі, коли додаткові аркуші не використовуються, у графі зазначається "1/1".
Графа 4. "Відвантажувальні специфікації"
Заповнюється при використанні специфікацій.
Зазначається загальна кількість доданих аркушів специфікацій, пакувальних листів або переліків товарів.
Графа 5. "Всього найменувань товарів"
У графі зазначається (цифрами) загальна кількість найменувань товарів, наведених у графі 31 "Опис товару" декларації та додаткових аркушів.
За наявності специфікацій у графі проставляється "00".
Графа 6. "Кількість місць"
У графі зазначається (цифрами) загальна кількість місць у декларованій партії товарів. При переміщенні через митний кордон насипних, наливних вантажів, товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом, лініями електропередач, а також навалом, у графі проставляється "0".
Для товарів, що перевозяться в контейнерах, ящиках або на піддонах, зазначається відповідно кількість контейнерів, ящиків, піддонів.
Графа 7. "Довідковий номер"
У графі проставляється номер та дата прийняття декларації (реєстраційний номер) за такою схемою:
ХХХХХ / Х / ХХХХХХ
-------- ---- ------,
Елемент N 1 2 3
де 1 - п'ятизначний цифровий код митного органу згідно з Класифікатором митних органів України;
2 - остання цифра поточного року;
3 - шестизначний порядковий номер (у порядку зростання протягом поточного року, починаючи з одиниці) декларації та додаткового аркуша, оформлених зазначеним митним органом. По закінченні року нумерація поновлюється.
Графа 8. "Одержувач"
У графі наводяться відомості про одержувача товарів:
- обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);
- назва та юридична адреса юридичної особи або П.І.Б. фізичної особи, її адреса та відомості про документ, що засвідчує особу.
У нижній частині графи після знака "N" проставляється ідентифікаційний номер одержувача, який формується за схемою, що наведена в додатку N 1.
У разі, якщо одержувач - іноземна особа, у графі зазначається найменування та юридична адреса іноземного підприємства або П.І.Б. та адреса фізичної особи.
Графа 9. "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"
У графі наводяться відомості про вітчизняну особу, що уклала зовнішньоторговельну угоду на відшкодувальній основі:
- обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);
- назва та юридична адреса юридичної особи або П.І.Б. фізичної особи, її адреса та відомості про документ, що засвідчує особу.
У нижній частині графи після знаку "N" проставляється ідентифікаційний номер, який формується за схемою, що наведена в додатку N 1.
Графа 10. "Країна першого призначення"
Не заповнюється.
Графа 11. "Торговельна країна"
У графі проставляється цифровий код торговельної країни відповідно до загальнодержавного Класифікатора країн світу.
Графа 12. "Загальна митна вартість"
Зазначається загальна митна вартість декларованих товарів у валюті України.
Ця вартість складається із сум, наведених у графі 45 основного та додаткових аркушів ВМД (або сум вартостей за листами специфікацій).
Графа 13
Якщо товар підлягає експортному контролю, то у графі проставляється символ "1". У випадку, коли згідно з Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності код декларованих товарів збігається з кодом товарів, що підлягають експортному контролю, але товар за своїм описом або характеристиками не відповідає товарам, відносно яких цей контроль застосовується, у графі проставляється символ "0". У цьому разі опис товарів, наведений у графі 31, має однозначно підтверджувати таку невідповідність.
Графа 14. "Декларант/представник"
У графі наводяться відомості про декларанта товарів:
- обліковий номер платника податків (у правому верхньому кутку);
- назва та юридична адреса юридичної особи; П.І.Б. фізичної особи, її адреса та відомості про документ, що засвідчує особу;
- для митного брокера (посередника) - номер і дата видачі ліцензії на здійснення такого виду діяльності;
- ідентифікаційний номер (у нижній частині графи після знака "N"), сформований за схемою, що наведена в додатку N 1.
Графа 15. "Країна відправлення"
У графі вказується скорочена назва країни, з якої товари були відправлені в Україну, згідно з Класифікатором країн світу.
У разі вивезення товарів з України графа не заповнюється.
Графа 15а. "Код країни відправлення"
У графі вказується цифровий код країни, з якої товари були відправлені в Україну, згідно з Класифікатором країн світу.
У разі вивезення товарів з України графа не заповнюється.
Графа 16. "Країна походження"
Графа не заповнюється.
