МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ
І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 133-а від 24.02.96 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
19 березня 1996 р.
за N 117/1142
Про заходи МЗЕЗторгу України щодо забезпечення виконання Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 N 16-92, Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах", Указу Президента України від 07.11.94 N 659/94
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МЗЕЗторгу N 797 від 23.12.96 )
Відповідно до Указу Президента України від 07.11.94 N 659/94 "Про облік окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) в Україні", а також на виконання Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 N 16-92 "Про встановлення спеціального режиму експорту окремих видів товарів", Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" та з метою уніфікації відомчих нормативних актів
НАКАЗУЮ:
1. Установити, що Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України здійснює облік, реєстрацію окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів), передбачених Декретом Кабінету Міністрів України від 26.12.92 N 16-92 "Про встановлення спеціального режиму експорту окремих видів товарів", статтею 8 Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" та статтею 1 Указу Президента України від 07.11.94 N 659/94 "Про облік окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) в Україні".
2. Затвердити:
- Інструкцію про порядок заповнення Інформаційної картки зовнішньоекономічного договору (контракту) (додаток N 1);
- Інструкцію про порядок заповнення Картки реєстрації-обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) (Для службового користування) (додаток N 3);
- форму Картки реєстрації-обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) (додаток N 4) та форму додатка до Картки реєстрації-обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) (додаток N 4а) ;
- переліки товарів, зазначених у абзацах другому-п'ятому частини першої статті 1 Указу Президента України від 17.11.94 N 681/94 (додатки 6-8) ;
- кошторис витрат МЗЕЗторгу України, пов'язаних з оформленням та видачею Карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів) (додаток N 10) .
3. Покласти обов'язки щодо здійснення обліку (реєстрації) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) на управління контрактного обліку та нетарифного регулювання (Гупало А.П.) спільно з головним управлінням з питань зовнішньої торгівлі (Вислоух О.В.), головним управлінням експортного контролю та валютного регулювання, управлінням кон'юнктури та цінової інформації (Кліточенко Т.М.), юридичним управлінням (Сервінський А.Ю.), та управлінням політики регулювання імпорту та проблем захисту внутрішнього ринку (Калініна В.М.) відповідно до Порядку, затвердженого цим наказом (додаток N 5) .
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом МЗЕЗторгу N 797 від 23.12.96 )
4. Уповноважити Міністерство торгівлі і зовнішніх економічних зв'язків Автономної Республіки Крим (за його згодою), управління зовнішніх економічних зв'язків Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей здійснювати облік (реєстрацію) зовнішньоекономічних договорів (контрактів) суб'єктів підприємницької діяльності, що зареєстровані у цих регіонах, якщо їх облікова вартість не перевищує одного мільйона п'ятисот тисяч доларів США, крім тих, що підпадають під дію Декрету Кабінету Міністрів України "Про встановлення спеціального режиму експорту окремих видів товарів" від 26.12.92 N 16-92 та експорт яких здійснюється відповідно до конкретних заходів з метою запобігання антидемпінговим процедурам, зазначеним у переліку, який міститься у додатку N 7 до цього наказу.
Уповноважити обласні управління зовнішніх економічних зв'язків та в містах Києві і Севастополі (крім зазначених в частині 1 цього пункту) здійснювати облік (реєстрацію) зовнішньоекономічних договорів (контрактів), укладених суб'єктами підприємницької діяльності цих регіонів, якщо облікова вартість цих договорів (контрактів) не перевищує п'ятисот тисяч доларів США крім тих, що підпадають під дію Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 N 16-92 "Про встановлення спеціального режиму експорту окремих видів товарів" та експорт яких здійснюється відповідно до конкретних заходів з метою запобігання антидемпінговим процедурам, зазначеним у переліку, який міститься у додатку N 7 до цього наказу.
Міністерству торгівлі і зовнішніх економічних зв'язків Автономної Республіки Крим, управлінням зовнішніх економічних зв'язків, зазначеним у цьому пункті, щомісячно до 20 числа відповідного місяця подавати Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України інформацію стосовно здійснення обліку (реєстрації) електронною поштою.
