• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання і повернення бюджетної позички для фінансування державного контракту 1995 року на поставку до державних ресурсів зерна, сортового і гібридного насіння зернових культур

Міністерство фінансів України  | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 12.07.1995 № 119/109/193
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 12.07.1995
  • Номер: 119/109/193
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 12.07.1995
  • Номер: 119/109/193
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 119/109/193 від 12.07.95 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
14 вересня 1995 р.
за N 334/870
Про затвердження Порядку надання і повернення бюджетної позички для фінансування державного контракту 1995 року на поставку до державних ресурсів зерна, сортового і гібридного насіння зернових культур
З метою реалізації Закону України "Про Державний бюджет України на 1995 рік", Указу Президента України від 16 січня 1995 року N 51/95 "Про державний контракт на сільськогосподарську продукцію на 1995 рік", відповідних постанов Уряду із зазначених питань,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок надання і повернення бюджетної позички для фінансування державного контракту 1995 року на поставку до державних ресурсів зерна, сортового і гібридного насіння зернових культур, що додається.
2. Вважати таким, що втратив чинність наказ Мінфіну, Мінекономіки, Мінсільгосппроду, Держхарчопрому від 15 червня 1994 року N 51/64/180/59 "Про затвердження Положення про порядок надання бюджетної позички для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини (зерно, насіння олійних культур та цукрові буряки).
Перший заступник Міністра фінансів М.І.Сивульський Заступник Міністра економіки В.К.ПошивайлоМіністр сільськогогосподарства і продовольства Ю.М.Карасик
Затверджено
наказом Міністерства фінансів,
Міністерства економіки,
Міністерства сільського
господарства і продовольства
України 12 липня 1995 року
NN 119/109/193
Порядок надання і повернення бюджетної позички для фінансування державного контракту 1995 року на поставку до державних ресурсів зерна, сортового і гібридного насіння зернових культур
Цей порядок розроблено відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 1995 рік", Указу Президента України від 16 січня 1995 року N 51/95 "Про державний контракт на сільськогосподарську продукцію на 1995 рік", відповідних постанов Уряду із зазначених питань.
1. Формування державного контракту на зерно,
сортове і гібридне насіння зернових
культур* та джерела його фінансування
1.1. Державний контракт на поставку до централізованих фондів зерна фінансується в межах коштів Державного бюджету України, передбачених для цього, та коштів, отриманих від повернення бюджетної позички, наданої в 1994-1995 роках на закупівлю сільськогосподарської продукції за держконтрактом.
_____________
*) надалі "зерно"
1.2. За державним контрактом на 1995 рік закуповується зерно, обсяги якого визначаються виходячи із потреб держави та виділених для цього коштів.
1.3. Державним замовником на поставку продовольчого зерна до державних ресурсів є Мінсільгосппрод.
**
Заготівельні та переробні підприємства і організації Мінсільгосппроду укладають з товаровиробниками державний контракт на закупівлю зерна.
_____________
**) надалі "заготівельні організації"
1.4. Виконавцями державного контракту з продажу зерна можуть бути підприємства, організації та інші суб'єкти господарювання, що займаються виробництвом сільськогосподарської продукції, незалежно від форм власності.
1.5. Укладання державного контракту між заготівельними організаціями та товаровиробниками на поставку до державних ресурсів зерна здійснюється згідно з чинним законодавством порядку. Контракти реєструються в інспекції по заготівлях і якості сільськогосподарської продукції. Копія контракту подається товаровиробником до рай(міськ)фінвідділу за місцем його знаходження.
1.6. Регіональний державний контракт на поставку сільськогосподарської продукції і сировини до регіональних фондів фінансується місцевим бюджетом.
Перелік і обсяги продукції регіонального державного контракту визначають Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми в межах коштів місцевих бюджетів, передбачених для цієї мети.
1.7. Зерно, яке закуплене за державним контрактом, розподіляється централізовано Мінсільгосппродом.
2. Ціни на зерно
2.1. Закупівля зерна до державних ресурсів здійснюється на умовах форвардного контракту, який передбачає поставку товару в майбутньому з авансовою оплатою 50 відсотків вартості законтрактованого зерна у заліковій вазі, а решта оплати за поставлене зерно провадиться після відшкодування товаровиробником суми авансу в міру реалізації зерна.
2.2. Ціна однієї тонни зерна відповідної культури (базисних кондицій) визначається у доларах США згідно з додатком 1. При наданні авансів застосовується курс Національного банку України, що склався на момент оплати матеріальних ресурсів з рахунку N 123 або отримання матеріальних ресурсів з централізованих джерел.
Остаточні розрахунки проводяться за рівнем цін, що склалися на чергових торгах Української аграрної біржі, які щопонеділка повідомляються Мінсільгосппродом, обласним управлінням сільського господарства, виробничим об'єднанням елеваторної і зернопереробної промисловості та Мінфіну Автономної Республіки Крим, облфінуправлінням, Севастопольському міськфінуправлінню.
Розрахунки на зерно, ціни на яке на чергових торгах на біржі не визначались, провадяться за цінами, виходячи із співвідношення до ціни пшениці м'якої III класу на умовах форвардного контракту, згідно з додатком 1.