Графа 17. "Країна призначення"
У графі вказується скорочена назва країни призначення згідно з Класифікатором країн світу.
Якщо в момент виконання договору (контракту) країна призначення невідома, то в цій графі наводиться найменування торговельної країни (країни договору).
Графа 17а. "Код країни призначення"
У графі вказується цифровий код країни призначення згідно з Класифікатором країн світу.
Графа 18. "Транспортний засіб при відправленні"
У лівому підрозділі графи вказується кількість транспортних засобів, після пропуску вказуються відомості про транспортний засіб (назва морського або річкового судна, номер рейсу та бортовий номер повітряного судна, номер залізничного вагона, реєстраційний номер дорожнього транспортного засобу, інші відомості).
У разі, якщо недостатньо місця для занесення всіх відомостей, вони наводяться на зворотній стороні аркушів ВМД, про що у графі робиться посилання "див. на звороті".
Якщо товар переміщується у ручній поклажі, у графі вказується "ручна поклажа".
У правому підрозділі проставляється, відповідно до Класифікатора країн світу цифровий код країни, якій належить транспортний засіб.
Графа 19. "Контейнер"
У графі проставляється:
- 1, якщо товари прямують у контейнері;
- 0, якщо товари прямують не в контейнері.
Графа 20. "Умови поставки"
У першому підрозділі графи проставляється цифровий код умови поставки відповідно до Класифікатора умов поставки.
У другому підрозділі наводиться скорочене літерне найменування умов поставки (згідно з Класифікатором умов поставки) з обов'язковим зазначенням географічного пункту.
У третьому підрозділі графи вказується двозначний цифровий код застосованої форми розрахунків за товар згідно з умовами договору купівлі-продажу:
"10" - акредитив;
"20" - інкасо;
"30" - переказ;
"40" - акредитив/інкасо;
"50" - акредитив/переказ;
"60" - інкасо/переказ;
"70" - акредитив/інкасо/переказ.
При товарообмінних (бартерних) операціях третій підрозділ не заповнюється.
Графа не заповнюється у випадку переміщення товарів за договорами, які відрізняються від договорів купівлі-продажу, міни, комісії та консигнації.
Графа 21. "Транспортний засіб на кордоні"
У лівому підрозділі графи вказується кількість транспортних засобів, через пропуск - відомості про транспортний засіб, на якому товари будуть вивезені за межі митної території України або (при ввезенні на митну територію України) на якому здійснювалось міжнародне перевезення декларованих товарів (назва морського або річкового судна, номер рейсу та бортовий номер повітряного судна, номер залізничного вагона, реєстраційний номер дорожнього транспортного засобу тощо).
У разі, якщо недостатньо місця для занесення всіх відомостей, робиться посилання "див. на звороті" і на зворотній стороні аркушів ВМД наводяться відомості про транспортні засоби та їх номери.
У разі відсутності у декларанта відомостей про транспортний засіб, на якому товари будуть вивезені за межі митної території (при перевантаженні товарів під митним контролем), графа не заповнюється.
У правому підрозділі графи проставляється відповідно до Класифікатора країн світу цифровий код країни, якій належить транспортний засіб.
Графа 22. "Валюта та загальна фактурна вартість"
У лівому підрозділі графи наводиться цифровий код валюти договору згідно з загальнодержавним Класифікатором валют.
У разі переміщення товарів за договором міни (бартеру) вказується код валюти США. За відсутності договору або іншого документа, що підтверджує наміри сторін,- код валюти України.
У разі, якщо договором передбачено, що валюта розрахунку відрізняється від валюти договору, в якій зроблено оцінку товарів, та якщо в поданому рахунку-фактурі ціни вказані у валюті розрахунку, у лівому підрозділі графи наводиться код валюти розрахунку.
У правому підрозділі графи для товарів, що переміщуються за договорами купівлі-продажу або міни, вказується цифрами загальна фактурна вартість товарів у валюті України одержана як сума вартостей, наведених у графах 42 основного та додаткових аркушів ВМД.
В інших випадках правий підрозділ графи не заповнюється.
Графа 23. "Курс валюти"
У графі наводиться курс одиниці валюти, зазначеної в лівому підрозділі графи 22, встановлений Національним банком України для зовнішньоторговельних операцій на дату прийняття митницею декларації для оформлення.
