• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про патент на право оренди будівель (споруд, приміщень)

Фонд державного майна України  | Наказ, Положення від 31.01.1995 № 90
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 31.01.1995
  • Номер: 90
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 31.01.1995
  • Номер: 90
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 90 від 31.01.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 березня 1995 р.
за N 71/607
Про затвердження Положення про патент на право оренди будівель (споруд, приміщень)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду майна N 247 від 04.03.96 N 1250 від 18.10.96 )
З метою виконання Указу Президента України N 827 від 30 грудня 1994 р. N 827 "Про заходи щодо прискорення процесу малої приватизації в Україні" та у відповідності з Законом України "Про оренду державного майна",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про патент на право оренди будівель (споруд, приміщень), що додається.
2. Регіональним відділенням і представництвам Фонду державного майна України забезпечити застосування цього Положення під час проведення малої приватизації.
Запропонувати органам приватизації, що не ввійшли в єдину систему органів приватизації, керуватись цим Положенням щодо об'єктів малої приватизації, які знаходяться у власності адміністративно-територіальних одиниць.
3. Відповідальними за виконання цього наказу призначити керівників регіональних відділень і представництв Фонду державного майна України.
4. Департаменту малої приватизації та оцінки майна зареєструвати Положення в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду державного майна України О.М.Бондаря.
Голова Фонду Ю.Єхануров
Затверджено
Наказом Фонду державного майна
України від 31.01.95 р. N 90
Положення про патент на право оренди будівель (споруд, приміщень)
1. Загальні положення
1.1. Це Положення регламентує порядок продажу патентів на право оренди будівель (споруд, приміщень).
1.2. Патент на право оренди будівель (споруд, приміщень) (далі - патент) дає його власнику виключне право на укладання договору оренди будівель (споруд, приміщень). Патент реєструється державними органами приватизації (далі - орендодавець).
1.3. Положення розроблено відповідно до Закону України "Про оренду державного майна", Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" та Указу Президента України від 30 грудня 1994 р. N 827/94 "Про заходи щодо прискорення процесу малої приватизації в Україні".
( Пункт 1.3 в редакції Наказу Фонду Державного майна N 1250 від 18.10.96 )
2. Зміст і строк дії патенту
2.1. В патенті вказуються:
- орендодавець;
- номер патенту;
- адреса нежитлового приміщення;
- площа нежитлового приміщення;
- дати першого продажу, перепродажу та закінчення строку дії патенту;
- власник патенту (для фізичної особи - прізвище, ім'я та по батькові, паспортні дані; для юридичної особи - реквізити юридичної особи).
Патент оформлюється в 2 примірниках, підписується орендодавцем та засвідчується печаткою (зразок патенту додається).
Відомості про займані наймачем приміщення та їх площу наводяться в технічному паспорті на нежитлове приміщення, який є додатком до патенту, згідно з інвентаризаційними матеріалами, які зберігаються у бюро технічної інвентаризації. При відсутності інвентаризаційних матеріалів або невідповідності їх інформації фактичному стану, що викликано проведенням ремонту чи реконструкцією будинку, орендодавець здійснює обстеження із залученням спеціалістів бюро технічної інвентаризації. Послуги по оформленню та переоформленню документів сплачуються власником патенту.
2.2. Строк дії патенту встановлюється за згодою сторін, але не менш 10 років.
( Пункт 2.2 в редакції Наказу Фонду майна N 247 від 04.03.96 )
2.3. При перепродажу патента власником іншій особі загальний строк дії патенту не змінюється. Новий власник патенту стає правонаступником договору оренди на нежитлове приміщення (будівлю). В разі необхідності сторони договору оренди вносять до нього необхідні зміни.
2.4. Протягом одного року з моменту купівлі та кожного наступного відчуження патенту зміна його власника не допускається.
( Пункт 2.4 в редакції Наказу Фонду Державного майна N 1250 від 18.10.96 )
2.5. Оформлення та реєстрація патентів здійснюється орендодавцем або уповноваженими на це органами, створеними орендодавцем.
3. Порядок продажу патентів
3.1. Продаж патентів здійснюється орендодавцем:
- власникам майна підприємств, які приватизували майно до 1 вересня 1995 року (згідно зі статтями 4, 5 Указу Президента України від 30.12.94 N 827/94 "Про заходи щодо прискорення процесу малої приватизації в Україні");
- на конкурентних засадах одночасно з об'єктами малої приватизації, розташованими в будівлях (спорудах, приміщеннях), на які є пряма заборона на приватизацію;
- на конкурентних засадах при передачі в оренду вільних будівель (споруд, приміщень);
- покупцю у разі його відмови від приватизації будівлі (споруди, приміщення), в якій розташований об'єкт, що приватизується шляхом викупу.
( Пункт 3.1 в редакції Наказу Фонду Державного майна N 1250 від 18.10.96 )
3.2. Якщо право на оренду приміщення одержано в процесі приватизації майна підприємства до набрання чинності Указом Президента України "Про заходи щодо прискорення процесу малої приватизації в Україні", що підтверджується договором купівлі-продажу та договором оренди, продаж патентів здійснюється орендодавцем за бажанням власникам майна приватизованих підприємств. При цьому ціна продажу патенту, розрахована на встановлений термін, зменшується на суму, яка пропорційно припадає на строк, протягом якого орендар має орендні права щодо цього приміщення.