3. Умови надання бюджетної позички
3.1. Безвідсоткова бюджетна позичка на зазначені цілі надається заготівельним організаціям Мінсільгосппроду, які мають право державного замовника сільськогосподарської продукції (зерна) до державних ресурсів за державним контрактом, у межах коштів, передбачених на цю мету, на умовах забезпечення повернення і відповідальності за цільове і ефективне використання коштів.
3.2. Повернення позички здійснюється в міру реалізації продукції, але не пізніше 1 вересня 1996 року.
3.3. Кредитні відносини між Мінфіном і Мінсільгосппродом оформляються договорами, в яких визначаються: мета надання бюджетної позички, її сума та терміни повернення, фінансові санкції за порушення укладених договорів.
Аналогічні договори фінансові органи укладають із заготівельними організаціями та товаровиробниками, в яких передбачаються заходи щодо повернення в установлений термін, але не пізніше 1 вересня 1996 року, одержаної суми позички, згідно з додатками 2-5. Крім того, із товаровиробниками можуть укладатись договори під заставу майна (продукції) в сумі одержаного авансу.
При централізованій поставці матеріально-технічних ресурсів укладаються договори про надання бюджетної позички під авансування держконтракту між товаровиробником, постачальницько-збутовою та заготівельною організаціями. Один примірник цього договору подається фіноргану для контролю.
3.4. Зобов'язання по договору вважаються виконаними повністю після поставки до державних ресурсів продовольчого зерна в кількості, що відповідає сумі наданої позички, та повернення на рахунок Мінфіну наданої бюджетної позички в міру реалізації продукції, але не пізніше 1 вересня 1996 року; або закладання до державного резерву продовольчого зерна в кількості, що відповідає сумі наданої позички за письмовим підтвердженням Держкомрезерву.
4. Надання авансів через фінансові органи
4.1. Перерахування бюджетної позички для авансування та остаточних розрахунків за зерно здійснюється Мінфіном на спеціальні бюджетні рахунки N 123 "Бюджетні рахунки для фінансування державного контракту "Урожай-95", які відкриті на його ім'я у всіх фінансових органах.
4.2. Рай(міськ)фінвідділи згідно з укладеними контрактами між товаровиробниками і заготівельними організаціями та договором про надання позички оплачують витрати на закупівлю пально-мастильних матеріалів, насіння, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, запасних частин, сільськогосподарської техніки, витрати на виконання підрядним способом капітального ремонту сільськогосподарської техніки та погашення установам банків заборгованості по кредитах, виданих на придбання пально-мастильних матеріалів, сільськогосподарської техніки та запасних частин до неї (без урахування відсотків за користування кредитом) на підставі поданих товаровиробниками документів (рахунок-фактура, товаротранспортна накладна та інші).
4.3. Рай(міськ)фінвідділи забезпечують облік укладених контрактів та надання авансів у розрізі товаровиробників та заготівельних організацій за формою згідно з додатком 6.
4.4. У 10-денний термін після завершення видачі авансів рай(міськ)фінвідділи разом із заготівельними організаціями складають акти передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці, наданій заготівельним організаціям для авансування державного контракту 1995 року на поставку до державних ресурсів зерна згідно з додатком 7.
Акт складається в трьох примірниках, один з яких передається державній інспекції по закупівлі і якості сільгосппродукції.
4.5. Заготівельні організації зараховують вартість зерна, яке надійшло за держконтрактом, у рахунок наданих авансів у розрізі культур за цінами форвардного контракту в доларах США у перерахунку в національну грошову одиницю за середньозваженим курсом Національного банку України, що склався за період отримання авансів кожним господарством, згідно з додатком 8.
5. Надання позички у вигляді матеріально-технічних ресурсів
5.1. Централізована закупівля сільськогосподарської техніки, пально-мастильних матеріалів, добрив, засобів захисту рослин здійснюється шляхом надання бюджетної позички в рахунок авансування держконтракту Мінсільгосппроду або за дорученням Уряду постачальницько-збутовим організаціям Мінсільгосппроду.
5.2. Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 18.01.95 р. N 37 "Про забезпечення матеріально-технічними ресурсами сільськогосподарського виробництва у 1995 році" та від 31.01.95 р. N 66 "Про забезпечення сільського господарства фосфорними мінеральними добривами в 1995 році" продовольча пшениця, яка надходить за еквівалентним обміном на нафтопродукти, запасні частини, фосфорні мінеральні добрива, що централізовано закуповуються підприємствами Украгротехсервісу і Украгрохіму за рахунок бюджетних коштів, включається в державний контракт і передається до державного резерву.
Підвідомчі організації Украгротехсервісу і Украгрохіму укладають договори з товаровиробниками, заготівельними та переробними підприємствами і організаціями на поставку нафтопродуктів, запасних частин, фосфорних мінеральних добрив під зустрічну поставку продовольчої пшениці до державного резерву. Один примірник договору подають фінансовим органам за місцем їх знаходження.
Заготівельні організації забезпечують окремий облік зерна, прийнятого за угодами, та передачу його до держрезерву.