Якщо в лівому підрозділі графи 22 зазначено код валюти України, то у графі 23 проставляється "1".
Графа 24. "Характер угоди"
У графі вказується код характеру угоди згідно з Класифікатором характерів угод.
Графа 25. "Вид транспорту на кордоні"
У графі проставляється код транспортного засобу згідно з Класифікатором видів транспорту.
Графа 26. "Вид транспорту в межах країни"
У графі вказується код транспортного засобу згідно з Класифікатором видів транспорту.
Графа 27. "Місце завантаження/розвантаження"
Вказуються код та найменування митного органу, в зоні діяльності якого передбачається перевантаження товарів з одного транспортного засобу на інший.
Графа 28. "Фінансові та банківські відомості"
У графі наводяться фінансові і банківські відомості про особу, що зазначена у графі 9. Кожний з реквізитів починається з нового рядка і перед кожним з них проставляється порядковий номер:
1 - код ЄДРПОУ уповноваженого банку;
2 - найменування банку;
3 - адреса банку (поштовий індекс та місто);
4 - номер розрахункового рахунка у національній валюті України (при здійсненні розрахунків у цій валюті) або в іноземній валюті (при розрахунку в іноземній валюті) особи, зазначеної у графі 9, код МФО банку.
У разі переміщення товарів за угодами, які не передбачають грошових розрахунків, графа не заповнюється.
Графа 29. "Митниця на кордоні"
У графі вказується назва митного органу, в зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску на митному кордоні, у правому верхньому кутку - його код згідно з Класифікатором митних органів України.
Графа 30. "Місце огляду товару"
Не заповнюється.
Графа 31. "Вантажні місця та опис товару". "Маркування та кількість - номери контейнерів - опис товару"
Вказується лише комерційна і фірмова назва товару, характеристики товару, що включають в себе асортимент, розміри, номери моделей, стандарти, типи, комплектність та інші відомості про товар, які дають можливість однозначно класифікувати його за задекларованою у графі 33 товарною субпозицією ТН ЗЕД відповідно до правил класифікації товарів за ТН ЗЕД.
Якщо заявлені у цій графі товари згідно із законодавством України підлягають оподаткуванню за ставками, що встановлюються в залежності від кількості товару, одиниця виміру якого відмінна від основної або додаткової одиниці за ТН ЗЕД, то у графі вказується кількість товару в одиницях виміру, визначених при встановленні ставок цих податків.
Далі наводяться вид та кількість вантажних місць та дані про їх маркування.
При декларуванні автотранспортних засобів необхідно вказувати номер двигуна, шасі, кузова та об'єм двигуна в см куб.
Для товару, що перевозиться у контейнері, у верхній правій частині графи проставляється номер контейнера.
Якщо товар, що декларується в цій графі, не повністю займає вантажне місце або не весь контейнер, у графі зазначається "частина ящика", "частина контейнера" тощо.
У правому нижньому підрозділі у спеціально виділеному полі вказуються кількість заявленого товару в додаткових одиницях виміру, що передбачено для цієї класифікаційної позиції за ТН ЗЕД, та скорочена назва цих одиниць виміру.
Будь-які підрозділи графи "Опис товару", що невикористані на додаткових аркушах, перекреслюються.
Графа 32. "Товар N"
У графі проставляється порядковий номер товару, що декларується у графі 31.
Кількість товарів, декларованих в основному та додаткових аркушах ВМД, не повинна перевищувати 99.
При використанні специфікації графа не заповнюється.
Графа 33. "Код товару"
У першому підрозділі вказується дев'ятизначний код товару згідно з ТН ЗЕД. Структурно код записується без пропусків та інших розподілювальних знаків.
Графа 34. "Код країни походження"
Заповнюється згідно з Класифікатором країн світу. У графі вказується код країни походження товару, описаного у графі 31 і класифікованого згідно з ТН ЗЕД у графі 33.
Якщо країна походження невідома, то у графі проставляється код "000".
Графа 35. "Вага брутто (кг)"
У графі вказується вага брутто (у кілограмах) товару, описаного у графі 31 (вага брутто - це загальна вага товару, включаючи вагу упаковки, округлена до цілих величин за правилами округлення). Для товару, вага якого менше одного кілограма, вказується число з крапкою: 0.XXX, де XXX - вага товару у грамах.