5. Установити, що зовнішньоекономічні договори (контракти), предметом яких є товари, зазначені в переліках, які містяться в додатках N 6 та N 8 до цього наказу, підлягають реєстрації тільки у разі, коли експорт здійснюється до країн, в яких (або щодо яких) існують відповідні кількісні обмеження експорту товарів походженням з України (перелік таких країн наводиться у додатку N 9 до цього наказу).
6. Установити, що облік (реєстрація) зовнішньоекономічних договорів (контрактів), предметом яких є товари, що підпадають під спеціальний режим експорту окремих видів товарів згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 26.12.92 N 16-92 "Про встановлення спеціального режиму експорту окремих видів товарів" (із змінами, які внесені Декретом Кабінету Міністрів України від 20.05.93 N 54-93 "Про лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності"), в тому числі й тих, що виконуються в рамках бартерних (товарообмінних) операцій, здійснюється у порядку, встановленому цим наказом.
( Абзац другий пункту 6 виключено на підставі Наказу МЗЕЗторгу N 797 від 23.12.96 )
Облік (реєстрація) зовнішньоекономічних контрактів на ці товари та митне оформлення таких товарів при їх експорті здійснюється тільки за наявності розпорядження Кабінету Міністрів України про надання відповідному експортеру статусу спеціально уповноваженого на експорт відповідних товарів.
7. Установити, що облік (реєстрація) зовнішньоекономічних договорів (контрактів), які укладені суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України всіх форм власності та предметом яких є товари походженням з України, експорт котрих здійснюється у рамках бартерних (товарообмінних) операцій, провадиться МЗЕЗторгом України та уповноваженими ним органами за товарами, наведеними:
- у додатку N 6 до цього наказу, при здійсненні бартерних товарообмінних операцій до країн, перелік яких наведений у додатку N 9 до цього наказу.
8. Установити, що зовнішньоекономічні контракти (договори), на підставі яких здійснюються операції з давальницькою сировиною підлягають обліку (реєстрації) в загальному порядку, визначеному цим наказом, у випадку вивезення давальницької сировини, на яку поширюється спеціальний режим експорту, а також у випадках, коли контрактом передбачена реалізація готової продукції в країні виконавця або вивезення її до іншої країни.
9. Визнати такими, що втратили чинність накази МЗЕЗ України та МЗЕЗторгу України (додаток N 11) .
10. Головному договірно-правовому управлінню (Нестер Л.Д.) забезпечити реєстрацію в Міністерстві юстиції України цього наказу у встановлений законодавством термін.
11. Управлінню інформації та інформатики (Загорняк О.В.) забезпечити публікацію цього наказу у газеті "Урядовий кур'єр" у дводенний термін після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.
12. Головному управлінню з питань зовнішньої торгівлі (Вислоух О.В.) довести цей наказ до Державного митного комітету України та регіональних управлінь ЗЕЗ у дводенний термін після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.
13. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Олійника В.І.
Міністр С.Г.ОсикаДодаток N 1
Затверджено
наказом МЗЕЗторгу України
від 24 лютого 1996 року
N 133-а
Інструкція про порядок заповнення Інформаційної картки зовнішньоекономічного договору (контракту)
Ця Інструкція визначає єдиний порядок оформлення Інформаційної картки зовнішньоекономічного договору (контракту) (далі - Інформаційна картка) і розрахована на суб'єктів підприємницької діяльності в Україні.
1. Інформаційна картка оформляється за встановленою формою.
2. Інформаційна картка має бути надрукована друкарським способом у відповідності з формою документа. Скорочення слів повинно відповідати вимогам діючих стандартів України.
3. Назви реквізитів та їх коди повинні відповідати загальноукраїнським класифікаторам техніко-економічної інформації (ЗКТЕІ).
Порядок отримання кодів ЗКТЕІ встановлюється діючими положеннями про введення в дію ЗКТЕІ.
4. Коди реквізитів, що підлягають обробці засобами обчислювальної техніки, розташовуються праворуч від назви.