У такому ж порядку здійснюється закупівля продовольчої пшениці до державного резерву за рахунок валютних коштів, наданих Мінсільгосппроду на централізовану закупівлю засобів захисту рослин.
5.3 При централізованій закупівлі сільськогосподарської техніки, пально-мастильних матеріалів, добрив, засобів захисту рослин, що здійснюється шляхом надання бюджетної позички Мінсільгосппроду для поставки зерна до державних ресурсів у рахунок еквівалентного обміну на матеріально-технічні ресурси, постачальницько-збутові організації передають заборгованість по бюджетній позичці заготівельним організаціям на підставі актів передачі-прийому, один примірник якого подається фінансовим органам для контролю згідно з додатком 7.
6. Використання бюджетної позички, наданої для забезпечення товаровиробників зерно- та кормозбиральною технікою на умовах довгострокової оренди (лізингу)
6.1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.95 р. N 370 Украгротехсервіс у межах передбаченої бюджетної позички здійснює поставку зерно- і кормозбиральних комбайнів товаровиробникам на умовах довгострокової оренди (лізингу).
Витрати постачальницько-збутових організацій на поставку техніки оплачуються одержувачами окремо під час передачі її в оренду.
6.2. Договір лізингу укладається Украгротехсервісом або підпорядкованими підприємствами та організаціями за його дорученням безпосередньо із сільськогосподарськими товаровиробниками та заготівельними організаціями на поставку зерна до державного резерву строком на 3 сільськогосподарські роки (1995-1998) і включає в себе розміри, періодичність, терміни лізингових платежів та умови переходу техніки у власність господарства відповідно до строку дії лізингового договору або після повних розрахунків достроково. Один примірник договору подається фінансовому органу.
Господарство-орендар при укладанні цього договору подає заставне зобов'язання та державний контракт на поставку зерна.
6.3. Заготівельні організації забезпечують приймання, зберігання та окремий облік зерна, прийнятого за договорами лізингу, передачу його до державного резерву.
Заготівельні та постачальницько-збутові організації ведуть особові рахунки товаровиробників за формою згідно з додатком 9. Витяг з особового рахунку щорічно за станом на 1 липня подається заготівельною організацією рай(міськ)фінвідділу.
7. Остаточні розрахунки за зерно, поставлене за
державним контрактом
7.1. Остаточні розрахунки з товаровиробниками за зерно проводяться заготівельними організаціями в межах асигнувань, передбачених у Державному бюджеті України на цю мету, а також коштів, отриманих від повернення бюджетної позички під держконтракт 1994-1995 років.
7.2. Остаточні розрахунки за поставлене зерно провадяться після відшкодування товаровиробником суми авансу, наданого у вигляді оплати фінорганами матеріально-технічних ресурсів з рахунку N 123, та отриманих ним матеріально-технічних ресурсів, придбаних централізовано постачальницько-збутовими організаціями Мінсільгосппроду та погашення заборгованості за отримані аванси під державний контракт 1994 року.
7.3. Рай(міськ)фінвідділи з бюджетного балансового рахунку N 123 перераховують кошти на бюджетні балансові рахунки N 127 заготівельних організацій, останні проводять розрахунки із товаровиробниками, з якими укладено держконтракт.
7.4. Авансування вартості сортового та гібридного насіння зернових культур провадиться за цінами продовольчого зерна. Суми сортових надбавок виплачуються в розмірах, установлених Мінсільгосппродом та Українською академією аграрних наук, після отримання свідоцтва про якість, виданого державною насіннєвою інспекцією.
7.5. Зерно, яке надійшло в рахунок державного контракту, зараховується до державних ресурсів після оплати його вартості товаровиробнику.
7.6. У разі відсутності коштів для проведення розрахунків за зерно, після розрахунків продукцією за одержаний аванс, заготівельна організація на вимогу товаровиробника зобов'язана приймати продукцію на зберігання на договірних засадах.
7.7. Витрати на транспортування та зберігання зерна, що надійшло за держконтрактом, провадяться за рахунок заготівельних організацій.
Витрати заготівельних організацій на доробку зерна до базисних кондицій відшкодовуються товаровиробником.
7.8. Розрахунки за зерно, яке закуповується за держконтрактом, провадяться без урахування суми податку на добавлену вартість за умови обов'язкової наявності у товаровиробника належним чином оформленого держконтракту та накладної (квитанції), виданої товаровиробнику безпосередньо заготівельною організацією, з відміткою "у рахунок державного контракту".
7.9. За станом на 1 січня 1996 року та 1 вересня 1996 року заготівельні організації в місячний термін проводять звірку розрахунків з фінансовими органами про надання, використання та повернення бюджетної позички.
8. Передача заборгованості по бюджетній позичці
при внутріобласному і міжобласному переміщенні
зерна та продуктів його переробки
8.1. При переміщенні зерна та продуктів його переробки з одного підприємства на інше в межах області одночасно передається заборгованість по бюджетній позичці виходячи із облікової вартості. Передача заборгованості по бюджетній позичці оформляється актом передачі-прийому згідно з додатком 10.
