МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 51 від 01.04.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 квітня 1996 р. за N 149/1174 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 413 від 23.08.2005 )
Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби в 1996 році у водоймах України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінрибгоспу N 56 від 10.04.96 )
Згідно з Правилами рибальства у внутрішніх водоймах України, Правилами рибальства в басейні Азовського моря, Правилами рибальства в басейні Чорного моря, Тимчасовими правилами рибальства на Дністровському водосховищі, а також на основі рекомендацій науково-дослідних організацій з метою забезпечення охорони відтворення рибних ресурсів,
НАКАЗУЮ:
1. Заборонити промислове та любительське рибальство на час ходу риби на нерест і на період відкладання ікри, у зв'язку з гідрометеорологічною обстановкою, що склалася на водоймах та по узгодженню з науково-дослідними організаціями, Комітетом рибоохорони Мінприроди республіки Бєларусь, Держекоінспекцією департаменту охорони природи республіки Молдова, з республікою Румунія, згідно з Угодою між Мінрибгоспом України і Комітетом Російської Федерації з питань рибальства в Азовському морі, а також відповідно до статті 4, пункту "а" Правил рибальства у внутрішніх водоймах України, статті 4, пункту "а" Правил рибальства в басейні Чорного моря, статті 4, пункту "а" Правил рибальства в басейні Азовського моря, статті 5 Тимчасових правил рибальства на Дністровському водосховищі у такі строки:
- в Кременчуцькому водосховищі - з 11 квітня по 19 червня, у водоймах Волинської, Хмельницької, Рівненської та Вінницької областей - з 11 квітня ( у водосховищах по 19 червня, в річках - по 30 травня);
- в р.Дністр від с.Горошів до с.Колодруби - з 11 квітня по 11 липня, в Дністровському водосховищі з 20 квітня по 18 липня;
- на кордоні України з республікою Молдова на ділянці річки Дністер нижче буферного водосховища з 5 травня по 5 липня;
- з врахуванням біологічного стану риби, гідрометеорологічної і рибопромислової обстановок, які склалися на водоймі, встановити заборону на лов риби в період її нересту на Каховському водосховищі з 20 квітня тривалістю 70 діб.
( Абзац п'ятий пункту 1 в редакції Наказу Мінрибгоспу N 56 від 10.04.96 )
- на кордоні України з Бєларусією на озері Білому в Волинській області, на ділянці р.Дніпро від м.Лоєв до впадання р.Дніпро в Київське водосховище і на ділянці р.Сож від населеного пункту Яриловичеський Скиток до гирла - згідно з Правилами рибальства;
- в усіх інших внутрішніх водоймах України, підконтрольних Головрибводу строки весняно-літньої заборони на лов риби встановлюються згідно з Правилами рибальства у внутрішніх водоймах України.
У зв'язку з складною гідрометеорологічною обстановкою на місцях можливе коригування контрольної дати заборони;
- в р.Дніпро від гирла до забороненого простору Каховської ГЕС, а також в його додатковій системі (озерах, протоках, єриках, заплавах, лиманах), з 15 квітня по 20 червня, в р.Південний Буг, Дніпро-Бузькому лимані - з 11 квітня по 11 червня, в усіх інших водоймах Херсонської та Миколаївської областей згідно з діючими Правилами рибальства в басейні Чорного моря;
- в Тилігульському, Хаджибейському лиманах - з 15 квітня по 25 червня;
- в р.Дністер, Дністровському лимані з прилеглими до нього заплавами - з 15 квітня по 31 липня;
- в р.Дунай по узгодженню з республікою Румунія з 1 травня по 31 травня;
- в придунайських водоймах - з 20 квітня по 20 червня;
- у внутрішніх водоймах Автономної Республіки Крим з 15 квітня по 14 червня;
- в усіх інших внутрішніх водоймах: річках, озерах, водосховищах та зрошувальних каналах Миколаївської, Херсонської, Одеської областей, басейнах Чорного та Азовського морів строки заборони на лов риби та інших водних живих ресурсів встановлюються згідно з діючими Правилами рибальства в басейні Чорного моря та Правилами рибальства в басейні Азовського моря, з відповідними рішеннями сесії Російсько-Української комісії з питань рибальства в Азовському морі з врахуванням гідрометеорологічної обстановки та стану плідників риб (готовності до нересту).
2. Начальникам басейнових управлінь, регіональних та обласних держрибінспекцій - старшим державним інспекторам:
2.1. Довести до відома місцевих органів влади, рибогосподарських організацій про встановлення строків весняно-літньої заборони на лов риби на водоймах у районі діяльності басейнових управлінь, регіональних та обласних інспекцій рибоохорони і розробити спільні заходи по здійсненню і проведенню заборони.
2.2. Широко оповістити населення усіма доступними засобами, включаючи пресу, телебачення, про встановлення заборони, провести двохмісячник по охороні рибних ресурсів.
2.3. Узгодити з місцевими органами влади питання про дозвіл любительського та спортивного лову риби у відповідності з Правилами любительського та спортивного рибальства у внутрішніх водоймах України та діючих Правил любительського рибальства у водоймах Автономної Республіки Крим.
2.4. Проконтролювати зняття з лову риболовецьких бригад, ланок і окремих рибалок рибодобувних організацій до кінця дня напередодні заборони і здавання знарядь лову у опломбованому вигляді після просушки.
2.5. Заборонити пересування плавзасобів по нерестовищах та поблизу них, крім суден органів рибоохорони.
2.6. У період заборони посилити охорону водойм, особливо нерестовищ і шляхів підходу плідників цінних видів риб, залучити до охорони водойм громадських інспекторів і, спеціально виділених рибодобувними організаціями, охоронників на проведення рибоводно-меліоративних робіт.
2.7. Систематично вести спостереження за ходом нересту і станом на 1-е і 15-е числа кожного місяця повідомляти Головрибводу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Головрибводу Степаненко О.М.
Міністр | М.Шведенко |