5. У складі реквізиту 1 зазначається повна назва організації-експортера, юридична адреса організації, телефон, телефакс, код за Загальноукраїнським класифікатором підприємств і організацій (ЗУКПО), номери рахунків та Банки експортера (повна назва банку, поштова адреса, МФО).
6. У складі реквізиту 2 вказується назва іноземної організації, що є контрагентом згідно з контрактом, юридична адреса організації, телефон, телефакс, номер рахунку та Банк імпортера (повна назва банку, поштова адреса, МФО/Код).
7. У реквізиті 3 вказується 9-значний код експортного товару за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД).
8. У реквізиті 4 вказується одиниця виміру експортного товару та її код.
9. У реквізиті 5 зазначається загальна кількість експортного товару, вказаного в контракті.
10. У реквізиті 6 визначається вартість експортного товару у валюті контракту.
11. У реквізиті 7 вказується вартість експортного товару в доларах США.
12. У реквізиті 8 зазначається назва країни, куди буде поставлено товар, і цифровий код за Загальноукраїнським класифікатором країн світу (ЗУККС).
13. У реквізиті 9 вказується повне або коротке найменування країни, на території якої знаходиться фірма чи організація іноземного партнера, і код країни за ЗУККС.
14. У складі реквізиту 10 зазначається назва країни-виробника товару та її код за ЗУККС.
15. У реквізиті 11 зазначається валюта контракту та її код.
16. У реквізиті 12 зазначається валюта розрахунку та її код.
17. У реквізиті 13 визначається базис експортних поставок відповідно до ІНКОТЕРМС в редакції 1990 року.
18. У реквізиті 14 вказується повна назва характеру угоди, умови розрахунку та код операції.
19. У реквізиті 15 вказується прізвище, ім'я та по батькові керівника організації-заявника, посада, його паспортні дані (серія, номер, дата видачі, ким), дата підпису та печатка.
20. У реквізиті 16 вказується податкова інспекція організації-заявника (її адреса, телефон).
21. У реквізиті 17 вказуються особливі умови щодо митного оформлення експортного товару, та номери реєстраційних карток, що раніше були видані суб'єкту і за якими розпочалися (з поміткою "р" в кінці номера реєстраційної картки) зовнішньоекономічної операції або (з поміткою "к" в кінці номера реєстраційної картки) по яких закінчилися зовнішньоекономічні операції.
Реєстраційні картки, по яких зовнішньоекономічні операції суб'єктом підприємницької діяльності не виконувались на момент реєстрації чергового контракту, не вказуються.
При заповненні Інформаційної картки зовнішньоекономічного договору (контракту), предметом якого є товари, що підпадають під спеціальний режим експорту, у цей реквізит заноситься позначка "спецекспорт" постанова Кабінету Міністрів України від 02.12.96 N 1432.
( Пункт 21 доповнено абзацом третім згідно з Наказом МЗЕЗторгу N 797 від 23.12.96 )
22. У реквізиті 18 вказується 9-значний код імпортного товару за ТН ЗЕД.
23. У реквізиті 19 вказується одиниця виміру імпортного товару та її код.
24. У реквізиті 20 зазначається загальна кількість імпортного товару, вказаного в контракті.
25. У реквізиті 21 визначається вартість імпортного товару у валюті контракту.
26. У реквізиті 22 вказується вартість імпортного товару в доларах США.
27. У реквізиті 23 зазначається назва країни, куди буде поставлено товар, і цифровий код за ЗУККС.
28. У реквізиті 24 вказується повне або коротке найменування країни, на території якої знаходиться фірма чи організація іноземного партнера, і код країни за ЗУККС.
29. У складі реквізиту 25 зазначається назва країни-виробника товару та її код за ЗУККС.
30. У реквізиті 26 зазначається валюта контракту та її код.
31. У реквізиті 27 визначається базис імпортних поставок відповідно ІНКОТЕРМС в редакції 1990 року.
32. У разі реалізації товару за валюту заявник заповнює реквізити 1-17 Інформаційної картки.
33. У разі здійснення експорту в рамках бартерних (товарообмінних) операцій або операцій з зустрічною торгівлею заявник заповнює реквізити 1-27 Інформаційної картки.