8.2. При міжобласних поставках зерна та продуктів його переробки заборгованість по бюджетній позичці передається шляхом складання актів передачі-прийому між виробничими об'єднаннями елеваторної і зернопереробної промисловості за погодженням з відповідними облфінуправліннями в п'яти примірниках за формою згідно з додатком 10.
Зазначені акти складаються на підставі реєстру актів передачі зерна та продуктів його переробки підприємствами-постачальниками підприємствам-одержувачам.
Виробниче об'єднання елеваторної і зернопереробної промисловості, облфінуправління області, яка отримала зерно або продукти його переробки, в семиденний термін оформляють акт передачі-прийому. Два примірники акта повертають відповідним виробничим об'єднанням елеваторної і зернопереробної промисловості і облфінуправлінню області-постачальника, а один примірник надсилають Мінфіну.
8.3. Мінфін після отримання акта передачі-прийому заборгованості у п'ятиденний термін вносить відповідні зміни у розміри заборгованості по бюджетній позичці в розрізі областей, про що повідомляє відповідно Мінфін Автономної Республіки Крим, облфінуправління, Севастопольське міськфінуправління.
8.4. У разі розташування товаровиробників, яким фінорганами надано аванс, та заготівельних організацій у різних областях, заборгованість по бюджетній позичці передається в аналогічному (п.8.2) порядку на підставі акта передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці, наданій для авансування держконтракту на зерно у 1995 році.
9. Повернення бюджетної позички
9.1. Нормативи повернення бюджетної позички в грошовому виразі встановлюються на 1 тонну відповідного виду та сорту реалізованої продукції і повинні забезпечувати повне повернення позички.
При цьому зазначені нормативи встановлюються окремо на зерно та продукцію з урожаю 1994 та 1995 років з урахуванням цін придбання та виходів продукції.
9.2. Нормативи повернення позички затверджуються Мінфіном Автономної Республіки Крим, облфінуправліннями, Севастопольським міськфінуправлінням за поданням виробничих об'єднань елеваторної і зернопереробної промисловості.
9.3. Кошти, одержані від реалізації продовольчого зерна і продуктів його переробки, в частині погашення позички, заготівельні та переробні підприємства і організації протягом двох банківських днів перераховують платіжними дорученнями на бюджетні окремі балансові рахунки N 128 рай(міськ)фінвідділів.
9.4. Рай(міськ)фінвідділи протягом двох банківських днів перераховують їх на окремий балансовий рахунок N 128, відкритий в облфінуправліннях. Останні протягом двох банківських днів перераховують їх Мінфіну на окремий рахунок N 125403 в ОПЕРУ Національного банку України МФО N 300001, з якого кошти направляються через фінансові органи для проведення розрахунків по держконтракту.
9.5. Заготівельні організації, що не мають промислової переробки зерна, погашають позичку при отриманні виручки від реалізації зерна на розрахунковий рахунок.
9.6. У разі розрахунків за вказані роботи та надані послуги з постачальниками, підрядчиками та працівниками підприємства готовою продукцією в натуральній формі бюджетна позичка погашається виходячи із встановленого нормативу на 1 тонну продукції шляхом перерахування коштів з розрахункового рахунку підприємства на окремий балансовий рахунок N 128 на наступний день після відпуску продукції.
10. Переоформлення бюджетної позички 1994 року
під держконтракт 1995 року
10.1. Вартість зерна та сортового насіння урожаю 1994 року, відпущених у 1995 році в натуральну позичку та в рахунок авансу під держконтракт 1995 року, переоформляється шляхом укладання договорів між виробничими об'єднаннями "Елеваторзернопром" та Мінфіном Автономної Республіки Крим, облфінуправліннями, Севастопольським міськфінуправлінням на підставі зобов'язань та звітів заготівельних організацій про кількість і вартість відпущених зернових та насіння.
По одному примірнику договору виробничі об'єднання "Елеваторзернопром" та Мінфін Автономної Республіки Крим, облфінуправління, Севастопольське міськфінуправління подають у порядку підпорядкованості. На підставі цих матеріалів Мінфін та Мінсільгосппрод переоформляють бюджетну позичку.
10.2. Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.95 р. N 370 заборгованість товаровиробників за матеріально-технічні ресурси та грошові аванси, надані під державний контракт 1994 року з урахуванням відсотків за користування позичкою в розмірі 30 відсотків річних, переоформляється під держконтракт 1995 року, перераховуючи її розмір в долари США за курсом Національного банку України на дату переоформлення та виходячи з цін на зерно згідно з пунктом 2.1. цього Порядку.
11. Інформація про хід виконання державного контракту
і використання бюджетної позички
11.1. Щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного за звітним місяця Мінсільгосппрод та його підвідомчі організації складають і подають відповідним фінансовим органам звіт про використання бюджетної позички на поставку матеріально-технічних ресурсів і закладку зерна до держрезерву і держресурсів.
11.2. Мінфін Автономної Республіки Крим, облфінуправління, Севастопольське міськфінуправління подають Мінфіну України скорочений звіт про надання бюджетної позички для видачі авансів під державний контракт 1995 року на зерно наростаючим підсумком щотижня у четвер за станом на попередній день, за формою згідно з додатком 11, та звіт про надання і використання бюджетної позички для видачі авансів наростаючим підсумком за станом на 1 число кожного місяця до 3-го числа згідно з додатком 12. Заключний звіт про надання авансів подається за станом на 1 серпня 1995 року.