3.3. Інформація про продаж на конкурентних засадах патентів на право оренди вільних будівель (споруд, приміщень) публікується не пізніш як за 30 днів до дати проведення аукціону, конкурсу в інформаційних бюлетенях органів приватизації або місцевій пресі, інших друкованих виданнях визначених органами приватизації.
( Розділ 3 доповнено пунктом 3.3 згідно з Наказом Фонду Державного майна N 1250 від 18.10.96 )
4. Порядок набуття права власності на патент і вступу в права орендаря
4.1. Патент є власністю фізичної чи юридичної особи, яка його придбала. Між продавцем і покупцем патенту укладається договір купівлі-продажу. Набуття права власності на патент відбувається з моменту повної сплати ціни продажу патенту відповідно до умов договору купівлі-продажу.
4.2. Протягом 1 місяця з моменту виникнення права власності на патент орендодавець зобов'язаний укласти виключно з власником патенту договір оренди нежитлового приміщення (будівлі) на термін дії патенту.
( Пункт 4.2 в редакції Наказу Фонду майна N 247 від 04.03.96 )
4.3. Перехід права власності на патент від однієї особи до іншої оформляється і реєструється орендодавцем.
4.4. Захист прав власності на патент здійснюється у відповідності з чинним законодавством України про відносини власності.
5. Права власника патенту
5.1. Власник патенту має виключне право на укладання договору оренди будівель (споруд, приміщень).
5.2. При переході права власності на нежитлове приміщення до іншої особи договір оренди зберігає силу для нового власника нежитлового приміщення, якщо інше не було передбачене особливими умовами надання патенту.
5.3. Власник патенту має право його продати, подарувати, передати в спадщину, закласти, укладати інші угоди, які не заборонені чинним законодавством.
5.4. Власник патенту, як орендар, користується всіми правами, передбаченими статтею 23 Закону України "Про оренду державного майна", та несе обов'язки відповідно до статті 18 вищевказаного Закону.
( Пункт 5.4 в редакції Наказу Фонду Державного майна N 1250 від 18.10.96 )
5.5. Власник патенту має право на викуп орендованої будівлі (споруди, приміщення) протягом терміну дії патенту, якщо немає прямої заборони на її приватизацію. При цьому вартість патенту не повертається та не зараховується при розрахунку за будівлю (споруду, приміщення).
( Розділ 5 доповнено пунктом 5.5 згідно з Наказом Фонду Державного майна N 1250 від 18.10.96 )
6. Обов'язки власника патенту
6.1. Власник патенту з моменту укладення договору оренди зобов'язаний дотримуватись умов договору оренди.
6.2. Оплата вартості патенту не звільняє власника патенту від орендної плати згідно з договором оренди.
7. Права орендодавця
7.1. Орендодавець має право контролю за дотриманням умов договору оренди.
7.2. За місяць до закінчення строку дії патенту орендодавець має право, за умови належного виконання орендарем своїх зобов'язань, прийняти рішення про продаж патенту його останньому власнику.
8. Правові наслідки закінчення строку дії патенту
8.1. Із закінченням строку дії договору оренди нежитлового приміщення втрачає чинність патент, яким надавалось право оренди такого приміщення.
8.2. Останній власник патенту не пізніше як за два місяця до закінчення строку дії патенту повинен письмово повідомити орендодавця про своє бажання придбати патент на новий термін або купити приміщення.
8.3. Подальші дії органу приватизації щодо звільненого нежитлового приміщення визначаються у відповідності з тим, чи є на час закінчення строку дії патенту пряма заборона на приватизацію цього приміщення. Якщо немає, нежитлове приміщення підлягає продажу на аукціоні чи за конкурсом, а якщо заборона має дію - на аукціоні чи за конкурсом продається патент на це приміщення на новий термін (крім випадків, передбачених в пункті 7.2.).
9. Умови дострокового припинення дії патенту
9.1. Дострокове припинення дії патенту настає за умов:
а) у випадку дострокового розірвання договору оренди з ініціативи власника патенту за згодою сторін;
б) у разі дострокового розірвання договору оренди судом або арбітражним судом у випадках невиконання або неналежного виконання орендарем своїх зобов'язань за договором оренди, а також з інших підстав, передбачених чинним законодавством;
в) в разі загибелі або пошкодження будівлі (споруди, приміщення), яке робить неможливим її подальше використання;
г) якщо при ліквідації юридичної особи, яка є власником патенту, патент не був реалізований, він втрачає дію;
д) в разі відмови власника патенту від укладання договору оренди на будівлю (споруду, приміщення);
е) в разі викупу будівлі (споруди, приміщення).
( Пункт 9.1 доповнено підпунктом "е" згідно з Наказом Фонду Державного майна N 1250 від 18.10.96 )
Додаток
до Положення про патент
на право оренди будівель
(споруд, приміщень)
________________________________
(орендодавець)
Ђ___Ђ____________199_р. м._________________
ПАТЕНТ N______
на право оренди будівлі (споруди, приміщення), яка
розташована за адресою:
______________________________________
______________________________________
площею _______________________________
Власник патенту _______________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
Дата першого продажу Ђ____Ђ___________199_р.
Дата закінчення строку патенту Ђ____Ђ_________19__р.
М.п. (Підпис)