Графа 36. "Преференція"
У графі зазначаються цифрові коди податкових пільг, передбачених чинним законодавством щодо товарів та інших предметів (далі - товари), заявлених у графі 31.
Коди формуються за такою схемою:
ММ / АА / ПП
---- ---- ----
Елемент N 1 2 3 ,
де
ММ - код пільги в обкладенні товарів ввізним митом відповідно до Класифікатора пільг в обкладенні товарів ввізним митом або код пільги в обкладенні товарів вивізним митом відповідно до Класифікатора пільг в обкладенні товарів вивізним митом;
АА - код пільги в обкладенні товарів акцизним збором відповідно до Класифікатора пільг в обкладенні товарів акцизним збором;
ПП - код пільги в обкладенні товарів податком на додану вартість відповідно до Класифікатора пільг в обкладенні товарів податком на додану вартість.
В інших випадках порядок заповнення графи такий: 00/00/00.
( Графа 36 в редакції Наказу Державної митної служби N 300 від 24.05.2000 )
Графа 37. "Процедура"
У графі проставляється 6-значний код процедури переміщення товарів відповідно до заявленого митного режиму згідно з Класифікатором процедур переміщення товарів через митний кордон України.
Перші дві цифри вказують код митного режиму згідно з розділом I Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України.
Наступні дві цифри - код попереднього митного режиму згідно з розділом I Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України. Якщо попередній митний режим відсутній, проставляється "00".
Останні дві цифри коду вказують на особливість переміщення товарів згідно з розділом II Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України.
Графа 38. "Вага нетто (кг)"
У графі вказується вага нетто (у кілограмах) товару, зазначеного у графі 31 (вага нетто - це чиста вага товару без упаковки, округлена до цілих величин за правилами округлення).
Для товару, чиста вага якого менше одного кілограма, вказується число з крапкою: 0.XXX, де XXX - чиста вага товару у грамах.
Графа 39. "Квота"
Заповнюється для товарів, на які встановлено кількісні обмеження.
У графі вказується в одиницях виміру залишок встановленої квоти згідно з одержаною ліцензією. Задекларована партія товару не враховується при визначенні залишку квоти. Залишок квоти визначають шляхом віднімання від попереднього залишку квоти (а при митному оформленні першої партії товару - від самої квоти), задекларованої в цій ВМД партії товару.
У разі декларування товарів, які не підлягають квотуванню та ліцензуванню, у графі рекомендується зазначати залишок товару згідно з контрактом.
Графа 40. "Загальна декларація/попередній документ"
Заповнюється, якщо теперішньому митному режиму передував інший митний режим, або подавалась попередня, періодична чи загальна декларація, або якщо декларація оформлялась замість анульованої.
У графі проставляється номер і дата попереднього документа (ВМД або - у випадку, коли вона не заповнювалась,- реквізити документа, в якому заявлялись відомості про товар) та код документа згідно з Класифікатором документів.
Графа 41. "Додаткова одиниця виміру"
У графі вказується код додаткової одиниці виміру товару згідно з загальнодержавним Класифікатором одиниць виміру, якщо така одиниця виміру передбачена для цього товару.
Графа 42. "Фактурна вартість товару"
У графі наводиться у валюті України фактурна вартість товарів, задекларованих у графі 31 ВМД, що визначається за курсом Національного банку України на день прийняття ВМД до митного оформлення.
У разі митного оформлення товарів за договором, що відрізняється від договору купівлі-продажу або міни, або за відсутності договору чи іншого документа, що підтверджує наміри сторін, графа не заповнюється.
Графа 43
Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України в залежності від митного режиму.
Графа 44. "Додаткова інформація/подані документи"
У графі вказуються реквізити документів. Реквізити кожного документа починаються з нового рядка за схемою:
- номер розділу;
- код документа згідно з Класифікатором документів;
- номер документа, дата і, при необхідності, назва та кінцевий термін дії.