11.3. На підставі актів передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці, наданій для авансування держконтракту на зерно в 1995 році, рай(міськ)фінвідділи та заготівельні організації в 5-денний термін після завершення складання актів подають у порядку підпорядкованості звіт про передачу авансів згідно з додатком 13. Зведені звіти Мінфін Автономної Республіки Крим, облфінуправління та Севастопольське міськфінуправління не пізніше 10 серпня поточного року подають Мінфіну, а виробничі об'єднання елеваторної і зернопереробної промисловості - Головхлібопродукту Мінсільгосппроду.
11.4. Мінфін Автономної Республіки Крим, облфінуправління, Севастопольське міськфінуправління разом з виробничими об'єднаннями елеваторної і зернопереробної промисловості подають Мінфіну і Головхлібопродукту скорочений звіт про надання бюджетної позички для остаточних розрахунків за зерно, поставлене за держконтрактом 1995 року, наростаючим підсумком щотижня у четвер за станом на попередній день, згідно з додатком 14, та звіт про використання бюджетної позички для остаточних розрахунків за зерно, поставлене за держконтрактом 1995 року, наростаючим підсумком за станом на 1 число кожного місяця до 3-го числа місяця, наступного за звітним, згідно з додатком 15.
11.5. Звіт про виконання кошторису видатків по бюджету за формою N 2 МДБ фіноргани подають в установленому порядку.
11.6. Мінфін Автономної Республіки Крим, обласні та Севастопольське міське фінансові управління разом з виробничими об'єднаннями елеваторної і зернопереробної промисловості щомісячно, але не пізніше 8-го числа місяця, наступного за звітним, подають Мінфіну і Головхлібопродукту звіт про використання та повернення бюджетної позички, наданої заготівельним організаціям, згідно з додатком 16.
11.7. Строки подання звітів заготівельними організаціями та рай(міськ)фінвідділами встановлюються Мінфіном Автономної Республіки Крим, обласними та Севастопольським міським фінансовими управліннями.
12. Бухгалтерський облік і звітність
12.1. Вартість одержаних товаровиробниками матеріальних цінностей відображається по кредиту рахунку 76 "Розрахунки з іншими дебіторами і кредиторами", субрахунок 9 "Розрахунки з фінансовими органами по централізованій оплаті матеріально-технічних ресурсів" і дебету рахунків 68 "Розрахунки з бюджетом" - в частині податку на добавлену вартість (ПДВ), що підлягає заліку в розрахунках з бюджетом з цього податку та на різницю, що залишилась, - 05 "Матеріали", 06 "Паливо", 08 "Запасні частини", 10 "Насіння і корми".
На підставі актів передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці від рай(міськ)фінвідділів заготівельним організаціям товаровиробники дебетують рахунок 76 субрахунок 9 та кредитують рахунок 61 "Розрахунки по авансах" на ім'я заготівельної організації, а заготівельні організації дебетують рахунок 61 у кореспонденції з рахунком 95 "Інші позикові кошти".
12.2. На підставі квитанцій на закупку зерна суму утриманого авансу товаровиробники відображають по дебету рахунку 61 і кредиту рахунку 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками", а заготівельні організації кредитують рахунок 61 у кореспонденції з рахунком 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками".
12.3.1. Отримані концерном "Украгротехсервіс" і об'єднанням "Украгрохім" з Міністерства фінансів України бюджетні кошти відображаються по дебету рахунку 55 "Інші рахунки в банках" і по кредиту рахунку 95 "Інші позикові кошти".
12.3.2. Вартість одержаної нафти та іншої сировини, включаючи митні платежі на транспортні витрати по їх доставці, відображають по дебету рахунку 05 субрахунок 7 "Матеріали, передані в переробку на сторону" в кореспонденції з рахунком 60.
12.3.3. Витрати по оплаті послуг нафтопереробних і хімічних підприємств по переробці нафти та іншої сировини відображаються по дебету рахунку 41 "Товари" і кредиту рахунку 60, оплата - по дебету рахунку 60 і кредиту рахунку 55.
Одночасно вартість переробленої нафти та іншої сировини списується з кредиту рахунку 05 субрахунок 7 в дебет рахунку 41.
12.3.4. Плата за зберігання нафтопродуктів і хімікатів відображається по дебету рахунку 60 і кредиту рахунку 55.
12.3.5. Відпущені нафтопродукти і засоби хімізації обласним об'єднанням "Облагротехсервіс" і "Облагрохім" списуються з кредиту рахунку 41 в дебет рахунку 46 "Реалізація" з одночасним віднесенням їх вартості по відпускній ціні в дебет рахунку 78 "Внутрівідомчі розрахунки" з кредиту рахунку 46 і суми ПДВ по дебету рахунку 46 і кредиту рахунку 68.
12.3.6. На підставі товарно-транспортних документів та рахунків Украгротехсервісу і Украгрохіму обласні об'єднання (підприємства) облагротехсервіс (облагропостач) і облагрохім оприбутковують одержані нафтопродукти і засоби хімізації в дебет рахунку 41 з кредиту рахунку 78.
12.3.7. Згідно з укладеними договорами і визначеною сумою контракту проводиться відпуск нафтопродуктів райагропостачам і засобів хімізації райагрохімам та на підставі виписаного рахунку-фактури в бухгалтерському обліку проводяться записи по дебету рахунку 78 і кредиту рахунку 41.
Райагропостачі і райагрохіми оприбутковують одержані нафтопродукти і засоби хімізації по дебету рахунку 41 і кредиту рахунку 78.
12.3.8. Відпуск нафтопродуктів і засобів хімізації сільськогосподарським товаровиробникам здійснюється на підставі укладених договорів відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 18.01.95 р. N 37 та від 31.01.95 р. N 66 за товарно-транспортними накладними із зазначенням найменування, ціни і вартості. У верхньому правому куті товарно-транспортної накладної зазначається: "В рахунок угоди на поставку пшениці в державний резерв", у бухгалтерському обліку проводяться записи по дебету рахунку 61 і кредиту рахунку 41.
12.3.9. Витрати райагротехсервісів (райпостачів) і райагрохімів, пов'язані з прийманням, зберіганням та доставкою нафтопродуктів та засобів хімізації до господарств, відшкодовуються концерном "Украгротехсервіс" і об'єднанням "Украгрохім" через обласні формування на підставі пред'явлених рахунків з відповідними розрахунками понесених витрат.
В райагротехсервісах і райагропостачах ці суми відображаються по дебету рахунку 78 і кредиту рахунку 46 "Реалізація". Украгротехсервіс і Украгрохім ці витрати відображають по дебету рахунку 46 і кредиту рахунку 78. Перераховані кошти списуються з рахунку 55 в дебет рахунку 78.
12.3.10. Сільськогосподарські товаровиробники одержані пально-мастильні матеріали і засоби хімізації оприбутковують по дебету рахунку 06 "Паливо" 05 "Матеріали" з кредиту рахунку 60. На підставі трьохстороннього акту прийому-передачі заборгованості заготівельним організаціям дебетується рахунок 60 в кореспонденції з рахунком 61.
12.3.11. На підставі товарно-транспортних накладних і квитанцій на здане зерно сільськогосподарські товаровиробники списують вартість зданого зерна в оцінці по собівартості з кредиту рахунку 40 "Готова продукція" в дебет рахунку 46 і одночасно по вартості еквівалентного співвідношення зерна і одержаних пально-мастильних матеріалів і засобів хімізації по дебету рахунку 61 і кредиту рахунку 46.
12.3.12. На підставі квитанцій (форма N 13) і акта передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці райагротехсервіс і райагрохім в бухгалтерському обліку проводять записи по дебету рахунку 78 і кредиту рахунку 61.
Облагротехсервіс і облагрохім на підставі зведеного акта таку операцію відображають по дебету рахунку 78 і кредиту рахунку 78.
12.3.13. В бухгалтерському обліку концерну "Украгротехсервіс" і об'єднання "Украгрохім" на підставі зведених актів передачі-прийому заборгованості по бюджетній позичці, підтверджених Головхлібопродуктом, робиться запис по дебету рахунку 95 і кредиту рахунку 78, а в Головхлібопродукті - по дебету рахунку 78 і кредиту рахунку 95.
12.3.14. Хлібоприймальні підприємства і комбінати прийняте зерно в державний резерв в рахунок поставки сільськогосподарським товаровиробникам пально-мастильних матеріалів і засобів хімізації обліковують окремо по дебету рахунку 41 і кредиту рахунку 78.
12.4. Отримані Украгрохімом від Мінсільгосппроду кошти бюджетної позички для централізованої закупівлі матеріальних ресурсів під одержаний контракт 1995 року на поставку до державних ресурсів зерна, відображаються по дебету рахунку 55 і кредиту рахунку 78. Подальші операції по придбанню за ці кошти засобів хімізації відображаються у викладеному вище порядку.
12.5. Показники одержання, погашення та заборгованості щодо бюджетної позички заготівельні організації відображають у довідці "Бюджетна позичка на закупівлю сільгосппродукції" (рядок 990 форми N 1 "Баланс підприємства").
Сільськогосподарські товаровиробники одержані за цим порядком аванси під держконтракт на зерно в 1995 році відображають у довідці "Аванси за рахунок бюджетної позички" (рядок 995 форми N 1 "Баланс підприємства").
12.6. Кошти державного бюджету України, спрямовані на надання бюджетної позички для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сортового і гібридного насіння зернових культур продовольчого зерна, відносяться за Класифікацією доходів і видатків державного та місцевих бюджетів на розділ 160, параграф 4, статті 32, символ звітності банку 41.
13. Відповідальність за невиконання зобов'язань
13.1. Товаровиробник зобов'язаний поставити зерно за держконтрактом на суму отриманого авансу. У разі невиконання чи несвоєчасного виконання зобов'язань щодо закладки до державних ресурсів (резерву) зерна фінансові органи за підсумками документальних перевірок мають право у безспірному порядку стягувати з рахунків товаровиробників і постачальницько-збутових організацій вартість недопоставленого до державних ресурсів (резерву) зерна.