Розділи документів:
1 - ліцензії;
2 - транспортні документи;
3 - комерційні документи;
4 - договори;
5 - наряди-замовлення (фондові сповіщення, реквізитні листи);
6 - дозволи уповноважених органів та сертифікати, в тому числі:
6.1 - дозволи (сертифікати) державних органів України з карантинного, ветеринарного, фітосанітарного, санітарно-епідеміологічного, екологічного та інших видів контролю;
6.2 - сертифікати установ Держстандарту України;
6.3 - дозволи Урядової комісії з експортного контролю при Кабінеті Міністрів України;
6.4 - постанови Кабінету Міністрів України про визначення суб'єктів підприємницької діяльності, уповноважених здійснювати експорт товарів, до яких застосовується спеціальний режим експорту;
6.5 - дозволи Міністерства охорони здоров'я, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства зв'язку, Міністерства культури, Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків та торгівлі України;
6.6 - сертифікати про походження товару;
6.7 - довідка про декларування валютних коштів;
6.8 - довідка уповноваженого банку про оплату експортованої продукції;
7 - документи, що свідчать про надання пільг по сплаті митних платежів, в тому числі:
7.1 - митних зборів;
7.2 - мита (ввізного та вивізного);
7.3 - акцизного збору;
7.4 - ПДВ
При заповненні графи з посиланням на розділ 7 використовується Уніфікований порядок внесення відомостей, наведений в додатку N 2;
8 - картка реєстрації-обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів) МЗЕЗторгу України;
9 - інші документи.
Якщо поданий декларантом документ відсутній у відповідному розділі Класифікатора документів, то в декларації вказується код некласифікованого документа відповідного розділу.
Якщо у графі недостатньо місця для внесення всіх необхідних даних, допускається наводити їх на зворотному боці вантажної митної декларації.
Графа 45. "Митна вартість"
У графі вказується у валюті України митна вартість товару, заявленого у графі 31.
При ввезенні товарів на митну територію України їх митна вартість визначається за фактурною вартістю до бази цін CIF-український порт, CIP-пункт призначення на кордоні України, CPT-пункт призначення на кордоні України чи DAF-кордон України.
При цьому, якщо товари куплені на умовах, відповідно до яких пункт поставки (призначення) знаходиться поза митною територією України (наприклад, EXW-Будапешт, FOB-Токіо, CIF-Рига, DAF-Брест), то до фактурної вартості додаються додаткові, невключені витрати по доставці товарів до моменту перетину митного кордону України.
Для випадків, коли умовами поставки передбачено пункт призначення, який знаходиться на митній території України (наприклад, CIP-Миколаїв, DDP-Львів), з фактурної вартості відраховуються витрати, які мали місце після моменту перетину митного кордону України.
При вивезенні товарів з митної території України їх митна вартість приводиться за фактурною вартістю до бази цін FOB-український порт, DAF-кордон України (пункт призначення на митному кордоні України) або CIP-пункт призначення на митному кордоні України.
При цьому, якщо товари продані на умовах, відповідно до яких пункт поставки (відвантаження) знаходиться на митній території України (наприклад, EXW-Київ або FCA-Чернігів), то до фактурної вартості додаються витрати по доставці вантажу до моменту перетину митного кордону України.
Для випадків, коли умовами поставки передбачено пункт поставки (призначення), який розташований за межами митної території України (наприклад, CIF-Стамбул, DAF-польсько-німецький кордон), з фактурної вартості відраховуються витрати, які мають місце після моменту перетину митного кордону України.
Графа 46. "Статистична вартість"
У графі вказується митна вартість товару у тисячах гривень, що округлюється за правилами округлення.
Графа 47. "Нарахування мита та митних зборів"
У цій графі основного і додаткових аркушів ВМД проводиться нарахування митних платежів у такому порядку.
У першій колонці "Вид" вказується тризначний шифр платежу, що нараховується по ВМД, відповідно до Класифікатора видів митних платежів.
У другій колонці "Основа нарахування" вказується:
- при нарахуванні митних зборів
загальна митна вартість товару, зазначена в графі 12;
- при нарахуванні мита
митна вартість товару чи кількість товару, заявленого у графі 31, в залежності від основи для нарахування мита;
- при нарахуванні акцизного збору (у випадках, передбачених чинним законодавством України)
митна вартість товару з урахуванням сум митних зборів та мита або кількість заявленого в графі 31 товару в залежності від основи для нарахування акцизного збору;
- при нарахуванні податку на додану вартість (у випадках, передбачених чинним законодавством України)
митна вартість товару з урахуванням сум митних зборів, мита та акцизного збору.