13.2. За несвоєчасне повернення бюджетної позички фінансові органи за підсумками документальних перевірок мають право у безспірному порядку стягувати з рахунків заготівельних організацій прострочену заборгованість по ній.
13.3. До підприємств і організацій, що отримали бюджетну позичку і вказаних у пунктах 13.1.-13.2. Порядку, застосовуються штрафні санкції у вигляді пені в розмірі 0,5 відсотків. непогашеної заборгованості за кожен день до повного її повернення. Стягнута пеня зараховується до державного бюджету за Класифікацією доходів і видатків державного і місцевих бюджетів на розділ 12, параграф 2, символ звітності банку 39.
13.4. Іншу відповідальність сторони можуть нести на підставі укладених договорів.
14. Контроль за виконанням державного контракту і
використанням бюджетної позички
14.1. Контроль за виконанням державного контракту по зерну покладається на заготівельні організації та інспекції по заготівлях і якості.
14.2. Контроль за наданням та поверненням бюджетної позички під держконтракт 1995 року здійснює Мінфін та, за його дорученням, місцеві фінансові органи.
Додаток 1
до Порядку надання і повернення
бюджетної позички для фінансування
державного контракту 1995 року на
поставку до державних ресурсів
зерна, сортового і гібридного
насіння зернових культур
Рівень закупівельних цін на зерно для укладання державного контракту на форвардних умовах у 1995 році
(в дол.США за 1 тонну
базисних кондицій без
ПДВ та транспортних
витрат)
Зерно - в середньому 79 рис (необрушений):
рис (необрушений):
вищого класу 287
в тому числі: I класу 268
II класу 244
Пшениця тверда: III класу 221
I класу 124
II класу 116 гречка:
III класу 109 I класу 196
IV класу 106 II класу 183
III класу 169
Пшениця м'яка:
просо:
вищого класу (сильна за
вмістом клейковини не I класу 109
менше 36%) 122 II класу 103
III класу 84
I класу (сильна за
вмістом клейковини від овес:
32% до 36%) 108
I класу 94
II класу (сильна за II класу 87
вмістом клейковини від III класу 81
28% до 32%) 80 IV класу 64
III класу (сильна за ячмінь:
вмістом клейковини від
23% до 28%) 73 пивоварений 85
I класу 69
IV класу (сильна за II класу 62
вмістом клейковини від
18% до 23%) 69 горох:
V класу (сильна за I класу 104
вмістом клейковини II класу 94
нижче 18%) 62 III класу 85
Жито по групах якості: кукурудза:
А 91 I класу 127
Б 69 II класу 111
III класу 89
Примітка: На кукурудзу кремнистих сортів встановлюється надбавка у
розмірі 15 відсотків закупівельної ціни. Кукурудза
кремнистих сортів, яка відповідає нормам I класу,
оплачується за закупівельною ціною, встановленою для
кукурудзи I класу.
Додаток 2
до Порядку надання і повернення
бюджетної позички для фінансування
державного контракту 1995 року на
поставку до державних ресурсів
зерна, сортового і гібридного
насіння зернових культур
Договір N про надання бюджетної позички для видачі авансів для закупівлі зерна за держконтрактом 1995 року
__________________ _______________ 1995 року
місце складання
_________________________________ рай(міськ)фінвідділ в особі
начальника __________________________, що діє на основі Положення,
з одного боку, надалі "фінвідділ", _______________________________
_______________________________________________, в особі що діє на
(назва заготівельної організації)
основі Статуту, з другого боку, надалі "заготівельна організація"
та _______________________________________________________________
(назва товаровиробника)
в особі _____________________________, що діє на основі Статуту, з
третього боку, надалі "товаровиробник" відповідно до Порядку
надання і повернення бюджетної позички для фінансування державного
контракту 1995 року на поставку до державних ресурсів зерна,
сортового і гібридного насіння зернових культур, затвердженого
наказом Мінфіну, Мінекономіки і Мінсільгосппроду від 12.07.95
N 119/109/193 уклали цей договір про наступне:
1. Предмет договору
1.1. Фінвідділ надає заготівельній організації бюджетну позичку в сумі ______________ млн.крб. для фінансування державного контракту на поставку в державні ресурси зерна за цінами згідно з додатком 1 до порядку надання і повернення бюджетної позички.
2. Фінвідділ зобов'язується:
2.1. Надати заготівельній організації бюджетну позичку в сумі _______ млн.крб. для авансової оплати товаровиробнику 50 відсотків вартості продукції за державним контрактом на поставку в 1995 році зерна до державних ресурсів.
2.2. Оплатити товаровиробнику згідно з укладеним контрактом при наявності договору застави майна (продукції) на підставі поданих ним документів, витрати на закупівлю матеріально-технічних ресурсів.
3. Заготівельна організація зобов'язується:
3.1. Оформити отриману бюджетну позичку строковим зобов'язанням.
3.2. Укласти договір на умовах форвардного контракту з товаровиробником на поставку до державних ресурсів зерна.
3.3. Закласти в державні ресурси зерно в кількості, що відповідає сумі отриманої бюджетної позички.