У третій колонці "Ставка" вказується:
- при нарахуванні митних зборів
установлений розмір ставки митних зборів;
- при нарахуванні мита
установлений розмір ставки мита згідно зі ставками Єдиного митного тарифу або у твердих ставках (наприклад, в ЕКЮ) з одиниці товару;
- при нарахуванні акцизного збору
установлений розмір ставки у відсотках до обороту або у твердих ставках (наприклад, в ЕКЮ) з одиниці товару згідно з чинним законодавством;
- при нарахуванні податку на додану вартість
установлений розмір ставки податку на добавлену вартість згідно з чинним законодавством.
У четвертій колонці "Сума" вказується нарахована на основі зазначеної ставки сума відповідного митного платежу, що підлягає сплаті.
У п'ятій колонці "Спосіб платежу" зазначається спосіб розрахунку відповідно до Класифікатора способів розрахунку.
Порядок розрахунків митних зборів, мита, акцизного збору, податку на додану вартість наведено в Порядку справляння митних платежів.
Графа 48. "Відстрочення платежів"
Заповнюється у випадку, коли надається відстрочка по сплаті митних платежів, у такому порядку:
/дата видачі /строк сплати платежів, на які
шифр платежу гарантійного листа надавалась відстрочка по сплаті,
дд-мм-рр дд-мм-рр
Графа 49. "Найменування складу"
Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України в залежності від митного режиму.
Графа 50. "Довіритель"
Зазначаються дані підприємства-перевізника (або експедитора) та персональні дані безпосереднього виконавця перевезення товарів. Дані вносяться на основі пред'явленого паспорта, на зворотному боці кожного аркуша ВМД наводиться письмове зобов'язання цього виконавця перевезення про доставлення товарів:
"Я, (прізвище, ім'я та по батькові, номер і серія паспорта), ознайомлений зі змістом статей ... Митного кодексу України і зобов'язуюсь доставити задекларовані товари в митницю призначення в установлений термін".
Це зобов'язання обов'язково затверджується особистим підписом представника перевізника (виконавця перевезення) на кожному аркуші та засвідчується особистою номерною печаткою інспектора митниці.
Графа 51. "Митниця країни транзиту"
Графа заповнюється митним органом, який здійснює пропуск товарів на митну територію України тільки при транзиті товарів через митну територію України.
У першій колонці графи зазначається дата, до якої (включно) задекларовані товари необхідно доставити в митницю призначення.
Якщо перевізником не виконані обов'язки щодо доставлення в митницю призначення в установлений термін підакцизних товарів, що перевозились через митну територію України з наданням фінансових гарантій (у вигляді гарантійного листа банку, грошової застави або страхування фінансової відповідальності перевізника), то в колонках графи 51, які знаходяться під літерною графою "C", зазначеним митним органом проставляється номер платіжного доручення та сума, списана в безспірному порядку на його депозитний рахунок.
Графа 52. "Гарантія не дійсна для..."
Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України в залежності від митного режиму.
Графа 53. "Митниця в країні призначення"
Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України в залежності від митного режиму.
Графа 54. "Місце та дата"
У графі вказуються місце та дата заповнення декларації; прізвище та ініціали особи, уповноваженої на декларування товарів організацією, що зазначена у графі 14; займана ним посада; ставиться його особистий підпис; номер телефону або телетайпу декларанта; номер посвідчення особи декларанта (в разі видачі його митницею).
У цій графі та над графою 33 додаткового аркуша, а також на кожному листі специфікації (що використовується замість додаткових аркушів) ставиться печатка організації-декларанта, яка засвідчує підпис особи, що здійснювала декларування.
Додаток N 1
до Інструкції про порядок заповнення
вантажної митної декларації
Схема формування ідентифікаційного номера особи
9999999 - 99 / 9999999999
Елемент N --------- ---- -----------
1 2 3
де 1 - семизначний цифровий код, який формується при акредитації суб'єкта в митній установі відповідно до установчих документів за такою схемою:
99 999 99
--- --- ---,
1.1 1.2 1.3
де 1.1 - двозначний код форми власності згідно з Класифікатором форм власності (ДК 001-94).
1.2 - тризначний код, який формується відповідно до таблиці:
-----------------------------------------------------------------
| N | Підприємство (організація) |Код|
|п/п| | |
|---+-------------------------------------------------------+---|
| 1 | 2 | 3 |
-----------------------------------------------------------------
I Суб'єкти підприємницької діяльності
1 Державне підприємство х01
2 Державне комунальне (муніципальне) підприємство х02
3 Колективне підприємство х03
4 Кооперативне підприємство х04
5 Орендне підприємство х05