3.4. Забезпечити повне повернення одержаної позички в сумі __________ млн.крб. згідно з укладеним договором в міру реалізації продукції, але не пізніше 1 вересня 1996 року.
4. Товаровиробник зобов'язується:
4.1. Укласти договір на умовах форвардного контракту із заготівельною організацією на поставку до державних ресурсів зерна під заставу майна, продукції (товарів) з додержаннями вимог, передбачених законом України "Про заставу".
4.2. Закласти в державні ресурси продовольче зерно в кількості, що відповідає сумі отриманого авансу.
5. Умови виконання договору
5.1. Зобов'язання по даному договору вважаються виконаними повністю після закладення до державних ресурсів зерна в кількості, що відповідає сумі наданої позички та повернення фінвідділу на рахунок N 128 наданої бюджетної позички в міру реалізації продукції, але не пізніше 1 вересня 1996 року.
5.2. Договір набирає чинності з моменту оплати фінвідділом матеріально-технічних ресурсів товаровиробнику і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
6. Відповідальність сторін
6.1. При невиконанні товаровиробником умов договору, зазначених у п.4.2, фінвідділ має право безспірного стягнення з нього заборгованості по виданому авансу із застосуванням штрафних санкцій у вигляді пені - 0,5 відсотків від суми заборгованості за кожен день прострочки і зарахувати ці кошти на рахунок фінвідділу N 128, а штрафні санкції на розділ 12, параграф 2, символ звітності банку 39 Державного бюджету України.
6.2. При невиконанні заготівельною організацією умов договору, зазначених у пп.3.3-3.4, фінвідділ має право безспірного стягнення з неї заборгованості по виданій позичці із застосуванням штрафних санкцій у вигляді пені - 0,5 відсотків від суми заборгованості за кожен день прострочки і зарахувати ці кошти на рахунок фінвідділу N 128, а штрафні санкції на розділ 12, параграф 2, символ банку 39 Державного бюджету України.
6.3. У разі, якщо коштів, які знаходяться на рахунках товаровиробника недостатньо для покриття заборгованості, визначеної п.5.1 договору, заборгованість погашається відповідно до договору застави майна, продукції (послуг).
7. Порядок внесення змін та доповнень до договору
7.1. Умови цього договору можуть бути переглянуті за взаємним узгодженням сторін з урахуванням змін діючого законодавства.
7.2. Внесення змін, доповнень до договору, а також його пролонгація оформляються додатковим договором сторін.
7.3. Поряд з умовами, які передбачені цим договором, при його виконанні сторони керуються чинним законодавством.
8. Порядок розгляду розбіжностей та спорів
8.1. Розбіжності, що виникають під час виконання умов цього договору, розглядаються шляхом переговорів з метою встановлення взаємопорозуміння.
8.2. Спори щодо невиконання сторонами умов цього договору вирішуються арбітражним судом.
9. Юридична адреса та банківські
реквізити сторін
___________________ _____________________ __________________
рай(міськ)фінвідділ _____________________ __________________
(заготівельна (товаровиробник)
організація)
Керівник __________ Керівник __________ Керівник __________
М.П. М.П. М.П.
Примітки. Рай(міськ)фінвідділи визначають товаровиробників, з
якими укладаються договори застави майна (продукції).
Крім наведених, договір може передбачати додаткові умови
надання бюджетної позички.
Додаток 3
до Порядку надання і повернення
бюджетної позички для фінансування
державного контракту 1995 року на
поставку до державних ресурсів
зерна, сортового і гібридного
насіння зернових культур
Договір N про надання бюджетної позички для остаточних розрахунків за поставку зерна за держконтрактом 1995 року на зерно
__________________ ______________ 1995 року
місце складання
_________________________________ рай(міськ)фінвідділ в особі
начальника __________________________, що діє на основі Положення,
з одного боку, надалі "фінвідділ", _______________________________
(назва заготівельної
________________________ в особі _____________________________, що
організації)
діє на основі Статуту, з другого боку, надалі "заготівельна
організація" та __________________________________________________
(назва товаровиробника)
_____________ в особі __________________________, що діє на основі
Статуту, з третього боку, надалі "товаровиробник" відповідно до
Порядку надання і повернення бюджетної позички для фінансування
державного контракту 1995 року на поставку до державних
ресурсів зерна, сортового і гібридного насіння зернових культур,
затвердженого наказом Мінфіну, Мінекономіки і Мінсільгосппроду від
12.07.95 N 119/109/193 уклали цей договір про наступне:
1. Предмет договору
1.1. Фінвідділ надає заготівельній організації бюджетну позичку в сумі _____________ млн.крб. для фінансування державного контракту на поставку в державні ресурси.
2. Фінвідділ зобов'язується:
2.1. Надати заготівельній організації бюджетну позичку в сумі _______ млн.крб. для остаточних розрахунків з товаровиробниками за поставку в 1995 році зерна до державних ресурсів за державним контрактом і перерахувати ці кошти на окремі балансові рахунки N 127.
3. Заготівельна організація зобов'язується:
3.1. Оформити отриману бюджетну позичку строковим зобов'язанням.
3.2. Закласти в державні ресурси зерно в кількості, що